Evinizi nasl dzenli ve temiz tutarsnz?

birşey dağıldıysa hemen akabininde toplarım
işleri sonraya bırakmak onları güçleştiriyor bence..

zaten temizlikçim var..
ama kendimde sabah ilk iş yatakları toparlarım
gece yatmadan önce de evi toplamış olurum zaten

dağınıklığı hiç sevmem derli topluyumdur. iki günde bir toz alma banyo,mutfak vs.. rutin temizlik yaparım, ayda bir dip, köşe cam vs.. derin temizliğimi yaparım.

bende aksam temizlik yapanlardanim aksamdan mutfagimi temizlerim bulasik hic birakmam makinada bulasiklar yikanir ve hemen yerlestirim hertarafi silerim,banyo ve tuvaleti her aksam camasirsuyu ile silerim yikarim,oturma odasi her aksam toz alirim süpürür yerleri silerim,yatakodasini onuda her aksam süpürür silerim ve toz alirim,cocuk odasida ayni sekilde, camlarimi 2 haftada bir silerim ütümü genelde pazar günleri yaparim,pazar günleri dolaplari düzenlerim biraz temizlik takintim varda temizligi her aksam bu sekilde yapmasam ev bana kokar gibi gelir sabahlarida kahvaltimi yapar esimi ise gönderim kizimi krese veririm bende hazirlanip ise giderim.benim düzenimde böyle

Derli topluyumdur, ne kiyfafet yerde gezer evde, ne bi bardak durur saatlerce ayni yerde, esimde oyle. aldigimiz herseyi yerine koyariz, sabah ise giderken herkes kendi pijamasi katlar yerine koyar.
her aksam isden gelince banyo, ws, temizlenir.
mutfagim zaten hiç daginik kalmaz, her aksam yermekten sonra bulasiklar yikanir, hersey toplanilir
tozlari haftasonu alabiliyorum ancak
her iki gune bir supurulur ve yerler silinir bizim evde.
tabi bunlarin hepsini rahatlikla yapabilmem için esimin toplu olmasi gerekirdi sukurler olsun, hem toplu, hem titiz, hemde çok temiz

evi düzenli tutmak için ön şart düzenli, titiz ve temiz bir koca....çünkü biz ne yaparsak yapalım, eş destek olmayınca ev ya dağılır ya da biz çok yoruluruz...ben yoruluyorum açıkcası...ama geceden evi toplayıp yatmak büyük bir artı...ayrıca evden çıkmadan önce de evi temiz bırakmak en iyisi....

evi düzenli tutmak için ön şart düzenli, titiz ve temiz bir koca....çünkü biz ne yaparsak yapalım, eş destek olmayınca ev ya dağılır ya da biz çok yoruluruz...ben yoruluyorum açıkcası...ama geceden evi toplayıp yatmak büyük bir artı...ayrıca evden çıkmadan önce de evi temiz bırakmak en iyisi....
canım bu konuda haklısın bak.ben şanslımıyım şanssızmıyım bilmem ama benimki benden titiz.sinir oluyorum bazen-tatlicadiarzu-
Aşam yemekten sonra mutfağımı bir güzel temizlerim.işten gelir gelmez çamaşırım varsa makineye atarım.sabah işe gitmeden evvel yatak odamı ve oturma odamı toparlarım.iki günde bir süpürür,toz alırım,banyomu lavobomu temizlerim(akşamüstü iş çıkışı) hafta sonu derin temizliklerimi,ütümü yaparım.kışın pek cam silmiyorum ama yazın 15-20 gunde bir silerim.elimden geldiğince temiz olmaya çalışırım ama bebişim olunca öyle kalacak mı bilmiyorum:CüvCüv:

Kızlar nasıl temizlik yapasım geldi şimdi sizleri okuyunca anlatamam :roflol: ütüden nefret ediyorum ben bide bulaşıktan ikiside hiç bitmiyor.Benim eşim çokkk dagınık :kızgın: benim buyuk temızlık gunum cumartesı hafta içi çalıştıgım için zaten hafta içide eşimin dagıttıklarını toplamakla geçiyor.Düşünün sabah beraber çıkarken evden heryeri toplayıp cıkıyorum tam ayakkabılarımı gıydım eşimi beklıyorum eşim geliyor bi bakıyorum bir yerın lambasını açık bırakmış geri giriyorum içeri bi bakıyorumki yine dagıtmış biryerleri onu topla derken hergün işe geç kalıyoruz :mymeka:

Yaaa benim eşim hiç düzenli değildir titiz değildir ama sağolsun misafir falan gelecekse ben temizlik yaparken yardım eder keyfi yerindeyse. onun dışında ben hem ofiste hem evde çalışan kadınlardan olduğum için her daim evimi derli toplu tutamıyorum. Akşamları eve girince bazen moralim çok bozuluyor dağınıklık görünce. Nasıl yetişicem bilmiyorum ctesi bile çalışıyorum bütün herşey pazara kalıyor her hafta toz alıp silip süpürüyorum ama bir hafta tembellik yapayım aman Allahım evi görmeyin yani :KK43:

yaa okuyunca kendimden utandım.sabahtan beri bilgisayara daldım 1 odayı ve koridoru anca temizledim.yaa çok sıkıcı geliyo temizlik bana. bide çalışıyorum.bazen ben erkenden yatarım eşim mutfağı toplar.halı sildiririm ona. yanımda biri yardım edince keyifli oluyo ama tek başıma sıkılıyorum bi noktadan sonra.
ama geceden evi toplasam iyi olacak.bazen toplar bazen toplamam.düzene sokmam lazım kızlarrrr.

hergün temizlik yapıyorum :s ev arkadaşımda çok titiz bazenn kaçıyoruz iş yapmaktan ama genelde düzenli olarak evin her tarafını dip köşe temizlerizz:1rolleyes:

valla yalan söyliycek değilim,
misafirim gelmeyecekse eğer haftada bir temizlik yaparım...
akşamları işten eve gelişim genelde 8'i bulur. yemekti bulaşıktı ortalık toplamaydı derken aslaa temizlik yapamam, en fazla lavabo ve tuvaleti temizlerim..dağınıklık toplarım.çok yorgunsam onu bile yapmam...
gerçi biz iki kişiyiz ve çok dağınıklığımız olmaz...
sabahın 6 buçuğunda kalkıp 8 de başlayan mesaime ancak yetişirim..kahvaltı bile yapamam...

temizlik bittiği zaman ahh diyorum ne güzel oldu tmizlik ne güzel bak çok zorda değil.ama yapmadığım zaman da ev üzerime üzerime geliyor herşey gözümde büyüyor,çoook zor geliyor o zaman.şimdi de o zamanlardan birindeyim.....

Oooof ooof bende çok dertliyim bu konuda,hem çocuk hem iş hem ev çok yorucu gerçekten,
bazı arkadaşların yazılarını gıptayla okudum, Temizliği ve düzeni çok seviyorum elimden geldiği kadarda öyle olmaya çalışıyorum.
ben akşamları sadece eşimin ve kızımın dağınıklıklarını
toparlayabiliyorum banyomu ve mutfağımı hergün temizlerim yıkarım. Onun dışında genel temizliğimi
c.tesi günü yaparım. Sil süpür toz al banyo mutfak çamaşır bulaşık yemek çocuk..
Eşimde saolsun keyfi olunca yardım eder bana oda sadece cam silmede 7.katta oturduğum için
bana sildirtmez camda kışın dışardan çok silmediğim için toplasan senede 2 kereye tekabül ediyor.
Çok konuştum çok anlattım yoruluyorum,sıkılıyorum temizlik yaparken mutlu değilim diye...
Tamam düzenli olucam diyor 2 gün sonra yine aynı :KK43:. Çocuk olmadan önce bir nebzede
çocuk oldukdan sonra hiçbirşeye yetişemez oldum...

ev nasıl düzenli temiz tutulur.tabikide hergün günlük iş yaptıkca.temizlik gibisi yok.ben evli degilim sorumlulugum yok gibi görünsede ablalarımın işi çocukların bakımı çarsı bilmem ne işlerine ben bakarım ona ragmen evimiz tertemizdir hergün yapmaya çalışırım.
öncelikle hergün banyo yıkanmalı şöyleee temizlik ilaçlarınla ovacann ovacannn ohhhh pırıl pırıl(banyoya kimseyi sokmam ilk bikaç saat ,ee okadar ugraşıyorum.
hergün süpürge çeker yerleri silerim.(hergün sildigimden vileda aldım daha kolay oldu.yer bezi ile sildigimde dizlerim hoş olmuyordu görünümü.)
toz mutlaka alırım dip köşe bucak:)
mutfagım acayip düzenlidir dagınıklık istemem ortalıkda.demlikmiş ısıtıcıymış baharat takımlarımış kepçe bilmem ne takımları herşey yerli yerinde dolabın içindedir.
elde bulaşık yıkadıgım zaman mutlaka klorak dökerim.her zaman mutfak dolaplarını beyaz eşyaların tozunu alırım
camları ne yalan diyim aydan aya hatta 3 ayda bi siliyorum çünkü çarşı içi sevmiyorum çık sil bide silemiyorum korkuyorum.
böyle işte temizlik güzel.çocuk du kocaydı bence bahane degil.evinin kadını fedakar olmalı diymi.herşey sana bakıyor ipin ucunu kaçırmamak lazım.

off offf okadar çok yoruluyorumki artık.bazen dayancak gücüm bile.çok pinpirikliyimdir ev temizliğinde.belkide biraz fazlayım ama elimde değil.dağınıklığa asla tahammül edemem.eskiden hergün süpürge tutar toz alırdım.ama şi,mdi 4 aylık aylık kızım var.vaktim herşeyde çok kısıtlı.istediğim gibi rahat ratah oyalana oyalana iş yapamıyorum:KK43:eşimde çok yardımcı değil bu konularda.haftanın 1 günü kızımı anneme bırakıyorum temizliğimi yapıp akşam geri alıyorum.pazar günleride eşim evde olduğu için eşim bakıyor kızıma.annem bazen kızıyor çocuklu insansın sen eskisi gibi olamazsın diyo.ama elimde değil.iş yapmasam evde oturasım gelmiyo.içime sıkıntılar giriyo.belkide hata yapıyorum ama napayım.pasaklıda olamam:)

ya çok fena gaza geldim ne güzel yazmışsınız hepiniz.
ben süper dağınık birisiyim. eşim süper ötesi dağınık ve pis.oğlum dağıtmıyor şuan için. en büyük korkum o emeklemeye başlayınca ne olcak. 15güne bir temizlikçim geliyor ama onun gelmesinden bende eşimde çok rahatsız oluyoruz. ama mecbur bebek olunca geliyo.genel temizliği o hallediyo.eşim asla iş yapmaz .her perşembe annem uğrar geldiğinde temizlik yapmaya başladığı için mecbur her çarşamba evi temizleyip siliyorum aslında çok hamaratım 1 saatte herşeyi hallederim ama nefret ede ede.pek pislik olmuyor ama çok dağıtıyoruz. gün boyu kullandğım mutfağı bebek uyuyunca topluyorum. sabaha kaldığıda çok oluyor. genelde pek yemek yapmıyorum.ya işin kötü tarafıda ben bu durumdan rahatsız olmuyorum dağınıklık içinde oturur kitabımı okurum filmimi seyrederim bebeğimle oynarım. her temizlik sonrası tamam bu sefer evi düzenli tutuucam desemde yapamıyorummmmmm. çok denedim asla olmuyor:KK43:((

ya çok fena gaza geldim ne güzel yazmışsınız hepiniz.
ben süper dağınık birisiyim. eşim süper ötesi dağınık ve pis.oğlum dağıtmıyor şuan için. en büyük korkum o emeklemeye başlayınca ne olcak. 15güne bir temizlikçim geliyor ama onun gelmesinden bende eşimde çok rahatsız oluyoruz. ama mecbur bebek olunca geliyo.genel temizliği o hallediyo.eşim asla iş yapmaz .her perşembe annem uğrar geldiğinde temizlik yapmaya başladığı için mecbur her çarşamba evi temizleyip siliyorum aslında çok hamaratım 1 saatte herşeyi hallederim ama nefret ede ede.pek pislik olmuyor ama çok dağıtıyoruz. gün boyu kullandğım mutfağı bebek uyuyunca topluyorum. sabaha kaldığıda çok oluyor. genelde pek yemek yapmıyorum.ya işin kötü tarafıda ben bu durumdan rahatsız olmuyorum dağınıklık içinde oturur kitabımı okurum filmimi seyrederim bebeğimle oynarım. her temizlik sonrası tamam bu sefer evi düzenli tutuucam desemde yapamıyorummmmmm. çok denedim asla olmuyor:KK43:((

senin gibi olmak inan çok ama çok isterdim
Lanet olsun içimdeki bu temizlik aşkınaakötükedihüso

bende pıslıge ve dagınıklıga tahammul edemem
suan hamıle oldugum ıcın hıcbırsey yapamıyorum esımde ısten cıktıgı ıcın sagolsun butun evın temızlıgını o yapıyor

benim evim temiz olması için eşimin eve girmemesi lazım maşallah hayli pasaklıdır bukonuda eline kimse sudökemez ama yinede temizimdir dönerdururum peşinde oda kızar bana abartma diye elimde değil biryer dagınıkken rahat olamam asla

X