2010 sonu 2011 ilk aylarında ikizlerine kavuşacak anne adayları

ben de kızlarıma tek başıma bakıorum yakında delirecem diyorum herkese çok zor yaa

Kızlar nihayet ben de sizlere yazabilir oldum.benim bebişler bu hafta 6. Ayı doldurdular.bu ay işe başladım.kayın validem çocuklara bakıyor.şimdilik süt iznim sayesinde rahat gidiyor çok şükür sonra ne olur bilemem.anjeliccim bebeklerin sağlıklı doğmuş olmasına sevindim.morgenrotcum davşanların çok tatlılar maşallah.benimkiler bugün babanesiyle güne gittiler.umarım iyidirler akşama alırım haberlerini.diş kaşıyoruz şu aralar.hareketler de arttı.çekyattan iniyorlar aşağıya.alta sünger minder koydum inmek hoşlarına gidiyor sanırım.ek gıda neler veriyosunuz?.önerilerinize açığız.hangi mamaları kullandınız.ben bebelac bebek sütü kullanıyorum ve annem yemeklerden tattırıyor.şimdilik memnunum.üsye olduk ama daha iyiyiz şimdilik.sürekli özellikle emerken kafaları ve sırtı çok terliyor ona bağlı oldu.tekrar görüşmek dileğiyle hoşçakalın....

nirsenciim iyi olmanıza sevindim...Bizde 5 aylık olduk.Biz hep aptamil kullandık azda olsa anne sütüde veriyorum şimdilik...Ek gıda olarak ta meyve suyu, yoğurt ve sebze püresi bir de milupanın kaşık mamasını veriyorum..Ben 2 senelik ücretsiz iznimi aldım ama evde de çok bunalıyorum.
bebişlerede bebek arabası aldık..Kızlar siz aldınız mı??Biz ayrı ayrı aldık..Annemle yada eşimle çıkarırırım diye...Ama daha gezdirme fırsatımız olmadı.Sıcaklığın 22-23 derece olmasını bekliyoruz...kendinize iyi bakın...

merhaba kızlar ben ancak dönebildim, tek başıma bakıyorum kuzulara zor ama bir o kadar da güzel..
ahan da benim davşanlarım bu kadar oldular :))

Merhaba morgenrotcum.maşallah bebişlerine.senden haber almak ne güzel.tebrikler tek başına bakabildiğin için.düşünemiyorum gerçekten de..2 kişi bile zorlanırken..

tekrar merhaba, nirsencim, nergizcim erbecim sizlerle yeniden konuşmak ne güzel... face varsa ekleyelim... özelden yolluyorum
sıyırmanın eşiğindeydim ama son 4 gündür eşim de gelmeyince ve gece gündüz tek bakınca sıyırdım topyekün :)))
ağlanacak halime gülüyorum, trip yaptım beni ankaraya anneme götür dedim eşime bakacaz artık oraya gidersem rahatlarım..
ben mama olarak ilk ay preaptamil ve prenatal kullandım, sonra gaz ve kabızlık olmasın diye aptamil conformil kullandım 4 aya kadar.. sonra aptamil, sma gold ve similac kullandım, en iyi similac gelmişti onlara.. ama şu iminofortis cazip gelince milupaya döndüm.. 4-5 aydan beri muhallebiye başlamıştım, şuan kaşık mamaların pek çoğunu, sebze çorbasını, meyve pürelerini, yoğurdu yiyoruz... maaşallah kaşıkla beslenmeyi çok seviyorlar ve aynı kaseden bir ona bir diğerine veriyorum kıskana kıskana yiyorlar :))
şimdi yumurta sarısı-peynir dönüşümlü olarak kahvaltıya başlayacağız kısmetse... çorbalarını çeşitlendirmeye çalışıyorum...
sadece emzirmek beni çok yoruyordu, bu şekilde olması daha iyi ama çeşityapmak zor oluyor... ben emzirmeye de devam ediyorum, özellikle geceleri emziriyorum uykularımız bölük pörçük olsa da...
Allah izin verir sütüm olursa iki yaşa kadar zaten ücretsiz izin aldım emzirmeye de devam etmek istiyorum ama sütümün çok azaldığının ve yetersiz geldiğini farkındayım.. bir sabah uyanınca bir de yatarken biberon maması veriyorum üç aydır...
bizde durumlar böyle, fırsat buldukça yazalım...
hepinizi öpüyoruz

hoşgeldin nirsencim..buralar bayağı sessizleşmişti..ne güzel 6 aylık olmuslar..maşallah:)

merhaba morgenrot..ben de ilk iki ay devam sütü verdim..sonra biberonu redetmeye başladılar..1.5 aydır sadece anne sütü ile devam ediyorum..anlayacağınız devamlı emziriyorum..çok biberon da denedim..en son nuby nin anne göğüsüne benzetilen silikon biberonunu aldım..onu da almadılar..mamaları değiştirdim 4 defa fayda etmedi..iyi ki çalışmıyorum şuanda yoksa napardım bilmiyorum..

kızlar nabersiniz günleriniz umarım iyi geçiyordur.ben de bebişlerime sabahları labne yediyorum tavsiye ederim severek yiyorlar.evdeki yemeklerden de tattırıyorum bazende yediyorum damak tatları gelişsin istiyorum.aptamil çok acıktırıyor sanırım içindeki şeker oranı yüksek ,bu yüzden bebelac a geçtik.mamayı çok severek yemiyorlar ama annesütüne ilave bebek sütü mutlaka veriyorum.seven seas ın balık yağını da kullanıyoruz.bizde diş kaşımalar devam ediyor sizin dişler ne alemde.ce ee oyununu seviyorlar size de tavsiye ederim.sizlerin tavsiyelerinizi de alayım kızlar.ikiz arabası aldık çiftli.şimdilik memnunuz markete gidince etrafa bakıp mutlu oluyorlar.bebek arabasıyla dışarı henüz aktif çıkmadık,umarım dışarıyı da severcekler.şimdilik kayın validem ve pederim bakıyorlar ileride ne olur bilemem.şimdilik bizde böyle...bakmak zor am herşeye rağman çok güzel,hesapsız şükür...

selam kızlar...benim bıdıklarda 7aylarını bitiridiler...ek gıdayada başladık anne sütü alıyolar ama az sütüm kesilmek üzere gibi bişiy.bu zamana kadar kesilmemeside büyük bi şans bu yorgunluğa v.s.şu sıra kabızlık problemi çkyrz nolcak blmyrm kaysı zytnyğp hepsini denedik..araada yazın haberleşelimm...:13:

merhaba günaydın hepinize.esengülcüm bebeklerinin büyümesine sevindim bizimkilerde 6.5 aylık oldular.benim de sütüm azaldı ama olduğu kadar idare ediyoruz.devam sütü veriyorum.ek gıdalarda bize neler öneririsin?seninkiler emekliyorlar mı?kızlar bebeklerimiz hangi hareketleri yapıyorlar konuşalım mı ne dersiniz.benimkiler den bazılarını yazamaya çalışayım:ağızlarıyla bırrr yapıyor etrafa tükürük saçıyorlar.babasının bilgisayarındaki tuşlara basmak için can atıyorlar.malum bulduklarını ağzına alıyorlar.dönüyorlar emeklemeselerde hareket edip dolaşıyorlar.birbirlerinin saçını çekiyorlar.organları tanıyıp kulak burun vb inceliyorlar.şarkı ve ninni söylüyorlar ama kendi dillerinde.suan hatırladıklarım bunlar sizinkiler neler yapıyorlar...haaa bu arada oyuncaklarını ellerinden almaya kalkarsan inanılmaz kızıyorlar...görüşmek dileğiyle:]]]]

slm nirsencim maşallah snnkilerde büyümüş,,,ek gıda vallahi bizimkişlerin son favorisi kerevizli çorba içinde kabak ıspanak pırasa kereviz 1 kase yiyolar yoğurt ıolarak biz babaymix vryrz drun tavsiyesiyle jkendimiz evde ypmyrz kahvaltı fix yumurta peynir bisk.zeytinyağ,devam sütü kaşk maması arada armut elma meyve püreleri...benim küçük oğlum haftaya emekler dün azcık emekledi fır dönüyo ztnde dişleride çıktı 2 tane alttan üstlerimiz zorluo:18:öylee...

Canım gözün aydın bebişlerini güzel günlerde büyütürsün inşallah.
Bizimde 3-4 aylıkken kabızlık sorunumuz vardı..Doktor duphalac diye bir şurup verdi, selülozdan oluşuyor, herhangibir zararı yok, onu kullanabilirsin..Armut suyu ve kivi suyuda iyi geliyor...

sağol cnmcm snnkilerde kocmqan olmuşlardır...yarın dr kontrolümüz vr sorayım o şurubu armut veriyoruz hergün...

kızlar napıyorsunuz.. kimseden ses soluk yok.. havalar ısınsa da çıksak dışarı.. çok bunaldık evde (

slm nirsenciim...Bizde 6 aylık olduk...
Bu ara kahvaltıya başladık.pekmez peynir ve yumurtayı karıştırıp veriyorum ama pek sevmediler kahvaltıyı.Bakalım ayrı ayrı deniyeceim birde...Sen ne veriyorsun kahvaltıda...

Kızlar sizinkiler gece kaçta yatıyorlar..Bizimkiler 12 den önce yatmıyorlar...

Birde siz biberon mamasını kaç cc veriyorsunuz..Bebişlerin kilolarınıda yazarsanız sevinirim....

merhaba nergiscim.. benim sıpalar iki gün sonra 7,5 aylık olacaklar.. pazartesi doktordaydık, herşeyi karıştırıp emziklerini oraya buraya sürttükleri için pamukçuk oldular.. kiloları da tartıldı.. ikisi de 8 kilo.. boyları 70 cm..
ben emziriyorum ama yetersiz.. bir akşam yatarken (akşam 21-21:30 arası yatılıyor) bir de sabah kalktıklarında 120şer ml süt veriyorum.. çoğu zaman sabah sütü artırılıyor (gece iki-üç defa emziriyorum, bu ara diş derdi var sanırım daha çok kalkıyorlar gece ağlayarak)
sabah sütünün artanına (30-40ml kadar) bir yumurta sarısı, bir tatlı kaşığı kadar pekmez, bazen bir iki tane bebe bisküvisi, küçük bir miktar tuzsuz beyaz peynir koyup veriyorum seviyorlar bulamacı.. doktor zeytinin içini suda bekletip biraz tuzunu çıkarıp bulamaça katabilirsin dedi ama benimkiler o gün ne zeytin yedilerse kustular biraz ara verdim yine dediycem..
dün bir de bu karışıma fındık ezmesi kattım, çok sevdiler.. ceviz ezmesi de katcam fırsat bulabilirsem.. haa tabi bu karışıma birazcık da zeytinyağı katmak gerek..
bunu sabah 9 gibi yiyorlar, sonra bizimkileri 11 gibi emziriyorum, yarım saat 45 dakika sonra meyve püresi veya suyu veya ikisini birden (açlık durumlarına bağlı olarak) veriyorum.. sonra mızırdanıyorlar bazen 13de yatıp 16da uyanıyorlar (hep destekleyerek, pışpışlayarak) bazen de daha az uyuyup uzun uykuyu sebze sonrasına bırakıyorlar...
sebze olarak da şimdiye kadar yemedikleri bişey olmadı (bence daha anlamadıkalrından yiyorlar) pırasa, kabak, kereviz, bezelye, patates, havuç, soğan, domates, taze fasülye denedik yediler..
tavuklu tel şehriye çorbası da verdik beğendiler.. sırada et-köfte-balık ve baklagiller kaldı..
bu arada yoğurt da veriyorum ama kendim yapamıyorum tek baktığım ve dışardan alınan süte güvenemediğim, yakınlarda da günlük pastörize süt bulamadığım için babymiks veriyorum ikindiden sonra, onu da seviyorlar..
bizde durum bu canım, sabahtan akşama kadar yemek işleri oyun mzımızlanma derken tırlatıyorum, ben yorgunluktan bayılırken onlar da bayılıyor :))
günler böyle geçip gidiyor.. ama artık ankaraya annemin yanına gitmek bunları sürekli gezdirmek istiyorum..
öptüm canım, kendinize iyi bakın

sağol canım verdiğin bilgiler için. Benimkiler bugün kahvaltılıkları ayrı ayrı yediler..karıştırınca yemediler..aman yesinlerde nasıl yerlerse yesinler...

Canım sebze püresini nasıl yapıyorsun..blendirdan mı geçiriyorsun yoksa süzgeçten mi...benimkiler henüz çok pütürlü yiyemiyorlar...o yüzden süzgeçten geçiriyorum...

Son düzenleme:
canım blendırı falza kullanmamaya çalışıyorum.. öldürebiliyormuş vitaminleri.. şimdiye kadar tel süzgeçten geçirdim ama yavaş yavaş katısını da veriyorum... benimkiler iki gündür minik minik ekmek yiyorlar.. çok merak ediyorlardı verdim yediler valla :))
tek bir sorunumuz var su içmiyorlar.. ne yapsam olmadı.. bardakla da üstlerini batırıyorlar.. suluk almadılar.. şuan damlalıkla ağızlarına nerdeyse zorla damlatıyorum öyle alıyorlar ama yetmiyor ( ne yapacağımı şaşırdım.. keşke doktorları dinlemeyip erken başlasaydım suya

bende boğulcaklar diye korkuma hep en ince süzgeçten geçirerek veriyorum..Biraz daha pütürlü vermem lazım.

Suyu mama içtikleri biberonda denedin mi???ben öyle içiriyorum...

Bugün bizde ilk defa açık havada gezdik...Çok seviyorlar dışarıları...anneanne, baba , dayı hep beraber gezdik dolaştık...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…