2011 Ekim Anneleri

Hanımlar bişey sorucam
Dönence alıcam ama bu dönenceler sadece beşikleremi monte ediliyo bende park yatak var yoksa onada monte olabiliyomu :26: netten dönence buldum ama hiç birinde bilgi yoktu
hayatım park yatagada takılıyo bende alıcam pıllı olsun mutlaka oglana kurmalı almıstım dakka bı kurmak gerekıyo umarım abımız sahıp cıkmaz belkı yusuf oyalanır onunla bıraz

bende ozel bısey yapmadım yarı kırkda yapmadım oglanı yıkamıycam yarın sımdı yıkadım ben abdest almak ıcın yıkanıcam baska hıc bırsey yapmadık yapmıycam sadece su aklımı kurcaladı dun sabahtan berı cok az sarımtırak bısey geldı acaba abdest almalımıydım ?

erkekler oyle becerenıde beceremeyenıdeben verıyorum bayılıyorum al bana getırme acıkırsa emzık ver dıye ıyıce acıkıyohem oyle emzırmıs oluyorum
bızım kaka problemımız gectı dıye sevınıyodum ama dun aksam 5 den bu yana yıne yok yıne yok ama bıseyvermıycem artık 3 gun beklıycem pazara olmazsa ozaman verıcem
2. ye gelınce valla ben hep oglmlla arası2 yas olsun ısrtedım koca yuzunden boyle oldu eger dedıgım gıbı olsaydı oglan sımdı kıskanmazdı 2.5 yasında ogrenıyo kıskanmayı benım tavsıyem 2 yasına yaklasırken yapın bı tane daha valla 2 sı bır buyusun bak ben 3. yu dusunyorum koca ıstemıyo ama eger o yaslardabebegım uslu olursa dusunuyorum ınsan 2 den sonra yorulsada daha cok ıstıyo tabı suan uyuyolar 2 sı basımdayken asla yapmam dıyorum ama cocuk tatlıbısey ya dıyorum esıme eve yardımcı alsak ısı gucu oyapsa ben cok cocuk yaparım . bu arada doguma gıderken bıdaha asla cocuk apmıycam dıye bagırıyordum hersey unutluyo bugunlerdeunutulcak bırlıkte yapıcaz kardeslerı ınsallah
ben bıraz tv ızlıyım gorusuruz

hayatım park yatagada takılıyo bende alıcam pıllı olsun mutlaka oglana kurmalı almıstım dakka bı kurmak gerekıyo umarım abımız sahıp cıkmaz belkı yusuf oyalanır onunla bıraz
Bende kurmalı alıcaktım hiç aklıma sürekli kurmam gerektiği gelmedi çok sağol bunu söylediğin için İnsan tecrübeli olunca bi başka oluyomuş

Son düzenleme:
Hayat devam ediyor başladı geçen hafta çok ağladım inşallah bu hafta o kadar ağlamam
Kızın annesine üzüldüm galiba anne olduğumdan O kadının yerinde olmayı düşünmek bile istemiyorum ama o durumda olmayan anne de yok değil allah sabır versin valla o durumda olanlara

Nejla denizli cok güzel bir yer babam kaplicalara gotururdu hep biz cocukken. Bir suru havlu buldan bezi falan var hem :) bi de hocanin yeri aglayan selale diye bir yer var gider alabalik yersiniz desarj olursunuz ne guzel.

Ann kizi uyutmanin yolunu buldu kundak yapip yuzunu kapatiyor be de emzigin tutma kismini burnuna degdiriyor safim memede saniyor kendini uyuyorbensiz:)

oyy yerim ben onun küpelerini bizimde zamanımız geldi sanırım nasıl deldin korkuyorum :18::18::18:canı acır diye beceremem ben dışarıdada hijyenik olmaz diye.
bizde hep eşime düşüyodu iş ama yazık adama artık bende spiral düşünüyorum riske atmak istemiyorum ama bilememedim

Ben tuttum ama bakamadım azcık ağladı sustu aşı yapılırken bile daha çok ağladı iğneyi ısıtıp ipide kolonyaya batırıp deliverdi bi de mavi boncuk
spiralde çok güvenli değil diyolar amannn herkes bişey söylüyo takılıyken hamile kalan oluyomuş felan Emzirdiğim sürece böyle devam edicek bizde sonra yine ilaca başlarım sağlık ocağında iğne yapıyolar ama sordum oda adet düzensizliği yapıyo dediler

Bende kurmalı alıcaktım hiç aklıma sürekli kurmam gerektiği gelmedi çok sağol bunu söylediğin için İnsan tecrübeli olunca bi başka oluyomuş

canım bende ılk onu aldım kuruyorum mutfaga gıdıyorum gel gerı kur bu arada bıde plastıktı hayvanlarıda bı guzel kurcam dıye kafasına dusurdum sonra verdım onu gıttı buna yenısını alıcam pıllıler hep pahalı geldı aldım alıcam derken almadım ama artık bu ara almayı dusunuyorum cok kullanıslu yanı oyalıyo
bende 2 dızı bı arada ızleyım derkıen tvyı esıme kaptırdım :) mutfakta devam edıcem ızlemeye gorusmek uzere

iyi akşamlar
benim nöbetim şimdilik bitti oğlumu babasına devrettim yatağıma gitmeden uğrayıp bir bakayım dedim
benim de oğlum bu gün toplamda yarım saat anca uyudu ama ben rahattım çünkü babannesini çağırdım o çekti nazını ben sadece emzirip işlerime baktım anlamıyorum kaksını da yapıyor gazını da çıkarıyor ama ıkınmaktan da bir türlü vazgeçemiyor dün babası colinoks isminde bir damla aldı katı kıvamlı bir yemek kaşığı anne sütüyle seyreltip veriyorum inşallah onun faydasını görürüz

bir de mutluluğumu paylaşmak istiyorum sizinle kayınpederim oğlumun doğum hediyesi olarak bize ev alıcak ev bakıyoruz inşallah hayırlı bir yer olurda kiradan kurtluruz

bu arada duygucum dedene geçmiş olsun biraz geç kaldım ama bir türlü yazmaya fırsatım olmadı inşallah bir an önce şifa bulur herkese iyi geceler diliyorum uykusu olan anneler atın bebekleri babaların kucağına sizde dinlenin dinlenin ki sütünüz de daha çok gelsin hadi öptüm hepinizi

iyi geceler kızlarr ,ferihamı izledim geldim ,benim kız uyuyo ,okadar mızırdadıki ,4 damla sabsimpleks verdi emzirdim uyudu ,birazdan uyanır ve 2 ya kadar uyumaz benim kuzum ,bizim düzenimiz bu oldu sanırım ,bugün gündüzde hiç uyuyamadım ev işlerinden ,ama hala bilmedi ,nereye baksam kirli dağınık yaaa..off çok sıkıldımm...

bizimde aşımız kolay oldu maşşallahh...gelince bi fitil attım rahatladı kızım..bebeğin kulağını deldirmeyi hiç düşünmedim ,büyüyünce delinse olmuyomu ,benimkini ilkokulda anneme deldirtmiştim zorla ,oda ben korkayım diye yorgan iğnesiyle acıtmaya çalışmış ,ama bide bakmış iğnenin ucu diğer tarafta ,tabi dikkat etmediği için biraz yukarda benimkulak ddiliklerim ..hiç sevmiyorum ,zaten küpede takmıyorum çok abartı geliyo öyler şeyler bana...

korunma konusuna gelince dr um adet olana kadar eşin korunsun ,sonra gel spiral takalım dedi ,ama benim eşim prezervatife yanaşmıyooo:18::18:çok korkuyoruuummm:18:yani hani diğer şekilde korunuyoruz ,ben söylüyorum bişey olursa seni boğarım diyorum ,noolcak 2. yide aradan çıkarrırız diyoo...öküüzz

ayyyy Allah uzun ömür versin kayınbabanaaa çok sevindim ..tez zamanda kurtulursunuz inşallahh..

çok geçmiş olsun kızlar acil şiflar diliyorum
sagol canim
sagolcanim evet aynen hastanede kalmak kadar kotu birsey olamaz.bendebilmiyorum dusuncesiz iste

oğlum yatıyo eşim yüzünden ayaktayım bu saatte. arkadaşına söz vermiş pizza istedi ben de kıramadım işe götürecek diye kalktım bu saatte attım fırına pişmesini bekliyorum. oğlum 5,30da uyandıç altını değiş emzir falan o da demin uyudu. şimdi ben yatağa girerim o kalkar. offfffff offffff

öğlen de öğrencilerim geliyolar. hem bebeği görmeye hem öğretmenler günümü kutlamaya çok mutlu oldum. gerçi bu hafta baya misafir ağırladım yoruldum ama öğrencilerimi de özledim ya. kızlar ben çalışmayı özledim. ücretsiz izin de alacam seneye eylüle kadar çalışmayacam ay nasıl dayanırım bilmiyoum

neyse ben fırını söndürüp yatayım meleğim uyanmadan öptük hepinizi sütlü sütlü.

ha duygucum dedene geçmiş olsun canm allah şifa versin tez zmaanda

HANZADE çok güldüm eşinin boş beşiği sallamasına benimkinin de sizinkinden farkı yok o yatıyo bütün gece ben uyuz oluyorum o yüzden ha bire rahatsız ediyorum onu ama adamın umru değil yatıyo yine de :))

gunaydın hanımlarr..

resmen mal gıbıyım..agzım bı yanda burnum otekı yanda ssankı..kızım dun gunduz hıc uyumadı kollarım koptu pişpişlemekten ama cok huysuzzz..

ortada ne yemek vardı ne temızlık..heryer heryerde..sabah 10 dk gozunu yumdugunda dograyıp suya bastıgım ıspanagı aksam 8 de pişirdim dusunun ..8de uyudu 2 saatte bır uyandı takı 2 de bı kalktı kalkıs o kalkıs..emdı yatırdım 45 dk sonra oksurmeye basladı bogazına kactı heralde dedım kusacak sandım..3 ,5 a kadar salladım ama uyumadı..bende bı yandan onu sallarken uyuyakalmısım kanepede bebeden önce..ustumde bısey yok usumusum sabaha karsı gozumu actım esım yataga gel nıye orda yattın dıyo sinirrrrrrrrrrrrr hıc pas vermedım..ustume battanıye alıp uyumaya devam edecektım kı bebe uyandı.. kepaze gıbı bır gece daha gecırdım yanı...ve sabah yıne ıkınmalarla gozunu actı kızım..aglarken ve aynı zamanda ıkınırken 1 2 pırtttyaptı bende rahatlasın dıye hatım progrmı actım uyuyakaldı sımdı..

bende muhtemelen az sonra ve aksama kadar ıcmem mumkun olmayacak olan cayımı ıcıyorum suan..

2 3 saate bende bayılırım ..bıtsın artık yaaaaaaa

günaydın kızlar 4 ten beri ayaktayım :120::120::120:kızım çok fena oldu emzirdim yatağına yatırıyorum basbas bağırıyo yanıma alıyorum yok karnı doydu ya sussun diye az daha emzireyim dedim onuda istemiyo kucakta dolaşacak hanımefendi 5 te dikti ayağa 7 ye kadar eşimle dolaştırdık sırayla çok şükür 8de yattı kahvvaltımızı yaptık eşimi yolladım kızımı uyuttum uyumak istiyorum şöyle doyasıya ama nerde azıcık ortalığı toplamam lazım öğlenede bebek hediyesine gidicez yine bana uyku yokk
kiracılık zor gerçekten hayırlı olsun negüzel kayınpederler var gerçi bizde kayınpederde yok olsaydıda bişi almasaydı keşke
annem benimde kardeşiminde kulağını doğduktan bi hafta sonra deldirmiş nekadar erken olursa okadar iyi olur dedi bizde geç kalmayalım dedim ama cesaret edemiyorum acaba eczanede deldirsek mikrop kaparmı :18::18::18:

koptum ya demek boş beşiği sallıyo ha yinede görevini yapmış ama erkekler hepsi aynı savunma mekanizmaları anne kokusu ve meme karnını doyurduktan sonra memeye ihitiyacı yokki diyorum ayrıca çouğun baba kokusunada alışması lazım

kızlar günaydın,
kızım biraz emip biraz uyuyup kalkıyor,
dün 21 a doğru yatırdım, gün boyunca 1,5 saat uyudu
30 da kalktı ve gece 1,5 saat uyudu
6.30 7.30 arasında emdiğini hep kustu
çok kızıyorum hepsini çıkarınca
niye böyle yapıyor bilemiyorum
geçen c.tesi akşamından p.tesi sabahına kadar gene böyle fazla fazla kustu
ptesi dr a götürdüm, yatırırken yastık kullan dedi, kusup kusmama durumuna göre mide ultrasonu istedi
kalça kemiği için salı günü randevumuz vardı ve dr a sonucu gösterince (allahtan kalçasında problem yok)
yatırınca dediğini yaptığımı ve kusmasının azaldığını en aından fazlasını çıkardığını söyledim.
ancak bu seferde kilosu dikkatimi çekti, 1 ayda 400-500 gr almış, dr a normal mi dedim, biraz az dedi olmazsa
haftaya salı gel kilosuna bakalım dedi olmazsa idrar testi yaparız dedi, ayrıca kusması hk bilgi verirsin dedi.
bu sabah 1 saat boyunca emdiğini kusunca yine moralim bozuldu.
ama benim de hatam olabilir.
altını değiştirdim ve hareket ettiği için kusmuş olabilir, ama sürekli emiyor sanki saatlerce açmış gibi bir halde
çektikçe çekti ve hepsini çıkardı, ben kızım lütfen kusma diye aklımdan geçirdikçe kustu, dilerim devamı olmaz.
dr genelde 1 ve 2 aylık bebeklerde oluğunu ve önemli olan fışkırarak kusmaması dedi, birde yandan mı kusuyor dedi
allahtan yandan kusuyor ama kızım ikidir burndan da sütü çıkarıyor, canım benim nasıl da kötü hissediyordur,
bugün ona kızdım ve sana süt yok dedim, ağlamaktan sesi azalmaya başlamış ve yorulduça duraksayınca artık verdim.
sonra da kendime çok kızdım, 1 aylık bebeğe yetişkin gibi muamele yapmasını bakliyorum ya (gerçi bebekle sadece konuşurken
yetişkin gibi davranmak gerekirken ben kendimi aşmış davranışlara dönüştürmüştüm) emzirirken yüzüne baktımda o kadar masum ki ben neyin kavgasını yapıyorum onunla anlamıyorum, bir de masum pak lar aklıma geldi ve çok kötü oldum. şimdi ise 10 dk emip
biraz uyuyup tekrar kalkıyor, babaannesi bizimle kalıyor, şimdi anaanneyi bekliyoruz gelecek ve banyosunu yaptıracağız,
aşısını yptırınca 3 gündür yıkamadık, bugün iyice rahatlar kuzum.

gunaydin ofof bu bebisler cok huysuz bizim ki simdilik cok sakin altini degistirdim emzirdim yataginda yarim saat etrafa baka baka uyudu aman yoksa 1 ay dolunca mi huysuzlaniyorlar bu bebisler

Son düzenleme:
Sali günü 40imiz doluyor ve annem gidiyooor Bittim ben bittim. Bu kiz sabah 3´de 6´da aciyor gözünü oynayin benimle diyor. Babasinin poposunda pireler ucusuyor tabi o esnada, benim de uyku gözümden akiyor annem oyaliyor ama o gidiyooorrr Cok pis panik haldeyim. Ama kendimce cözümler üretecegim, kizin odasina tasiniyorum annem gidince, bir de gündüzleri o uyurken uyuyacagim basarabilirsem, yoksa gece uykusu cok kötü bastiriyor ya...

Hanimlar bir konuda fikrinize ihtiyacim var, kullanmadigim bileziklerimi degistirmek istiyorum ama asagidaki 2 model arasinda kaldim, gönlüm aslinda soldakinden yana ama sanki düz yerleri cabuk cizilirmis gibi geliyor. Bir de sagdakini alirsam geriye kalan burmalarimi yanina takabilirim hem de tugra var üzerinde. Soldakini alirsam yanina baska bilezik takamam muhtemelen cünkü arkasi dar öne dogru genisliyor ama modeli cok hos. Napsam siz olsaniz hangisini alirdiniz?

Bence sağdaki tatlım Ben de bilezik alıcam bana da fikir oldu güzel bir modelmiş tuğralı şeyleri severim ben zaten genelde

İrem Allah senden razı olsun benimki uyudu sesle 5 dk içinde biraz Orhan Osman ın Kolik albümüyle aynı işi görüyor gibi geldi bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…