2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

BEBİŞİMİZİN CİNSİYETİ

• Ankete Katılan
    557
İyi kizmadinsa sorun yok tatlım yarın geç olur ben bu gece gireyim en iyisi yok ya ben kocişime kuramam yazık gece gece çalışıyor zaten birde oruç en iyisi ben bu Kahire'nin sendromunu bı dahaki cocuğa bırakayım:)))
Bana ne bana ne şimdi bak yeni eklediklerim de var :)))
Tabi tabi tedbiri elden bırakma kontrol et ama çaktırmadan et tabi sana da kolay gelsin CNm
Bu arada esra gelmiş süper 3 olduk ister mısın gece kuşları olalım birde Merve olsaydı tam olurdu tabi pdnk de unutmamak lazım:))

yok canim kizmadim kizarmiyim hem hic sana ask olsunn:KK16::KK16: tmm canim nasil istersen sende haklisin orucluyken hic kiyilmyorr hevesini 2. sakla :KK34: artik caksada cakmasada yapcak birsey yok :) Saat baya gecmis baya canim cok oyalanmisim söz bak yarin bakcam unutursam sen hatirlat yine oke simdi kizim uyanir fln cikim artik bende :)) esrada cikti galiba
ahh ahh artik merveyle 9. ayda görusebilirz hem esraninda dedigi artik zaman bulamiyoruz bu saate kadar bende uykusuz uykusuz kaliyorum kendimi zrolyiorum resmen valla :KK1: kizimi emzirimde yatim diyee:KK50:
neyse tatlim iyi geceler sana allah rahatlik versin grs kib aeol byee

çok canım sıkkın. sıkıntıdan uyuyamadım bile.

sütüm yetmiyor mama veriyorum. dr mama verme demişti ama çocuk doymuyor.

kiloda az almış. en çok ona canım sıkılıyor. 25 günlük 350 gr anca almış. 4160 gr şu an :KK43:

kiloda az almış. en çok ona canım sıkılıyor. 25 günlük 350 gr anca almış. 4160 gr şu an :KK43:

günaydın canım bendede aynı sorun var sarılık olduğundan beri (3 günlükken) mama veriyorum.ona rağmen kilo alışı o kadar yavaşki :KK43: içim parçalanıyor ama üzülmek hiç bir şeyi çözmüyor.ısrarla hep emziriyorum akabinde 40ml dayıyorum mamayı :KK52: e yicek uyucak büyücek dimi.napayım mama verdiğim için ve sütüm az olduğu için üzülüyorum ama işte... humana çay aldım,incir kaynattım, işte süt yapacak şeyleri deneyip duruyorum.geçen sağdım emzireli 2 saat olmuştu.iki memeden toplam 25 ml çıktı :KK43::KK43:
ben üstüme düşeni yapıp gerisini Allaha havale ediyorum.yoksa düşün düşün kafayı sıyırıcam...

ne zamandır yazıcam yazıcam bi türlü sıra gelmiyor...sağlık ocağındaki hemşire göğüs ucu yarası için bana krem önermişti mucize gibiymiş ben kullanmadım gerek kalmadı lansinoh vardı onu sürmüştüm geçti hemen ama bunuda koydum bi kenara lazım olur diye.
Madecassol, fiyatı 7 tl di.

Canım benımkı de kanıyordu ben her emzırdıkten sonra susam yagı surdum cok ıyı gelı denemedıysen mutlaka dene derım

Ayy cok tırsıyorum artık oramın buramın acıyıp agrımasndan doktor yollarına dusmekten :26: suan kabız degılm ama yıne de ufak ta olsa acı oluyor ıns ılerlemeden atlatırım ya

Gun gectıkce kendımı daha ıyı hıssedıyorum tabı ama sanırım bu sorumluluk agır geldı ıns daha ıyı oluruz

Ama ıslanan yer hep aynı sasırıp kalıyorm her defasnda bakalm bu gece de olcak mı ıyıce kurcalycm heryerını :)

onu denemedim canım bide onu deniyim bari ama benmki artık baya antibiyotiklik oldu sanırım..

benimde kokulu akıntım vardı dr iltihap dedi fitil verdi geçti ama kanamam devam son gaz:KK1:
off ya fitil falan istemiyom yaa zaten doktorda ulaşmak mümkün değil benm anca 3 haftaya randevusu var düşün artıkk

ınsl canm sagolasın dua ıle ınslll
saglıcaklı olsunlarr dua ıle ınsll

canım benım 3 bır arada saglıcakla ınsll bene kavustum yarımeee ınsl saglıcakla hayırlı anne babalar oluruz ınsll

ay canım benım gel sen bana gel canımmmmm

kızlar dogum hıkayem temmuzannelerı topıgınde buyurun okuyunn uzun oldu ama neysee:KK17:

http://www.kadinlarkulubu.com/temmu...lerinin-dogum-hikayeleri-25.html#post31169922

buda paşam ve benn bır kac st once gaz molasında cekındık deee:KK17::21::21:

Eki Görüntüle 755258 :nazar::nazar::nazar:
aman ana oğul takılıyolarr maşallah sizee allahım bağışlasın canım oğlunuu:nazar::nazar:

Canim fotograflarda falan da belli olmaya basladi artik tam karsidan bakinca sol tarafi düz duruyor e böyle olunca da kafa yukari dogru sivrilesti, israrla sola yatmak istiyor derin uykuya daldigi zaman degistirebiliyorum pozisyonu onun disinda basliyor bagirmaya tüm gücüyle kafayi sola itip kipkirmizi oluyor sinirden resmen.. Ben simdi ne kadar saga sola yatirsam da sivrilesmis uzunlasmasina yukardan nasil düzelticem o yüzden sanirim sart bu kask, kendi kendine düzelmesi 1-2 yasina kadar surebiliyormus heryerde öyle yaziyor

Bende okuyordum sureli falan ama okunmamaliymis gördügün gibi bir hafta okumam artik ne yapayim

Yüz üstü yatirsam bile kafasini kaldirip sola ceviriyor, yastikla ancak cok derin uyudugu zaman destekleye biliyorum yoksa hemen fark ediyor saka gibi simdiden sonra basliyr aglamaya.. Haftaya doktoru neye karar verirse artik simdilik elimden heldigince her pozisyona yatirmaya calisiyorum

Cogu kisi duzeliyor yazmis bazilari sa daha kötü oldu 2 yasini gecti kaldi böyle demis canim insallah düzelir bastan bilseydim özel yastik
Alirdim böyle olmamasi icin bu saatten sonra alsam ise yararmi onu da bilmiyorum

Benim de hala var öyle cok degil gün icinde bir kac defa koyu renkte damla damla geliyor sanirim birkac güne biter insallah

Canim gögüs ucu kullaniyorsun diye biliyordum ben ve sanirim kizinda ki pamukcukdan gecti gögüs ucunu ben ilk gunden beri kullaniyorum hic yara falan olmadi cok sukur
canım kafa olayını inan takma düzelir dizinde falan sallarken diğre tarafa çevir sen o biraz ağlar susar sonra benm kızda öle basıyo yaygarayı ama napalım talıaanın dediği doğru bak bende gün içinde pusetine yatırıyorum özellikle mutfakta yemek yaparken ozaman kafası düz ve dik duruyo sende dene blki işe yarar....
göğüs ucu kullanıyodum ama bırakmıştım şimdi tekrar başlıcam çünkü göğsüm mahvoldu artıkk dayanamıyom acısına bugün doktora gidicez bakalım nedicekk

alalh yardimcin olsun canim 3 bebege ayni anda bakmak cok zordur eminim sana yardim eden kimse yokmu tek basinamisin evde :))
bebislerinede masallah kim blir ne kadar tatlilardir :KK66:)

gecmis olsun canim allah korumus bebegini insallah bir daha böyle birsey yasamazsin bende olsam o an aklim giderdi kesinn :KK43:( esinde daldi dohbete tabi unuttu bebegii :)) neyseki birsey olmamiss cok sükür :))

hayy allah iyiligini versin emi ödüm koptu ciddi kizdin sandim ne kadar cok korktum anlatamamam:26::KK9::KK9::KK9:
aman sakin girme bu lohusalik sendromuna hic iiy birsey degil tavsiye etmem :KK1::KK1:ben bile girdim 3 . oldugu halde:26::KK53:

allah yardimcin olsun annene tekrar kavusmak nasip olur insallah :)) canim o bana kalirsa terdir havalar cok sicak artik burda bile biz yaniyoruz ben 30 derece sicaklarda bile nerdeyse ciplak durduruyordum kizimi :)) hemen terliyorlarr :KK34:

ayyy canim bu bizimde sorunumuzzz:KK53::KK53: bizdede tam tersi sürekli saga yatiyordu en son doktor kontrolunde dr hep sagami yatiyorsun dedi hayir dedim kendisi ceviyor ben zorla sola ceviyorum o geri hemen saga ceviyor kafasini dedim ozaman yataginin yönunu degistir dedi sizin sesiniz geldigi yere dogru cevir kafasini dedi seni aradigi icin sesini dinldigi icin sürekli saga ceviyordur eger ordan geliyorsaniz dedi ve cok dogru sag tarafi bize dönuk diger taraf da duvar var :KK53: birde ilgisini cekecek kirilmaz bebek aynalari kendisine bakmasi icin sesli cingirak gibi renkli dikkatini cekecek müzükli oyuncaklar koy diger tarafina ozaman ilgiiy o yöäne cevirecektir dedi bende hepsi olmasadas bi cogunu denedim ise yaradi birde arkasindan mutlaka destekliyorum yastik gibi oazamn kafasini ceviremiyor simdi cok sükür artik solada dönüp yatiyor ama hala arkaya dogru sivri onun icinde duz yatirmam gerekiyor ama ben korkuyorum yutkunamiyor bazen nefesi kesiliyor hani sende yasamisinya gecen gun bizde onu yasadik defalarca allah korusun birsey olur diye korkuyorum gunduz bile yatiyorum cunku ya ise dalip untuyorum yada pc ye fln giriyourm daliyorum her an takip edemeyebilyorum :KK43:(( bende onun icinde bi cözum buldum gündüz yanimda araba koltugunda yatiyorum hem cok rahat uyuyor hemde kafasinin arkadasi duzelmeye basliyorr insallahh:KK34::KK1:

canim eminim sen daha iyi biliyorsundur ama benim bildigim ve hocalardanda duydugum kurana elini degmedikce kadin adetliyken felak naz fln okuyabilir diye duymustum :))

ohh ohhh hadi gözun aydinn insallah herzaman böyle devam ederrr :KK34::KK34:hay allah iyiligini verisn emi meme degilmisim lafinna cok guldummm:KK52::KK52:

canim ya senion gögüs yaranin suanki nedeni kizinin pamukcugu hatirliyormusun bilmiyorum ama bende öykle olmustum yaralarim gectigi halde sonradan tekrar yara oldu bende doktora gitmistim pamukcuktan dedi :KK50: kizimin agzina surdugum kremden surdum gecti sedne hic durma yarin doktora git hemde kanamanin nedenini sorarsin bazilarinda 40 günüde gecebilecegini bilyiorum ama kokuluysa iltihap olabilirr :KK50:

bennnnnnn varimmmmmmm 11 günümüz kaldiiiiiiii:KK53: ama bende ilk defaa binecegim maleseffff ne yapmam gerekiyor bende bilmiyorumm henuzz :KK43:(( mervede ucak yolculuguyla annesine gidecegini söylemisti daha dogum yapmadan ama neyle gitti sonra bilmiyorumm yani erkenden gidenler de var diye yazdim :KK53: ya isin kötusu ucaklarda sivi seyler hata krem bile alamiyorsun yanina ancak bagaja verebiliyorsun ben kizim icin cay ve süt sagmak istiyordum ama alamazsin dediler:KK14::KK14::KK14:döktürürlermisss hatta krem bile alamiyorum kizimin altini degisince ne surceksem artik ucakta:KK53::KK53::KK14::KK14::KK14:nsallah pisgimiz olmaz ozaman

evet canım pamucuk biliyorum ama bugün doktor ne dicek bakalım hayırlısı artık geçsin istiyorum iyice psikolojim bozuldu valla yaa
evet uçakta sıvı yasak oğlumdayken yani bebekken mama alıyodum yanıma toz halinde ne olur ne olmaz diyee binmeden önce emziriyodum zaten hemen uyurdu ama bu kız cadı napıcaz bilmiyorum hem daha erken bi dönem olduğu iin uyucağını tahmin ediyorumm canım zaten 3 saatte geliceksin kreme falan gerek yok merak etme bişi olmaz okadarcık saatte çok huysuzlanırsa battaniyeyi atarsın üstüne emzirirsin yada git tuvalete napıcann....benm oğlum bayılırdı küççükken her uçağa bindiğimizde bir kakasını yapardıı:KK9::KK9:çok komik olurdu tuvalett çok kötü kokardıı:KK9::KK9:zaten afdersin şey kadar tuvalettlerr :KK9:rezil olurdukk:KK9:arkamızdan hostess pısss:KK9:hemen oda parfümüü:KK9::KK9:ayy ne günlerdii döndük yine ogünlereee:KK31::KK31:
Kizlar oglus omuzda oda oda gezecegiz isiklar acik yatirdigimiz an basliyor aglamaya.. Son bir haftadir hep bu saatler de uyanik oluyor ve hep omuzda olmak veya dizimiz de sallanmak istiyor tabi biryerden sonra o pozisyondan da sıkılıp huysuzlasiyor

Gazini cikardim zaten kendisi kakasini da yapti bolca karni da tok ama uyumuyor iste gece bu saatler de az önce karnina masaj yapayim belki rahatlar diye yatirdim uzerini cikardim ki birden ciglik atmaya basladi ama nasil bagiriyor hemen giydirdim kucagima aldim ama yok hala bagiriyor elini tutup sakinlestirmek icin tekrar yatirdim kuzum megerse bütün gücüyle sacini avcuna almis yoluyor tabi cani yandikca daha fazla sıktıgı icinde elini daha cok aciyip bagiriyormus elinden sacini alip biraz kafasini oksadim sustu hemen.. Hic akla gelmeyecek seyler yapar tosunum

canmya allah yardımcımız olsunn en azından dayanabiliyosun ben bazen iflas bayrağını çekiyorum valla :KK52::KK52:bu arada benm kzımın tutacak kadar saçı yok kızzz:nazar:maşallah bak hele :KK9::KK9::KK9:sen onları uzat bacım yakışıklı bi oğlan olsunn bakalım çok beğenirsem alırım kızımaaa:KK9::KK9:zaman bu zaman artık kızlara koca alıyoz:KK9::KK9:

canm olabilir bukadr üzüülüp sıkılmana gerek yok sütün kaçar bukadar sıkınıtı yaparsann ayrıca kilosu çok iyii benm kız 1 ayda okiloya ulaştıı sık sık emzir bebeğini günde bir kez mama verebilirsin hem bebeğin illa kilolu olucak diyede bişi yokk belki senin bebeğinin yapısı minyonn kafana takma sen süt üretmeye devammmm:KK34:
ne zamandır yazıcam yazıcam bi türlü sıra gelmiyor...sağlık ocağındaki hemşire göğüs ucu yarası için bana krem önermişti mucize gibiymiş ben kullanmadım gerek kalmadı lansinoh vardı onu sürmüştüm geçti hemen ama bunuda koydum bi kenara lazım olur diye.

aman canım yaa benm doktorum bunu verdi bana hiç bir işe yaramıyoo off valla çıldırıcam artıkk

benim kanamam hala devam ediyor dr rahmin tertemiz dikişlerde düşmüş dedi

canım 40 kontrolüne mi gittin
gitmek gerekiyor mu ya
gidince nerden nasıl kontrol ediyolar?

Ay ben dualari hatim indirdim gaz sancisiydi falandi agladikca okudum o uyurkende okudum benim nazarim deger diyede okudum.
ben de okudum kızlar ya :KK53:

günaydın canım bendede aynı sorun var sarılık olduğundan beri (3 günlükken) mama veriyorum.ona rağmen kilo alışı o kadar yavaşki :KK43: içim parçalanıyor ama üzülmek hiç bir şeyi çözmüyor.ısrarla hep emziriyorum akabinde 40ml dayıyorum mamayı :KK52: e yicek uyucak büyücek dimi.napayım mama verdiğim için ve sütüm az olduğu için üzülüyorum ama işte... humana çay aldım,incir kaynattım, işte süt yapacak şeyleri deneyip duruyorum.geçen sağdım emzireli 2 saat olmuştu.iki memeden toplam 25 ml çıktı :KK43::KK43:
ben üstüme düşeni yapıp gerisini Allaha havale ediyorum.yoksa düşün düşün kafayı sıyırıcam...

canım peki emzirip mama verdkten sonra kilo alımı nasıl oldu
şuan ne kadarlık toplamda kaç kilo aldı?
sarılığı düştü mü?
kaç şuan?

Süt için uyku çok önemli. Fırsatın varsa kafanın içindeki herşeyi boşalt ne bebek ne süt ne ev hiç bir şey düşünmeden gözlerini kapat öyle güzel uyursun ki. Benim yöntemim :KK34: Süt için uyku çok önemli. Ben 3 gün uykusuz kaldım sütüm gitti:KK52: gögüslerim boş boş gezindim moralim bozuldu çocuk huysuz yarı ölü gibiydim. Son gün mallaşmıştım. Çocuk olanca gücüyle ağlıyor ben suratına bakakaldım. Beynim dondu nerdeyim ne yapıyorum unuttum :KK53: Eşim koştu çocuğu aldı sakinleştirdi neyin var dedi :KK14:
Eskiden bizi pirinç lapasıyla beslerlermiş. Canını sıkma sütüm yok deme. İnşllh sütüm çoğalır diye dua et. Herkesten dua iste. Ben dua istedim saolsun kızlar dua etmişler rabbim kabul etmiş biraz olsun rahatladım. Darısı başına

bu ilaç bende de işe yaramadı
ya emzirme öncesi ve sonrası sütümze buluycaz göğsü
sonra göğüsler foraa
açık gezicez, öyle biraz toparladı benm
bide verrken komple siyah kısmmı tabi
hep süt azaldoğında memede bırakıp bırakıp almaya çalıştığı için yara oldu benm :KK14:

canım peki emzirip mama verdkten sonra kilo alımı nasıl oldu
şuan ne kadarlık toplamda kaç kilo aldı?
sarılığı düştü mü?
kaç şuan?[/QUOTE]

valla 3300gr doğdu 3. gün sarılık dediler o gün 2960 a kadar düştü:KK43: en son 22 günlükken 3490dı.yarın kontrol var bakalım ne dicekler.yarın 30 günlük olacak.özellikle 3490dan sonra iyi besledim diye düşünüyorum (tabi mama olarak :KK43: ve memedede Allah ne verdiyse) ahh kiloları konuşamıyoruz bizim kız gram gram alıyor işte ama sanırım fazla almadı yine :KK43: minyon kalacak benim kızım...
sarılığı 3. günde 17 idi fototerapi aldı aynı gün 11 e düştü.1 hafta sonrasında yine 11 di.dr 30 günlük olunca tekrar sarılık testi yaparız dedi dr...zaten mamaya başladıktan sonra rengi düzeldi kızımın gözlerindeki sarılıkta gitti buda sanırım 10-15 gün önceydi...

Kizlar oglus omuzda oda oda gezecegiz isiklar acik yatirdigimiz an basliyor aglamaya.. Son bir haftadir hep bu saatler de uyanik oluyor ve hep omuzda olmak veya dizimiz de sallanmak istiyor tabi biryerden sonra o pozisyondan da sıkılıp huysuzlasiyor

Gazini cikardim zaten kendisi kakasini da yapti bolca karni da tok ama uyumuyor iste gece bu saatler de az önce karnina masaj yapayim belki rahatlar diye yatirdim uzerini cikardim ki birden ciglik atmaya basladi ama nasil bagiriyor hemen giydirdim kucagima aldim ama yok hala bagiriyor elini tutup sakinlestirmek icin tekrar yatirdim kuzum megerse bütün gücüyle sacini avcuna almis yoluyor tabi cani yandikca daha fazla sıktıgı icinde elini daha cok aciyip bagiriyormus elinden sacini alip biraz kafasini oksadim sustu hemen.. Hic akla gelmeyecek seyler yapar tosunum

Benim oğlumunda saçları uzundu her gece saçlarını çektiği için ağlıyarak uyanıyordu biZde en sonunda saçlarını kestik iykide kesmişiz ensesindeki isilikleride geçmiş oldu:))

kızlar hangi pişik kreminin kullanıyorsunuz ne önerirsiniz oğlumun poposu pişik gibi isilik gibi oldu acil yardım lütfennnn

canım ben dalinin pişik kremini kullanıyorum ama pişil olmadan hep sürdüm ya bebek yağı süüyorum ya krem. hiç bişi sürmeden kapatmadım altını daha. temizlerken de ılık su ve pamuk kullanıp ütülenmiş bir havluyla güzelce kuruluyorum. biraz uzun sürüyor alt alma işi ama olsun oğluşumun popişi kaymak gibi 28 gündür :nazar:

canım ben dalinin pişik kremini kullanıyorum ama pişil olmadan hep sürdüm ya bebek yağı süüyorum ya krem. hiç bişi sürmeden kapatmadım altını daha. temizlerken de ılık su ve pamuk kullanıp ütülenmiş bir havluyla güzelce kuruluyorum. biraz uzun sürüyor alt alma işi ama olsun oğluşumun popişi kaymak gibi 28 gündür :nazar:

Bende dalin kullanıyorum ve memnunum. Benimde oğlumun boynunda gıdısı ve koltuk altları soyulmuş ve ben görmemişim :KK14: Çocuk acıdan viyaklayıp duruyormuş :KK14: Kv gördüde hemen yıkayıp dalin sürdük çocuk sakinleşti. Altınada sürüyorum ayrıca günde iki kez ılık suyla yıkıyorum kurutup açık bırakıyorum havalansın diye :KK34:

maşallah paşana CNm ama burda yüzü gorunmuyorayrintilu foto isterim bana ne:))

Anladım CNm desene benim damat pek bı yaman daha şimdiden her bişeyi biliyor maşallah tmm CNm sen öyle yap en iyisi doktor bı çözüm söyler sana elbet ama fazla da takıntı yapma büyüğümde düzelir o

Ben adamı böyle korkuturum iste haha haayyyytt
Ben öyle herseye kızmam helede muhabbet ettigim niyetini bildigim kisilere azıcık korkutayım dedim asıl senin kizacagindan korktum bende:KK43:((
Kız azıcık girseydim ben çabuk sıkılır çıkardım zatı tatmadigim birsey kalmasın nasıl olsa herseye alıştık :))))

sanada tatlım :KK66:

CNm zeytinyağı sür iyi geliyor yok kullandım ise yaramıyor dersen doktor bana iki tane krem yazdı tedavi ettirici onların isimlerini yazayım al ben ilk sürmemde faydasını gördüm
Pidik kremi olarak da sebamed kullanıyorum
al baalım ranana teyzesi oglumun profıl fotosuuu:)) $Fotoğraf0512.jpg
:nazar::nazar::nazar:

onu denemedim canım bide onu deniyim bari ama benmki artık baya antibiyotiklik oldu sanırım..

off ya fitil falan istemiyom yaa zaten doktorda ulaşmak mümkün değil benm anca 3 haftaya randevusu var düşün artıkk

aman ana oğul takılıyolarr maşallah sizee allahım bağışlasın canım oğlunuu:nazar::nazar:

canım kafa olayını inan takma düzelir dizinde falan sallarken diğre tarafa çevir sen o biraz ağlar susar sonra benm kızda öle basıyo yaygarayı ama napalım talıaanın dediği doğru bak bende gün içinde pusetine yatırıyorum özellikle mutfakta yemek yaparken ozaman kafası düz ve dik duruyo sende dene blki işe yarar....
göğüs ucu kullanıyodum ama bırakmıştım şimdi tekrar başlıcam çünkü göğsüm mahvoldu artıkk dayanamıyom acısına bugün doktora gidicez bakalım nedicekk

evet canım pamucuk biliyorum ama bugün doktor ne dicek bakalım hayırlısı artık geçsin istiyorum iyice psikolojim bozuldu valla yaa
evet uçakta sıvı yasak oğlumdayken yani bebekken mama alıyodum yanıma toz halinde ne olur ne olmaz diyee binmeden önce emziriyodum zaten hemen uyurdu ama bu kız cadı napıcaz bilmiyorum hem daha erken bi dönem olduğu iin uyucağını tahmin ediyorumm canım zaten 3 saatte geliceksin kreme falan gerek yok merak etme bişi olmaz okadarcık saatte çok huysuzlanırsa battaniyeyi atarsın üstüne emzirirsin yada git tuvalete napıcann....benm oğlum bayılırdı küççükken her uçağa bindiğimizde bir kakasını yapardıı:KK9::KK9:çok komik olurdu tuvalett çok kötü kokardıı:KK9::KK9:zaten afdersin şey kadar tuvalettlerr :KK9:rezil olurdukk:KK9:arkamızdan hostess pısss:KK9:hemen oda parfümüü:KK9::KK9:ayy ne günlerdii döndük yine ogünlereee:KK31::KK31:

canmya allah yardımcımız olsunn en azından dayanabiliyosun ben bazen iflas bayrağını çekiyorum valla :KK52::KK52:bu arada benm kzımın tutacak kadar saçı yok kızzz:nazar:maşallah bak hele :KK9::KK9::KK9:sen onları uzat bacım yakışıklı bi oğlan olsunn bakalım çok beğenirsem alırım kızımaaa:KK9::KK9:zaman bu zaman artık kızlara koca alıyoz:KK9::KK9:

canm olabilir bukadr üzüülüp sıkılmana gerek yok sütün kaçar bukadar sıkınıtı yaparsann ayrıca kilosu çok iyii benm kız 1 ayda okiloya ulaştıı sık sık emzir bebeğini günde bir kez mama verebilirsin hem bebeğin illa kilolu olucak diyede bişi yokk belki senin bebeğinin yapısı minyonn kafana takma sen süt üretmeye devammmm:KK34:

aman canım yaa benm doktorum bunu verdi bana hiç bir işe yaramıyoo off valla çıldırıcam artıkk
amınn cumlemııznkını canım benım dua ıle ınsll

Ayy cok tırsıyorum artık oramın buramın acıyıp agrımasndan doktor yollarına dusmekten :26: suan kabız degılm ama yıne de ufak ta olsa acı oluyor ıns ılerlemeden atlatırım ya
)

aman tatlım sakın ilerletme hemen biyerden şeftali yaprağı bul zeytinide arasına ooh miis gibi dürüm:120::120:
birascık acımsı ama o acısı çekmektense kusmayı bile tercih ederim..

ınsl canm sagolasın dua ıle ınslll

kızlar dogum hıkayem temmuzannelerı topıgınde buyurun okuyunn uzun oldu ama neysee:KK17:

http://www.kadinlarkulubu.com/temmu...lerinin-dogum-hikayeleri-25.html#post31169922

buda paşam ve benn bır kac st once gaz molasında cekındık deee:KK17::21::21:

Eki Görüntüle 755258 :nazar::nazar::nazar:

ohhh kebapp ne güzelsiniz yaaaww canımı çektirdiniz:KK16:
kuzum benim allahım ailenize sağlık ve uzun ömür versin inşallah...
doğum hikayeni okudum zırlattın resmen beni yaa:KK43::KK43:çok duygulandım bide kendim geldim aklımaa:18::18:
3 dileğinden 2 si kabul oldu darısı hacıya gitmek olsun inşallaaaaaahhh
EW TAAMAMDIR
BEBİŞTE TAMAMDIR:KK9::KK9:
bu arada geçen benim kociş seninkini aramış hayırlı olsun diye diyoki;
-gözün aydın abi doğurmuşsun :KK1: diyo
dedim niye öyle dedin o mu doğurdu diye
-tabi o doğurdu siz 1 tane doğuruyonuz biz 9doğuruyoz dedi:21::21: hoşuma gittii:KK53::116::116:

Son düzenleme:
cnm aşkolsun merak etmezmiyim sadece ben degil bi çok kişi buraya yazdı seni merak ettigini,
nasılsın naz nasıl, zor dönem demişsin umarım kötü bişi yoktur, :KK19:

tşk ederimm :KK49:

Kizlar hepiniz cok saolun benim basima geldi sizin basiniza gelmesin insallah o an insan resmen şoka giriyor eli ayagi titriyor o panikle aklima gelen tek sey ani bebek ölümleri oldu allahim korusun yine o hemen ters cevirip kucagim da sirtina vurmayi akil edebildim o şokla, ebeyi aradim uykusun da kusmus yüzü yukari yattigi icinde tekrar bogazina gitmis olabilir bebekler uyurken de kusar mümkün oldukca yan yatirmaya calis dedi..
Hepimiz daha dikkatli olalim biz bu melekleri ne zorluklarla dünyaya getirdik

Canim hosgeldin uzun zamandir yoktun özlettin kendini, senden cevap bekledim tekrar yazmak icin ama zaten yazmissin mesaj kutum doluymus gelmemis 2 gün önce email adresime bakimca fark ettim.. Yeni yeni toparlaniyorum demissin canim hayirdir umarim hersey yolunda bir aksilik yoktur.. Benim disimda merak eden arkadaslar oldu inan seni burda defalarca sordular böyle düsünme lütfen

Oglumdan firsat buldukca girmeye calistim ben canim gün icinde illaki bakiyordum sadece son 1-2 gündür firsat vermedi pasam hic.. İnsallah 40 gün sürmez canim yaa suan zaten günün yarisinda hic gelmedigi cok az koyu kahve rengi geldigi oluyor bitti biticek diyorum ki tekrar acik renk kirmizi oluyor kafa bulur gibi

Ben 1-2 yasina gelince düsünüyorum suan hic dayanamam sanirim tirnagiyla kendini cizdiginde bile icim gidiyor ama mecbur yapilcak hayirlisiyla

Canim saol sana da cok gecmis olsun uyanikken yine okadar degil ama sen uyurken olunca cok daha kötü rabbim yasatmasin

Hosgeldin hayatim bende diyordum kayboldu iyice bebis gelince diye

canim gecmis olsun bizde cok kez yasadik bunu ama allahtan benim kizim nefesini toplayip aglamayi basariyor ama ne aglama yikiyor ortaligi hatta gecenlerde disardayken otobuse binecegimiz sirada yapti aynisi bir bagirdi herkes bize bakti :)) gazini cikartmadan yattigi icin canim kusma ihtiyaici hissediyor bir iki defada burnundan gelmisti bende akillandim artik iyice gazini almadan yatirmiyorum sabhalarida yanima aliyorum hemen müdehale edebiliyorum ozaman birde karninin üsütüne yatir ozaman da hem cok rahat uyuyorlar hemde bir sorun yasanmiyor basini döndurebiliyor kaldirabilyiorsa sorun yok :)) BIRDE yan yatir geceleri basini cevirememesi icin kafasinin arkasindan birseyle destekle dönduremiyor ozaman :))
rabbim yavrulamizi korusun insallahh :))

canim yakindan takip ettigini biliyorum herzaman yazamiyacagininda farkindayim 2 kücük cocuga bakmak nekadar zor bende cok iyi bliyorum :)) allah kolaylik versin sana ama bizleride unutma kendinden ve kizlarindan habrler ver :))
allah anali babali büyütsün insallahh hayirli eevlat olurlarr :)) masallah kizina :)) canim o nasil laf öyle bin ah isitmek fln biz birbirimize anlatacagizki rahatliyacagiz:)) mesala ben burda sizden baska kimseyle paylasamiyorum paylasam bile kimse sizler kadar beni anlayamaz :))

canim ben kestim 3-4 kez hatta bugun kestik yine hemen uzamislar bu sicaklarda eldiven takilmiyor zatene ben sogukta bile takmayi hic sevmiyorum :)) eger kesemiyorsan bebek törpüleriyle törpüle onla belki daha kolay olur senin icin :))

canim ask olsun bizde merakediyoruzz bebekler dogduktan sonra cogu kisi gelmeye firsat bulamiyoru o yuzden herkesin kim geldi kim gelmedi takip etmek bazen zor oluryorr :) insallah kizinda sende iyisinizdirr

• gündüz iletileri aldim yorum yazmak icin kardesim ve esi geldi kapattim sayfayi kapatmadimki iletilerimgitmesin yorum yazim diye simdiye kadar bekledim vall
:KK1: :KK1: :KK1:

saol canim hosbulduk sende hosgeldin uzun zamandir giremiyordun esin den dolayi artik aramiza katilmaya izin vermis cok sevindim senin adina :))

saol canim hosbulduk pudrayi ben daha öncede söylemistim ama belki sen fark etmedin :) korkmadan dene canim pudrayi pisigede iyi geliyor aklinizda bulunsun sadece yuzune yakin yerde kullanmayin ve fazla havalandiradak dökmeyin:KK34:

oyyy masallahhh canim bu ne tatlilik ne guzel uyuyorr allah bagislasinn sarisinmi olcak ne oglun :))

ayy ayy bu nekadar yakisikli olmus saclarina bayildimmm :KK53:ayni benim kiz gibi dikiliyorr birde cok ilginc tam ortadan arkaya dogru uzunlamasina dikiliyorr dazlaklar yapiyorya hani tamm ortadan birakiyorlar testere agzi gibi:KK9:ayni öyle duruyorr birde sol kasinin uc kismi yarim bilerek kestirmis gibi:KK53: diyorum benim kiz modaya uyup gelmisss yeni nesil cocugu oldu nasilda belli diyorum:KK9::KK9::KK9:

buna göre bizimkide baya önde masalahhhhh diyim bende:KK16::KK16::KK16:

canimyaa allah yardimcin olsunn senin esien uyuz olmaya basladimm yaa birazcik olsun yardim etseye sana :KK50: aksam geldimi at cocuklari kucagina firsat birakmadan gir banyona sen birsey demeye firsat bile bulamasin:KK9: canim yaa konusmayi dene esinle olmazki böylee :KK50: valla gidebiliyorsan git annein yaninaa hic degilse rahat edersin orda belki:KK34:

Ben kullanmak istedim ama olmadı bizim kız almadı tiksindi ama komşum kullandı yara uçları olmadıgı için hemde yara yapmadığı için sende kullanabilirsin ama eğer yara ise onunlada acır

CNm benim uyurken kes ben 4 defa kestim çabuk üzüyor bizim kızın tırnakları ve yüzünü çiziyor eldivende tutturamadim o yüzden sık sık kesiyorum dikkat et ucundan ucundan kes birsey olmaz

Herkes merak ediyor CNm ama eskidi kadar aktif olamadığımız için bazen gözden kacabiliyor veya yokluğunu anlamayabiliyoruz mesela iki gün girmesem gecmisi okuyamiyorum kimin olup olmadıgını da bilemiyorum biz iyiyiz sende iyisindir inşallah

hoş geldin cnm çok yogundun Rabbim yardımcın olsun zor tatlım insanın küçüğü ile uğraşmak Ana kendini de işletme ara ara kendinden haber ver

maşallah subhanallah çok tatlı oğluşun güle güle büyüten cnm

Allah damadıma bak sen hele o saclara seni yaradana kurban ne tatlı biseysin sen öyle yerim totonu senin

CNm dün yazını gördüm memnun kalmadın mı o hastaneden ben iyi diye duymuştum hatta ben bile gitmeyi düşündüm ama bana uzak oldugundan vazgeçtim
Benim anlamadığım senin yazını nerden bulmuşlar ya vede nasıl haklı olduklarını düşünüp tehdit eder gibi mahkemeye veririz yasal işlem baslatiruz gibi laflar söylemişler

herkes evladını sever canından bir parça sadece sorumlulukları fazla oldugundan bazı anneler kaldiramayabilirler ilk hastanede ağrılarımdan bende pek birsey anlamadım hatta eve geldim kalabalık falan ama herkes çekilip kizimla başbaşayiz kalınca anladım yüzüne bakıp bakıp ağlatdım Allahım ya birsey olursa kızıma artık kendimi hiç düşünmüyorum öncelik kızım o yüzden size tavsiyem yavrularinizla sadece kendiniz ilgilenmeniz ve tek kalmanız baskasından yardım almadan o sorumluluğu taşımanız sanırım benim güveneceğim kimsenin olmayışı bu kadar çabuk kabullenmeme sebep oldu yüzüne baktığım heran Rabbime binlerce kez şükrediyorum ki bu evladı bana nasip etti inanılmaz birsey bu Bir mucize

arkadaşlar çok teşekkür ederim burayı takip edemediğim için göremedim yazılarınızı sadece birkaç kez özel mesajlarıma bakabildim orada da sadece esra nın mesajı vardı sanırım o yüzden böyle düşündüm biraz hassas davrandım aslında hepimiz aynı durumdayız yoğun günler yaşıyoruz neyse biz iyiyiz teyzeleri biliyorsunuz son zamanlarda biraz sıkıntılarımız vardı hergün hastanedeydik en son 20 mayıs pazartesi girdiğim nst den sonra acil sezeryana alındım kızım 2540 gr 48 cm olarak dünyaya geldi ilk 4 gün iyiydik sütüm gelmediği için sodyum değerleri yükseldi ve 5. gün yoğun bakıma alındı yavrum 3 gün yoğun bakımda kaldık şimdi yavaş yavaş büyümeye çalışıyoruz ..... bu arada kızımın adını LİNA koyduk zeynocum:)) daha birçok ayrıntı var yaşadığım fırsat buldukça yazıcam onları da....

Anne üşütünce bebeğe geçermiş, annenin stresi bebeğe yansırmış, annenin yedikleri bebeğe gidermiş, annenin gazı bebeğe geçermiş tamam anladımda neden ANNENİN UYKUSUDA BEBEĞE GEÇMİYOR :KK53::KK53:

Süt için uyku çok önemli. Fırsatın varsa kafanın içindeki herşeyi boşalt ne bebek ne süt ne ev hiç bir şey düşünmeden gözlerini kapat öyle güzel uyursun ki. Benim yöntemim :KK34: Süt için uyku çok önemli. Ben 3 gün uykusuz kaldım sütüm gitti:KK52: gögüslerim boş boş gezindim moralim bozuldu çocuk huysuz yarı ölü gibiydim. Son gün mallaşmıştım. Çocuk olanca gücüyle ağlıyor ben suratına bakakaldım. Beynim dondu nerdeyim ne yapıyorum unuttum :KK53: Eşim koştu çocuğu aldı sakinleştirdi neyin var dedi :KK14:
Eskiden bizi pirinç lapasıyla beslerlermiş. Canını sıkma sütüm yok deme. İnşllh sütüm çoğalır diye dua et. Herkesten dua iste. Ben dua istedim saolsun kızlar dua etmişler rabbim kabul etmiş biraz olsun rahatladım. Darısı başına

bende konuştuğum herkesten dua istiyorum. dua ya çok ihtiyacım var.

Okumaya basladigimda henuz sabahti ama simdi oglen olmus. Tek tek aklimda kalmadi bebeginin fotosunu koyanlara nazar boncugu :nazar:

ranana gecmiz olsun

mikailesra ben bebegin sacini kesecegim biraz. ensesindekiler cok terletiyor oglumu\

butunduamvesenam o alet kesinlikle bana da lazim. oglum kaka yapamiyor uc gundur. bugun de yapamazsa fitil verecegim

dilca tomrisin emzirme notlarini oku canim ben cok faydalandim. Ben avent ve chicco kullaniyordum ama chicco step 0 ile sanki meme-biberon gecisi daha kolay oluyor.

Gecmisi okurken gordum ki sorunlar hep ayni. Pisik olmamasi icin arada bir zeytinyagli pamukla popoyu silin kizlar. pisige de iyi geliyor. Isilik icin de ince giydirip her gun yikayin bebisleri

Dun migrostan bezleri kaptik :KK52: Oglumla ilk kez annemin evi disinda bir yere gittik. AVMde once uyuyordu sonra basti cigligi :KK53: Kucagima gelince sakinlesip uyudu. Sanirim ortami cok garipsedi. Bugunlerde oglum surekli yakininda olmami, beni gormeyi. hissetmeyi istiyor. Kucagima almazsam emmezse uyuyamiyor. O kadar da dikkat ettim ama alisti kucaga ve emerek uyumaya. Mememi gaz cikarici olarak kulaniyor, boyuna sunduruyor. Dun tum gun huysuzdu surekli agladi, neredeyse hic uyumadi. Kirki cikinca akillanacak diye umut ediyorum.

Iki gun sonra kirkimiz cikiyor. Banyodan baska birsey yapmak lazim mi? Bir suru hurafe gordum nette, suya altin gumus atmalar, kirk kapi gezmeler. Hangisini yapmak lazim sasirdim.

Emir bugunlerde çok huysuz, sürekli kucagımda olmak istiyor:KK14:
sanırım karnı agrıyor, gazını ve kakasını yaparken ilk zamanlarda ki gibi sancı çekmeye başladı, kakasıda yeşil ve çok sulu
üşüttük mü acaba:26:

birde bugun 2. ayımızı doldurduk 3. aydan gün aldık :KK16: :KK9:

bebeği ayağımda sallamaktan tik oluştu bende. Artık oturduğum yerde ayaklarımı sallayıp duruyorum :KK52::KK52:
Bizde 35 günlük olduk :KK14: Değişen tek şey kilomuz boyumuz hala mız mız hala gazlıyız ana oğul :KK9::KK9: İkimizde çıkaramıyoz o çıkarmasını beceremiyor ben ise kabız oldum :KK53: Sezeryan oldum ama galiba bende hemoroid oldum :KK31:

X