2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Kızlar ben ayrıntılı ultrason yaptırdım şükür iyi herşey.sonra doktoruma gittim oda çoçuk kardiyolojisine gönderdi ordada bakıldı ayrıntılı herşey normalmiş.çok rahatladım.benim ikilim riskli çıkmıştı bu yüzden endişeliydim ama çok iyiymiş bebişimin durumu.şimdi şeker yüklemesini bekliyorum.ayrıca kilo da fazla almıyorum şişlik ödem tansiyon yok şükür.inş. Böyle devam eder.toplamda 2 kilo aldım ben fazla alamıyorum kilo ama şükür bebegim alıyo.hala çok iştahım yok yiyemiyorum.çokta hareketliyim ya bazen hamile oldugumu unutuyorum.sizde durumlar nasıl

Canım senin adına çok sevindim:KK49:
Kilo konusunda ve iştahta benimle aynısın..
Bende pek iştahlı değilim ama yemeye çalışıyorum.
Zaman zaman bende unutuyorum hamile olduğumu =)
Temizliğe kaptırıyorum sonra belimi tuta tuta oturuyorum :KK1:
Yine de dikkat etmek lazım =)

kolay gelsin ne güzel yaaa. hamilelikte çalışmak zor geliyo. evde oturmayı özlüyorum. normalde evde olsam sıkılırım çalışmaya alışmışım ama hamileyken evde olmayı çoook istiyorum. hele o sabah erken kalkmak beni bitiriyor :106:

iyi iyi tekmelesinn annesi:) hiç sorma canım bende sevmezdim muhasebeyi... sözelciyim normalde... ilk memuriyeti kazandığımda müdür seni muhasebeye vereceğim dediğinde yapamam dedim neden? herkes annesinin karnındamı öğreniyo :KK1:dedi 3 senedir bu işin kurdu olduk. artık herşey formatlaşmış ama dikkat isteyen iş tabikide.
aynen bende sosyal bilgiler öğretmenluğu mezunuyum.. ve muhasebede çalışıyorum hem devlet kurumunda hem muhasebede olmak daha bir sıkıntılı riskli.. RABBİM yardımcımız olsun
Benimkini aradım bugün gececi ,gündüz evde.
Iş tutuyorum diyor...çamaşırları yıkamış..bulaşıkları yıkamış evi süpürmüş...bir de kuru fasulye ıslamış...
Adamı ne hale getirdim...yemeği de yapı ver dedim...iyi bebeği de ver ben doğurayım diyor...
Akşam eve gidip yemeği yapınca uzanıp kızımı dinliyorum orada uyuyakalıyorum sonra yatağa gidiyorum...
Her gün aynı şey...kendime gelmem lazım. öyle uyuşuklaştım...
8 kilo almışım...aşı olduğumda sağlık ocağında tartıldım...inanmıyorum demişim ...hemşire ne oldu diyor...
1 ayda 5 kilo...hamur işini kesmem lazım... Bebek daha 500 gram...zaten kiloluydum hamile kaldığımda
ayyy maşallah eşine .. benimkide her işi yaparda elinden hayatta yemek gelmez yada korkusundan yapmıyor yapmak zorunda olur diye..
ama ALLAH sonsuz kere razı olsun yardımcıdır bana .. çünkü habire uyuyup kalıyorum bende çok yoruluyorum.. :KK43:
Geçmiş olsun canım. Daha önce çok paylaştım, yeter diyecek arkadaşlar artık:KK9: Prenatal yoga yazarsan youtube'da güzel workoutlar var. Benim o sayede geçti bel ağrılarım. Özellikle ellerini duvara koyup kalçayı yavaşça çeviriyorlar, o hareket beni inanılmaz rahatlatıyor. Ama düzenli yapman lazım, hergün 10 dk ayırırsan yeter artar:KK34:
hiii hiii hiii .. ayyyyyyyyyy ne çok isterdim bişeyler yapmayı.. iş ev çocuk yemek derken popomun üzerine oturamıyorum ya ..:KK43:
başka ödem oluşan arkadaşlarımız var mı acaba aramızda bende olabildiğince tuz beyaz ekmek makarna felan dikkat etmeye çalışıyorum ama mümkün değil uzak durmak tamamen bende şimdilik ödem oluşmaya başlamadı ama bir arkadaşımın 3 ayında başlamıştı görseniz nasıl şişti nasıl şişti hep ödem, sonra diyet yaptı tuzdan uzak durdu ama nafile sanırım bizde ne kadar dikkat etsekte 7 aydan itibaren bizdede başlayacak şişmeler öyle düşünüyorum
benim de kızımda ödemim çoktu ya burnum bile şişerdi.. bundada bi ara başladı ama tuz dan ziyade sürekli ayaklarımı aşağı sallamaktan..
çünkü tuza çok dikkat ediyorum.. ama ödem berbat bişe tutuluyorsun resmen..
merhaba kızlar... hayırlı cumalar herkese :KK34:
ve maalesef bende de ödem mevcut. Dr. bu konuda çok katı, tuz, beyaz ekmek yememem gerektiğini, turşu gibi şeylerden uzak durmamı söyledi. hatta o kadar korkuttu ki bu sebepten kör olan bir anneden bile örnek verdi Allah korusun.:KK20:
benim mesela çorap izim akıllara zarar. kesinlikle yüzük ve saat takamıyorum. makarnayı çok seviyorum haftada 1 kez yiyorum ki benim için bir mucize :KK14:
aman diyim dikkat edin, ömrüm boyunca tuz aramamışken kaşıkla yiyesim geliyor, hiçbirşeyin tadı yokmuş gibi geliyor ama napalım...sıkalım dişimizi
ben geçen çizmemi çıkaramadım ya resmen sıkışmış bacağımda öyle şişlik şimdilerde geçti bakalım ama bünyem müsait çok şişiyoruim..
ekmek dışında neredeyse hiç karbonhidrat almıyorum ama yinede alyoruz kilo işte..
selam kızlar nasılsını? ben iyice ağırlaştım artık :) hatta penguen gibi yürüyom nie böle erkenden ağırlaştım anlamadım yaa
durdaha canım bir ay sonra daha komik olucaz.. vucudumuzun ağırlık merkezi değişiyio ondan böleyiz..
benim de çorap izim fena,eşimin çoraplarını giymeye başladım,erkek çorabı alıcam büyük beden,onların ki daha yumuşak oluyo:18:
ayy kısa çorap hiç giyemiyorum zatende.. evde sürekli çıpalk ayak dolaşıyorum.. ama çok zor sıkışıyor resmen çorap lastikleri .. eşofmanlarda bi tane hamile eşofmanım var.. geçen bide pijama takımı aldım büyük rahat.. ama yakındır eşime dadanacam galiba bende
Valla canim dogum konusu beni endiselendiriyor.gecen hafta kontrol vardi dedim su normal dogumu bana anlatirmisiniz hep kulaktan duyma bilgilerle urkuyorum dedim.sagolsun tum ayrintilari ile anlatti ahmet bey .ama sanirim ben normal dogum yapabilecek kadar yurekli degilim :KK43: cok korktum .bir de o kadar sanci vs zorluktan sonra sezeryana donme ihtimali de oluyormus.sonuc olarak ben sezeryan yapacagim galiba ama ilerleyen gunler ne gosterecek bakalim.sen ne dusunuyorsun bu konuda??
sakın öyle düşünme.. normal doğum sezeryana göre çooooooooooooooooooook daha rahat.. sezeryan sonrası zor..... emzirmek uzanmak kalkmak.. yaraların iyileşmesi...çok istedim bende nasip olmadı
Kuzenimin annesi canım:107: Adana'lıyız biz (ama Gaziantep'teyiz şuan). Gerçi heryerde yapılıyor ama, usülleri farklı:KK34: Bozacağım diyeti vallahi kararttım gözümü, sizin yerinize de yerim:KK56:
ye anacım ya ye.. ne diyeti.. bebeğinde beslensin senin iki kişilik yemen lazım
diye başlarmışım eskiler gibi.. afiyet olsun canım yavruna yarasın bi kereden bişey olmaz..
Benim yerime de ye balım =)
Ben pek sevmem...
Antep dedin de benim canım da kuru patlıcan dolması çekti, böyle nar ekşili :KK56::KK56::KK56:
Akşama yemeğim çok olmasa yapardım valla =)
saol.. canım ya akşam yemeği için fikir vermiş oldun.. hadi koş gel beraber yiyiverelim..
Kızlar ben ayrıntılı ultrason yaptırdım şükür iyi herşey.sonra doktoruma gittim oda çoçuk kardiyolojisine gönderdi ordada bakıldı ayrıntılı herşey normalmiş.çok rahatladım.benim ikilim riskli çıkmıştı bu yüzden endişeliydim ama çok iyiymiş bebişimin durumu.şimdi şeker yüklemesini bekliyorum.ayrıca kilo da fazla almıyorum şişlik ödem tansiyon yok şükür.inş. Böyle devam eder.toplamda 2 kilo aldım ben fazla alamıyorum kilo ama şükür bebegim alıyo.hala çok iştahım yok yiyemiyorum.çokta hareketliyim ya bazen hamile oldugumu unutuyorum.sizde durumlar nasıl

aynen geçen az kalsın koltuğu kaldırıveriyordum.. zor tuttum kendimi.. hamile olduğimu unutuyorum.. bende..
maşallah canım sağlıklıymışya yavrun gerisi hikaye

kızlar bebeklerinize kuranı kerim dinletin bakın nasıl hareketleniyorlar. şekerli şeylere falan filan gerek yok. ben nanmıyorum yok sesleri algılayamaz mış çocuk sadece sesli harfleri duyarmış ne dediğimizi anlayamazmış falan bu bilimsel şeyler bana inandırıcı gelmiyor. bence bizim ne dediğimizi dilimizi anlıyor. bir düşününsene bir anda çocuklar konuşmaya başlıyor. ve kullandığı kelimelere siz bil e şaşırıyorsunuz. o kelimeleri çocuk anne karnında duyuyor öğreniyor. anne karnındaki bebeğin kelimeleri nasıl algıladığını ya da konuştuğumuz kelimelerde sadece sesli harfleri duyduğunu nasıl anlayabilirler ki bu bilim adamları. bence onun orda olması zaten bir mucize. ve ordaki hayatı sadece Allah ve bebek bilir.bence o ne dediğimizi çok iyi anlıyor. annenin dilini biliyor

Kuzenimin annesi canım:107: Adana'lıyız biz (ama Gaziantep'teyiz şuan). Gerçi heryerde yapılıyor ama, usülleri farklı:KK34: Bozacağım diyeti vallahi kararttım gözümü, sizin yerinize de yerim:KK56:

oo bende adanalı'yım (şuan Kastamonu'dayım ) ye ye afiyet olsun hiç bişe olmaz inşallah :)

kızlar bebeklerinize kuranı kerim dinletin bakın nasıl hareketleniyorlar. şekerli şeylere falan filan gerek yok. ben nanmıyorum yok sesleri algılayamaz mış çocuk sadece sesli harfleri duyarmış ne dediğimizi anlayamazmış falan bu bilimsel şeyler bana inandırıcı gelmiyor. bence bizim ne dediğimizi dilimizi anlıyor. bir düşününsene bir anda çocuklar konuşmaya başlıyor. ve kullandığı kelimelere siz bil e şaşırıyorsunuz. o kelimeleri çocuk anne karnında duyuyor öğreniyor. anne karnındaki bebeğin kelimeleri nasıl algıladığını ya da konuştuğumuz kelimelerde sadece sesli harfleri duyduğunu nasıl anlayabilirler ki bu bilim adamları. bence onun orda olması zaten bir mucize. ve ordaki hayatı sadece Allah ve bebek bilir.bence o ne dediğimizi çok iyi anlıyor. annenin dilini biliyor

kesinlikle sana katılıyorum cnm. ben de Kuran okurken sesli okuyorum ki bebeğim dinlesin. evet dediğin gibi de hareketleniyor yaramazlar:)

Valla canim dogum konusu beni endiselendiriyor.gecen hafta kontrol vardi dedim su normal dogumu bana anlatirmisiniz hep kulaktan duyma bilgilerle urkuyorum dedim.sagolsun tum ayrintilari ile anlatti ahmet bey .ama sanirim ben normal dogum yapabilecek kadar yurekli degilim :KK43: cok korktum .bir de o kadar sanci vs zorluktan sonra sezeryana donme ihtimali de oluyormus.sonuc olarak ben sezeryan yapacagim galiba ama ilerleyen gunler ne gosterecek bakalim.sen ne dusunuyorsun bu konuda??

Ben hep normal dogum dusundum. Sezryan beni daha cok korkutuyor. Normal daha kolay geliyor bana. En azindan sansimi zorlarim normal olsun diye. Ben de ters bir zamanda dogum baslar da doktorum dogumda olmazsa diye tedirginim. Bir de saniyorum o hastanede bebek yogun bakim yok. Allah korusun, bebegin nefes almasiyla kendini gosteren ve acil mudahale isteyen hastaliklar olabiliyormus. o da beni endiselendiriyor :KK43: ama henuz Ahmet beyle bu konuda konusmadim

Adaşız, elimden geldiğince ederim tabi:21:

Haklısın doktora göre değişiyor sanırım. Ben gittiğimde bir çift vardı bekleyen. Kadın bana doğru geldi "sizin bebeğinizin sorunu nedir?" dedi. Şaşırdım, "umarım bir sorunu yoktur, biz de ona bakmak için geldik dedim". O şaşırdı bu defa. "Ben sadece sorunlu hamileliklerde obstetrik doppler isteniyor sanmıştım" dedi. Kadının bebeğinde sorun olduğunu öğreninc, benim de ayaklarım geri geri gitti ama yaptırınca rahatladım. Rabbim riskli gebeliği olan tüm anne adaylarına yardımcı olsun, kolay değil...

Amin canim. Biz de gittigimizde bir cift vardi. Esinde genetik parmak anomalisi varmis, bebekte olup olmadigini anlamak icin gelmis onlar da. Ama doktorum bizi cok rahatlatarak oraya gonderdi. Yine de haklisin yaa, insan tedirgin oluyo orda bakilirken. Cok sukur biz de bebegimizin iyi oldugunu gorduk de rahatladik

inşallah temizlenmiştir artık enfeksiyon canım. ben de detaylıyı tepecikte yaptırmıştım. sonucu hemen soylediler, raporu muayene sonunda verdiler. ama ben bebeğimi hiç görememiştim, sonradan sırf bebeğimi görmek için özele gittim:KK1::KK1: umarım sende böyle olmaz. ama doktorumuza haala gitmedik. randevumuz bu ayın 20sinde filan. detaylıdan yaklaşık 1 ay sonra gitmiş olcaz yani. pek yardımcı olamadım sanırım :44::44::44:

inşallah canım. ben medifema hastanesine gidiyorum sanırım hemen verirler o gün gösteririm doktoruma. yardımcı olamadın değil yazman bile güzel canım teşekkürler.

Ben hep normal dogum dusundum. Sezryan beni daha cok korkutuyor. Normal daha kolay geliyor bana. En azindan sansimi zorlarim normal olsun diye. Ben de ters bir zamanda dogum baslar da doktorum dogumda olmazsa diye tedirginim. Bir de saniyorum o hastanede bebek yogun bakim yok. Allah korusun, bebegin nefes almasiyla kendini gosteren ve acil mudahale isteyen hastaliklar olabiliyormus. o da beni endiselendiriyor :KK43: ama henuz Ahmet beyle bu konuda konusmadim

Cinarlida yogun bakim acilmis canim ben sormustum icim rahat etti sen de rahatla :)

Cinarlida yogun bakim acilmis canim ben sormustum icim rahat etti sen de rahatla :)

Ayyyy, ciddi misinnn:) Nasil mutlu oldum su an, esimi de beni de en cok tedirgin eden konu buydu :) biz ozele gectiginden beri Ahmet beye hafta sonlari muayenehanesinde gidiyoruz. Hastaneyi gorme sansimiz hic olmamisti. Bi de erken daha diye doktorla da konusmamistik, bilmiyorduk. Cok mutlu oldum su an canim cok sagolll :KK70: tel.de smileyler olmuyo, ama su an gobek atan smiley koydum bu posta :KK66:

geçmiş olsun cnm. inş ayrıntılı usg de iyi çıkar. benim ayrınıtlı usg pazratesi ben de çok merak ediyorum. heralde ayrıntılı usgnin sonucunu doktorumuza da gösteriyoruz. çnkü bana ayrıntılının sonucuna göre rapora karar vericez demişti doktorum.

sağol canım ayrıntılı sonucuna göre rapor dediğin nedir canım onu anlamadım

geçmiş olsun cnm. inş ayrıntılı usg de iyi çıkar. benim ayrınıtlı usg pazratesi ben de çok merak ediyorum. heralde ayrıntılı usgnin sonucunu doktorumuza da gösteriyoruz. çnkü bana ayrıntılının sonucuna göre rapora karar vericez demişti doktorum.

sağol canım ayrıntılı sonucuna göre rapor dediğin nedir canım onu anlamadım

ben yaklaşık kırk gündür raporluyum plasenta previadan ötürü. o yüzden ayrınıtılı usgnin de sonuçlarına bakıcaz demişti doktorum dedim cnm.

güzelciklerim ben burda çok takılamıyorum arada kafama bişey takılırsa sizlere soruyorum affola, gene kafama bişey takıldı paylaşayım dedim, bebekleriniz her gün aynı derecedemi oynuyo, benimki epey hareketli bi bebekti 17.haftadan beri hissediyorum meleğimi, ama dün sanki daha bi miskindi hareketleri küçük küçüktü bende hasta gibiydim nitekim, bu normalmi sizce 12 aralıkta kontrolüm var beklemeden gitsem mi diyorum bi yandanda özlem otur oturduğun yerde kaza bela çağırma ferah ol diyorum :26:

güzelciklerim ben burda çok takılamıyorum arada kafama bişey takılırsa sizlere soruyorum affola, gene kafama bişey takıldı paylaşayım dedim, bebekleriniz her gün aynı derecedemi oynuyo, benimki epey hareketli bi bebekti 17.haftadan beri hissediyorum meleğimi, ama dün sanki daha bi miskindi hareketleri küçük küçüktü bende hasta gibiydim nitekim, bu normalmi sizce 12 aralıkta kontrolüm var beklemeden gitsem mi diyorum bi yandanda özlem otur oturduğun yerde kaza bela çağırma ferah ol diyorum :26:

benim bebeklerimin öyle bir düzeni yok..bir ara akşam oynamazlardı mesela, şimdi 11 gibi tepiniyorlar :KK1: ama bu ne kadar sürer bilmem. her gün de aynı şiddette hissetmiyorum. bebek pozisyon değiştirip duruyor, ondan da hissetmiyor olabilirsin. bence endişelenecek birşey yok. sen kendin hasta ve yorgunsan o da etkilemiş olabilir üstelik

hiç kendi kendini telaşlandırma güzelim, çok normaldir bebeğin hareketlerinin azalması zayıflaması bir gün hiç hissetmeyebilirsin benimde öyle olduğu oluyor, genelde yorgun olduğumda halimin olmadığı zaman hissetmiyorum ama onun dışında hissediyorum, 2 gün hissetmezsen doktoruna başvurursun telaş yapma onun yerine ayaklarını uzat sakin sakin kendini dinle uzan biraz sen dinlendikçe bebeğinde kendine gelecektir :)

Canim takma kafana, bende de oluyor ayni sey, yorgun oldugumda hareket etmiyor cok. Ben de onu kendi yorgunlugumdan dolayi algilamamin zayiflamasina bagliyorum. Normalde gece hareketlerine uyanirim, bazen uyanmiyorum. Sonra gece gece bi anda gozlerimi acip niye hic hissetmedim bi terslik mi var diye sabahi sabah ediyorum. Sabah minik minik tekmeleri yemeden rahat edemiorum :) bi yerde okumustum anne dinlenmek icin uzandiginda bebege giden kanin basinci artarmis ve bebek hareketlenirmis. İstersen sen de merak ettikce uzanip gevse, sonra tekmeler geliyor yavas yavass. Calisiyosan uzanmak icin cok firsatin olmayacaktir ama eve varir varmaz at kendini yataga :KK66:

kızlar aklıma geldi bebeğimin kalbi son kontrolde 160 atıyordu cinsiyetimiz erkek ama arkadaşlarım bazen son aylarda cinsiyet değişir diyorlar kafam karıştı doktorum da ısrarla erkek diyor kalp atımından cinsiyet belirleyen arkadaşlar vardı.

Kizlar ben de bisey sorcam. Uyku seti almayi dusunen, arastirip karar veren var mi? Denokids te begendim bitane. Fiyatlari da normal geldi bana, ne cok pahali ne cok ucuz. Ama kalitesinden emin olamadim. Kullanan, oneren var mi? Ya da bana alternatif bir akil verebilecek olan :KK66:

kızlar aklıma geldi bebeğimin kalbi son kontrolde 160 atıyordu cinsiyetimiz erkek ama arkadaşlarım bazen son aylarda cinsiyet değişir diyorlar kafam karıştı doktorum da ısrarla erkek diyor kalp atımından cinsiyet belirleyen arkadaşlar vardı.

Benim konu hakkinda bilgim yok ama bence ayrintiliya girdiginde cinsiyeti kesinlesir zaten :) kalp atimiiyla cinsiyet tahmini oldugunu bilmiodum benn, gerci bilsem de frketmez, hic soylemedi heralde doktorumuz bize kalp atis sayisi. Hic hatirlamiyorum, bilsem belki kiyas yapardik :S

X