2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Siz rapor kullanacak mısınız doğum izninden sonra

Uykun ve beslenmen cok onemli yardimci olabilcek kimse yokmu yaninda Yagmureylul1

Yok canim kendim bakiyorum. Bi müzik buldum onu dinleyince hemen uykuya dalıyor belki bu yardimci olur da bende dinlenirim.
Senin bebeğin nasıl günü nasıl geçiriyorsunuz[/QUOTE]

Uyku sorunumuz var memede uyumak istiyo eger memede sut varsa uyuyana kadar fazla icip kusuyo gunduz uyumazsa aksama artik memede sut kalmiyo dun aksam boyle bi durum yasadim mesela Hatta ilk defa kafam dagilsin diye bi ortama girdim daha kotu psikolojimi bozdular
Teyzenin birinden gelen ilk bomba "O memede sut yok yalanci emzik gibi cekiyo cocuk ben zaten iceri girerken anlamistim sutun olmadigini goguslerinden"
Bebegim gazli bi cocuk ikinci bombada "sutun zehir gibi oldugu cocuga yaramadi mahvoldu cocuk"
Zor dayanip eve gelen ben tabiki saatlerce aglar.Butun gece bunlari dusundum durdum
Elimden gelen herseyi yapiyorum ama bazen bu sut konusunda gercekten tukendigimi hissediyorum Allaha isyan etmek istemiyorum cok sukur bebegim saglikli ama emzirmek istiyorum doydugundan emin olmak istiyorum goguslerjm diger anneler gibi dolu dolu olsun sut varmi.yokmu diye surekli kontrol etmiyim istiyorum
Cok uzuluyorum cok
ufff neler yazasim var bir ic dokus
Alllahim bugunlerimizi aratmasin insallah

Yok canim kendim bakiyorum. Bi müzik buldum onu dinleyince hemen uykuya dalıyor belki bu yardimci olur da bende dinlenirim.
Senin bebeğin nasıl günü nasıl geçiriyorsunuz

Uyku sorunumuz var memede uyumak istiyo eger memede sut varsa uyuyana kadar fazla icip kusuyo gunduz uyumazsa aksama artik memede sut kalmiyo dun aksam boyle bi durum yasadim mesela Hatta ilk defa kafam dagilsin diye bi ortama girdim daha kotu psikolojimi bozdular
Teyzenin birinden gelen ilk bomba "O memede sut yok yalanci emzik gibi cekiyo cocuk ben zaten iceri girerken anlamistim sutun olmadigini goguslerinden"
Bebegim gazli bi cocuk ikinci bombada "sutun zehir gibi oldugu cocuga yaramadi mahvoldu cocuk"
Zor dayanip eve gelen ben tabiki saatlerce aglar.Butun gece bunlari dusundum durdum
Elimden gelen herseyi yapiyorum ama bazen bu sut konusunda gercekten tukendigimi hissediyorum Allaha isyan etmek istemiyorum cok sukur bebegim saglikli ama emzirmek istiyorum doydugundan emin olmak istiyorum goguslerjm diger anneler gibi dolu dolu olsun sut varmi.yokmu diye surekli kontrol etmiyim istiyorum
Cok uzuluyorum cok
Alllahim bugunlerimizi aratmasin insallah[/QUOTE]
canim sut konusuna cok uzuluyosun cok kafana takiyosun yapma senin piskolojinde cok onemli.inan benim bebegim 5 saat memede kalmak istiypdu geceleri artik meme uclarim mahvolmustu herkes cocuk ac doymuyo diyodu o istedikce bende veriyodum hatta ilk gittigimiz doktorda aynisini dedi doymuyodur..ya bu bebek yeni dogan o kadar saat ufacacik mideyle nasil doymaz diyodum kendi kendime.sonra doktorumuzu degistirdik diger doktor cocugu muayne etti daha ben sikayetlerimi sunmadan bana kizdi bu cocugu cok emzirmissin hepsi cocuga gaz olarak donuyo dedi.bana bir suru anlatti her emzirmede 2 memeyide vericeksin 10 dakika birini 10 dakika birini dedi.ilk gunler biraz bebek zorlandi ama kesinlikle ise yaradi.hala gazli bi bebek ama eskisi kadar degil.cok emmek istiyosa inan doymadigindan degil seni emzik olarak kullanmak istiyodur.bebegin ne kadarlik bilmiyorum ama benim ki nerdeyse 2 aylik olacak birazda buyudukce duzene giriyo hepsi.sabret sutun cok olsa dahi cok emmek isteyen bebege gene yetmez.duzen kurmaya calis.sik sik emzir 2 gogusu toplamda 20 dakika emzir en azindan ben oyle basladim simdi 2 saatte bir 20 dakika 25 dakika emziriyorum bende piskolojik olarak bebegimde gaz olarak rahatladi.denemelisin bence.

canim sut konusuna cok uzuluyosun cok kafana takiyosun yapma senin piskolojinde cok onemli.inan benim bebegim 5 saat memede kalmak istiypdu geceleri artik meme uclarim mahvolmustu herkes cocuk ac doymuyo diyodu o istedikce bende veriyodum hatta ilk gittigimiz doktorda aynisini dedi doymuyodur..ya bu bebek yeni dogan o kadar saat ufacacik mideyle nasil doymaz diyodum kendi kendime.sonra doktorumuzu degistirdik diger doktor cocugu muayne etti daha ben sikayetlerimi sunmadan bana kizdi bu cocugu cok emzirmissin hepsi cocuga gaz olarak donuyo dedi.bana bir suru anlatti her emzirmede 2 memeyide vericeksin 10 dakika birini 10 dakika birini dedi.ilk gunler biraz bebek zorlandi ama kesinlikle ise yaradi.hala gazli bi bebek ama eskisi kadar degil.cok emmek istiyosa inan doymadigindan degil seni emzik olarak kullanmak istiyodur.bebegin ne kadarlik bilmiyorum ama benim ki nerdeyse 2 aylik olacak birazda buyudukce duzene giriyo hepsi.sabret sutun cok olsa dahi cok emmek isteyen bebege gene yetmez.duzen kurmaya calis.sik sik emzir 2 gogusu toplamda 20 dakika emzir en azindan ben oyle basladim simdi 2 saatte bir 20 dakika 25 dakika emziriyorum bende piskolojik olarak bebegimde gaz olarak rahatladi.denemelisin bence.[/QUOTE]

Hemde fazlasiyla takiyorum ne yazikki gogsumde dolgunluk varsa sut varsa o gun sahaneyim ama yumusacik ve sut azsa gozyasim hemen hazir keske rahat bi insan olabilsem ama yok olmuyo Dun aksam balon gibi söndü goguslerim bugun yine ayni

Ay

Cok uzuluyorum cok
aynı durumu bende yaşadım dün akşama kadar mrmrde kalan bebeğimle gezmeye gittik orada emzirirken ağladı sütün Yok ondan dediler uyuyan bebeğimi sevmek için uyandırdılar zaten gün boyu uyumamıştı anladım ki hiç bir yere gitmeyeceksin Allah kimseyi bebeğini emzirmek isteyıpte sütsüz bırakmasın rabbşm hepimize şifa versin inş

aynı durumu bende yaşadım dün akşama kadar mrmrde kalan bebeğimle gezmeye gittik orada emzirirken ağladı sütün Yok ondan dediler uyuyan bebeğimi sevmek için uyandırdılar zaten gün boyu uyumamıştı anladım ki hiç bir yere gitmeyeceksin Allah kimseyi bebeğini emzirmek isteyıpte sütsüz bırakmasın rabbşm hepimize şifa versin inş[/QUOTE]
Isırgan otu bende etki ediyor sanki tavsiye ederim çay gibi demleyip için

Kızlar benim bebegşm mememi emmiyor katılıyor ağlarken sagıp veriyorum onuda anlıyor almıyor zorlarsam da kusuyor mama istiyor me yapacağımı şaşırmış durumdayım bana bir akıl verin lütfen

İlk once yediklerine cok dikkat et canim baharatli özellikle acılı ekşili asitli şeyler yeme. Sonra ilk sutunu sagip dok gogsunde hic kalmasin 2 3 saat sonra tekrar sagip vermeyi dene. Sut goguste cok bekledikce de acilasir derler

Cok uzuluyorum cok

Canim sanirim ilk zamanlar çoğu anneler bumlari yaşıyor. Benim kwde süt yok bos çekiyor cocuk demisti ne kadar zoruma gitti gunlerce etkisinde kaldim cocuguma yetemedigimi düşündüm. İnsanlar bazen com acimasiz oluyorlar

Isırgan otu bende etki ediyor sanki tavsiye ederim çay gibi demleyip için[/QUOTE]
Karisim cayimda vardi ama bugun ayri olarak aldirdim arkadaslarin yazdigi incir uyutmasini yapicam birde yulaf aldirdim insallah faydasini gorurum insanlari insanlari anlamak cok zor kesinlikle biryere gitmeyi dusunmuyorum artik evimde daha mutlu ve huzurluyum onu anladim

@NehirAsya benim bebeğim de biri varken sanki anliyormus gibi göğsümü agzina bile almıyor tabi herkes hemen akıl veriyor. Ama kimse olmasın yarım saat yakamdan düşmüyor aralıksız emiyor. Sanirim benim stresimdem etkilenip istemiyor. Bebeklerimiz de bizim kadar hassas

İlk once yediklerine cok dikkat et canim baharatli özellikle acılı ekşili asitli şeyler yeme. Sonra ilk sutunu sagip dok gogsunde hic kalmasin 2 3 saat sonra tekrar sagip vermeyi dene. Sut goguste cok bekledikce de acilasir derler
VSnım ne dokunacak nede gaz yapacak hiç birşey yemiyorum ilaç kullanıyorum o bozuyor olabilir mi acaba sütümün tadını

Bilmiyorum canim artik ne dusuncegimi ne yapicagimi sasirdim kaldim hayatimda hicbirsey icin bu kadar mucadele etmedim Allahim yavrularimizin rizkini artirsin insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…