2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Kızlar böyle bodoslama dalacağım daha önce konuştunuz mu bilmiyorum ama rota virüsü aşısı için ne düşünüyorsunuz yaptıran var mı ya da yaptırmayan ? Yaptırmayacak yaptıracak? İkilemde kalmış durumdayım :KK43:

canim ben yaptirdim.doktoruma sordum yaptir dedi.zaten asi gibi kola yada bacaga vurulmuyo.enjektorle ignesiz bi sekilde damla gibi agizdan verdiler.

7 8 kiloyu aşmayan bir bebek arabası almanı tavsiye ederim. Yolda da kimden yardm isteyeceksin ki. Bebek arabasıyla üstüme araç süren kaç kişi oldu bir bilsen. Birilerine muhtaç kalma da kendi başına indirip çıkaracağın bir şey olsun muhakkak. Ve evet bebek arabası alman iyi olmuş canim kucakta zor olur.
Sanki biraz kolaylıgi var. En azından araç beklerken yada markete fln giderken araç içinde olacağından adam akilli birşeyler bakabilecegim.

Erkeklere annelerini kötülemeyeceksin ve şikayet etmeyeceksin. Adı her zaman sen yanlış anladın olur çünkü anneleri onlara öyle davranmıyor ve onlar annelerini öyle tanıyor. O yüzden bugün boyle boyle oldu sence neden ben mı yanlış anladım acaba diye yumuşak girişler yapabilirsin. Bugün boyle oldu ben cok üzüldüm halbuki ben bu niyetle söylemiştim. Ve asla ilk şikayet eden sen olma. Annesini haklı görse bile bu yumuşak başlı halinle olanlara üzülür ve annesine bir süre sonra anne esim üzülüyor sen her nekadar iyi niyetli konuşsanda diye uyarır. Malesef erkekleri boyle yönetmek gerekiyor aksi türlü inatlasmaya gidiyor

Güzel taktik valla.
Ben bu zamana kadar yaşamadım. Yaşamam diyordum ama bebek olayı hepimizi sarsıyor malesef.
İlk zamanlar aman kilo almasın çok kilolu olmasınlar. .
Çok mu iciyor bu bebek.
Aç mı bu bebek sürekli ağlıyor.
Sürekli meme istiyor.
Sürekli ağzını oynatıyor.
Sütun mu yetmiyor.
Sütun mu doyurmuyor.
Pirinç unu mu versek.
Bilmem kim pirinç unu veriyormuş öyle buyutmüş çocuklarını. Çocukları da öyle temiz masaallah. .
Bisküvi mi versek..
Aman mamaya alıştırmayın. .
AcaBa mama mi versek.
Kilo almıyo sanki bu bebek.
Bacaklari da pek bi kalın.
Şişko mu olcak ne.
Çirkin.
Burusuk
Kel. ( oysaki kızım saçlı doğdu masaallah ı vr. Görenlerin ilk dikkatını saçları çekiyor. )
Ayy bu bebek kilo almıyor fln fln fln......

Daha bir çok şey var ama şuan yeme konusu ağırlıkla gündemde.
Gecen gün geldiğinde ne yapcaktim hatırlamıyorum ama elimden aldiydi.
O esnada şey dediydi.
Valla simdı bende olsaydı ben çoktan ağzına biseler verirdim. Yedirirdim bebe bisküvisi pirinç unu fln....
Sinirden güldüm. Biliyorum zaten . Çok şükür ki elinde değil.
Ama malesef ben iş e başladığımda teslim etmek zorunda kalacağım. O günler için şimdiden kafayı yemek üzereyim. Bakacak biri olsavercem ama kimse yok. El ona mahkum...
Eşimi de artık uyarıyorum ve söylenmeye başladım .
Annen böyle diyor. Annen şunu diyor.
Şöyle yapıyor fln fln.
Çıldırıo ama yapcak bise yok. :KK70:
Ben aralarının bozulmasını istemem.
Hamd olsun bi sorunumuz da yok yani.
Sadece bebek konusunda çok bilmiş konuşuyor.
Oysaki 33 yıl fln olmus yani bebek bakmayalı.
Sevsin istiyorum ama zaten fazla sevemiyor.
Minnagim ağlak olduğundan. Huzursuz oldu mu hemen ağlıyor.
O da aglayinca tutmak istemiyor.
Söyleniyor. Fln.
Hazirana kadar minnos benim.
Haziran sonrası iş başı yaparsam onlarda duracak. İnşaallah herşey iyi olur......

Ben chicco lite way plus aldım aşırı memnunum.

Hafif olması en önemli kriterimdi öyle de oldu. Hatta puset çıktığı anda baston tipi olacak kuş gibi hafif olacak yani :)

Yürüsu de inanılmaz rahat avm de yürüyüş yolunda zaten rahat olur nerdeyse tüm arabalar ama ben normal taşlı yolda da sürdum.

Kapatıp açması da kolay olunca iyi ki almışım Diyorum

Bi bakayım bahsettiğin modele.

Ben mamas papas ocarro aldım çok konforlu memnunum sürüşü çok hafif ama ağır tek başıma taşıyamam o yüzden tek çıktığımda yaz için baston arabalardan alıcam
Bugun eşim aradi beni.
Bastonlu araba bakacakmış.
Ben yenidoganlar için uygun değil , dedim ama otobüse binmen için iyi olur yazın , dedi.

Kızlar böyle bodoslama dalacağım daha önce konuştunuz mu bilmiyorum ama rota virüsü aşısı için ne düşünüyorsunuz yaptıran var mı ya da yaptırmayan ? Yaptırmayacak yaptıracak? İkilemde kalmış durumdayım :KK43:

Ben ayın 21 inde yaptırdım. Kızım tam 3 ay 1 gunlukken yani.
Ağızdan şırınga ile veriliyor ilk doz.
Benim minnos çok huysuzlandigi için epey uğraştık vermek için. Aspire edecek Die çok korktuk.
Fiyatı da masaallah lik. 210 lira.
2. Doz mayıs 21 inde olcak. Yani 5 aylık ken.
Sanırım 2. Doz iğneli olcak, emin değilim o konuda.
Yaptıran var yaptırmayan da insan kararsız kalıyor ama bir dönem Devlet yaptiriyormuş. Sonradan ailelere bırakmış. Sanırım yine devlet yaptircakmis ileriki zamanlarda fln...

Aslında düşününce eskiler böyle sık sık hastaneye gidiyor muydu ?
Sürekli iğneydi oydu buydu fln.....

Bir yandan da olmadık hastalığa yakalananlar oluyor disarda. Ölümcül fln fln..
Korunmak lazım.

Rabbim sağlıkli kılsın bebeklerimizi inşaallah.

Canım Bisim doktorumuz mutlaka yapılmasını gerektiğini rota virüsünün çok tehlikeli bir İshal türü olduğunu uzun uzun anlattı ben Nisa’n ayında yaotıeıcsm canım

2 2306 kayınvaliden çok ek gıda verme meraklısı ise onun yanında YouTube dan doktorların ek gıda ile ilgili videolarını izlet 6 aydan önce faydası değil zararı var belki izlerse sakinleşir verme konusunda

Mutlu sabahlar herkese
Ben şu giydirme olayını çözemedim galiba, altı tek parçaya düşürdüm bacaklar soğuk bu kezde.. içine sadece zıbın üstüne tulum giydirsem de soğuk.. napcağımı şaşırdım

25-26 arası gayet iyi ama bacaklar ayaklar soğuk yine de
Evinin derecesi gayet iyi gibi , şahsen kızıma bir zıbın üzerine bir tshirt altına da tek parça giydiriyorum kısa soket çorapla beraber. Artık külotlu çorap kısmını pas geçiyoruz daha rahat ediyor. Tulum giydirdiğimde de aynı şekilde giydiriyorum üzerine yelek vs i sadece ilk uyandığında çok Nadiren giydiriyorum. Tabi bu benim seçimim kimseyi etkileyip bebişini huzursuz hissettirmek istemem :)

Evinin derecesi gayet iyi gibi , şahsen kızıma bir zıbın üzerine bir tshirt altına da tek parça giydiriyorum kısa soket çorapla beraber. Artık külotlu çorap kısmını pas geçiyoruz daha rahat ediyor. Tulum giydirdiğimde de aynı şekilde giydiriyorum üzerine yelek vs i sadece ilk uyandığında çok Nadiren giydiriyorum. Tabi bu benim seçimim kimseyi etkileyip bebişini huzursuz hissettirmek istemem :)
Canım ben 2ayı biraz gecene kadar 2parça giydiriyordum. Tulum giydiğinde içine bir zıbın bir pantolon gibi. Veya çift kat üst çift kat alt gibi.. yaklaşık 2-3haftadır azaltayım diyorum ev sıcak diye yani senin söylediğin gibi giydiriyorum aslında ayakları ve bacakları soğuk oluyor. Senin kızın soğuk mu peki?

Gunaydin guzel anneler bebisle ugrasmaktan eskisi gibi degil buralar allah yawrularimiza korusun okadar guzel ki ewlat tabi kizimin abisi izin vermiyor uyumasina ses yapip uyandiriyo vurmaya calisiyo cok kiskaniyo galiba elimede cok almiyorum ama cok sewiyorum minik oldugu icin

25-26 arası gayet iyi ama bacaklar ayaklar soğuk yine de
Çocukların elleri ayakları klimasıdır derler canim. Sana soğuk geliyor olabilir mi. Çünkü 25 26 yüksek bir derece. Ama bebisinin annesi sensin onu en iyi sen anlarsın. Bana kalırsa doktora gittiğinde bu durumu bir söyle fikir iste. Sanırım seninle geçen de aynı konuyu konuşmuştuk sürekli tedirgin olacağına gittiğin de doktora bir görüş bu durumu

Kızlar benim bebişim sanırım solak olacak hep Sol ayak ve sol el ile birşeylere uzanıyor. Ama dikkatimi çekti sağ el yanda hiç kaldırmıyor bile. Sol elini sürekli inceliyor ama sağ eline bakmıyor bile. Bu günde 1 2 kez olan birşey de değil. Alt değiştirirken oyun halısındayken fln sürekli sol elini inceliyor. Müdahale etmiyordum ama artık sağ elini kaldırıp gösteriyorum oyuncaklara sağ elinle vurması için yardim ediyorum. Ama yok.. henüz 3 aylık daha erken gerçi ama 1 aydır dikkatimi çekti..

Sanki biraz kolaylıgi var. En azından araç beklerken yada markete fln giderken araç içinde olacağından adam akilli birşeyler bakabilecegim.

Güzel taktik valla.
Ben bu zamana kadar yaşamadım. Yaşamam diyordum ama bebek olayı hepimizi sarsıyor malesef.
İlk zamanlar aman kilo almasın çok kilolu olmasınlar. .
Çok mu iciyor bu bebek.
Aç mı bu bebek sürekli ağlıyor.
Sürekli meme istiyor.
Sürekli ağzını oynatıyor.
Sütun mu yetmiyor.
Sütun mu doyurmuyor.
Pirinç unu mu versek.
Bilmem kim pirinç unu veriyormuş öyle buyutmüş çocuklarını. Çocukları da öyle temiz masaallah. .
Bisküvi mi versek..
Aman mamaya alıştırmayın. .
AcaBa mama mi versek.
Kilo almıyo sanki bu bebek.
Bacaklari da pek bi kalın.
Şişko mu olcak ne.
Çirkin.
Burusuk
Kel. ( oysaki kızım saçlı doğdu masaallah ı vr. Görenlerin ilk dikkatını saçları çekiyor. )
Ayy bu bebek kilo almıyor fln fln fln......

Daha bir çok şey var ama şuan yeme konusu ağırlıkla gündemde.
Gecen gün geldiğinde ne yapcaktim hatırlamıyorum ama elimden aldiydi.
O esnada şey dediydi.
Valla simdı bende olsaydı ben çoktan ağzına biseler verirdim. Yedirirdim bebe bisküvisi pirinç unu fln....
Sinirden güldüm. Biliyorum zaten . Çok şükür ki elinde değil.
Ama malesef ben iş e başladığımda teslim etmek zorunda kalacağım. O günler için şimdiden kafayı yemek üzereyim. Bakacak biri olsavercem ama kimse yok. El ona mahkum...
Eşimi de artık uyarıyorum ve söylenmeye başladım .
Annen böyle diyor. Annen şunu diyor.
Şöyle yapıyor fln fln.
Çıldırıo ama yapcak bise yok. :KK70:
Ben aralarının bozulmasını istemem.
Hamd olsun bi sorunumuz da yok yani.
Sadece bebek konusunda çok bilmiş konuşuyor.
Oysaki 33 yıl fln olmus yani bebek bakmayalı.
Sevsin istiyorum ama zaten fazla sevemiyor.
Minnagim ağlak olduğundan. Huzursuz oldu mu hemen ağlıyor.
O da aglayinca tutmak istemiyor.
Söyleniyor. Fln.
Hazirana kadar minnos benim.
Haziran sonrası iş başı yaparsam onlarda duracak. İnşaallah herşey iyi olur......

Bi bakayım bahsettiğin modele.

Bugun eşim aradi beni.
Bastonlu araba bakacakmış.
Ben yenidoganlar için uygun değil , dedim ama otobüse binmen için iyi olur yazın , dedi.

Ben ayın 21 inde yaptırdım. Kızım tam 3 ay 1 gunlukken yani.
Ağızdan şırınga ile veriliyor ilk doz.
Benim minnos çok huysuzlandigi için epey uğraştık vermek için. Aspire edecek Die çok korktuk.
Fiyatı da masaallah lik. 210 lira.
2. Doz mayıs 21 inde olcak. Yani 5 aylık ken.
Sanırım 2. Doz iğneli olcak, emin değilim o konuda.
Yaptıran var yaptırmayan da insan kararsız kalıyor ama bir dönem Devlet yaptiriyormuş. Sonradan ailelere bırakmış. Sanırım yine devlet yaptircakmis ileriki zamanlarda fln...

Aslında düşününce eskiler böyle sık sık hastaneye gidiyor muydu ?
Sürekli iğneydi oydu buydu fln.....

Bir yandan da olmadık hastalığa yakalananlar oluyor disarda. Ölümcül fln fln..
Korunmak lazım.

Rabbim sağlıkli kılsın bebeklerimizi inşaallah.

Benim araba hem travel hem bastonlu

2 kere araba alma zahmetinden kurtuluyorsun

Mutlu sabahlar herkese
Ben şu giydirme olayını çözemedim galiba, altı tek parçaya düşürdüm bacaklar soğuk bu kezde.. içine sadece zıbın üstüne tulum giydirsem de soğuk.. napcağımı şaşırdım
gunaydin :))bizim evin sicakligida ortalama 25 '26 derece ben zibin ustune tek kalt altinada 2 kat giydiriyorum.taytlar almistim iclik olarak onlari giydiriyorum genelde.havlu coraplar aldim tek havlu corap giydiriyorum eger penye corap giydiriyosam onuda 2 tane giydiriyorum.gazli bi bebek oldugu icin doktor bacaklari ve ayaklari sicak tutalim demisti bana.

gunaydin :))bizim evin sicakligida ortalama 25 '26 derece ben zibin ustune tek kalt altinada 2 kat giydiriyorum.taytlar almistim iclik olarak onlari giydiriyorum genelde.havlu coraplar aldim tek havlu corap giydiriyorum eger penye corap giydiriyosam onuda 2 tane giydiriyorum.gazli bi bebek oldugu icin doktor bacaklari ve ayaklari sicak tutalim demisti bana.
Oy oy canim çok sicaklamiyor mu terlemiyor mu merak ettim.

Kızlar göğüs ucu yaram 2 ay oldu geçmiyor:KK43:( lansinoh garmastan ayva çekirdeği her şeyi deniyorum geçmiyor:KK43:( ne yapmam lazım çok kötüyüm emziremiyorum

X