2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Canım aynı huzursuzluk bizdede mevcut dislerden diyorım amaa huyuda değişiyor işte prenses diyorduk 2 ay öncesine kadar suan canavar moddayız.Böle böle büyücekler herhalde sen çiş için bezimi değistirsen nasıl çiş bu anlayamadım
Valla aynen oyle bi anda sesiz çocuk iki haftadır canavar oldu cmm valla biz doğdugundan beri slepy kullanıyoruz hiçbir sorun yaşamadık ama bu aralar bi çiş kaçırma oluyp anlamadım 4₺ kullanıyoduk oyle olunca 5e grctik yine arada oluyo anlamadım valla. Yemekde yemiyo hiç bu aralar baya bi sorunluyuz yani

Hayırlı akşamlar hanımlar
İsten geldikten sonra bebeginizle neler yapıyorsunuz?
Geçen hafta ise başladım,
Ama gelince ne yapacağı mı bilmiyorum
Sadece oyun oynarken yanındayım
Yada ben ise gittiğim için vicdan azabindan ne yapsam da yetmiyor
Su kaliteli vakit dediğimiz şey nasıl oluyor?

Selam tüm güzel annelere :) okuduğum kadarıyla bu ara çoğumuzun bebişlerinde gece uyanması ve ekstra huzursuzluk söz konusu. Doktorumuzun dediğine göre ve okuduğum kadarıyla 9.ay ciddi bir mental atak zamanı. 32. Haftalardan başlayıp 37-38.haftalara kadar hatta bazı bebeklerde ekstra bir iki hafta daha süren, uzun ataklardan birisi bu. Benzeri bir mental atak 16-17.ayda da olacak. Doktoru, kendi sınırlarını belirlemeye başladığı bir döneme girdiğini söyledi ve gece rüyalarında kendilerini yataklarından başka yerde oyun oynarken görürmüş, uyanıp yatakta olduğunu anlayınca bulunduğu durumdan kurtulmak için ağlarmış. (Sadece oyun değil tabii ki örnekler çeşitlendirebilir) bu süreçte ten teması daha fazla önem kazanıyor, güvenli bağlanmanın son aşamalarındayız artık. Bu atakla birlikte birçok yeni kavram hayatına girmiş olacak. Az kaldı -umarım- dayanın anneler :KK66:

Valla aynen oyle bi anda sesiz çocuk iki haftadır canavar oldu cmm valla biz doğdugundan beri slepy kullanıyoruz hiçbir sorun yaşamadık ama bu aralar bi çiş kaçırma oluyp anlamadım 4₺ kullanıyoduk oyle olunca 5e grctik yine arada oluyo anlamadım valla. Yemekde yemiyo hiç bu aralar baya bi sorunluyuz yani
O yemek sıkıntısı bizdede var emiyormu canım uzmanlar yüzde 70 anne sütü yüzde 30 ek gıda diyor yasına kadar sadece beni emdiğinfe kilo alamıyor azda olsa bişiler yemeleri gerek artık

Selam tüm güzel annelere :) okuduğum kadarıyla bu ara çoğumuzun bebişlerinde gece uyanması ve ekstra huzursuzluk söz konusu. Doktorumuzun dediğine göre ve okuduğum kadarıyla 9.ay ciddi bir mental atak zamanı. 32. Haftalardan başlayıp 37-38.haftalara kadar hatta bazı bebeklerde ekstra bir iki hafta daha süren, uzun ataklardan birisi bu. Benzeri bir mental atak 16-17.ayda da olacak. Doktoru, kendi sınırlarını belirlemeye başladığı bir döneme girdiğini söyledi ve gece rüyalarında kendilerini yataklarından başka yerde oyun oynarken görürmüş, uyanıp yatakta olduğunu anlayınca bulunduğu durumdan kurtulmak için ağlarmış. (Sadece oyun değil tabii ki örnekler çeşitlendirebilir) bu süreçte ten teması daha fazla önem kazanıyor, güvenli bağlanmanın son aşamalarındayız artık. Bu atakla birlikte birçok yeni kavram hayatına girmiş olacak. Az kaldı -umarım- dayanın anneler :KK66:
Selam cnm bende atak döneminde olduğunu düşünüyorum inş kısa zamanda gecer şuan 38ç haftadayız inş daha uzamaz dün zor uyuttum 9da uuuyan cocuk 11de uyudu valla allah yardım etsin tüm annelere

Selam cnm bende atak döneminde olduğunu düşünüyorum inş kısa zamanda gecer şuan 38ç haftadayız inş daha uzamaz dün zor uyuttum 9da uuuyan cocuk 11de uyudu valla allah yardım etsin tüm annelere
Amin canım :) az kaldı bitiyor atakları sonra biraz nefes alıyoruz ve hop yenisi başlıyor :KK70:

Günaydın kızlar son bir aydır gaz sıkıntısı geri geldi gazdan dolayı gece sürekli uyanıyo. Gazını atınca rahatlıyo ancak ozmn rahatlıyo. Birde ben geceleri altını değiştirmiyorum kaka yapmadığı sürece. Cunku bidaha uyumuyo. Ama gaz yapmak icin ıkınırkenmi bilmiyorum çiş kacırıyo kıyafetlerine En az haftada birkere ne yapıcam bilmiyorum valla Bide 9 aylık olduk ayın 12sinde son iki haftadır cıldırmısgibi sürekşi huyauz yapmadıgı şeyleri yapıyo herseye sinirleniyo. Yemek yemiyo bebek arabasında hic durmuyo cok zorlu geciyo suan valla benzeri bi durum yasıyan varmı ya ins gecicidir
Aynı durum bizde de bar 12 ocak doğumlu oğlum bizde çare bulmadık ama geçecek inanıyorum. Ne geçmedi ki

Aynı durum bizde de bar 12 ocak doğumlu oğlum bizde çare bulmadık ama geçecek inanıyorum. Ne geçmedi ki
Aa benim kızım da 12 ocak doğumlu azaldı gibi huysuzlukları şükür ama uyku sorunu hala var. Bebeğiniz uykuyu çok sevecek diyr bi kitap aldım inş işe yarar uyku eğitimi açısından. İnş sizin bebişte biran öncehuysuzlupu gider. Böyle böyle büyüyecekler inş

Kızlar merhaba oglumun ust on iki disinin ustundeki dis eti sisti disle alakali biseymidir bu ya :KK43: henuz hic disi yok ama alttaki belirginlesti cikicak galiba

Kızlar merhaba oglumun ust on iki disinin ustundeki dis eti sisti disle alakali biseymidir bu ya :KK43: henuz hic disi yok ama alttaki belirginlesti cikicak galiba
Geliyorlar annesi alt bi bakmissin cikmis bizim oyle oldu sonra ust yanlar cikti cok komik oldu ustler en son cikti ama epey incesinden sisti kizardi cok zorladi insaAllah kolay atlatir biz 8 ledik daha dis cikmaz bu usak neden yemez diyordumki hasta olduk burnumuz musluk siz neler yapiyorsunuz boyle durumda gripecevirtmemem lazim

Geliyorlar annesi alt bi bakmissin cikmis bizim oyle oldu sonra ust yanlar cikti cok komik oldu ustler en son cikti ama epey incesinden sisti kizardi cok zorladi insaAllah kolay atlatir biz 8 ledik daha dis cikmaz bu usak neden yemez diyordumki hasta olduk burnumuz musluk siz neler yapiyorsunuz boyle durumda gripecevirtmemem lazim

Sizinde sistimi ya kimi disten diyo kimi disle alakası yok diyo tedirgin oldum bizim usakta sinuzit oldu antibiyotik kullandik yeni heni atlatiyo :KK43:

Sizinde sistimi ya kimi disten diyo kimi disle alakası yok diyo tedirgin oldum bizim usakta sinuzit oldu antibiyotik kullandik yeni heni atlatiyo :KK43:
Hemde ne sisme kizarma misir patlagi gibi bembeyaz su toplamis gibi sisti cok zor cikardi onleri agzina dokundurtmadi. Gecmis olsun canim bende doktora getirmedim calpol verdim serum verdim hava makinasiyla bide burun damlasi var bakalim ins uzun surmez

Hemde ne sisme kizarma misir patlagi gibi bembeyaz su toplamis gibi sisti cok zor cikardi onleri agzina dokundurtmadi. Gecmis olsun canim bende doktora getirmedim calpol verdim serum verdim hava makinasiyla bide burun damlasi var bakalim ins uzun surmez

Tsk ederim yavruyada gecmis olsun ins hemencik atlatir :KK43:

kızlar bebeğim dişten dolayı çok kötü
ağrı kesici vermeli miyim sizce?
O ağrıyı her diş çıkarışında çekecek hep mi ağrı kesici vereceksin cnm, nereye kadar? Dr tavsiyesiyle diş jeli kullanabilirsin ama ben faydasını görmedim mesela. Ateşi yoksa ilaç kesinlikle vermemelisin. Bak gece 28363938 kere uyanıyorum abartısız dişten dolayı. Çekeceğiz yapacak bir şey yok.

kızlar bebeğim dişten dolayı çok kötü
ağrı kesici vermeli miyim sizce?
Canım bizim doktorumuz kesinlikle diş çıkarırken diş agrısı olduğunu ve agrısı olduğu zaman mutlaka agrı kesici vermemizi söyleyen bir doktor bende veriyorum açıkcası ayrıca kendini bir düşün 20 ilk dişlerin çıkarken neler yasadın küçücük çocuk nasıl dayansın onca ağrıya

X