2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Merhaba kızlar bebisim dogdugundan beri giremedim nasılsınız bebisleri büyüttük şükür gaz sorunu hala devam eden var mı?

Selam kizlar ben 2018 mayis annesiyim. Sizlere sorum.olucak hatirlayanlar lutfen cevap versin bebekleriniz oyuncaklari tutmaya vurmaya ne zaman basladi. Biliyorim hercocuk bir degil ama ayni ayda doganlar yapınca bide ilk bebek evham yapiyorum sanirim. Onun disinda algilari acik etrafla ilgikinbi bebek. Yalniz bu oyuncaklara uzanma esyalara uzanma olayi hala yok. Izliyo sadece. Hatirlayanlar ne zmn baslamisti yazar misiniz
Canım sen sorunca açıp baktım videolarina kızım a oyun halısı almıştım onun oyuncaklarına uzanıyormus 3ay 18 günlükken ama hepsinin gelişimi farklıdır

Selam kizlar ben 2018 mayis annesiyim. Sizlere sorum.olucak hatirlayanlar lutfen cevap versin bebekleriniz oyuncaklari tutmaya vurmaya ne zaman basladi. Biliyorim hercocuk bir degil ama ayni ayda doganlar yapınca bide ilk bebek evham yapiyorum sanirim. Onun disinda algilari acik etrafla ilgikinbi bebek. Yalniz bu oyuncaklara uzanma esyalara uzanma olayi hala yok. Izliyo sadece. Hatirlayanlar ne zmn baslamisti yazar misiniz

canım acele etmene gerek yok cok kısa sürede eşyaları tutma vurma gibi el becerilerini kazanacaktır.
Bizim oğlan emziğini 3-4 aylıkken tutmaya başlamıştı diye hatırlıyorum. tabi her zaman başarılı değildi. Ama 6 ayında artık el becerisi oturmuştu. Dediğin gibi her çocuk bir değil.

Merhaba kızlar bebeğim 8 aylik ve yattığı yerden oturma pozisyonuna geçemiyor sizinkiler ne durumda acaba ? Bizimki çok tembel cikti:)

Merhaba kızlar bebeğim 8 aylik ve yattığı yerden oturma pozisyonuna geçemiyor sizinkiler ne durumda acaba ? Bizimki çok tembel cikti:)
inan ki gecincede acaba gecmesemiydi mi dersin.bu sefer kesin uyudu diye odadan cikiyorum daha dakika gecmeden bi soylenme sesi bi bakiyorum oturmus uyandirmis kendini :) bizim kiz da 9 bucuk aylik suan aktif olarak 20 gundur falan kalkiyor.az kaldi seninkide kalkar annesi.

inan ki gecincede acaba gecmesemiydi mi dersin.bu sefer kesin uyudu diye odadan cikiyorum daha dakika gecmeden bi soylenme sesi bi bakiyorum oturmus uyandirmis kendini :) bizim kiz da 9 bucuk aylik suan aktif olarak 20 gundur falan kalkiyor.az kaldi seninkide kalkar annesi.
İnşallah çok teskkur ederim :)

benimki de kalkmıyor ve elimde denver testi parametre cetveli var ona göre de çocukların 8-11. Aylar arası yattığı yerden oturması bekleniyormus

Kızlar geceleri saat başı on dkkada bi kalkmalara çözüm bulan var mı, tavsiyesi olan?? Kendimi camdan aşağı atıcam az kaldı :bicak:

Benim kızım 9 aylık.ek gıdayla arası kötü anne sütüne de bayıldıgığı söylenemez minyon olucak gibi duruyor ama cok hareketli allta iki disimiz var üstlerden bir de bu hafta patladı diğeride gümbür gümbür geliyor masal hiperaktif olucak gibi geliyor benim izlerimi tasıyor gelisimi genetik olup olmadına dair bi fikrim yok ama benim süzgecim tamamen masalım 6 aylıkken sürünerek emekledi 7 aylıkken normal pozisyona gectı ve emekleme çözülmeden önce zaten kendi yatarken oturabilme yaptıkfan sonra emekleme gercklesmisti 8 aylık oldugundan beri ayalkta durabiliyor 1dk yakın simidlerde 4 5 adım atıyor ama yürümeye merakı hiç yok emekleyerek her yere gidiyor ama kordinasyon olarak fena değil ben hadi annem gel gel yapıyorm zorumla atıyor adımlar tavi kucagıma düsüyor tutuyorum bende yormuyorum onu oyüzden bilincli olarakmı değilmi bilmem ama baba dede meme diyor cirkin olmayı öğrendi yüz burusturyor sacını burnu gözünü sorunca gösteriyor müzik duyunca totoyu sallıyor bay bay ve gel gelleri biliyor bugünlerde hayırı öğrendi ve zararlı birseyde hayır deyince öfkelenerek aglyor her bebek gelismi farklıdır her bebek birbirinden özel ve kıymetlidir her anne için emekleselerde canımız değillermi emeklemeselerde canımız değillerni vey yürüselerde yürümeselerde büyümeyen bebek varmı hepsi büyüyorlar öyle veya böle ve ben geride kalan günlere üzülüyorum içten içe..katlayıp kaldırdığım her kıyafetine uzun uzun bakıyorum bazen dursu istiyorum zaman bazen biran önce büyüsün annelik delilikmis annelik ayrı bi sevdaymıs ..Rabbim bebeklerimizi korusun kollasın onları sağlıkla büyütmeyi nasip etsin hiç bir anneyi evladıyla sınamasın tüm bebek kokuluları öpüyorummm

Kızlar geceleri saat başı on dkkada bi kalkmalara çözüm bulan var mı, tavsiyesi olan?? Kendimi camdan aşağı atıcam az kaldı :bicak:
merhaba uyaninca pispis yapip uyutuyomusun yoksa besliyormusun.gece uykusuna gecmeden 1 saat once organik irmik almistim muzlu irmikli muhallebi tarzinda bisey yapip yediriyorum ve yogurdunuda gece uykusundan once yedirmeye basladim.gece 1 kere beslenmeye kalkiyor artik yada hic kalkmiyor.(nazar degmesin)sadece odasini ayirdik ondan beridir gece uykusuna gecisi cok zor oluyor.bazen biz yatana kadar 1-2 kere uyaniyor yatakta oturmus oluyor zaten yatiriyorum sirtina masaj yapiyorum tekrar daliyor.

merhaba uyaninca pispis yapip uyutuyomusun yoksa besliyormusun.gece uykusuna gecmeden 1 saat once organik irmik almistim muzlu irmikli muhallebi tarzinda bisey yapip yediriyorum ve yogurdunuda gece uykusundan once yedirmeye basladim.gece 1 kere beslenmeye kalkiyor artik yada hic kalkmiyor.(nazar degmesin)sadece odasini ayirdik ondan beridir gece uykusuna gecisi cok zor oluyor.bazen biz yatana kadar 1-2 kere uyaniyor yatakta oturmus oluyor zaten yatiriyorum sirtina masaj yapiyorum tekrar daliyor.
Maşallah diyim önce, bende gece yatmadan 1.5 saat önce muz yoğurt irmikli gece maması yapıyorum ama faydası yok. Gece uyanınca pışpışlayarak uyutursam yarım saat sonra daha büyük bi ağlamayla geri dönüp emmeden uyumuyor :KK43:

Peki emerken bu isirmalara bi care bulan varmi kizlar.tepki vermeyin oyun olarak algilar ve devam eder diye okumustum coook once onu deniyorum ama cok can yakiyo.ve hic etkisi olmadi.hala isiriyor.

Günaydın kızlar son bir aydır gaz sıkıntısı geri geldi gazdan dolayı gece sürekli uyanıyo. Gazını atınca rahatlıyo ancak ozmn rahatlıyo. Birde ben geceleri altını değiştirmiyorum kaka yapmadığı sürece. Cunku bidaha uyumuyo. Ama gaz yapmak icin ıkınırkenmi bilmiyorum çiş kacırıyo kıyafetlerine En az haftada birkere ne yapıcam bilmiyorum valla Bide 9 aylık olduk ayın 12sinde son iki haftadır cıldırmısgibi sürekşi huyauz yapmadıgı şeyleri yapıyo herseye sinirleniyo. Yemek yemiyo bebek arabasında hic durmuyo cok zorlu geciyo suan valla benzeri bi durum yasıyan varmı ya ins gecicidir

Günaydın kızlar son bir aydır gaz sıkıntısı geri geldi gazdan dolayı gece sürekli uyanıyo. Gazını atınca rahatlıyo ancak ozmn rahatlıyo. Birde ben geceleri altını değiştirmiyorum kaka yapmadığı sürece. Cunku bidaha uyumuyo. Ama gaz yapmak icin ıkınırkenmi bilmiyorum çiş kacırıyo kıyafetlerine En az haftada birkere ne yapıcam bilmiyorum valla Bide 9 aylık olduk ayın 12sinde son iki haftadır cıldırmısgibi sürekşi huyauz yapmadıgı şeyleri yapıyo herseye sinirleniyo. Yemek yemiyo bebek arabasında hic durmuyo cok zorlu geciyo suan valla benzeri bi durum yasıyan varmı ya ins gecicidir
Canım aynı huzursuzluk bizdede mevcut dislerden diyorım amaa huyuda değişiyor işte prenses diyorduk 2 ay öncesine kadar suan canavar moddayız.Böle böle büyücekler herhalde sen çiş için bezimi değistirsen nasıl çiş bu anlayamadım

X