2019 Ekim Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    307
Gecmis olsun canm. Bi an rota virüsü mu dedim. Biz olduk çünkü bu şekilde. Ama antibiyotik varmış isin icinde👍
Yılbaşı tatiline denk geldi diye acile gittik,ordaki doktor bize antibiyotik verdi.Biz kendi doktoruna gittiğimizde antibiyotiklik bir iş olmadığını,virüs kaynaklı olduğunu söylemişti, antibiyotigi de kullanmayın dedi ama iş işten geçmişti.Bos yere kullanmış olduk,şimdi de toparlamaya çalışıyoruz bıraktığı etkileri.Cok sağol canım🙏

Selam kızlar bebeklerinizin ruh hali nasil ? Benimki artık istedigi şeyi anlamam icin gösteriyor yapmazsam ağlayıp bağırıyor . Bağırmasina cok şaşırıyorum ya. Huyu değişti sanki. Gunduz uykusuda teke düştü yetmiyor o da. Aksam erken uyumak istiyo uyutsam uyaniyo gece geç yatıyor bu sefer. Kardesi oldu diye mi bunlar yoksa sizde de var mı. Günler uzadı resmen nasil oyalayacagimi bilmiyorum. Üstelik annemdeyim başka insanlarda var ama hep bi anni anniiiii
Bizimde bir ara teke düşmüştü,beş gündür yine gündüz iki uyku uyuyor.Ve ilginçtir,çok şaşırıyorum gününün yarısı uykuda geçiyor.
7:40uyanis
10 ilk uyku-11uyanis
14 ikinci uyku-15 uyanış
20:00 gece uykusu
Tabi geceden sabaha deliksiz uykular yok 😌

Bizimkide anneci,bu aylarda anneye daha bir duskunluk oldugunu okumuştum.Ruh hali karmasik ama çoğunlukla huzursuz,mutsuz.Hep dışarıya çıkmak istiyor dolabından montunu çıkarıp getiriyor,giydirmeyince ağlıyor.Kardesiyle ilgisi var midir bilmiyorum ama bence dönemsel. 😊 Allah kolaylık versin canım,misler gibi tatlis tatlis buyusunler ♥️

Selam kızlar bebeklerinizin ruh hali nasil ? Benimki artık istedigi şeyi anlamam icin gösteriyor yapmazsam ağlayıp bağırıyor . Bağırmasina cok şaşırıyorum ya. Huyu değişti sanki. Gunduz uykusuda teke düştü yetmiyor o da. Aksam erken uyumak istiyo uyutsam uyaniyo gece geç yatıyor bu sefer. Kardesi oldu diye mi bunlar yoksa sizde de var mı. Günler uzadı resmen nasil oyalayacagimi bilmiyorum. Üstelik annemdeyim başka insanlarda var ama hep bi anni anniiiii
Hapy bizde aynı durumdayız. Tek uyku ya gecme surecindeyiz ama sancılı gecio. İki uyku fazla gelio.tek uyuyo. Ama akşam erken uyuyo. Bı iki saat sonra kalkıyor. Ve saatlerce uyumuyor. İstediği şeyi anlatmaya başladı artk. Kumanda getirip aç diyo🤣🤣. Yemek görünce mama mama diye çıldırıyor. 🤣 Çoraplarını çıkarıyor sonra getirip veriyor ah ah ah diyo🤣 giydir demek bu. Bu aralar formasini bulup geitiro sürekli giydirin diyor. Şok oluyorum yaa. Beni soy diye ağlayan bebek forma giymek istiyor 🙈 taraftar ruhu şimdiden sardı yavrumu 😅. Allah yardim etsin sana . Kendi evine geçince bı şekilde düzen kurcaksin merak etme. İnsan korkuyo başta. Ama yalnız kalimca kendi düzenini kuruyorsun. Tabi yorucu olcak. Ama insan alışıyor. Bebek nasıl. Halı keyfi yerinde mi. Gaz falan var mı.

Çok geçmiş olsun, büyük korku gerçekten..İkinci havaleyi gecirdikten sonra yine hastalandı mi ya da ateş yüksekliği oldu mu hic? 37,5 sonrasına ateş düşürücü vermemiz gerektiği söylendi bize,sizde öyle bir şey oldu mu kullandiniz mi?Kusura bakma canım sorularım yüzünden, gelecekte böyle bir durum yine karşıma çıkarsa diye çok korkuyorum.Bir de sesten ateşten kollayın demişsin,anlamadim.Ama her hastalığında havale olucak diye bir şey yoktur dimi 🤦 Mümkün mertebe artık ne gerekiyorsa korunarak büyüyecek.Allah esirgesin🙏
Şimdi 10yasinda tabiki ateşlendi hastalandı ama havale geçirmedi zaten 5yasina kadar sıkıntı sesli yer çok ışıklı yer beyin dalgalarını bozduğu için sakının demişti hiç bir sağlık sorunu yok cnm olabiliyor bebeklerde sadece biraz daha özen göstermek gerek hasta olmaması lazım havale çok kötü birşey o an insan ölüp ölüp diriliyor

Benim oğlum günde 1 uyku yapıyor ama gece 2 de uyuduğu oluyor. Dün gece 1de uyudu. 3te uyandı salldım uyuttum. 4te uyandı 5e kadar 3 kere daha uyandı. 5te çığlık çığlığa uyandı. Altını değiştirdim. Yoğurt yedirdim. Sallayarak ancak 6da uyuttum. 7de bir daha uyandı salladım uyudu. 9 buçukta uyandı tamamen.

Kafayı yesem mi yemesem mi diye düşünüyorum :KK45:

Benim oğlum günde 1 uyku yapıyor ama gece 2 de uyuduğu oluyor. Dün gece 1de uyudu. 3te uyandı salldım uyuttum. 4te uyandı 5e kadar 3 kere daha uyandı. 5te çığlık çığlığa uyandı. Altını değiştirdim. Yoğurt yedirdim. Sallayarak ancak 6da uyuttum. 7de bir daha uyandı salladım uyudu. 9 buçukta uyandı tamamen.

Kafayı yesem mi yemesem mi diye düşünüyorum :KK45:

Yememen lazim umay.. Ikinciye lazimsin😂

+1 canım rahat ol. Cinnetin eşiğindeyim

Hapy bizde aynı durumdayız. Tek uyku ya gecme surecindeyiz ama sancılı gecio. İki uyku fazla gelio.tek uyuyo. Ama akşam erken uyuyo. Bı iki saat sonra kalkıyor. Ve saatlerce uyumuyor. İstediği şeyi anlatmaya başladı artk. Kumanda getirip aç diyo🤣🤣. Yemek görünce mama mama diye çıldırıyor. 🤣 Çoraplarını çıkarıyor sonra getirip veriyor ah ah ah diyo🤣 giydir demek bu. Bu aralar formasini bulup geitiro sürekli giydirin diyor. Şok oluyorum yaa. Beni soy diye ağlayan bebek forma giymek istiyor 🙈 taraftar ruhu şimdiden sardı yavrumu 😅. Allah yardim etsin sana . Kendi evine geçince bı şekilde düzen kurcaksin merak etme. İnsan korkuyo başta. Ama yalnız kalimca kendi düzenini kuruyorsun. Tabi yorucu olcak. Ama insan alışıyor. Bebek nasıl. Halı keyfi yerinde mi. Gaz falan var mı.

+1 canım rahat ol. Cinnetin eşiğindeyim
Kardeşten olmadığına sevindim , halimize ise Üzüldüm 😁 Bebek iyi canm, arada gazi oluyor ama cok değil. Genelde emip uyuyor umarım değişmez Allah yüzüme bakmıştır diyim sizde dua edin 🤣👍

Dün kızımın boğazına bir şey kaçtı şüphesiyle hastanede aldık solugu,çok kustu.Bir şey görülmedi röntgen çekildi.Ama kızım o andan beri emmemeye yemin etmiş gibi.Su içinde ağzını açmıyor, yemeğini zorla yiyor.Uykudayken bile emmedi.Bir buçuk gün oldu emme işine kendince son vermiş gibi.Hic hazır değildim.Moral olarak çökmüş durumdayim.Hic emmeyedebilirdi ya da daha erken de birakabilirdi evet ama içime çok anlatamıyorum bunu,üzülüyorum.
Yemek olayı da çorba yoğurt tarzı şeyler yiyor ama kati şeyleri kabul etmiyor zeytin,kaşar,ekmek gibi.Muzu da ezerek yedirebildim.Doktor bunun psikolojik olabileceğini soyledi.Tekrar katı şeyleri ne zaman kabul edicek,bardağından su icicek merakla bekliyorum.Ama emme isi galiba bitti 😢

Bu arada sürekli gelerek cici yapıyor onlara,öpüyor,seviyor kendi kendine.Ama em kızım deyince hop başka yana 🤦

Dün kızımın boğazına bir şey kaçtı şüphesiyle hastanede aldık solugu,çok kustu.Bir şey görülmedi röntgen çekildi.Ama kızım o andan beri emmemeye yemin etmiş gibi.Su içinde ağzını açmıyor, yemeğini zorla yiyor.Uykudayken bile emmedi.Bir buçuk gün oldu emme işine kendince son vermiş gibi.Hic hazır değildim.Moral olarak çökmüş durumdayim.Hic emmeyedebilirdi ya da daha erken de birakabilirdi evet ama içime çok anlatamıyorum bunu,üzülüyorum.
Yemek olayı da çorba yoğurt tarzı şeyler yiyor ama kati şeyleri kabul etmiyor zeytin,kaşar,ekmek gibi.Muzu da ezerek yedirebildim.Doktor bunun psikolojik olabileceğini soyledi.Tekrar katı şeyleri ne zaman kabul edicek,bardağından su icicek merakla bekliyorum.Ama emme isi galiba bitti 😢

Bu arada sürekli gelerek cici yapıyor onlara,öpüyor,seviyor kendi kendine.Ama em kızım deyince hop başka yana 🤦
Çok geçmiş olsun. Yemek yerken mi oldu. Nasıl korkmuşsunuz idur. Öksürük falan var mı peki

Geçmiş olsun cnm. Bencede korkudan emmio. Emer merak etme. Uyku halinde vermeyi dene. Farzedelim ki bidaha emmedi. Nerdeyse bir buçuk sene emdi. Çok şükür de yoluna bak. Sağlık olsun. Korkmus yavrucak. Ama emer diye düşünüyorum. Kustugu için boğazlar tahriş olduysa katı yemek yemez . Üzülme cnm. Düzelir inşallah.

Çok geçmiş olsun. Yemek yerken mi oldu. Nasıl korkmuşsunuz idur. Öksürük falan var mı peki
Çok teşekkür ederim.Evet canım yemek yerken,iki defa kustu sonrasinda öksürme hiç olmadı.Hep huysuzluk ve ağlama hali olunca biz de paniktik.Cok şükür röntgen sonucunda içimiz ferahladi ama bu korku bize emme olayının bitmesine sebep oldu..
Geçmiş olsun cnm. Bencede korkudan emmio. Emer merak etme. Uyku halinde vermeyi dene. Farzedelim ki bidaha emmedi. Nerdeyse bir buçuk sene emdi. Çok şükür de yoluna bak. Sağlık olsun. Korkmus yavrucak. Ama emer diye düşünüyorum. Kustugu için boğazlar tahriş olduysa katı yemek yemez . Üzülme cnm. Düzelir inşallah.
Bu aksam yatirirken emmek istiyor musun diye sordum,onayladı beni.Emmek için ağzını açtı,birkac saniye tuttu gogsumu ama sonra bıraktı istemedi.Uyku halinde ağzıni kitliyor.Baska bir şey bile vermeye kalksam kabul edip acmiyor.Yogurt,çorba vs yedi ama pipetli sulugunu da kabul etmiyor,ki cok severdi.Hayirlisi böyleymiş deyip kabullenecegim başka bir şansım olmadığından...Ama çok istemiştim daha aylarca sürmesini.Cok sağol canım 🙏

Ocak ayının acilen bitmesini istiyorum.Ayla bağımsız ama 2021 bizde hiç iyi başlamadı,hastalıktan önümuzu göremiyoruz.Saglik diliyorum tüm bebeklere

Gecen sene bu zamanlar bebegimn çok uyudugunu hatta gece uyanmadigini yazmistim buraya .simdi ise tam tersi
Her gece bi bebek 10 defa kalkarmi .yanimda yatiyo ve sensör takmis gibi kalktigim gibi uyaniyo aglamaya başliyo.
Gece vakti wc kapisina koyup kapi açik oyle işimi hallediyorum
Tok ac olmasi da hic fark etmiyo
Bana bi akil verin nolur
Besikte 1 kez yatmadi kaldiralim diyorz

Gecen sene bu zamanlar bebegimn çok uyudugunu hatta gece uyanmadigini yazmistim buraya .simdi ise tam tersi
Her gece bi bebek 10 defa kalkarmi .yanimda yatiyo ve sensör takmis gibi kalktigim gibi uyaniyo aglamaya başliyo.
Gece vakti wc kapisina koyup kapi açik oyle işimi hallediyorum
Tok ac olmasi da hic fark etmiyo
Bana bi akil verin nolur
Besikte 1 kez yatmadi kaldiralim diyorz
Canm benimki hep uyumayan bı bebekti. Şuan saat gece dört. Ve yattigndan beri beş altı kere kalktı. Uyumadi artk ayakta salliyorum. Aç yok farketmiyor. Offfff. Anlamıyorm gerçekten.

X