2020 Haziran Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    228
Kabızlık için gliserin fitil önerdı dr umuz kullanan var mı, surup fln yokmukı, fitil benı korkutuyo 😐 bide kuru uzum kuru kayısı kuru erıkten marmelat dedi , ama bunların tadımını daha yapmadık,🤔
Kuru Kayısının gün kurusu olanını verin ama diğer sarı kayısı kükürtlü

japon88 japon88 nasılsın alerjiniz geçtimi ?
Selam canım. Hayır geçmedi ve hala üzerine koyarak artıyor ben hala aç çocuk hala kaşıntılı ve egzamalı. Saat kaç oldu ben ütü yapıp kıyafet yatak örtüsü değiştiriyorum. Ağlamalar gece yakınmaları vs. Bunlardan bahsetmiyorum bile. Neler denedim neler. Uzun zamandır giremedim buralara yeni gördüm mesajını. Düşündüğün için teşekkür ederim. Siz nasılsınız? Nasıl gidiyor?

Eklentiler

• EF88C0F9-359C-4592-962E-6F8AB9F64F47.jpeg
    EF88C0F9-359C-4592-962E-6F8AB9F64F47.jpeg
    47,1 KB · Görüntüleme: 39
  • 5CB7BAC0-48F2-4984-A2E0-AE6538DC7B23.jpeg
    5CB7BAC0-48F2-4984-A2E0-AE6538DC7B23.jpeg
    71,2 KB · Görüntüleme: 44
  • F6CAD541-2FDB-4975-B62B-436BBFB37312.jpeg
    F6CAD541-2FDB-4975-B62B-436BBFB37312.jpeg
    59,3 KB · Görüntüleme: 37
Ahhhhh allah yardımcın olsun. Çok zor ilerliyor bu zaman. Bunlar son günlerde olanlar. Yüzümüzde aynı sizinki gibi. Kulak arkaları boynu. Bir de yüzü gözü şişiyoe
Ahh kuzum benim ya çok üzüldüm 😔alerji uzmanına götüdünmü mutlaka gitmişsindir .biz iyiyix şükür hala ek gıda ile savaşıyorum .böyle egzama filan yok şükür ama hala gaz sancısı var ,mukuslu kaka var gibi asla emin olamıyorum alerjimi değilmi .bazen havuç yediğinde bile rahatsız oluyor belki katı gıda ağır gelmiştir.

Ahhhhh allah yardımcın olsun. Çok zor ilerliyor bu zaman. Bunlar son günlerde olanlar. Yüzümüzde aynı sizinki gibi. Kulak arkaları boynu. Bir de yüzü gözü şişiyoe
Oyy kıyamam ben senin minik bedenine canım başka doktora mı götürsen çoklu besin alerjisi mi var acaba sen emziriyordun sanırım sadece alerji maması versen düzelmez mi

Kizlar merhaba benim bebegim bugun 6. Ayina giris yapti. Ve bugun disi ciktigini fark ettim bir kasikla kontrol ettim ses geldi disi cikmaya mi basladi yoksa cikti mi ? Bundan sonraki surecte huysuzluk ates aglama gece uyanma olur mu .? Bir tane gordum sadece

Kizlar merhaba benim bebegim bugun 6. Ayina giris yapti. Ve bugun disi ciktigini fark ettim bir kasikla kontrol ettim ses geldi disi cikmaya mi basladi yoksa cikti mi ? Bundan sonraki surecte huysuzluk ates aglama gece uyanma olur mu .? Bir tane gordum sadece
Bizde ateş dışında Herşey var ne uyku kaldı ne iştah hep mız mız biri çıksa ikincisi de hemen çıkar bizimki öyle oldu

Ahh kuzum benim ya çok üzüldüm 😔alerji uzmanına götüdünmü mutlaka gitmişsindir .biz iyiyix şükür hala ek gıda ile savaşıyorum .böyle egzama filan yok şükür ama hala gaz sancısı var ,mukuslu kaka var gibi asla emin olamıyorum alerjimi değilmi .bazen havuç yediğinde bile rahatsız oluyor belki katı gıda ağır gelmiştir.
29unda randevumuz. Gidicez bakalım ne olucak. Çok sıkı diyetteyim. Şuanda iyi düzeldi yaraları. Ama 4 gündür hiç uyku uyumuyor. En uzun uykumuz yarım saat. Neden bilmem.
alerji bela bişey ya doktoruyla görüşüp mutlaka emin ol olmadığına.

Oyy kıyamam ben senin minik bedenine canım başka doktora mı götürsen çoklu besin alerjisi mi var acaba sen emziriyordun sanırım sadece alerji maması versen düzelmez mi
29 unda alerji doktoruna gidicez kısmetse. Emziriyorum hala haşlama patates yiyorum salatayla bulgur haşlıyorum vs geçiriyorum gğnleri. Doktor verdi alerji mamasını içmiyordu. Dün mamayı yapıp içine hurma özü koydum bi kaşık içti. Hem sıcak hem şekerli istiyormuş meğer :)

29 unda alerji doktoruna gidicez kısmetse. Emziriyorum hala haşlama patates yiyorum salatayla bulgur haşlıyorum vs geçiriyorum gğnleri. Doktor verdi alerji mamasını içmiyordu. Dün mamayı yapıp içine hurma özü koydum bi kaşık içti. Hem sıcak hem şekerli istiyormuş meğer :)
Oyy canım bilirim ben o derdi benim oğlanında öyle zorla içirirdim çok zayıflamıştı içemediği için ama şükürler olsun ki bizimki geçti inşallah sizinkide geçer kıyamam ya

Yaw ne gecemiz kaldı ne gündüzümüz sürekli ağlıyor bağırıyor alt iki diş yarım çıkmış 6 ay 25 günlüğüz altıncı aya girdiğinden beridir anamdan emdiğim süt burnumdan geldi resmen var mı bizim gibi olan ya asla böyle değildi 😭😭

Yaw ne gecemiz kaldı ne gündüzümüz sürekli ağlıyor bağırıyor alt iki diş yarım çıkmış 6 ay 25 günlüğüz altıncı aya girdiğinden beridir anamdan emdiğim süt burnumdan geldi resmen var mı bizim gibi olan ya asla böyle değildi 😭😭
Bizim öncedende vardı huysuzluk ama diş olayına girdik gireli.. yavrucakların hali fena ya ne kaşıyıcılar aldık fayda etmiyor hep ağlayarak uyanıyor ☹️ Ztn uykularımızda problemliydi.. Allah yardımcımız olsun

Bizim öncedende vardı huysuzluk ama diş olayına girdik gireli.. yavrucakların hali fena ya ne kaşıyıcılar aldık fayda etmiyor hep ağlayarak uyanıyor ☹️ Ztn uykularımızda problemliydi.. Allah yardımcımız olsun
Ayy amin inşallah bize de tek iyi gelen salatalık ısırıp ısırıp atıyor soğuk veriyorum iyi geliyor sakinletiriyor biraz ama çok zormuş bu diş olayı be

Ayy amin inşallah bize de tek iyi gelen salatalık ısırıp ısırıp atıyor soğuk veriyorum iyi geliyor sakinletiriyor biraz ama çok zormuş bu diş olayı be
Ooo siz salatalığa geçtiniz mi :) ben daha gerideyim elma ve havuç veriyorum sert halde o da koparıp kocaman yutmasın diye takipli.. çıldırıyor bazen ağzına ne bulursa sokası geliyor

Kıyamam ya canım bizimki de iki gündür yapmıyordu dün akşam altını açtım poposunu parmağımla hafiften uyararak pişik kremi sürdüm sonra da biraz gaz çıkarması için yaptığımız egzersizlerden yaptırdım kakasını yaptı rahatladı denemişsindir belki sende ama
Kızlar verdiğiniz besinlere dikkat edin. Kabız yapacak yada İshal yapacak besinleri dengeli verin. Muz kabız yapar armut ishal mesela. Patates kâbiz yapar balkabağı rahatlatir . Ve zeytinyağı mutlaka çorbaya koyuyorum baktım cıvık oluyor kaka hemen akşama muz veriyorum. Şükür ne öyle aman aman İshal oldular ne kabız. İki alt dişleri çıkarınca da o hafta muz verdim ishal in önüne geçtik.

2 3 gündür biraz duzeldi ama gece yatisimiz 12 buçuk ve 1 oluyor ama en azından o kadar uyanmiyor. Bence ne yaparsak yapalım sanki bebekler kendi düzenini kendi belirliyor gibi geliyor yanılıyor muyum bilmiyorum
Böyle düşünme canım ben buna inanmıyorum. Kendi düzenlerini senin oluşturduğun alışkanlıklarına göre yine belirliyorlar. 7 aydır ömrümü uyutmaya verdim ilk 4 aydır kızım son üç aydır da oğlum çok zorladı ama vazgeçmedim eşim bırak kendi düzenini zaten kuracak sen ne yaparsan yap desede vazgeçmedim. Sanırım bir şeyler yoluna giriyor. Ve eşime geçen hafta bu düşüncesinin doğru olmadığını gösterdim. Oğlanı saldım hadi bakalım dedim iki gün gece 2 de yattı ertesi gün olaya bir el mi atsan dedi 😅

X