2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Mochi duyduğum kadarıyla bol sütün varsa ise yarıyor aut azsa makina daha uygun bence çekim gücü daha iyi
Aynen sütüm çok yok mochiyide birinden emerken diğerinden akıyor diye aldım zaten az var boşa gitmesin sütüm diye. Ama dediğin gibi günde 1-2 kez elektrikli ile sağsam daha iyi olacak
Canim iyice calkala karisiyor tamamen canim ben bir yudum bile yag birakmiyorum ne posette ne biberonda
Ben iyice çalkalamıyordum belki de bundan sonra daha dikkat edeyim

Tecrübeli annelere soruyorum ek gıda ya geçince mama pişirme makinası almaya gerek var mı yoksa tencerede buharla pişirip süzgeçten geçirmek iş görür mü. Baktım da buharla bitirip blendardan çekme bölümü var .Ek gıda döneminde alınması gereken bir urun mü.
bence gereksiz. aynı işlemi aparatla tencerede sen yapabiliyorsun

Eklentiler

• IMG-20201204-WA0008.jpg
    IMG-20201204-WA0008.jpg
    74,8 KB · Görüntüleme: 26
Sağ tabi kenarda kalsın bence benimde arttırdıı ama sağcak kadar yok sanırım bugün sadeve 30 cc sağabilidim🙈 ( ne zamanlar sağıyorsun bi de )
Güzdüzleri Bebeğim emdikten sonra geceleri ise iki saatte bir bebeğim kalkmasada kalkıp sağdım yanlara yattıkça iç çamaşırım ıslandı ilk defa ped kullandım 🤣

hangi vitamin cnm? brewers yeast mi? eğer oysa birden kesme. 2-3güne 1 al yine. normal vitaminiyse bence bırakma vitamin önemli şu dönemde bizim için. ilerleyen aylarda saç dökülmesi vs olabiliyor.
Aynen brewers yeast. 3X2 alıyordum teke düşürdüm evde canlı bomba gibi dolanıyorum elimde makine🤣

Kızlar bu solgar ıstah acıyor mu ve kilo yapıyor mu? 7 kg aldım süt yapsın diye yiye yiye ve sonuc emzirme diyetine basladım 6 gun oldu. Sütüm deseniz aynı. Ne artma ne azalma. Yıne mama takviye ediyorum. Hersey aynı ıste.. Oglum da gece 3u bekliyor yıne🤦‍♀️

Canım bunun hiç kokusu yok kesinlikle yaz sleepy’e başka bişi olmuştur ben çok memnunum bundan çünkü. Gerekirse örnek gönder kokmaması lazım çünkü.
Yarın arayıp bilgi alıp sonra da numune gonderecegım ınsallah canım.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim kızlar psikolojik durumu hastalıktan çok daha zormuş 😔
Cok gecmıs olsun tez zamanda sifa bulun ınsallah.
Solar bende alsam mi yaa ben bu ara kabak tatlısı yiyiyorum her gün ☹Etkiledi birde sağımı arttirdim eskiden vakit yoktu şimdi oyun halısına koyuyorum bende odada karşısına geçip sağıyorum beni izliyor 😁
Ne kadarlıktı tam olarak bebıs? Solgar bende soru isareti ama sanırım deneyeceğim.
Bugün ben izinliyim 😍Eşim evde biraz e bebeği falan gidip gezicem .Herkes uyurken duşumu aldim Hafif baş ağrım var sade bir türk kahvesi içeyim belki Iyi gelir sonra uyanabilirler ev ahalisi
Harika valla senin adına cok sevındım. Arada nefes almak guzel oluyor. Rahatlamıssındır.
2 gundur uyuyamıyorum ya cildircm cok uykum var ama uyuyamıyorum😭😭😭😭
Ah ben de gozunun ıcıne bakıyorum uyusa da uyusam diye. Guzel hayaller kur canım belki faydası olur.

4 kasımda doğdu, erkek. eğer çok ağlar memeyi istemezse o an zorlama, daha çok ağlıyor o zaman. bir de aç kalıyor diye üzülme, doktor söyler kilo almazsa zaten. alt sınırda bile kilo alıyorsa kaka ve çiş yapıyorsa mutlaka besleniyordur. çok akıllılar valla. kolaya alıştırdın mı onu istiyorlar. bizim sorunumuzda şu an yatma şekliyle. gün boyu ana kucagında sallanıyor bir de hafif eğimli bir tane daha ana kucagı var halası vermişti resmen onun üstünde uyuyor görsen gülersin halimize. yatagın üzerine o eğimli ana kucağını koyduk orda uyutuyoruz. sırtı düz zemine geldi mi basıyor çığlığı. basta kolayımıza geldi diye neyse dedik böyle uyumasına izin verdik bir kaç kez, şimdi başedemiyoruz. eşim bir kaç gün gerekirse uykusuz kalalım normal yataga alıştıralım diyor da ben uykusuzluğa nasıl dayanıcam bilmiyorum.
şunu anladım bebelere elimizi verince kolumuzu kaptırıyoruz :) sen memeyle uğraşıyosun biz yatakla uğraşıyoruz çile bitmiyor valla
Eneeee uyanıklığa bak 🙈 mum ettiler resmen bizi ya . Ağlıyor çekiyorum biraz süre geçiyor geri koyuyorum sonra bir daha bağırıyor böyle bi kısır döngü.
Yatak sorunu
Bu canım ben ilk günler pek anlayamadım ama bir hafta sonra faydası olmaya başladı sanki
şimdi çörek otu yağı kapsülü içiyorum işe yaramazsa bir de Bunu deniyeyim teşekkür ederim kuzenim emzirme hemşiresi o da bestlak öneriyor 🤷‍♀️

Maalesef eşim corona pozitif çıktı 😔 benim de baş ve boğaz ağrılarımın sebebi buymuş demek ki muhtemelen hepimize bulaştı ama ben emzirdiğim için ilaç kullanamam diye test yapmadım ikimiz de kötü değiliz oğlum için üzülüyorum ailem yanımdaydı dün eşim kendini kötü hissedince ablamın evine gittiler yarın uçakları vardı göremeden gidecekler inşallah onlara bulaşmamıştır annem babam tansiyon kardeşim şeker hastası lütfen dua edin bizim için 😔😔
Canım nasıl oldunuz ailen bebek nasıl

Kızlar bu solgar ıstah acıyor mu ve kilo yapıyor mu? 7 kg aldım süt yapsın diye yiye yiye ve sonuc emzirme diyetine basladım 6 gun oldu. Sütüm deseniz aynı. Ne artma ne azalma. Yıne mama takviye ediyorum. Hersey aynı ıste.. Oglum da gece 3u bekliyor yıne🤦‍♀️
yapmıyor. bebeğe kilo aldırdığını söyleyenler var

Eneeee uyanıklığa bak 🙈 mum ettiler resmen bizi ya . Ağlıyor çekiyorum biraz süre geçiyor geri koyuyorum sonra bir daha bağırıyor böyle bi kısır döngü.
Yatak sorunu

şimdi çörek otu yağı kapsülü içiyorum işe yaramazsa bir de Bunu deniyeyim teşekkür ederim kuzenim emzirme hemşiresi o da bestlak öneriyor 🤷‍♀️
bestlak bir işe yaramadı bende.

Yatak sorunu

Bestlak da denedim ben ama onun pek faydası olmadı sanki

6’da uyandık halen ayaktayız😬 aşımız var zaten 10 gibi oraya gideceğiz artık uyumak mümkün değil. Kızlar bu gaz sancıları ne zaman bitecek ya çok sıkıldım artık gözünden uyku akıyor gazdan uyuyamıyor uyusada geri uyanıyor. Bide her gece 4-5 saat uyuyabiliyorum ne zaman düzene girecek çok yoruldum ya🙄

Yatak sorunu

Bestlak bana hastanede hemşire önermişti ablasının sütü kesilmiş tamamen bestlak sayesinde geldindiyordu piyasadaki en iyi süt arttirici demis5i ama bende ise yaramadi canim

Günaydın herkeslere 🤗

A aria09 bizimde aşımız var bugün tedirginim çok hem hava soğuk hem 3 aşı birden geriyo beni😒 Bugünü bi atlasaydık. Gaz olayı bizde de aktif zamanını bekliyorum açıkçası sabrederek. Ve yüzüstü uyuyor sadece oğlum. Diğer türlü saat başı uyanır.
Bende çok korkmuştum ama olumsuz bisey olmadı ama eve gelince fitil kullandım ebe tavsiyesiyle belki ondandır. Sadece uyku hali çok oldu

X