2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Peki rotanin yaninda diger asilarida ayni gunmu oldunuz.10 yasinda birde oglum var güya oynuyorlar bogusurlarken cocugum agladi buram acıdi diye.bende niye böyle oynuyosunuz biryeriniz kirilacak niye dikkat etmiyosun diye babayi fazla uyarmisim.oda bagirdi bana yeter artik tamam dedim diye o sirada bebegimde kucagimdaydi.O gece hic uyumadi yavrum.kendime kizdim esime kizdim.Birdaha cocuklarimin yaninda bagirma dedim.ustume fazla geliyorsun diyor.Marttan beri 1 yıl olacak nerdeyse karı koca olmayi zaten unuttuk.ben hala toparlayamadim dikiş yerim aciyor psikolojik olarak acayip yorgun hissediyorum.bebegime yetemiyormusum gibi geliyor.Eşimi düsunecek halde degilim.Tekim bi esim var.Yardımci yok milletin annesi kayinvalidesi yardim ediyor yine.1 bardak suyu zor iciyorum bazen.Tam bebegim azicik toparladi gulucuk yapmaya basladi derken tekrar huzursuzlandi
Evet canım aynı gün. Burada bebeğin ilk aşıları 2. Ayda yapılıyor, karma, menenjit, rota ve birşey daha var adını unuttum. 3 tane iğne, Rotada şırınga il ağızdan verildi. Öncesinde hemşire Calpol içirdi bekledi biraz. Sonra rota aşını verdi şırınga ile ağızdan yavaş yavaş. Sonra bir süre daha bekledi iğneleri yapmak için. Herhalde kusacak mı diye bekledi. Kusmayinca diğer aşıları yaptı bacağından. O sıra ben çıktım zaten heyecanlandım, babası tuttu.

Valla tuhaf herkes degisik yapio anlamadm. Ozellikle dedi doktor da bize asm asilarindn tam bi ay sonra gelin ozel asilari yapariz diye.

Yok kuzum kabizligimiz yok kakasini kolay yapiyor keyfi yerinde bu bi kac gundur gunde 2 kere yapiyor affedersin eskiden her bezi az ama kakali olurdu simdi 2 kere ama dolu dolu yapiyor sıvı altin rengi
benim kizda kaka sayisi düstü dedigin gibi her bezi kakali oluyordu bu aralar 4ü geçmiyor kaka sayisı birde sulu hep anne sütüyle besleniyor kizimda

Nettede rota diger asilarla birlikte yapilir diyor.Dr. isterseniz 3.aydada yaptirabilirsiniz ama ozamanda aşılari olacak ücretli aşılar 1500 tl falan dedi.üst üste gelmesin.rota diger asilarla yapilmaz diye birsey yok dedi.yavrum kustu zaten rotayida hemen.Bebekleriniz net bir sekilde gulucuk yapiyormu size odaklanip dinliyormu tepki veriyormu yani.benimki tek tük acelemi ediyorum.3.ayin basindayiz henuz.gulunce cok mutlu oluyorum
1500 icinde hangi ozel asilar var canim toplammi diyosun heralde doz olarak kusmasina uzuldum kusmamasi lazim cunku yoksa bosa gidiyomus insallah bizimkide kusmaz
Dr.soylesydi keskeya.sonrasinda huzursuzlanir emmez diye.kalca usg sinden sonra hastanede besledim birde. pesine asi yaptilar hemen.bizde dusunemedik kusarsa diye
Benimki 1.5 aylikdan beri guluyo 2 ayimiz doldu hep goz temasi kuruyo hatta bazen agu yapiyo

2 gün once rota virüs asisi ve diger 2 aylik aşilarimizi olduk.ilk gün oglumun agrisi var gibiydi mizik mizik calpol verdik rahatladi.ertesi gün gece cok huysuzdu saat 5e kadar uyumadı fiskirarak kustu.atesi yokkende ağrısı olabilirmi acaba bu durumdada calpol verebilirmiyiz.bugunde yesil sulu kaka yapti aşınin yan etkisimi.aşı sonrasi bunlar normalmi.birde eşim bebegim kucagimdayken bana cok kötü bagirdi korktu yavrum cok üzgünüm sabaha kadar kucagimdaydi belim cok agridi.tam bebegimle güzel bir düzen kuruyoruz derken.Canım çok sıkkın.
Rota aşısının etkileri canım huzursuzluk kusma yeşil kaka

Bana asm deki ebe 3 hafta kendi doktorum da 1 ay sonra dedi. Muhtemelen o rahataz etti yavruyu. Dediğin gibi kustuysa cogunu atmistir illaki
Bizim doktorda rota için 2.ay aşılarından sonra 1 ay geçmesi gerekir dedi 3. ayda yapacakmış. Kızlar daha önce paylaşan olmuştu bu özel aşılar nelerdi şimdilik bizim doktor rota ve menenjiti söyledi sadece

Bizim doktorda rota için 2.ay aşılarından sonra 1 ay geçmesi gerekir dedi 3. ayda yapacakmış. Kızlar daha önce paylaşan olmuştu bu özel aşılar nelerdi şimdilik bizim doktor rota ve menenjiti söyledi sadece
onlar zaten başka yok. rota klasik. menenjitin çeşitleri var marka olarak ve her doktor aşı planlamasını ve markasını ayrı seçiyor.

Nettede rota diger asilarla birlikte yapilir diyor.Dr. isterseniz 3.aydada yaptirabilirsiniz ama ozamanda aşılari olacak ücretli aşılar 1500 tl falan dedi.üst üste gelmesin.rota diger asilarla yapilmaz diye birsey yok dedi.yavrum kustu zaten rotayida hemen.Bebekleriniz net bir sekilde gulucuk yapiyormu size odaklanip dinliyormu tepki veriyormu yani.benimki tek tük acelemi ediyorum.3.ayin basindayiz henuz.gulunce cok mutlu oluyorum
Bende 3. Ayda yaptırılan kızımda da öyle yapmıştım kızda ağızdan aşıyı verir vermez emzik sokmuştuk emziği emerken aşıyı da içti 2. Dozu öyle yap istersen

Herkese günaydın. Bebeğimin dudağında böyle bir bağ var memeyi zor kavratıyorum kendi tutamıyor acaba bundan olabilir mi? Hepinizin bebeğinde var mı acaba çok merak ettim
Bu dudak bagı her cocuk da var ama emmeye engel mi onu kbb ciler ortodonti doktoru veya cocuk cerrahı bakıyor müdahale edilecekse ortodonti yapıyormuş. Dil bagı gibi kolay görülmüyor. O yuzden cocuk doktorları pek anlamıyor muş.
Bizim dil bagını araştırırken ögrendim bunları.

Evet son on gündür ya da bir haftadır diyeyim net bir şekilde bakıyor guluyor. Tepki bazen veriyor bazen de umrunda olmuyoruz o kısmı tam anlayamadım. Ama direk gözlerimizin içine bakıp gülüyor

Benim de öyle. Ev 23-24 derece. Doktor bizden bir kat fazla dediği için işte bir kat fazla giydiriyorum ama kadife filan değil hepsi penye. İçlikleri bir de tulumu işte. Şapka takmıyoruz. Zaten benimki sıcaklarsa hemen isilik oluyor. Ama öyle incecik giydirmeyi de göze alamıyorum ne yalan söyleyeyim
Beni annem de kv de çocuk üşüyor psikolojisine alıştırdıkları için bende ince giydiremiyorum. Çocuk hapşırsa üşüttün diyorlar emzirirken kucagımda üstünü örtüyorlar. Kızım şapkaya ağlıyor banyo yaptı mı kafası bugün üşür deyip şapka takıyolar. İkisi de gitti şuan düzen kurmaya çalışıyorum ☺️

Peki rotanin yaninda diger asilarida ayni gunmu oldunuz.10 yasinda birde oglum var güya oynuyorlar bogusurlarken cocugum agladi buram acıdi diye.bende niye böyle oynuyosunuz biryeriniz kirilacak niye dikkat etmiyosun diye babayi fazla uyarmisim.oda bagirdi bana yeter artik tamam dedim diye o sirada bebegimde kucagimdaydi.O gece hic uyumadi yavrum.kendime kizdim esime kizdim.Birdaha cocuklarimin yaninda bagirma dedim.ustume fazla geliyorsun diyor.Marttan beri 1 yıl olacak nerdeyse karı koca olmayi zaten unuttuk.ben hala toparlayamadim dikiş yerim aciyor psikolojik olarak acayip yorgun hissediyorum.bebegime yetemiyormusum gibi geliyor.Eşimi düsunecek halde degilim.Tekim bi esim var.Yardımci yok milletin annesi kayinvalidesi yardim ediyor yine.1 bardak suyu zor iciyorum bazen.Tam bebegim azicik toparladi gulucuk yapmaya basladi derken tekrar huzursuzlandi
Ayniyiz canim annem cocugum 2 haftalikken kv yuzunden gtti o gunden beri tek bakiyorum bebegime esiminde pek yardim ettigini soyleyemem ve ilk cocugum. zorlaniyorum dogru ama onyn bir gulusu herseyi unutturuyor pozitif ol lutfen bizim huzursuzlugumuz onlarida gercekten etkiliyor

Ya kızlar benim sütüm azalıyor bebgm doymamays başladı emdikten snra ağlıyor sagdıgım sütü veriyorm biberonla 90-100 içiyor.ne yapmalı dolapta süt çok az kaldı mamaya gecmek istemiyorum

Bende 3. Ayda yaptırılan kızımda da öyle yapmıştım kızda ağızdan aşıyı verir vermez emzik sokmuştuk emziği emerken aşıyı da içti 2. Dozu öyle yap istersen
Emzik almiyor verincede öguruyor.2.de emzirmem öncesinde artik

X