2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
1500 icinde hangi ozel asilar var canim toplammi diyosun heralde doz olarak kusmasina uzuldum kusmamasi lazim cunku yoksa bosa gidiyomus insallah bizimkide kusmaz

Benimki 1.5 aylikdan beri guluyo 2 ayimiz doldu hep goz temasi kuruyo hatta bazen agu yapiyo
Söylemisti ama aklimda kalmadı.kussada almistir o alcagini tekrar yapmiyoruz dedi dr.ama.arada guluyor bebisim cok nadir cok mutlu oluyorum.bileklerine ayaklarina zilli corapla bileklik aldim onlar ilgisini cekti bayaa

Peki rotanin yaninda diger asilarida ayni gunmu oldunuz.10 yasinda birde oglum var güya oynuyorlar bogusurlarken cocugum agladi buram acıdi diye.bende niye böyle oynuyosunuz biryeriniz kirilacak niye dikkat etmiyosun diye babayi fazla uyarmisim.oda bagirdi bana yeter artik tamam dedim diye o sirada bebegimde kucagimdaydi.O gece hic uyumadi yavrum.kendime kizdim esime kizdim.Birdaha cocuklarimin yaninda bagirma dedim.ustume fazla geliyorsun diyor.Marttan beri 1 yıl olacak nerdeyse karı koca olmayi zaten unuttuk.ben hala toparlayamadim dikiş yerim aciyor psikolojik olarak acayip yorgun hissediyorum.bebegime yetemiyormusum gibi geliyor.Eşimi düsunecek halde degilim.Tekim bi esim var.Yardımci yok milletin annesi kayinvalidesi yardim ediyor yine.1 bardak suyu zor iciyorum bazen.Tam bebegim azicik toparladi gulucuk yapmaya basladi derken tekrar huzursuzlandi
Sana yardimci olmasi gerekiyor bak ben bebegim 6 gunluktu gorumceyle tartismistim kalktim evime geldim memleketteydik ne annemi getirebildim nede sehir disindan gelen ablami ki ablamda gorumcem yuzunden benle konusmuyor en cok ablama uzuldum 10 saatlik yoldan geldi yegenini sadece bi kac gun gordu gunlerce agladim ilk defa burda yaziyorum buraya giremedim arkadaslar hatta sormustu ama hangi birini buraya yazayim herkeste yeni dogum yapmisti kimsenin canini sıkmakta istememistim ama yasadiklarimi bi ben bi allah bilir tek basima esimden baska kimsenin olmadigi bi sehirdeyim ilk cocugum sagolsun esim yardim etti gece bana sen uyu ben uyuturum ben bakarim derdi ben fenabunalima girdim o donem simdi bile aklima geldikce sinirim bozuluyor benim bebegimde oan kucagimdaydi ablama verdim gorumceyle tartisirken cocugumun resmen gozleri yerinden cikacak gibi yavrum oyle etrafa bakiyordu ve bu olay dogdugu gun yasandi dunyaya adapte olmays cslisirken oyle bir ortamda bulundu kendime cok kizdim esime bagirdim keske gelmeseydik diye halbuki benim ailemde orda virus var biz gidelim onlari riske atmayalim yollara dusmesin dedik ve ben horumcemle normalde konusmuyordum yuzsuz hastaneye kadar geldi simdi ne esim ne ben ne ailem onunla konusmuyor sen yazmisken bende icimi dokeyim dedim 🙁ikimizde tekiz ama arkadasim rabbim yardim ediyor bende ilk evime girdim dedim ben nasil bakacam annemde yok oda cok istedi ama geri nasil donecekti kim birakacakti malum🙁oda agladi bide evin en kucuguyum 🙁ama suan 81 gunluguz 🤲sende esinle konus bagirmasin oyle ufacik bebe etkileniyorlar gercekten hadi seni dusunmuyor bebegideki dusunmuyor 😡

Peki rotanin yaninda diger asilarida ayni gunmu oldunuz.10 yasinda birde oglum var güya oynuyorlar bogusurlarken cocugum agladi buram acıdi diye.bende niye böyle oynuyosunuz biryeriniz kirilacak niye dikkat etmiyosun diye babayi fazla uyarmisim.oda bagirdi bana yeter artik tamam dedim diye o sirada bebegimde kucagimdaydi.O gece hic uyumadi yavrum.kendime kizdim esime kizdim.Birdaha cocuklarimin yaninda bagirma dedim.ustume fazla geliyorsun diyor.Marttan beri 1 yıl olacak nerdeyse karı koca olmayi zaten unuttuk.ben hala toparlayamadim dikiş yerim aciyor psikolojik olarak acayip yorgun hissediyorum.bebegime yetemiyormusum gibi geliyor.Eşimi düsunecek halde degilim.Tekim bi esim var.Yardımci yok milletin annesi kayinvalidesi yardim ediyor yine.1 bardak suyu zor iciyorum bazen.Tam bebegim azicik toparladi gulucuk yapmaya basladi derken tekrar huzursuzlandi
Bebekler çok etkileniyor bizde bir gün eşim işten gelmişti normalde hemen duşa girer bugünlük yıkanma dedim ellerini yüzünü kulaklarini yıka ağzını da gargara yap öyle gel dedim virüs den dolayı tabi .Yikanmadi yemeği de bebek uyuycak sonra yeriz dedim acliga hayatta dayanamaz.sonra bebeğin herseyini hazırladık o da suyunu hazırladı biliyor nasıl yapacağımı. Ben hic suya bakmadan direk döktüm meğer kaynarmış yavrum bi çığlık atarak ağladı ben de eşime bağırdım meden dikkat etmiyorsun diye sonra gitti soğuk su döktü fazla dökmüş buseferde su buz oldu çocuk titriyor suyun içinde üstüne bisey atmakta hiç aklıma gelmedi ben çok bağırdım ve ağladım çocuğu Usuttu diye o gün yavrum sabaha kadar sıçradı. Ben gerilince ses tonum değişiyor şimdi dikkat ediyorum. Eşim ondan sonra bebeğin kişisel bakım şeylerini bana soruyor suyu hazırlıyor gel bak gaz damlası veriyor her seferinde teyit ediyor üstünü değişecek mesela bunlarimi giydireyim diyor eskiden çok bilmiş kocakadinlar gibiydi. Evde bebek bakım kitapları var ben ne yapsam önce ona bakar teyit ederdi ben onun annesiyim diye carlayinca artık yapmıyor. 😁

Kızlar eds nasıl kullanılır anlatırmısınız. Sağdıgım sütü o şekilde vermek istiyorum biberona alışıyor gibi

albertine1204 albertine1204 canım sen sormuştun dimi sadece sağım yaparsak sütüm gider mi diye? Onunla ilgili bir yazıya denk geldim kaydetmemişim, Google’a yazarsan çıkacaktır eminim, belirli saatlerde belirli şekilde sağım yaparsan süt gitmiyormuş, hatta kafamıza göre sağım yapmak sütü kötü bile etkileyebiliyormuş, onunda belirli saatlerde belirli şekilde sağım yapmamız lazımmış. Öğrendim sana yazayım dedim, bunu netleştirelim hepimize yararlı olsun bari.

Mesela ben işe gitmeden bu yöntemi deneceğim, bi taraftan emzirirken diğer taraftan sağmak ya da sağarken bebeğin mendili ya da resimlerine bakmak çok iyi geliyormuş.

Eklentiler

• 0E1714E2-99DD-4D90-A324-7E6407EE5E46.jpeg
    0E1714E2-99DD-4D90-A324-7E6407EE5E46.jpeg
    75,6 KB · Görüntüleme: 53
Ya kızlar benim sütüm azalıyor bebgm doymamays başladı emdikten snra ağlıyor sagdıgım sütü veriyorm biberonla 90-100 içiyor.ne yapmalı dolapta süt çok az kaldı mamaya gecmek istemiyorum
Ayni benim gibi olmussun benim geri geldi senin gelir beslenmene dikkat et ben etmiyordum simdi hersey yapiyorum takviyelere basla sutun normale döner

Mesela ben işe gitmeden bu yöntemi deneceğim, bi taraftan emzirirken diğer taraftan sağmak ya da sağarken bebeğin mendili ya da resimlerine bakmak çok iyi geliyormuş.
Bebegi emzirdikten sonrami canim ben sabah ve gece sagim yapiyorum daha dolu oluyor sana hangi saatlerde dedi

Günaydın herkese 🌞 bugün burası 7 derece, iyi sayılır en azından güneş var ve dışarısı parlak. Biz de kendimizi dışarıya atacağız birazdan yürüyüşe. Sokaklar bomboş pandemi yasaklarından şehir bize kaldı :)
Bizimkinin poposunda kurtçuk var sanki asla arabasına yatirip cikaramiyoruz, sırt üstü yatmak istemiyor. Babası kanguruyla onune takacak. Herkese güzel haftasonu diliyorum 🥳🥳

Günaydın herkese 🌞 bugün burası 7 derece, iyi sayılır en azından güneş var ve dışarısı parlak. Biz de kendimizi dışarıya atacağız birazdan yürüyüşe. Sokaklar bomboş pandemi yasaklarından şehir bize kaldı :)
Bizimkinin poposunda kurtçuk var sanki asla arabasına yatirip cikaramiyoruz, sırt üstü yatmak istemiyor. Babası kanguruyla onune takacak. Herkese güzel haftasonu diliyorum 🥳🥳
Ahh ne güzel canım bizim yerinize de bol bol hava alın. Biz doktor dışında hiç çıkmadık henüz burda hem hava soğuk hemde covid yoğun eşimde pimpirikli.nefes bile almaya çıkamadım

Kızlar ben hamile degilim. Yeni evliyim hatta. Forumlarda çok okuyorum. Lohusalıkta 40 gün başında kv oluyor. İnsan bunalıma giriyor. 3 4 sene en az çocuk istemiyorum. Ama eşime şimdiden diyorum ya annem ya kardeşim gelir. Kimseyi istemiyorum başımda diye. Ona kalsa annesini 40 gün başıma dikecek.Senin ilk çocugun olacak bilmezsin diyor. Bende başıma dilersen ya odadan çıkmam ya da giderim 40 gün evden dedim. Çok ciddiyim yaparım. O derece düşüncesi bile moralimi bozuyor. Yalnızlığı seviyorum. Kimse karışsın istemiyorum. Kv 35 sene önce dogurmuş.Bunları şimdiden kafama takıyorum. Nasıl bu kaygılı düzeltirim

Kızlar ben hamile degilim. Yeni evliyim hatta. Forumlarda çok okuyorum. Lohusalıkta 40 gün başında kv oluyor. İnsan bunalıma giriyor. 3 4 sene en az çocuk istemiyorum. Ama eşime şimdiden diyorum ya annem ya kardeşim gelir. Kimseyi istemiyorum başımda diye. Ona kalsa annesini 40 gün başıma dikecek.Senin ilk çocugun olacak bilmezsin diyor. Bende başıma dilersen ya odadan çıkmam ya da giderim 40 gün evden dedim. Çok ciddiyim yaparım. O derece düşüncesi bile moralimi bozuyor. Yalnızlığı seviyorum. Kimse karışsın istemiyorum. Kv 35 sene önce dogurmuş.Bunları şimdiden kafama takıyorum. Nasıl bu kaygılı düzeltirim
Malesef kaygılarında haklisin eğer o tarz bir ailelerse gelmek isteyen bir kv onu getirmek isteyen bir eşin varsa ya hızla toparlanıp ihtiyacım yok ben hallediyorum diyeceksin yada rahat edemiyorum diyip huzursuzluğunu rahatsızlığını sürekli belli edeceksin zaten yardim etmek gibi bir dertleri yok emin ol malesef senin dogurdugun çocuk onlarında torunu oluyor sürekli müdahil olmak isteyebiliyorlar mesela benim kv ilk çocuğumu kendi çocuğu zannediyordu hep müdahele halindeydi bez bile degistirtmedim ona karistirmadim ama çok yoruldum 2. 3. Lerde o durumlar kalmıyor ama ilkte herkes kendini bebekle ilgili yetkili 1. Şahıs zannediyor

X