2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

R refikaaydin N narantikibi
Bizim kontrolümüz bu ayın 24ündeydi ama ben dayanamayıp bugün sağlık ocağına kilo kontrolüne götürdüm.Sürekli memede ve ağlıyor doymuyor mu diye düşünüyordum.Memenin birini sağıyorum bir şey çıkmıyordu filan kafama takmıştım.Çok şükür ki kilo alımı iyiymiş.Hemşire dedi ki sadece aç olduğu için meme istemez gazı olur meme ister anneyi ister meme ister huzursuz olur meme ister stres yapma o alacağını alıyordur senden dedi.Boşuna kuruntu yapmışım.Sizlerin de bebişleri doyuyordur ağlamaları huzursuzlukları açlıķtan değilmiş yani 😂😂😂

Kızlar hiç iyi değilim. Cuma günü doğum yaptım ama evime giren çıkan belirsiz. Hiç yalnız kalamıyorum. Ameliyat yerim ağrıyor bi yandan. Sesten gürültüden bunaldım. Ağlıyorum saatlerden beri. Sütüm kesilir diye de cok korkuyorum
Öncelikle Allah bağışlasın Allah yardımcın olsun insanlar da keşke biraz anlayış olsa keşke lohusa kadının dinlenmesine izin verseler eşinizle konuşmanız o birşey yapamaz mı dediğiniz gibi sutunuzun kesilebilecegini deseniz 😔

R refikaaydin N narantikibi
Bizim kontrolümüz bu ayın 24ündeydi ama ben dayanamayıp bugün sağlık ocağına kilo kontrolüne götürdüm.Sürekli memede ve ağlıyor doymuyor mu diye düşünüyordum.Memenin birini sağıyorum bir şey çıkmıyordu filan kafama takmıştım.Çok şükür ki kilo alımı iyiymiş.Hemşire dedi ki sadece aç olduğu için meme istemez gazı olur meme ister anneyi ister meme ister huzursuz olur meme ister stres yapma o alacağını alıyordur senden dedi.Boşuna kuruntu yapmışım.Sizlerin de bebişleri doyuyordur ağlamaları huzursuzlukları açlıķtan değilmiş yani 😂😂😂
oh ne guzel cok sevındım doğru demiş benım oğlan gazını memede çıkarıyor ağlıyor memede susuyor 😅acıkınca zaten meme canları sağolsun benmki yediğini çıkarıyor ben o yüzden endişe duyuyordum bakalım yoksa kilo alımımız iyi gidiyordu daha az emzirdiğim cok biberon verdiğimde şimdi emip emip cıkarınca bilemedim ne olacsk kontrolde göreceğiz😊

Kızlar hiç iyi değilim. Cuma günü doğum yaptım ama evime giren çıkan belirsiz. Hiç yalnız kalamıyorum. Ameliyat yerim ağrıyor bi yandan. Sesten gürültüden bunaldım. Ağlıyorum saatlerden beri. Sütüm kesilir diye de cok korkuyorum
kapat kendını odaya cıkma boşver ne yapıyorlarsa yapsınlar

Doğumun çok yeni düşünmeleri lazım benim 1.derece haricinde pek kimse gelip gitmedi toparlanmamı bekliyor herkes bu kış günü sana da bebiş de iyi değil.Gelene gelme demek de olmuyor sen bebeğinle ayrı odada durmaya çalış gelen başka odada otursun.Kendini yıpratma bugünler de geçecek unutup gideceksin en iyisi umursamaz rahat ol keyfine bakmaya çalış zor bir süreç kendine daha da zorlaştırma.Allah yardımcın olsun.

oh ne guzel cok sevındım doğru demiş benım oğlan gazını memede çıkarıyor ağlıyor memede susuyor 😅acıkınca zaten meme canları sağolsun benmki yediğini çıkarıyor ben o yüzden endişe duyuyordum bakalım yoksa kilo alımımız iyi gidiyordu daha az emzirdiğim cok biberon verdiğimde şimdi emip emip cıkarınca bilemedim ne olacsk kontrolde göreceğiz😊
Kusmaları da normalmiş canım bunu da perşembe günü çocuk doktoruna sormuştum emdikten sonra kusuyor demiştim normal olur demişti 😂

.
Cnm gaz cikartmada hic sorun yasamiyor sadece dunve bugun kakasini yapmadi :KK43:

10 gun kadar da yapmasa normal. Kafaya takma canım.

Canım kendin söyleyemiyorsan da birilerine şöyle. Kimler geliyor sana bilemiyorum tabi ama eşin tarafıysa eşine anlat rahatsızlığını o konuşsun. Sizin tarafsa da soyle dikkat etsinler. Dr uyardı salgın var filan diyin. Yine de geliyorlarsa odama çekil. Başkasının yanında emzirmem de o bahaneyle dinlen odanda.

Öncelikle Allah bağışlasın Allah yardımcın olsun insanlar da keşke biraz anlayış olsa keşke lohusa kadının dinlenmesine izin verseler eşinizle konuşmanız o birşey yapamaz mı dediğiniz gibi sutunuzun kesilebilecegini deseniz 😔
Zaten eşimin tarafı geliyor sürekli. Bebeği merak ediyorlarmış. Sen git yat falan diyolar ama ben kafamı dinlemek istiyorum kimsede anlayış yok. Yakında olmak bazen hiç iyi değil

Doğumun çok yeni düşünmeleri lazım benim 1.derece haricinde pek kimse gelip gitmedi toparlanmamı bekliyor herkes bu kış günü sana da bebiş de iyi değil.Gelene gelme demek de olmuyor sen bebeğinle ayrı odada durmaya çalış gelen başka odada otursun.Kendini yıpratma bugünler de geçecek unutup gideceksin en iyisi umursamaz rahat ol keyfine bakmaya çalış zor bir süreç kendine daha da zorlaştırma.Allah yardımcın olsun.
Kış günü oldugu için arka odalarım soğuk oluyor güneş de almıyor. Oturma odasında yatırıyorum güneş oluyor diye. Kimse halden anlamıyor gerçekten. Bir şey de denmiyor ama artık birilerinin kalbini kırmama az kaldı.

10 gun kadar da yapmasa normal. Kafaya takma canım.

Canım kendin söyleyemiyorsan da birilerine şöyle. Kimler geliyor sana bilemiyorum tabi ama eşin tarafıysa eşine anlat rahatsızlığını o konuşsun. Sizin tarafsa da soyle dikkat etsinler. Dr uyardı salgın var filan diyin. Yine de geliyorlarsa odama çekil. Başkasının yanında emzirmem de o bahaneyle dinlen odanda.
Canım yatak odalarım güneş almıyor soğuk. Oturma odasında cok rahat ediyorum, güneşli ve sıcak. Hastaneden cıktıgım gün başladılar gelmeye. Hala da geliyolar her gün.

Kızlar benimde bugün kontrolüm vardı doğuma gelir gibi gel dedi doktorum.Perinatolog bu saatten sonra beklemenin anlamı yok tehlikeye atmayalım dedi yumuşama görünüyor dedi.Doktorum da alttan baktı 🙈bu durumdan nefret ediyorum.Şimdi arada alttan bişey patlıyor gibi sancı oluyor umarım zamanıma kadar sıkıntı yaşamam 😞 biraz da açılman var dedi anestezi uzmanı gördü ciğer geliştirici de vurdular😞Cuma randevu aldık saat 11 de bakalım Rabbim ne gösterecek Allah hepimize kolaylıklar versin🙏 Benim gibi korkanlara da cesaret kendim için çok diliyorum bu ara çok ihtiyacım var.

Elifakca Elifakca o kulakla bakilan yada vucuttan bakilan aletler daha yuksek soyluyomus yani kanda daha dusmustur. Bizimde yuksekti surekli olctururken ogrendim. Hatta en son bende kan aldirmadim 9 lara dusmustu doktor tamam artik kan almayalim kanda daha dusuk demek ki dedi.
İnsallah oyledir. Ben de dustugunu dusunuyorum ama yine icim rahat degil.
Oglumda cihazla 18 cikti kanda 22. Cihaza da guvenemiyorum o yuzden. Esmer bi bebekti cunku kizim da öyle

.
Cnm gaz cikartmada hic sorun yasamiyor sadece dunve bugun kakasini yapmadi :KK43:
bizimki yaptı ama ne yapmakk. püühhh😅😅 ama korkmaya basladım çünkü mukus gibi bıraz öncekılere görede sıvı hemde 4 5saat arayla bezı batırdı tasacak gıbı acaba enfeksıyon mu var şimdi onu düşünüyorum 2 3 gundur bogazı yırtılırmış gıbı öksürme benzeri bıraeyde var uff inşallah hasta olmamıştır malum salgın çok..ateşi normal yemesınde de sıkıntı yok baska neye dıkkat etmeliyim acaba doktora götürmek için salgın süphesıyle boşa hastanelerde sürünüp yoksada hasta etmek istemem😞

Kızlar benimde bugün kontrolüm vardı doğuma gelir gibi gel dedi doktorum.Perinatolog bu saatten sonra beklemenin anlamı yok tehlikeye atmayalım dedi yumuşama görünüyor dedi.Doktorum da alttan baktı 🙈bu durumdan nefret ediyorum.Şimdi arada alttan bişey patlıyor gibi sancı oluyor umarım zamanıma kadar sıkıntı yaşamam 😞 biraz da açılman var dedi anestezi uzmanı gördü ciğer geliştirici de vurdular😞Cuma randevu aldık saat 11 de bakalım Rabbim ne gösterecek Allah hepimize kolaylıklar versin🙏 Benim gibi korkanlara da cesaret kendim için çok diliyorum bu ara çok ihtiyacım var.
Kaç haftalık bebeğin

takmamak degilde ben cok emin olamadigim icin yszamadim. gogusun eline sert gelmiyorsa bide sikincahuc cikmiyorsa sut yok demktir galiba.
bazen ben sikiyorum bikac damla cikiyor ama bebek emince yutkunuyor.boyle biseyde var😊😊😊
tamamen bitmez herhalde sertken yumuşayacak kadar emmesi boşaldığı anlamına gelir ama pompaylada çeksen sonrasında yine süt geliyor 😊
Ya bende memelerimle ilgili soru sordum kimse takmadi. Dur ben sana cevap veriyim bari. Memelerin yumusuyor sut biterken. Doluyken daha sertler. Ama onun disinda evet surekli gelen bi sut var. Sadecr daha dolgun
Sanırım kimse tam olarak cevabını bilmiyor 😂 bende de aynısı oluyor süt verdikten sonra gelmeye devam ediyor ama daha az sanki ben de diğerini veriyorum. Ya da bazen bir memeyi almamakta direniyor diğerini veriyorum. Anlamıyorum tam bir tanıdığım emzirirken bebek ağzını çekiyordu memeden süt fışkırarak gelmeye devam ediyordu ama bebek yenidoğan değildi bizimkiler gibi acaba dedim bu süt öyle mi geliyorda herkeste dolu oluyor. Ben bazen sıkınca öyle fışkırarak geliyor. Birkaç kere kendiliğinden aktığına şahit oldum o kadar. Bu arada bende de bazen o batmalar oluyor canımı ciddi sıkıyor memeyi bıraktırma istiyorum o an ister istemez bölünüyor.

X