2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Git
Varmi bi haber canim merak ettim isallah hayırlısıyla kucagina alırsın 🙏🙏
Gittim kontrole açıklık 2 cm olmuş. Galiba sancılar ondan kaynaklanıyor . Önümüzdeki hafta doğar gibi dedi. Su sanci kanama fln olursa gel dedi. Takip ediyorum 15-20 dk da bir sancim oluyor . Açıklığı artıracak gibi . Dr. Arkadasa sordum 2 güne doğar dedi bakalım ne olacak

Daha gelmiyor demekki ay siz yazdikca ben sabirsizlaniyorum vallahi cumada benim kontrol var nst var hadi hayirlisi diyelim
normal Doğum için bekliyoruz annemi ne zaman çağırsam memleketten? 38+6 oldum şu saat itibariyle .... annem hastanedeyken benim yanımda olsunstşyorum ne zaman çağırsam bilemedim

Kızlar hiç iyi değilim. Cuma günü doğum yaptım ama evime giren çıkan belirsiz. Hiç yalnız kalamıyorum. Ameliyat yerim ağrıyor bi yandan. Sesten gürültüden bunaldım. Ağlıyorum saatlerden beri. Sütüm kesilir diye de cok korkuyorum
maalesef Türk milleti Bi gelin görme adetini Bi de bebek görme adetini haddinden fazla abartıyor. yeni gelinken ve de çiçeği burnunda anneyken herkes etrafına üşüşüyor her kafadan Bi ses çıkıyor. Yok kanlı çarşaf, yok bebeğin gözüne limon sıkalım yok tuzlayalım yok sürme çekelim veya hemen yıkayalım vs her gelen de kendince sokma akıl vermeye çalışır, kendi akılları kendine yetmeyen insanlar hiçbir bilimsel dayanağı olmayan hurafelerle mesnetsizce atıp tutarlar. Halbuki hasta ziyareti lohusa ziyareti kısa olmalıdır. Evinde Kısa dursalar bari. Hayret birşey bu kadar da üst üste gelinmez ki ağlayıp kendini üzme sen eşinle konuş şu acıların ameliyat yerin geçene kadar bir süreliğine misafir kabul etmeyin... sütün kesilmesin yazık bebeğine ağlayıp kendini harap etme ☺️

Git
Gittim kontrole açıklık 2 cm olmuş. Galiba sancılar ondan kaynaklanıyor . Önümüzdeki hafta doğar gibi dedi. Su sanci kanama fln olursa gel dedi. Takip ediyorum 15-20 dk da bir sancim oluyor . Açıklığı artıracak gibi . Dr. Arkadasa sordum 2 güne doğar dedi bakalım ne olacak
Senin afacan yola çıkmış geliyor mu ney 😅😂😋😁

İlk doğumun mu olacak .benim ilk doğum geç olmuştu 42 haftayı doldurdu. Bunun erken belirti vermesi şaşırttı beni de
Hayır ikinci doğumum ilk oğlum 38 +4 te gelmişti valla doğumdan korkan arkadaşlar öyle kolay olmustuki anlatamam çıkınca doğum dedikleri bumuymus ben böyle 10 tane doğum yaparım demiştim ağrı sancı olmadan sadece birkaç kere kustum diye acile gittik 6 cm açılma varmış 15 dk 10 cm oldu yarım saat sonra oğlum kucagimdaydi herşey çok kolaydı hiç korkmanıza gerek yok

Hani gaz sancıları 3haftadan önce başlamaz diyorlardı 😏 bütün gün emip ağladı. Daha. Şimdi uyudu ama heran uyanabilir.😳

normal Doğum için bekliyoruz annemi ne zaman çağırsam memleketten? 38+6 oldum şu saat itibariyle .... annem hastanedeyken benim yanımda olsunstşyorum ne zaman çağırsam bilemedim
Hemen hemen aynı şeyleri yaşıyoruz benimde 38+5 oldu annemi ne zaman cagirsam bilemedim aniden gelirse bebek yetişemez benimki Samsun'da ben Bursa'da çok kararsızım 😔

Hayır ikinci doğumum ilk oğlum 38 +4 te gelmişti valla doğumdan korkan arkadaşlar öyle kolay olmustuki anlatamam çıkınca doğum dedikleri bumuymus ben böyle 10 tane doğum yaparım demiştim ağrı sancı olmadan sadece birkaç kere kustum diye acile gittik 6 cm açılma varmış 15 dk 10 cm oldu yarım saat sonra oğlum kucagimdaydi herşey çok kolaydı hiç korkmanıza gerek yok
Maşallah ilkinde ne güzel doğum yapmışsınız inşallah bizimde öyle olur😊

Ya kizlar ben asiri bir sekilde tatliya ve cikolataya dustum hamileyken boyle yemiyordum. Deliricem oyle boyle degil. Sasirdim ne yapicagimi birakmam lazim. :KK43: kizin yuzu isilik oldu belki de benim yuzumden oldu
Benimkinde de oldu ufak sivilce gibi mi ben öpmeme bağladım bugün papatya çayıyla sildim yüzünü ve öpmemeye çalışıyorum

Hemen hemen aynı şeyleri yaşıyoruz benimde 38+5 oldu annemi ne zaman cagirsam bilemedim aniden gelirse bebek yetişemez benimki Samsun'da ben Bursa'da çok kararsızım 😔
Aaa şehirler bile ortak. TEK fark , Ben antepteyim, annem de Bursa’da. Yol 17 saat sürüyo. Kararsızım 😁🤗😊 paZartesi gelse mi, çağırsam mı? 😁

Ay kızlar eşim gececi ona bişeyler hazırladım . Hazır ayaktayım kızımı doyurup uyku arası öyle yatayım kaldırmasın beni dedim. Meyrayı doyurdum. Bezini değiştirdim. Gazını çıkardım. Şaka gibi ama benim uykum kaçtı 🤣🤣 yatakta dönüp duruyorum 🤣🙈

Ay kızlar eşim gececi ona bişeyler hazırladım . Hazır ayaktayım kızımı doyurup uyku arası öyle yatayım kaldırmasın beni dedim. Meyrayı doyurdum. Bezini değiştirdim. Gazını çıkardım. Şaka gibi ama benim uykum kaçtı 🤣🤣 yatakta dönüp duruyorum 🤣🙈

Al benden de o kadar. Tam uykum gelmişken eşim geldi. Dedim seni bulmuşken bi banyo yapayım. Banyomu yaptım tosbiğimi doyur altını değiştir gazini çıkart derken ikisi de mis gibi uyudu ama benim uyku nereye gitti belli degil

Bu arada yeni doğan çekimini geç de olsa becerebildim. Çok güzel oldu fotolar. Ama sizinle bu flu kalitesiz fotoyu paylaşıyorum. Nazardan korkan anne mode on 😂
20200113_130857.jpg

ben arada çekip bakıyorum hala ağzına süt geliyorsa devam ediyorum zaten uzun uzun emmiyor doyarak bırakmıyor..benımde bazen öyle fışkırıyor ancak uzun bır sure o göğüsümü emzirmediysem artık cok sert olmuşsa anca o zaman bebek çekerken devreye giriyor bir kaç delikten aynı anda geliyor oğlum tıkandı bugün çekince gördüm bende 😞ama her zaman değil
Ne kadar doğru bilmem ama annem bebek emerken kendi bırakana kadar çekmemek lazım hep der.şimdiden tembih ediyor sıkı sıkı bak başında hep olmayacağım çekme ağzından diye neye istinaden diyor bilmem ama 🤔 yapmam bende dikkat et sende bazen büyükler çok doğru şeyler diyor altında bilimsel bişey çıkıyor tabi her dedikleri değil ama 🤗

maalesef Türk milleti Bi gelin görme adetini Bi de bebek görme adetini haddinden fazla abartıyor. yeni gelinken ve de çiçeği burnunda anneyken herkes etrafına üşüşüyor her kafadan Bi ses çıkıyor. Yok kanlı çarşaf, yok bebeğin gözüne limon sıkalım yok tuzlayalım yok sürme çekelim veya hemen yıkayalım vs her gelen de kendince sokma akıl vermeye çalışır, kendi akılları kendine yetmeyen insanlar hiçbir bilimsel dayanağı olmayan hurafelerle mesnetsizce atıp tutarlar. Halbuki hasta ziyareti lohusa ziyareti kısa olmalıdır. Evinde Kısa dursalar bari. Hayret birşey bu kadar da üst üste gelinmez ki ağlayıp kendini üzme sen eşinle konuş şu acıların ameliyat yerin geçene kadar bir süreliğine misafir kabul etmeyin... sütün kesilmesin yazık bebeğine ağlayıp kendini harap etme ☺️
Çevremdeki herkes çocuk görgüsüzü çıktı. Kış günü ev her zaman havalandırılmıyor. Birisinin kalbini kırmamak için zor tutuyorum kendimi. Lohusa sendromuna girerim diye cok korkuyorum. O yüzden burada paylaşmak biraz rahatlatıyo

Ya kizlar ben asiri bir sekilde tatliya ve cikolataya dustum hamileyken boyle yemiyordum. Deliricem oyle boyle degil. Sasirdim ne yapicagimi birakmam lazim. :KK43: kizin yuzu isilik oldu belki de benim yuzumden oldu
Sezeryan olan biri olarak sana danışıyorum arkadaşım cuma gidiyorum kendimi sürekli telkin ediyorum aman ne var canım herkes oluyor bitti gitti karnında olması daha ağrılı stresli (benim biraz zor geçti) ama sonra kafamda bir şimşek çakıyor ağzımı açıp bağıra bağıra korkuyorum diye ağlayasım geliyor nasıl kendime hakim olacağım bilmiyorum çok şaşkın ve tabiri caizse ödüm kopuyor😨 o gün için önerin nedir troit olduğu için büyük ihtimal genel yapmayacaklar uyandırmakta sıkıntı çıkmıştı yengemde ama kalbim sıkışıyor resmen

X