2020 Şubat Anneleri

20.07 yengeciyim bende :) Hem bizim hem bebişlerin tarihi yakınmış. Şeker kardeşliği de vardı dimi bizde 😄

Canım gözün aydın, maşallah ona tombiş yanakları tam sevilmeliktir şimdi 🥰
Aynen ya hepsi okeyde şeker olmayaydı keşke ikimizdede😀
Bakalım doğum günleri yakın olcakmı bebişlerin😀 kim önce davranacak 😀

Selam kızlar
Gelenden gidenden ancak fırsat bulup yazabildim
Arhan doğdu
4600 g 56 cm:nazar::nazar:

Doğum anı biraz maceralı sonrası çok rahat oldu binlerce şükür

Spinal olarak başladılar ancak uyuşmadığımı söylememe rağmen deneme kesisi attılar
Çığlık attım
Sonrasında biraz daha bekleyip yine denediler
Yine acıdığını söyledim
Sonra bacaklarını kaldırabilir misin dediler
Bacağımı 90 derece kaldırınca hepsi şok oldu tabi
Bu arada ben nefes alıp vermede sıkıntı yaşadım elim kolum bağlı sırt üstü yatıyorum çünkü midem bulandı
O ara kendi doktorum geldi
Genel e dönüyoruz dedi hemen kabul ettim
İyi uykular dedi
9.34 dü son saate baktığımda
Arhan ın doğum saatine 9.37 yazılmış

11 de uyandırıldım
Çok iyi uyandım narkoz etkisi falan yaşamadım çok şükür

İri olduğu için solunumunda sıkıntı vardı 4 saat oksijen aldı sonrasında odaya geldi
O arada bende toparladım

Yavaş yavaş emmeye başladı sıvı da olsa geliyor bişeyler
Mama ağırlıklı besleniyor tabi
2 saatte bir şekerine bakılıyor

Benim ilk sezeryan sonrasına göre çok çok iyiyim bin şükür kalktım gezdim yedim gaz çıkmadı ama çıkar herhalde çünkü
İlk akşam 6 da yemek verdiler
Durumlar böyle şimdilik

Karnım inanılmaz zor taşınacak durumdaydı
Şu an çok şükür çok rahatladım
Hamile kaldığımdan daha ince neredeyse bedenim ödem var sadece o da atılır inşallah
Hiç endişe etmeyin
Doğuma girerken hepinize dua ettim kolay doğum olsun diye
Rabbim analı babalı büyütmeyi nasip etsin canım inşallah🤲🏻

Zx
Ben her zaman kasılırdım. Son iki haftaya kadar çok hareketli bir bebeğim vardı. Ama iki haftadır durgunlaştı. Doktor sıkı takibe aldı. Ama o son iki gün coştu. Kasıldıkça belim sırtım ağrıyor bacaklarım güçsüzleşiyordu. Ve en önemlisi kasıldıkça vajinaya birşey batıyordu. Yürüyemiyordum geçmesini bekliyordum. Soluma yatıp dinlenmeye çalışıyordum ama oğlum rahat vermediği için kasılmaları sayamıyordum. Annem sen doğuracaksın deyip duruyordu.anlamış anneciğim 🥰 kızım beni çok tekmeledi doğdu hala ayakları kolları durmuyor altını zor değiştiriyorum.
ayy beni anlatıyosun resmen🙊ayyy erken doğurcam ben kesin😱görebilcemmi ay sonunu yaaa

89 doğumluyum .nasipse bu ilk bebeğim olacak. Geçen yıl aralık ayında bozulmuş gebelik tanısı ile küretaj yapıldı. Kürtaj Doğumdan zordur derler . Yaşayan var mi aramızda . Hem kürtaj hem Doğum ağrısını kıyaslayabilecek ? @yeb4 aynı yaştayız ama ben kendimi çok geç kalmış hissediyorm bebek için.
canim bende ilk gebelik kurtajla sonuclanmisdi ve 1 hafta adet agrisiyla.kivrandirdilar beni 10 hafta dolmadan alamayiz dediler cocuk var dediler sonra yok dediler kanama gecirdim kese duruyor dediler ve sonucunda 10 haftayi doldurunca kurtaj oldm narkoz aldm ama cikinca rahatlamisdm karin agrim cok az di oncesi zordu sadece
Selam kızlar
Gelenden gidenden ancak fırsat bulup yazabildim
Arhan doğdu
4600 g 56 cm:nazar::nazar:

Doğum anı biraz maceralı sonrası çok rahat oldu binlerce şükür

Spinal olarak başladılar ancak uyuşmadığımı söylememe rağmen deneme kesisi attılar
Çığlık attım
Sonrasında biraz daha bekleyip yine denediler
Yine acıdığını söyledim
Sonra bacaklarını kaldırabilir misin dediler
Bacağımı 90 derece kaldırınca hepsi şok oldu tabi
Bu arada ben nefes alıp vermede sıkıntı yaşadım elim kolum bağlı sırt üstü yatıyorum çünkü midem bulandı
O ara kendi doktorum geldi
Genel e dönüyoruz dedi hemen kabul ettim
İyi uykular dedi
9.34 dü son saate baktığımda
Arhan ın doğum saatine 9.37 yazılmış

11 de uyandırıldım
Çok iyi uyandım narkoz etkisi falan yaşamadım çok şükür

İri olduğu için solunumunda sıkıntı vardı 4 saat oksijen aldı sonrasında odaya geldi
O arada bende toparladım

Yavaş yavaş emmeye başladı sıvı da olsa geliyor bişeyler
Mama ağırlıklı besleniyor tabi
2 saatte bir şekerine bakılıyor

Benim ilk sezeryan sonrasına göre çok çok iyiyim bin şükür kalktım gezdim yedim gaz çıkmadı ama çıkar herhalde çünkü
İlk akşam 6 da yemek verdiler
Durumlar böyle şimdilik

Karnım inanılmaz zor taşınacak durumdaydı
Şu an çok şükür çok rahatladım
Hamile kaldığımdan daha ince neredeyse bedenim ödem var sadece o da atılır inşallah
Hiç endişe etmeyin
Doğuma girerken hepinize dua ettim kolay doğum olsun diye
gelmis gecmis olsun canim ya kotu olmus seni gale almamalari eltimde yasamisdi ayni seninki gibi akli cikiodu son dogumunda neyse ki uyutmuslarda sag saglim kavusmussun yavruna cok sevindim allah anali babali buyutmeyi nasip etsin size 🤗🤗
Bişey sorcam çok merak ediyorum benim hiç midem yanmadı hep diyorlar ya bebek saçlıysa mide yanar diye 😁 doğru mu en çok bebek saçlı mı onu merak ediyorum 🤣
alakasi yok cnm ya cocugun kafadi yukarda olursa yanma daha cok etkili oluyor diye biliyorum
Kuzum çok Yorgun’um bütün gün hazırlık yaptık evdekiler için oğlanlara yeni oda geldi onla uğraştık ufaklık da hissetti mi nedir öyle mızmız ki hiç bırakmadı yakamı hala bile uyumadı durumlar bu
Canimm yarin sonmus senin de sanirim hayirli haberlerle gel insallah ufaklik da seni epey yormus anlaşılan zor bir surec hayirlisiyla atlatirsin insallah 🙏 sizi gorunce heyecan yapiorum dogjm yapip iyilesmek istiorum bi an once😐

Kızlar bebişleri ne kavuşan herkesi tebrik ediyorum 💓💓 darısı biz bekleyenlerin başına :) sizleri gördükçe ben hiç doğuramayacakmışım gibi hissediyorum ahahah :))

Normal doğumu beklemenin sıkıntısı da bu herhalde. Sürekli kendimi dinliyorum ve gün bittiğinde ah bugünde bişey yok diyip kendimi üzüyorum :))

igneden sonra uyusmadinmi 😲
kilolu dogan bebekleredemi oksijen veriliyor neden solunum sikintisi yasadi kuzu ?
hayirli olsun canim oldu bitti kurtuldun cok sukur darisi basimiza
Uyuşmadı canım
Sık nefes alıp veriyormuş ondan 4 saat alt düzey oksijen verildi
Gözüm aydın canım resimlerini gördüm bende maşallah de kendine genel olacagın için seni merak ediyordum bende genel istediğimden 😊 çok rahat görünüyorsun resimlerinde zaten öyle de anlatmışsın tekrar hayırlı olsun
Aslında genel değildi canım spinal olarak girdim olmadı genele döndüm ama çok rahattı
Kuzum çok Yorgun’um bütün gün hazırlık yaptık evdekiler için oğlanlara yeni oda geldi onla uğraştık ufaklık da hissetti mi nedir öyle mızmız ki hiç bırakmadı yakamı hala bile uyumadı durumlar bu
Canım Allahım yardımcın olsun merakla bekliyorum

Uyuşmadı canım
Sık nefes alıp veriyormuş ondan 4 saat alt düzey oksijen verildi

Aslında genel değildi canım spinal olarak girdim olmadı genele döndüm ama çok rahattı

Canım Allahım yardımcın olsun merakla bekliyorum
Gözünaydın sağlıkla analı babalı büyütün inşallah 😘💐

Kızlar size bişey danışmak istiyorum fikirleriniz benim için önemli:KK200:
Şimdi biz eşimle ikimizde çalışıyoruz ve maaşlarımız ortalamanın üzerinde ilk çocuğumuz olacak ve ona her ay yatırım olması için yarım yada tam altın yapmayı planlıyoruz yalnız eşimin birde erkek kardeşi var ve onlarında 10 ay önce bebekleri oldu Onun eşi hamile kalınca İşi bırakmıştı şu anda da çalışmıyor eşimin kardeşinin maaşıda asgeri ücretten biraz fazla eşim “kardeşimle konuşayım onlar da hiç olmazsa bebekleri için her ay çeyrek altın yapsınlar paranın yarısını da biz verelim” diyor. İlk söylediğinde olabilir gibi gelmişti bana da, eşime de olur veya olmaz diye bişey demedim biraz düşünelim bakarız dedim ama eşim çok hevesli ve benim eltimle aram pekte iyi değil maddi olarak bu parayı vermek bizi zorlamayacak ama ilerleyen zamanlarda kendimce yanlış düşüncelere de dalmak istemiyorum (mesela ben izinlerim bitince işe döneceğim ücretsiz izin almayacağım eltim bebeğiyle kalmaya devam edecek ben bebeğimden ayrılmış olacağım bu beni sinirlendirebilir lohusa kafasıyla😂) siz olsanız nasıl bir tutum izlerdiniz..
Ben istemezdim şahsen. 1.si ne malum o parayı veya altını gerçekten çocuğa saklayacakları ,
2. Si o parayı da ekler kendi çocuğuma gram yaparım. Önce ben ve bana ait olanlar. Herkes planlarını iyi yapsaydı, kimse size güvenmedi sormadı.
ben yükseldim biraz, çok gerginim bu konularda.

Ben istemezdim şahsen. 1.si ne malum o parayı veya altını gerçekten çocuğa saklayacakları ,
2. Si o parayı da ekler kendi çocuğuma gram yaparım. Önce ben ve bana ait olanlar. Herkes planlarını iyi yapsaydı, kimse size güvenmedi sormadı.
ben yükseldim biraz, çok gerginim bu konularda.
Bu kadar eskiyi nasil okudun 😂

Aynen ya hepsi okeyde şeker olmayaydı keşke ikimizdede😀
Bakalım doğum günleri yakın olcakmı bebişlerin😀 kim önce davranacak 😀

Olsun canım artık az kaldı doğumdan sonra en azından 1-2 gün güzel kaçamaklar yaparız 🤪
Doğumu bana kalırsa bu hafta olsa süper olur, zaten yaşamaya başladım uykusuzluğu bari o da aradan çıksın😅

Çok naziksin 🌸
Biraz idrar kaçırma varda başına gelen varmı diye bakınıyordum. Sen doğum yaptın mı?

20li haftalarda yoktu ama son zamanlarda bazen hapşırırken kaçıyor benim 🙃

Normal yani. Ne zaman başlayacağı ise vücut yapısı, bebeğin baskısı ve ne kadar kilo aldığınla ilgili.

X