2020 Şubat Anneleri

Ayva çekirdeğini de denedim ama sanki pek fayda etmedi bende gerçi 1 2 kere sürdüm sen kaç günde faydasını gördün
Her emzirme sonrası sürüp kapak kullandım, yaklaşık 3 gün kadar sonra geçti😉 seninki de geçer inşallah gerçekten çok can yakıcı😞
Oglum 2 gundur gunduzleride cok huysuz surekli agliyo hadi aksam 9 12 arasi kolik kriziydi gunduz simdi neyin nesi 😞 dunden beri kakada yapamiyo gaziyla cok ufak geliyo mamayi 2 3 gundur 4 ogun 30 cc ya da 60 cc iciyodu acaba ondan mi diyorum sadece anne sutu icse 1 gunu umursamam ama mama iciyo bu aralar 1 gun yapmamasi sizce normal mi ? Bir de emdikten sonra gaz cikarirken ve biraz sonrasinda 2 3 kez kusuyo yani oyle agiz dolusu degil cok sukur ama 1 corba kasigi kadar cikariyo acaba diyorum midesini falan mi usuttu oyle olsa kakasi yesil olmaz mi gaziyla gelen kakasi hardal sarisi renkte dr a da goturemiyorum korkudan zaten burada umreden gelen 10 kisiyi karantinaya gozleme almislar ne cikacagi belli degil bana bi akil verin kizlar 😢
Tuvaletini yapamaması mama kaynaklı oluyormuş. Bizimki de 5. Gün ancak yaptı hem de bir önceki gün sünnet olmuştu, sırtına kadar yaptığı için enfeksiyon kapmaması adına hastanelik olduk, neyseki sorun yok😇 doktora sorduğumda 2 günden fazla vakit geçirmemek gerekiyor dedi. Mamasına 1 çay kaşığı zeytinyağı koyabilirsin dedi. Bir de humananın rezeneli kimyonlu çayından aldık.mamasına 2 granül koyabilirmişiz. Bir mamaya zeytinyağ sonrakine granül koydum sanırım o sayede yaptı dün, aklınızda bulunsuz😉
Çok şükür mevlidi atlattım, kızım elbisesini sevmedi sıkıntıya gelemiyo resmen çok az resmimiz oldu aceleden nasıl çekildiğimi anlamadım ağladı hatta katıldı bu 2 oldu bi aşıda bide bugün katıldı çok korktum moral mozukluğuyla devam etti çok şükür bitti nazaramı geldi bilmiyorum duadan sonra resmen huysuzlaştı, halada huysuz sancılı 😞
Dün ben de gördüm sanırım fotoğrafları ayblky 😊 maşallah çok tatlı, huzurla sağlıkla büyüsün. Ama o kadar hazırlığa gelmemeleri kötü olmuş en azından haber verselerdi

Kizlar bu damlayi duyan oldu mu hic aranizda ?
Yorumlari cok iyi ama denemeden bilemem esime aldirmayi dusunuyorum 🙄

Eklentiler

• Screenshot_20200316-115741849_1.jpg
    Screenshot_20200316-115741849_1.jpg
    70,4 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_20200316-115509805_1.jpg
    Screenshot_20200316-115509805_1.jpg
    194,8 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_20200316-115521299_1.jpg
    Screenshot_20200316-115521299_1.jpg
    134,2 KB · Görüntüleme: 14
Bunu bilmiyorum ama ben bestlac kullanmaya başladım sütüm çoğaldı gerçekten, damlayla birlikte tahin helvası, humana ve dereotu da tükettim. Bir de 4 lt kadr su. Önceden 270 cc kadr mama veriyordum şimdi 90 cc ya da 120 cc anca veriyorum, tavsiye ederim

Ben kullandım canım gayet olumlu sonuç aldım. Yanısıra bir çok şeyde yaptım ama bununda etkisi vardır.3 öğün günde 15 damla olarak kullandım. 2 şişe bitirdim ve şu an kullanmıyorum.

Bunu bilmiyorum ama ben bestlac kullanmaya başladım sütüm çoğaldı gerçekten, damlayla birlikte tahin helvası, humana ve dereotu da tükettim. Bir de 4 lt kadr su. Önceden 270 cc kadr mama veriyordum şimdi 90 cc ya da 120 cc anca veriyorum, tavsiye ederim
Ne zmn etkisini gosterdi ? Bebeginiz kac gunluk ? 270 cc tek ogun degil dimi 🙄

Ben kullandım canım gayet olumlu sonuç aldım. Yanısıra bir çok şeyde yaptım ama bununda etkisi vardır.3 öğün günde 15 damla olarak kullandım. 2 şişe bitirdim ve şu an kullanmıyorum.
Etkisini ne zmn gordn cnm bir de birakinca sutunde azalma oldu mu

Ben Bile sinir oldum 😀 sürekli misafir ağırlamak zor yaaaa bugün banada gelecekler. Çocuğa mı bakayım evi mi toplayayım hazırlık mı yapayım bilemiyorum bide gece 4 te haber verdi arkadaşım 🤣
KAç haftadır neler çektim bi bilsen çocukla ev işi şu bu annemde rahatsızdı grip gelemedi yardıma çocuğa geçer diye eşimden Allah razı olsun onunla yaptık,
Bugün hafta içi eşinde çalışıyodur çayın yanına hazır bişeyler koysanda olur sanki 🤣

Her emzirme sonrası sürüp kapak kullandım, yaklaşık 3 gün kadar sonra geçti😉 seninki de geçer inşallah gerçekten çok can yakıcı😞

Tuvaletini yapamaması mama kaynaklı oluyormuş. Bizimki de 5. Gün ancak yaptı hem de bir önceki gün sünnet olmuştu, sırtına kadar yaptığı için enfeksiyon kapmaması adına hastanelik olduk, neyseki sorun yok😇 doktora sorduğumda 2 günden fazla vakit geçirmemek gerekiyor dedi. Mamasına 1 çay kaşığı zeytinyağı koyabilirsin dedi. Bir de humananın rezeneli kimyonlu çayından aldık.mamasına 2 granül koyabilirmişiz. Bir mamaya zeytinyağ sonrakine granül koydum sanırım o sayede yaptı dün, aklınızda bulunsuz😉

Dün ben de gördüm sanırım fotoğrafları ayblky 😊 maşallah çok tatlı, huzurla sağlıkla büyüsün. Ama o kadar hazırlığa gelmemeleri kötü olmuş en azından haber verselerdi
Kullanıcı adımı yazmasaydın kız keşke 😒 burda grup dışındadqndq insanlar görüyo ya o yüzden ☺️
Bizimkiler vardı boşa gitmedi hazırlıklar en azından 30 kişiyi geçti ve gelemeyenlerde oldu bizden ama en azında doluyduk 🤣

Bugün 2. Ayımız çarşamba aşımız var hemşireyi aradım başka hemşire çıktı durumlar ne diye o gelenler az aşı için falan geleniyo bizde risk altındayız dikkat edersiniz gidince bütün koyafeteri battaniye falan değiştirin dedi sizde aynı şekilde dedi 2. Ay kontrolümüz var dedim ona gidiyim mi gitme dedi kalçaugs yaptırdysan evet göz var dedim gözüde ertele yada sadece göz için git dedi bende çoğunluk göz hastaları yaşlı dedim o zaman gitme dedi burdaki doktor bakar muanesine dedi ama ne yapıyım sizce 4 ayda gitsem olurmu göze yada 3. Ayda

Ne zmn etkisini gosterdi ? Bebeginiz kac gunluk ? 270 cc tek ogun degil dimi 🙄
Günlük toplam 270 cc veriyordum 1 hafta öncesine kadar. Damlayı kullanmaya başladım 3 güm sonra falan etkisini göstermeye başladı. 2 gündür 60+30 cc toplamda 90 cc vermeye başladım, inşallah zamanla tamamen anne sütüne döneriz😉 yarın 40’ı çıkacak nasipse Selim’in😇

Kullanıcı adımı yazmasaydın kız keşke 😒 burda grup dışındadqndq insanlar görüyo ya o yüzden ☺️
Bizimkiler vardı boşa gitmedi hazırlıklar en azından 30 kişiyi geçti ve gelemeyenlerde oldu bizden ama en azında doluyduk 🤣
Düşünemedim hiç kusuruma bakma, silmeye çalıştım msjı ama silinmiyor sanırım yapamadım 😞

1 saat uyutuyor ancak. Deliricem artık🥱😴🤬
Uykuya dalmasına yardımcı olur ama uyku süresi kısaysa ya az emip çabuk acıkıyodur ya da gazı vardır.
Bu arada her ağlayışında kucaklama. Ortalığı yıkmadığı sürece bırak :)
Benimki de ağlıyo çoğu zaman tekrar uyuyo. Ben meğer çocuğu yatağından alıp zorla uykusunu açıyomuşum :)

1 saat uyutuyor ancak. Deliricem artık🥱😴🤬
Allah yardımcınız olsun. Kriz saati gelmeden önce sakinleşebileceği şeyler yapmaya başlayın diyorlar mesela banyo gibi? Suyu çok seviyorlar belki sudan sonra güzel bi beslenme ve uyku olabilir. Ten tene temas yapmaya çalışın belki onda işe yarar. Umarım bir an önce geçer. Tek başınıza kalmayın mümkünse kolik bebeğe 2 kişi bakmalı ( tabi şartları bilmiyorum mümkünse)

Bugün 2. Ayımız çarşamba aşımız var hemşireyi aradım başka hemşire çıktı durumlar ne diye o gelenler az aşı için falan geleniyo bizde risk altındayız dikkat edersiniz gidince bütün koyafeteri battaniye falan değiştirin dedi sizde aynı şekilde dedi 2. Ay kontrolümüz var dedim ona gidiyim mi gitme dedi kalçaugs yaptırdysan evet göz var dedim gözüde ertele yada sadece göz için git dedi bende çoğunluk göz hastaları yaşlı dedim o zaman gitme dedi burdaki doktor bakar muanesine dedi ama ne yapıyım sizce 4 ayda gitsem olurmu göze yada 3. Ayda
Ben oğlumu göz muayenesine götürdğm sadece baktı dr belirgim bir durumsöz konusu değil dedi .3. Aydan sonra bida bakarız dedi.sorun yok gibiyse bence bekleyebilirsin

Uykuya dalmasına yardımcı olur ama uyku süresi kısaysa ya az emip çabuk acıkıyodur ya da gazı vardır.
Bu arada her ağlayışında kucaklama. Ortalığı yıkmadığı sürece bırak :)
Benimki de ağlıyo çoğu zaman tekrar uyuyo. Ben meğer çocuğu yatağından alıp zorla uykusunu açıyomuşum :)
Canım yanlış anlama lütfen ama bu her ağladığında kucağa alma iyi birşey değil. İnan ki 0-3 ay arası bebekler ne kucağa alışıyor ne de başka birşeye. Onların şu an tek ihtiyacı bizim sıcaklığımız kokumuz tenimiz. Kendilerini bizim elimiz kolumuz bir organımız sanıyorlar. Eğer ağladığında ben yanındayım vs diyip kucağına almazsan o çocuk her ağladığında ‘öğrenilmiş çaresizlik’ ile ağlaya ağlaya susmaya başlayacak ve bu da bilinç altında ben ne kadar ağlarsam ağlayayım annem babam bile beni duymuyor yanımda olmuyor yalnızım düşüncesini getirip güvenli bağlanmayı bozacak.Ergenlikleri için inanılmaz yapı taşları bu yıllarımız. Yinede hepimiz farklı şekillerde büyütüyoruz tabiki seçim sizin lütfen beni yanlış anlamayın❤️🥰 Minnağınızla çok huzurlu sevgi dolu olun inşallah annesi🌸

İlk çocuğumda benimde çok acıyordu. Neler denedim . Lansinoh işe yaramadı. Garmestan aldım olmadı.
Kakao yağı ,Hindistan cevizi yağı, ayva çekirdeği. En son ceviz kabuğunun içini bal mumu ile kaplayıp göğsüme kapattık o çok iyi geldi yağları da sürdüm. Arada kalkan da kullandım iyileşti.
Sanırım kalkan yada kapak almam şart oldu krem yağ bissürü bişey kullandım bende bitek
kalkan almamıştım inşallah geçer🙏Teşekkür ediyorum kızlar🥰

Sanırım kalkan yada kapak almam şart oldu krem yağ bissürü bişey kullandım bende bitek
kalkan almamıştım inşallah geçer🙏Teşekkür ediyorum kızlar🥰
Bosuna o kadar para verme ben kalkan aldım onu kullanıcak kadar durduramiyosun gogsunde ben zeytinyagiyla biraz açık durarak geçirdim kalkan yerine ceviz kabuğuyla balmumu dediklerini yapabilirsin bence

X