Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    210

Sarisinmelekk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2017
1.523
1.686
Bugun aldigim en guzel haber 🦋🦋🦋saglikla kolalriniza alin insallah yavrunuzu
Hadi inşallah hiç ağrım olmadı bügün. Arada bi sızım oldu o da normalmış . Şükür vücudum bu koydukları lastiği kaldırabiliyor demekki 🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Petek11

Popüler Üye
Pro Üye
3 Aralık 2012
991
285

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 95 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerleri hızla büyüme devam ediyor. Hamileliğinizin son üç ayına girdiğiniz bu günlerde fazladan günlük 300 kaloriye daha ihtiyacınız vardır. Bebeğinizin tutuşu inanılmaz kuvvetli. Bu hafta hamileliğinizdeki üçüncü ve son trimester dönemine giriyorsunuz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

istanbulsultani

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
14 Eylül 2012
5.229
2.175

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 99 gün kaldı.

Bebeğiniz yaklaşık olarak 810-830 gr. ağırlığında. Bebeğinizin derisinin altındaki kılcal damarların görünür olmasından dolayı, bebeğinizin rengi hala parlak kırmızı pembe. Ve bebeğinizin cildi hala kırışık. Kan dolaşımınızın daha sağlıklı olması için sık sık pozisyon değiştirmeyi unutmayın. Son zamanlarda nefes darlığı yaşamada artış olduğunu fark edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.367
5.400
28
Günaydın kızlarr🌸🌺

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 86 gün kaldı.

Bebeğinizin emme ve yutma becerileri gelişiyor. Gebelik sırasında bazı durumlar bayılmaya neden olabilirler. Özellikle sıcak havalar, vücudunuzun pozisyonundaki, duruşundaki ani değişimler, uzun süre ayakta kalmak, yorgunluk veya heyacanlanma, havasız kapalı yerler ve kalabalık bu tarz bayılmalara neden olabilir.Bu durumlardan uzak durmaya çalışın. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı testi yaptırmanızda fayda var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Kuzucuk56

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2020
78
62
31
Korkmayın.Ben okudum geçenlerde bazılarında bu haftalarda görülürmüş bu durum hatta bunun bir adı vardı unuttum şimdi.
Bu vücudun hazırlığı😊Hatta bence iyi bir işaret.
Ayy çok sevindim insan tedirgin oluyo her değişik belirtiye 🤗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 94 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızlı büyümesini sürdürüyor. Bebeğiniz artık ağlayabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır. Yoğurt sütten daha fazla kalsiyum içerir ve hamilelikte daha yaygın olan maya mantarları riskini azaltan aktif bakteri kültürlerini içerirler. Sofranızdan yoğurt etksik etmeyiniz.

Sarisinmelekk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2017
1.523
1.686
Su gibi bir şey geliyo benden sütyen takmadığım zamanlarda geldiği için atletim meme izi boyunca ıslak oluyo ama iz kalır şekilde . Hatta ilk olduğunda ıslattım mı acaba farkında olmadan dedim ama kuruduğunda iz kalıyo . Açıkcası korktuğum için şimdi sütyensiz durmuyorum rahatsız edici ama başka türlü çözüm bulamadım
Korkmayın ilerleyen haftalarda çoğu kadında görülen bir şey prolaktin hormonun yükselmesi sonucu göğüs süt üretimine hazırlanıyor o bende de var :) bu sıvının ismi kolostrum

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.804
21.005
Günaydın kızlar şeker takibinde 4.günüm DÜN == açlık 110, 1 saat sonra tokluk 128, 2 saat sonra tokluk 101 . aksam yemeginden 1 saat sonra 130 , 2 saat sonra 115 çıktı.
Günde 3 ana 3 ara öğün yiyorum. Tuzu minumuma indirdim. Bu sabah tartıldım 4 günde 2 kilo vermişim. 🙆. Toplamda 6 kilo almistim 2 kilosu gitmiş. Şok oldum. Eskiden bundan çok az yediğim halde bu kadar kilo veremezdim. simdi düsünüyordumda insilün direncim vardi zaten belkide şekerimde oynuyordu oyüzden kilo veremiyordum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 82 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sarisinmelekk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2017
1.523
1.686
Günaydın kızlar şeker takibinde 4.günüm DÜN == açlık 110, 1 saat sonra tokluk 128, 2 saat sonra tokluk 101 . aksam yemeginden 1 saat sonra 130 , 2 saat sonra 115 çıktı.
Günde 3 ana 3 ara öğün yiyorum. Tuzu minumuma indirdim. Bu sabah tartıldım 4 günde 2 kilo vermişim. 🙆. Toplamda 6 kilo almistim 2 kilosu gitmiş. Şok oldum. Eskiden bundan çok az yediğim halde bu kadar kilo veremezdim. simdi düsünüyordumda insilün direncim vardi zaten belkide şekerimde oynuyordu oyüzden kilo veremiyordum.
Canim benimde açlık sabah 105 çıktı. 30 dk sonra tokluk için gelecek bakalım ama ben akşam gece çikolata yedim dayanamadım kaç gibi yedin dedi 😁 12 den önce mi dedi evet dedim 😁 saat gece 2 de yedim

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.804
21.005
Canim benimde açlık sabah 105 çıktı. 30 dk sonra tokluk için gelecek bakalım ama ben akşam gece çikolata yedim dayanamadım kaç gibi yedin dedi 😁 12 den önce mi dedi evet dedim 😁 saat gece 2 de yedim

Yeme canim yeme. Arastirdimda şekerde bebeğe cok zararliymiş. Benim sabah 106 ciktı. 10 dakika sonra tokluk bakıcam

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

nightingale62

🦋
Üyelik İptali
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2021
695
428
Slm kızlar

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 109 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sarisinmelekk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2017
1.523
1.686
Yeme canim yeme. Arastirdimda şekerde bebeğe cok zararliymiş. Benim sabah 106 ciktı. 10 dakika sonra tokluk bakıcam
Kaç gündür yemiyorum akşam canim çekti bir dilim yedim dayanamadım 20 dk sonra da benim tokluk beli olacak

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.804
21.005
Kaç gündür yemiyorum akşam canim çekti bir dilim yedim dayanamadım 20 dk sonra da benim tokluk beli olacak

Sifa olsun canim 1 parca ise birsey degilmis. Ben yersem 2 paketten aşagi yemem. 😂 oyüzden eve almiyorum hiç

blgk

30.05.2017 mucizem hoşgeldin:)
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2014
2.065
1.007
Hadi inşallah hiç ağrım olmadı bügün. Arada bi sızım oldu o da normalmış . Şükür vücudum bu koydukları lastiği kaldırabiliyor demekki 🙏
Ohh cok şükür canım ya daha da iyi olun inşallah 🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Kuzucuk56

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2020
78
62
31
Korkmayın ilerleyen haftalarda çoğu kadında görülen bir şey prolaktin hormonun yükselmesi sonucu göğüs süt üretimine hazırlanıyor o bende de var :) bu sıvının ismi kolostrum
Bende biraz erken olduğu için aslında korktum ilk 16. Haftamda oldu şimdi 23.haftadayım ama ne zaman şöyle rahat rahat durayım diye sütyeni çıkarsam su geliyo 😃

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 94 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızlı büyümesini sürdürüyor. Bebeğiniz artık ağlayabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır. Yoğurt sütten daha fazla kalsiyum içerir ve hamilelikte daha yaygın olan maya mantarları riskini azaltan aktif bakteri kültürlerini içerirler. Sofranızdan yoğurt etksik etmeyiniz.