2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Tarih alanlar olmuş hayırlı olsun arkadaşlar☺️ Ben Bayram’dan sonra gelir diye bekliyorum 40. Haftam 30 temmuzda doluyor. Ama ben 41 e kdr beklerim sanırım ailede hep öyle oldu😃 doğum yaklaştıkça yaklaşmamış gibi davranmaya başladım sanırım birazcık korku sardı hayırlısı olsun bakalım☺️

Yok smear testi değil onu biliyorum. 2 hafta sonra öğreneceğiz artık. Sen nasılsın? Bebişin nasıl?
Anladım canim. Bende idare etmeye çalışıyorum çok yoruldum ama değecek inşallah bebeğimin durumu normal şuan canım çok şükür daha iyi olucak inşallah Rabb'im seninde sağlıkla kucağına almanı ve herkese nasip etsin inşallah 🤲

Kızlar dün karnım ve belimde sanki adet olacakmışım bir ağrı vardı ama az. Şimdi de belden yukarı doğru çıkan ortadan bir ağrı var. Böyle bişey yaşayan var mı acaba 🤷‍♀️ Biraz endişelendim
Yalancı dogum sancısıda olabılır enfeksıyonda olabbılır bu haftalarda adet agrılarını bıraz cıddıye alalım ,, yanı burdan ne yazsakda bos en ıyısı gıdıp görunmek en azından ıcınız rahat eder, inşallah bısey yoktur,,,

Kızlar bu gün kafamı kaldırmadan yattım tüm gün baş dönmesi kalp çarpıntısı vardı. Eşim bembeyaz olduğumu söyledi durdu sanki kan çekildi vücudumdan. Ben kan ilacının yaptığını düşünüyorum öncesinde maltofer flakon kullanıyordum. Son kontrolde doktorum gyno ferro sanol ile değiştirdi B12 vitamini var diye. Çok ağır geldi bana hem mide ağrısı hem de beni bi ağırlaştırıyor. Günde iki kullanıyorum birde kullanan varmı bu ilacı? Bende mi yan etkisi bu kadar fazla oldu acaba 😞
Ben kullanıyorum bu ilacı mide bulantısı yapmıştı ilk zamanlar şimdi bo şikayetim yok çok şükür. Doktoruna söyle değiştirsin bu kadar rahatsız ettiyse kullanma

Benim de oğlum olucak 😊 eşim ilk başlarda kendi dedesinin ismini istedi ben kabul etmeyince büyük abisinin ismini koymak istedi yine kabul etmedim..şimdi de söylediğim hiçbir ismi kabul etmiyor ☹ demir ismini beğeniyorum ben de ..ne yapsak ki acaba 🤷‍♀️
Illa aileden Birinin mi ismi olmaliymis anlamiyorum ya.ilk oglumda Benim ki de babamin mi adini koysak diye agzini acti.olur tabii, ama 2 isim koyalim Benim ve senin babanin ismini ayni anda deyince konu acmadi bir daha.simdi 3.oglumuz geliyor ins.anca isim koyma sirasi ona geldi 🤣. Deniz olacak Allah izin verirse.

Kızlar bu gün kafamı kaldırmadan yattım tüm gün baş dönmesi kalp çarpıntısı vardı. Eşim bembeyaz olduğumu söyledi durdu sanki kan çekildi vücudumdan. Ben kan ilacının yaptığını düşünüyorum öncesinde maltofer flakon kullanıyordum. Son kontrolde doktorum gyno ferro sanol ile değiştirdi B12 vitamini var diye. Çok ağır geldi bana hem mide ağrısı hem de beni bi ağırlaştırıyor. Günde iki kullanıyorum birde kullanan varmı bu ilacı? Bende mi yan etkisi bu kadar fazla oldu acaba 😞
Canım bana da gynoferro sanol vermişti midemi mahvettiği için kullanamıyorum maltofer kullanıyorum günde aç karnına 1 kez

Hatta kızlar şey yapalım batıl inançlar doğru mu değil mi diye siz midenizi yanıp yanmadığını söyleyin bende not alayım doğduktan sonra sonuçları karşılaştıralım İlk ben yazayım
Benim ki ekşimiyor🙋‍♀️
haushaushau süper fikir.
Benim devamlı bir yanma yok, orta sıklıkta diyebilirim.
Ama bazen reflü yapıyor, o da en ağırından değil ama yaptı mı rahatsız ediyor.
Geç yememem ve miktarı kaçırmam lazım. Ama bazen su içsem bile yanıyor.

Kabız olmamak için ve süt yapması için canım

Öykü kızımızın ismi olacak inşallah 😍😍

Hiiic alakası yok😂 oğlum saçlı doğdu ve hiç yanmadı. Şimdi de yanmıyor ve son kontrolde saçlarını gördü doktor ultrasonda 😂

Nefesimmmsin Nefesimmmsin .!. benim de yanmıyor ve saçlı şimdilik 😂
Perşembe doktor kontrolüm var sorsam görünür mü ki 😅

Benimde var ama ağrı yapmıyor. Şimdi yoğurduma keten tohumu koyup yiyorum. Kabızlığım da gitti. Sıkıntı kalmadı yani. Keten tohumu en güçlü omega3 ve bağırsaklara iyi geliyor.
Bilmediğim için soruyorum keten tohumu hamilelikte tüketiliyor mu? Hamile kalmadan önce almıştım duruyor dolapta kullanılıyorsa hemen başlayım ben de.

Benimki de hepsine burun kıvırdı sonra Leo yu beğendi. Ben buldum sıra sende diyo 😅
Bence çok güzel isim. Ben de universal bi erkek ismi arasaydım muhtemelen ya Teo koyardım ya da Leo. Ama universal kız isminde zorlandım açıkçası.
Melisa yı eşim istemedi, Melodi ilk bebeğimize koymayı düşündüğümüz isimdi, şimdi o ismiyle kalsın istedik. Maya ile çok dalga geçilir dediler, Venüs çok iddialı dediler ki bence de öyle (ki Venüs'ün Doğuşu resmi en sevdiğim resimlerdendir).
Artık universal talebimden vazgeçtim :) Bir de üstüne tam türkçe kelime ( ünlü uyumu gibi kurallara uygun olsun anlamında) olsun istiyordum.
Ama sonuçta universal olmayan arapça kökenli Mercan'a kadar verdim :KK70: Yani tam da karar veremedim de, herhalde Mercan olacak.

Bence çok güzel isim. Ben de universal bi erkek ismi arasaydım muhtemelen ya Teo koyardım ya da Leo. Ama universal kız isminde zorlandım açıkçası.
Melisa yı eşim istemedi, Melodi ilk bebeğimize koymayı düşündüğümüz isimdi, şimdi o ismiyle kalsın istedik. Maya ile çok dalga geçilir dediler, Venüs çok iddialı dediler ki bence de öyle (ki Venüs'ün Doğuşu resmi en sevdiğim resimlerdendir).
Artık universal talebimden vazgeçtim :) Bir de üstüne tam türkçe kelime ( ünlü uyumu gibi kurallara uygun olsun anlamında) olsun istiyordum.
Ama sonuçta universal olmayan arapça kökenli Mercan'a kadar verdim :KK70: Yani tam da karar veremedim de, herhalde Mercan olacak.
Kızım olsaydı Karen koyabilirdim 🥰

Nil ismi de universal geçiyor sanırım güzelde aslında 🥰

Yalancı dogum sancısıda olabılır enfeksıyonda olabbılır bu haftalarda adet agrılarını bıraz cıddıye alalım ,, yanı burdan ne yazsakda bos en ıyısı gıdıp görunmek en azından ıcınız rahat eder, inşallah bısey yoktur,,,
İnşallh yoktur bişey bugün kontrolüm var iyi haberler duymak istiyorum 🙏🙏

X