2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
:nazar:Aminn inşallah 1 haftayi atlatık allahim nasip ederse 3/4 hafta daha atlatalım gerisi gelir inşallah 🤲❤️
Ayy inş cnm inş 🙏
Ama Maşallah çok metanetli ve güçlüsün ne zaman mesajını okusam hep pozitif şeyler yazıyorsun. Allah o güzel cesur gönlüne göre versin. Seni evladına evladını da sana bagıslasın 🙏🙏

Kızlar bi bakarmısınız ağrım yok ama makine 50 gosteriyor çok mu bu şimdi ? 🤷‍♀️

Eklentiler

• 55808CF0-5E8F-49C7-83A2-19E840948BD5.jpeg
    55808CF0-5E8F-49C7-83A2-19E840948BD5.jpeg
    154,7 KB · Görüntüleme: 57
Canimm kimse cevap vermedi diye uzuluyordum..tesekkur ederim...yani adet donemim mi bilmiyorum ama nasil desem idrardan sonra da degil normal gun icinde yanma hissi var idrar vermekten biktim ama p.tesi yine de gidip verecegim 10-15gunde 1 veriyorum.....sonuc geliyor bisey yok o zaman bi kac gun rahatliyom isin ilginc tarafi yanmam da geciyor...sonra yine yanmaya basliyor...doktora sordum adam bisey diyemedi...kotu kokulu birr akintin varmi diyor ...yok dedim yani yillardir var olan akintim o da hani kokusu kendine has derler ya oyle bir koku keskin felan degil...yani psikolojikmen mi,hormonal mi,adet donemimk bilmiyom sadece olunca ben panik oluyom bebegime bisey olursa diye...gercekten paranoya olmazsak.iyi😬😬bisey alamadim bile henuz bebegime bu korkularimdan
Bu bana da oluyor malesef. Her seferinde karalar bağlıyorum bu sefer enfeksiyon oldum diye ama kaç defa tahlil yaptırdım hiçbir şey çıkmıyor. Arada oluyor arada geçiyor kendi kendine. Ben artık saldım bu durumu bi şey yapmıyorum, sıcak tutmaya çalışıyorum kendimi belki üşütmüşümdür diye. Tıp çaresiz kaldı :) Bi gün gerçekten enfeksiyon olacak ve anlamayacağım diye korkuyorum bi yandan da ...

Bende iyiyim cnm 😍
Bu aralar geceleri hiç verimli yatamıyorum, sürekli bölük pörçük ve geceleri yatarken sıcak basıyor şimdi böyleyse ilerisini düşünemiyorum.

Bende bölük bölük uyuyorum canım temmuz ayını düşünemiyorum. 😳

Enfeksiyonum tedavi edildi serklaj için geç kalınmış halka taktılar ama rahim ağzı ona rağmen tekrar kısaldı kısalmaması gerekti normalde 2.5cm dan uzun olması lazımmış 2.5cm altında düşerse düşük ve erken doğum ile sonuçlanıyor ben hastaneye girdiğimde 1.8 di ama enfeksiyon tedavisi başlatıldığı için halka hemen takılmadı 3 gün tedavi ettiler enfeksiyonu halka tskmaya sıra geldiğinde 3 gün içinde rahim ağzı 1.1 cm e düşmüş 5 gün içinde de 0.8 mm duştu 0.0 a düşerse bebek gelecek onu tutan birşey olmayacak bende içerde kalması taraftarıyım inşallah fazla kalır 27 haftalık doğan bebekler 90% yaşarmış inşalah bizde 27 haftayı atlatırız allahım nasip ederse inşallah. Sende içini ferah tut sizde 24 haftayı atlatacaksınız sizin durumunuz biraz daha iyi en azından serum ve ilaçla durdurula bilir bişey bol bol istrat edin yataktan olabildigince az kalkmaya çalış allah iyidir inşallah yavrularımızı bağışlar bizlere pozitif düşün cnm ki her şey iyi olsun
Amin canım inşallah ama sen rahim ağzına bakma sabahtan akşama kadar bile kısalıp uzayabiliyor. Serklaj en onemlisiydi o yapıldı zaten, progesteron da veriyorlardır ben senin çok erken doğum yapacağını düşünmüyorum hiç öyle 1-2 hafta falan değil yani en azından. Gönlünü ferah tut bir de bol bol sıvı tüket ki enfeksiyon tekrarlanmasın, ne kadar zormuş hamilelik kazasız belasız 37 lere falan gelsek hepimiz inşallah 🙏 sen zamanında fark ettin ve hemen hastaneye yattın o yüzden şanslısın canım.

Selam, ayni durum bende de var. Haftada 1 yada 2 kere tuvalete gidiyorum. Doktora soyledim duphalac surup verdi. Eczanedeki kadin aliskanlik yapmasin cok icmeyin onun yerine prebiyotik, ev yogurdu falan tuketin dedi. Ama dayanamadim duphalac ictim fakat istedigim gibi sonuc alamadim. Biraz karinda gurultu yapiyor ama bagirsaklari bosaltacak kadar etkisi olmadi. Prebiyotik kullanmaya basladim, ev yogurdu yiyorum birkac aydir bana misin demiyor. Hatta duphalac, gun kurusu, prebiyotik ve ev yogurdu kombinesi yapiyorum yine tik yok🤭
Merhaba bende de aynı durum var hatta bi de çatlak var resmen eziyet oluyordu. 3 çeşit magnezyum varmış bi tanesi bağırsaklar için Magnorm diye sandoz şeklinde. Akşam yemekleriyle birlikte içiyorum çok rahatlatıyor onu da bi deneyebilirsiniz. Eczacıya da sorabilirsiniz başka magnezyum kullanıyorsanız ikisini bir içmeyin ama

“Ayağın büyür” cü teyze var mı etrafınızda? Ayak büyür mü? Kilo alınca, ödem toplanınca şişer mantıklı fakat ayağın kalıcı olarak büyümesi benim kafama yatmıyor.
Son aylarda1 numara buyumustu Oncesinde ama kilo verdikce eskiye dondu.yani ayak kemiklerinde bir buyume olmaz.🤪

Peçeteye gelen az bir pembe lekelenmem oldu bir de kasılma tarzı ağrım vardı o sebeple gittim canım öyle fark ettiler, bir sebebi yok şimdilik ama annem erken doğum yapmış genetik az da olsa etkiler dedi doktor. Seyehat ve ilişki yasak dedi, günlük hayatına devam edebilirsin sıkıntı yok dedi, progesteron verdi haftada 1 iğne şeklinde 28. Haftaya kadar kullanacağım sonrasında vücut kendisi salgılamaya başlıyormuş. Bende ilk 3 ay geçsin rahatlarım diyordum ama doğana kadar diken üstündeyiz sanırım, hatta bu kadar taşıdıktan sonra daha bir bağlanıyor insan, idrar bakterileri için bol bol su iç canım en az 3 litre, idrarın geldiğinde de hemen tuvalete git hiç tutma geçer Allahın izniyle. Az kaldı biraz daha dayanacağız ama gerçekten çok zor insanın psikolojisi bozuluyor.
Anladım canım çok geçmiş olsun inşallah sonuna kadar bebişin dayanır önlem alınmış sonuçta günlük hayatına da devam edebilirsin demiş çok şükür. Şoyle 30 lu haftalara gelsek de bı nebze rahatlasak. Suyu fazlalastirdim canım 2 lt icebiliyordum 3 lt ye çıkarmaya çalışıyorum tuvaletten cikamicam yakında yeterki geçsin 🙏

Canimm kimse cevap vermedi diye uzuluyordum..tesekkur ederim...yani adet donemim mi bilmiyorum ama nasil desem idrardan sonra da degil normal gun icinde yanma hissi var idrar vermekten biktim ama p.tesi yine de gidip verecegim 10-15gunde 1 veriyorum.....sonuc geliyor bisey yok o zaman bi kac gun rahatliyom isin ilginc tarafi yanmam da geciyor...sonra yine yanmaya basliyor...doktora sordum adam bisey diyemedi...kotu kokulu birr akintin varmi diyor ...yok dedim yani yillardir var olan akintim o da hani kokusu kendine has derler ya oyle bir koku keskin felan degil...yani psikolojikmen mi,hormonal mi,adet donemimk bilmiyom sadece olunca ben panik oluyom bebegime bisey olursa diye...gercekten paranoya olmazsak.iyi😬😬bisey alamadim bile henuz bebegime bu korkularimdan
Bendeki gecti mesela canım birkaç gün oldu geçti.Hatta ben hamilelikten önce okumuştum gebeler de adet dönemlerinde adet olacakmis gibi kasık ağrısı,kramp vs yaşıyor.Bende dikkat ettim yine adet dönemimmiş.Hatta vajinamda batma iğnelenme de olmuştu.O yanmada içten içten kavruluyor biliyorum aynısını yaşadım😊

Bu bana da oluyor malesef. Her seferinde karalar bağlıyorum bu sefer enfeksiyon oldum diye ama kaç defa tahlil yaptırdım hiçbir şey çıkmıyor. Arada oluyor arada geçiyor kendi kendine. Ben artık saldım bu durumu bi şey yapmıyorum, sıcak tutmaya çalışıyorum kendimi belki üşütmüşümdür diye. Tıp çaresiz kaldı :) Bi gün gerçekten enfeksiyon olacak ve anlamayacağım diye korkuyorum bi yandan da ...
Allah korusun kimse olmasin olan da hemen iyilessin....yani korkularinizin alasini yasiyirum resmen 5 yil.sonunda ilk defa kalp atisi alio bu aya kadar gelince ayri korku ,ayri evham.yapiyorum elimde olmadan...normalde olsa bu kadar takmam hani bisey yoksa yoktur her 10 gunde idrar vermem ama soz konusu bebeklerimiz.olunca sanirim adrenalin stres hatsafhaya cikiyor....sizin de yanma hissi mi oluyor peki?yoksa akinti felan oluyor mu kokulu....yani acaba tamamen hormonal mk veya dediginiz gibi usutuyormuyuz...malum mevsimler sasti bi yarim kollayim evde bi uzun kol🤔

Bendeki gecti mesela canım birkaç gün oldu geçti.Hatta ben hamilelikten önce okumuştum gebeler de adet dönemlerinde adet olacakmis gibi kasık ağrısı,kramp vs yaşıyor.Bende dikkat ettim yine adet dönemimmiş.Hatta vajinamda batma iğnelenme de olmuştu.O yanmada içten içten kavruluyor biliyorum aynısını yaşadım😊
Aynenn oyle hani yanma var ama degisik bir yanma vajinal mi idrarin ciktigi yermi ,yuzeysel mi icerden mi belli degil ama yanma hissi var ve dediginiz gibi vajinada aeada batma hissi🙄🙄kayafi yemezsek iyi...bi de bi kac arkadasin burda enfeksiyon yuzunden sikintili durum olunca ayri bir evham ve korku saldi beni🤲Rabbim.hicbirimizi yavrularimizdan etmesin...saglikla alalim kollarimiza.hepimiz insallah🙏🙏

Amin canım inşallah ama sen rahim ağzına bakma sabahtan akşama kadar bile kısalıp uzayabiliyor. Serklaj en onemlisiydi o yapıldı zaten, progesteron da veriyorlardır ben senin çok erken doğum yapacağını düşünmüyorum hiç öyle 1-2 hafta falan değil yani en azından. Gönlünü ferah tut bir de bol bol sıvı tüket ki enfeksiyon tekrarlanmasın, ne kadar zormuş hamilelik kazasız belasız 37 lere falan gelsek hepimiz inşallah 🙏 sen zamanında fark ettin ve hemen hastaneye yattın o yüzden şanslısın canım.
İnşallah dedigin gibidir 😊 inşallah 37 haftaları görürüz ❤️

X