Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    190
Biberonları ilk aşamada mama vereyim sütüm gelinceye kadar diye alıyorsanız iki kere düşünün bir tane olması güzel ama sütünüzün gelmesi için de olumsuz olabilir. Bebek emecek ilkin bişey yok ama biberondan geliyor diye memeyi reddedebilir. Ben çay kaşığı ile damla damla akıttım ağzına emzirebildim mesela yine de bulunsun belli mi olur. Sağarsanız sütünüz gelirse siz uyurken biri besle r filan
Evet bu yüzden arkadaşımın bebegi meme reddi yaşadı ve emmedi daha sonra.

IMG-20240505-WA0003.jpg

Yaaaa ağlıcam ama 🤗🤗🤗🤗

Kızlar ben lohusa geceliği ve pijama takımı aldım.Ama ince ve kısa kollu arkadaşım da hastane soğuk olur dedi daha kalın ve uzun almalıyım sizce?Siz nasıl aldınız yada alacaksınız

Kızlar ben lohusa geceliği ve pijama takımı aldım.Ama ince ve kısa kollu arkadaşım da hastane soğuk olur dedi daha kalın ve uzun almalıyım sizce?Siz nasıl aldınız yada alacaksınız
Ben daha almadım. Hastane soğuk olur ama odanı sen ayarlarsın. Klimayı kısarsın. Koridorda yürütmeye çıkarırlar o zaman gecelik üstüne giyinebilirsin

Bence iyi yapmışsın zaten emzirirken vs çok terleyip sıcak basıyormuş en kötü bi hırka koyarsın üstüne gece için

Yaz ayında ne kadar soğuk olabilir ki bence kısa kollu olması daha mantıklı zaten her ihtimale karşı bir hırka yanımıza bir şey alırız

Kızlar selamlar misafirler vardı kaç gündür giremedim herkes iyidir umarım 🙏🏻 benim bu aralar şekerle başım dertte 2 gündür evde ölçüm cihazım vardı biraz yüksek çıkıyor 28. Haftaya girdik. Takip ediyorum Salı kontrolüm var. Halbuki şeker yüklemesinde sıkıntı çıkmamıştı. Bakıcaz artık. Bir de bebek bazen bir tarafa toplanıyor normal değil mi bu ? Bazen böyle sağ taraf sisiyor ben de korkuyorum heralde bir yerini dayadi diyorum size de oluyor mu ?

Kızlar selamlar misafirler vardı kaç gündür giremedim herkes iyidir umarım 🙏🏻 benim bu aralar şekerle başım dertte 2 gündür evde ölçüm cihazım vardı biraz yüksek çıkıyor 28. Haftaya girdik. Takip ediyorum Salı kontrolüm var. Halbuki şeker yüklemesinde sıkıntı çıkmamıştı. Bakıcaz artık. Bir de bebek bazen bir tarafa toplanıyor normal değil mi bu ? Bazen böyle sağ taraf sisiyor ben de korkuyorum heralde bir yerini dayadi diyorum size de oluyor mu ?
Canım bebek bende de toplanıyor sıkıntı yok demişti doktorum normal dedi.

Kızlar biberon olarak philips avent alıcam orası kesin ama hangi boy ve ay olarak ne alayım asla bilemiyorum karar veremiyorum bi yardımcı olur musunuz 🥲 birisi şu ikili küçük boya 1 yaşa kadar çok yeterli oldu büyük boyu yıkamak zor olur demiş mesela. Şimdilik bi küçük 0+ alayım diyorum ben bir de büyük boyundan alayım diyorum ama onu sizce 1+ mı almalıyım yoksa 3+ mı
Büyüğü yıkamak zor olur nedir ya 😂 canım ben 1 küçük bir büyük almıştım ilk çocuğumda. İlk zamanlar küçüğü kullandık büyüdükçe büyüğe geçtik. Doğduğundan beri mama destekli gitmiştik bizim elimiz ayağımız olmuştu o zaman. Yine aynı kullanacağım ben. 0 aylık olan emzik ucuyla başlıyorsun bebeğine göre akış hızına karar verirsin diğer aylar için. Biz hep yavaş akış hız tercih ettik tıkanmaması için

1 numara bebek bezi alirken kaç tane olması gerekiyor kızlar 😊
Bebeğin doğum kilosuna göre değişir ne kadar süre kullanacağın canım. Ama ill başlarda günde 8-10 bez değiştireceğini hesap ederek bir plan yapabilirsin ben muhtemelen 1 ay yetecek şekilde günde 8-10 dan hesap edeceğim gibi duruyor

2 gündür aynısı oluyo Sağ koltuk altımin hizasında göbek kısmının yan tarafında 🫢ben de bir an korkmuştum ama kafasını dayadigini düşünüyorum 🥰

Bende de olurdu. Poposunu dayamış oluyordu. Ultrasonda Dr göstermişti.

X