2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Tekrar bebek sahibi olursam kesinlikle otomatik sallanan beşik alacağım, kızıma bugün yeni bir güncelleme geldi beşiği sallagimda uyuyor bıraktığım an uyanıyor, bu saat oldu ben beşik sallıyorum, o yeterki uyusun 🤦‍♀️
Ayy bende var ama en fazla 10 dk oyalanıyor onda da . Yani o da çözüm değil bacım :KK43:

Benim oğlumda aynı gündüzleri hiç uyumuyor 5 10 dk falan uyuyup uyanıyor 7 8 gibi akşam uyuyor sonra 4 kadar her saat başı emip uyuyor..gündüzleri mamada veriyorum(geceleri vermiyorum) açlıkla alakası yok uyumuyor gündüzleri..
Evet akşamları ve geceleri sorun yok bende de ama gündüz hiç bi işimi yapamıyorum asla uyumuyor bunun bir yolu yöntemi yok mu acaba yaa bu durum düzelicek mi ctesi doktora gidicem sorucam bakalım

Evet akşamları ve geceleri sorun yok bende de ama gündüz hiç bi işimi yapamıyorum asla uyumuyor bunun bir yolu yöntemi yok mu acaba yaa bu durum düzelicek mi ctesi doktora gidicem sorucam bakalım
Uyumamasi da tamam ama hep kucakta durmak istiyor 10 15 dk yatıyor o da ben onunla ilgilenirsem ne yemek yapabiliyorum ne ev işi doktora sorunca burayada yazarsanız çok memnun olurum

Ayy bende var ama en fazla 10 dk oyalanıyor onda da . Yani o da çözüm değil bacım :KK43:

Uyumamasi da tamam ama hep kucakta durmak istiyor 10 15 dk yatıyor o da ben onunla ilgilenirsem ne yemek yapabiliyorum ne ev işi doktora sorunca burayada yazarsanız çok memnun olurum
Ayy ne kadar da beni anlatmışsiniz.Bizimde böyle gündüz uykuları pek yok varsa da düzenli degil bazı günler ve kesik kesik ev işi yapamıyorum kahvaltı bile yapamıyorum.Pazar teyzelerim gelecek uzaktan ev işi yapmam lazım nasıl yapicam bilmiyorum.Oyun halisinda biraz biraz durmay başladı ama bilemiyorum.Şuan için kanguruya koyuyorum emer pozisyonda duruyor yani kanguruda emziriyorum öyle işlerimi yapıyorum 2 gündür yoksa henüz kanguruda da durmuyor darlaniyor.

Kızlar ya benim bebeğim gündüzleri hiç uyumuyor. Sabah 7-9 arası uyanıyor o saatten akşam 7 ye 8 e kadar uyumuyor. Aksamda bir uyuyor uyanmak bilmiyor vücudu yorgun düşüyor sanırım. Acaba gündüzleri aç mı kalıyorda uyumuyor. Sadece anne sütü ile besleniyor bu arada sürekli de veriyorum saat fln yok bende ne zaman bebeğim isterse ozmn veriyorum. Tam kucağımda veya memede uyuyor yatağına koyduktan 5 dk sonra gözlerini açıyoe. Böyle bi durum yaşayan var mı acaba
Birebir aynıyız sadece ben mama da veriyorum karnı tok olduğu halde de uyumuyor. Açlıkla alakası yok bence ağlamıyorsa.

Kızlar ya benim bebeğim gündüzleri hiç uyumuyor. Sabah 7-9 arası uyanıyor o saatten akşam 7 ye 8 e kadar uyumuyor. Aksamda bir uyuyor uyanmak bilmiyor vücudu yorgun düşüyor sanırım. Acaba gündüzleri aç mı kalıyorda uyumuyor. Sadece anne sütü ile besleniyor bu arada sürekli de veriyorum saat fln yok bende ne zaman bebeğim isterse ozmn veriyorum. Tam kucağımda veya memede uyuyor yatağına koyduktan 5 dk sonra gözlerini açıyoe. Böyle bi durum yaşayan var mı acaba
No, uyumuyor arkadaşlar uyumuyor. Bebek gibi uyumak lafını kim bulduysa yalan. Gündüzleri sadece kucakta uyuyor, oturduğumuzda uyuyor onda da. Kucakta uyuyor 40 dakika uyudu mesela yerine koyayım desem 2 dakikaya uyanıyor. Yanıma yatıyorum sarılır gibi yapıyorum onda da tatmin olmuyor. E devamlı kucakta olunca bi 5 saat sonra falan sinirler hafif bozuluyordur herkesin olacağı gibi. 10 15 dakika ayrılsak özlüyoruz zaten de çevreye yansıyor sinirlenme hali.

Bir tek babası gitar çalarken şu emzirme minderinde yaslanır vaziyette duruyor. Tabii o da babası yanında yani ilgisiz durmak yok asla. Bu da 2 -3 günlük bie gelişme zaten.

Doktora uyku düzeni nasıl olmalı diye sordum. Bu dönemde gece 4 5 saat tek kesintisiz uykusu olmasını bekleriz onun dışında bir düzeni olmaz dedi. Durumumu anlattım normal dedi. Çocuk bakmak kesinlikle tek kişilik bir iş değil.

Şu hareket edince kendinden sallanan ana kucağı denen şeylerden aldım. Birinde vardı denemiştik sevmişti. Bugün gelecem, işe yararsa haber veririm.

Eklentiler

• Screenshot_20211013-122947_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20211013-122947_Samsung Internet.jpg
    53,9 KB · Görüntüleme: 31
Ayy ne kadar da beni anlatmışsiniz.Bizimde böyle gündüz uykuları pek yok varsa da düzenli degil bazı günler ve kesik kesik ev işi yapamıyorum kahvaltı bile yapamıyorum.Pazar teyzelerim gelecek uzaktan ev işi yapmam lazım nasıl yapicam bilmiyorum.Oyun halisinda biraz biraz durmay başladı ama bilemiyorum.Şuan için kanguruya koyuyorum emer pozisyonda duruyor yani kanguruda emziriyorum öyle işlerimi yapıyorum 2 gündür yoksa henüz kanguruda da durmuyor darlaniyor.
Bende kanguru bakicaktim en azından günlük ev işlerimi iyi kötü yapabilmek karnımı doyurabilmek için ama sanırım benim bebeğim de darlanir kundakta bile daralıyor yapamıyorum terliyor ıkınırken 3 ay dolunca rahat oluyormuş biraz daha ama sağlıklı büyüsün ler bakalım biz bel fıtığı olmadan..kangurunun resmini yuklermisiniz banada fikir olur

Emzirdikten sonra gündüz mama vermeyi dene. Alıyorsa açtır böylelikle emin olmuş olursun.

Biz de öyleyiz yalnız değilsin kilo alımı iyiyse açlıktan değil huyundandır
Tekrar bebek sahibi olursam kesinlikle otomatik sallanan beşik alacağım, kızıma bugün yeni bir güncelleme geldi beşiği sallagimda uyuyor bıraktığım an uyanıyor, bu saat oldu ben beşik sallıyorum, o yeterki uyusun 🤦‍♀️
Ben aldım binbir hevesle 15dk yatmamıştır herhalde üstünde durmuyor hiç ayakta sallanınca duruyor sallanan anakucağında durmuyor

Bende kanguru bakicaktim en azından günlük ev işlerimi iyi kötü yapabilmek karnımı doyurabilmek için ama sanırım benim bebeğim de darlanir kundakta bile daralıyor yapamıyorum terliyor ıkınırken 3 ay dolunca rahat oluyormuş biraz daha ama sağlıklı büyüsün ler bakalım biz bel fıtığı olmadan..kangurunun resmini yuklermisiniz banada fikir olur
Ben benimkini dolaptan almıştım yanlız durur mu durmasını bilmedigim için uygun birşey almıştım ama hiç memnun kalmadım çok kullanışsız çıktı aslinda içinde dik duracak şekilde emer pozisyonda uyuyakaldı ama kangurunun kendi guvenliksiz ve kullanışsızdi burda memnun kalan arkadaşlar varsa onlar tavsiye etsin derim😐

Arkadaşlar regl durumlarınız nasıl? Ben doğumdan sonra hiç olmadım henüz. Bu yüzden inanılmaz ödemliyim ve bu aralar iyice şiştiğimi hissediyorum. Emzirirken regl olan var mı?

Al benden de o kadar hamilelikte riske atma korkusu doğum sonrası toparlanma uykusuzluk büyük çocuğun hastalıkları isteksizlik derken kanka modundayiz😅 İlk dogumdan sonra böyle olmamıştı... Reglim başladı dün bundan sonra değişir mi bu durum bilmiyorum tabi başlamadan bir hafta önce belirtileri başladı güzel yanı kalan bir göbeğim vardı o gitti iki günde 😀

Kaç kilo hamile kaldım tam bilmiyorum karantinada kilonun dibine vurmuştum normalde 55 kiloyum, 60 falan olmuştum herhalde. Doğuma 84le girdim doğum sonrası 40. Gün 69 olmuştum 😄 daha da tartılmadım. Umarım regl olduğumda ben de hop diye normale dönerim

Ya kızlar bebeği her emmek istediğinde göğsü dolu dolu olan var mı öyle 3 saatte bir değil bahsettiğim böyle saat başı en fazla iki saatte bir emzirip her seferinde dolu dolu sütü olan var mı ya ben mi çok şey istiyorum acaba😕

Bebeklerin oyalanması sıkılmaması için neler yapabiliriz? Kucak dışında 😄 benimki sıkılıyor uyuyor yanından ayrılırsam uyanıyor kucak istiyor emziği ağzından atıp yeniden istiyor ağlıyor. Kanguru alsam kullanışlı olur mu? Neko switch düşünüyorum o da 550 civarı eğer durmuyorlarsa boşa almayayım

Arkadaşlar regl durumlarınız nasıl? Ben doğumdan sonra hiç olmadım henüz. Bu yüzden inanılmaz ödemliyim ve bu aralar iyice şiştiğimi hissediyorum. Emzirirken regl olan var mı?
Bende hala olmadım ara ara olacak gibi kasık ağrısı oluyor çok hafif ama hala olmadım🤷‍♀️

Ben benimkini dolaptan almıştım yanlız durur mu durmasını bilmedigim için uygun birşey almıştım ama hiç memnun kalmadım çok kullanışsız çıktı aslinda içinde dik duracak şekilde emer pozisyonda uyuyakaldı ama kangurunun kendi guvenliksiz ve kullanışsızdi burda memnun kalan arkadaşlar varsa onlar tavsiye etsin derim😐
Ben mamadus baby almıştım uygun ve rahattı. İlk çocuğum durdu seviyordu da. Şimdi 2 aylık olunca buna da denicem

Kaç kilo hamile kaldım tam bilmiyorum karantinada kilonun dibine vurmuştum normalde 55 kiloyum, 60 falan olmuştum herhalde. Doğuma 84le girdim doğum sonrası 40. Gün 69 olmuştum 😄 daha da tartılmadım. Umarım regl olduğumda ben de hop diye normale dönerim
İnşallah bana iyi geldi yeniden regl olmak bir hafta önce kasık ağrısı başladı şişkinlik derken darlanmistim rahatladım tartıda da hamile kalmadan önceki kilomu gördüm yeniden az kilo almıştım ben.. Umarım sende de işe yarar.. Tek sıkıntı sütüm azaldı gibi hissediyorum hatta buzlukta mastit olunca sağıp attığım süt vardı onu verelim dedik yarısını içti yarısını döktü.. 2 gündür rezene ve humanaya yüklendim geri sütüm artsın diye.

Ya kızlar bebeği her emmek istediğinde göğsü dolu dolu olan var mı öyle 3 saatte bir değil bahsettiğim böyle saat başı en fazla iki saatte bir emzirip her seferinde dolu dolu sütü olan var mı ya ben mi çok şey istiyorum acaba😕
Sadece geceleri göğsümün dolu dolu olduğunu hissediyorum ben gündüzleri hep uyanık ne kadar oyalamaya çalışsam da hep memede olunca süt yokmuş gibi hissediyorum.Kendine yüklenme bence☺️

X