2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
27 28 Ekim 2 gün çalışacağım sonra 15 gün izin var sonra başlayacağım gibi rapor da sıkıntı çıkaracak gibi bilmiyorum
İnşallah çıkarmazlar bana da kadın doğumcum 10 gün veririm dedi zaten muayene olmaya gidecektim regl oldum yeniden aşırı kanamalı geçiyor..

Bende rapor ayarlayamadım şimdilik bir sıkıntı yok . Sadece sabahları çalışıyorum . Bi denicez bakalım olmazsa ücretsiz izin mecburen. Siz sanırım öğretmensniz benim yıllık izinlerim duruyo onları da kullanabilirim Sıkıştığımda onun rahatlığı da var
Evet MEB de izin uygulamaları farklı maalesef.. Bende biraz rapor biraz ücretsiz izin alacağım sonra da sabahçı olmak için uğraşacağım en azından yarım gün diye teselli ediyorum ben de kendimi..

Benim libido bebek öncesi yüksekti, bebek sonrası sıfırlandı hiç o taraklarda bezim yok.
bedenim de kendi bedenim gibi değil, korona korkusu, hamileyken mesane baskısı, doğum sonrası merdivenli evden bebeği indirmenin zorluğu derken göbek kaldı. Göbeğim deseniz 37’ye kadar tek bir çatlak olmadı, ondan sonra fena çatladı. Velhasıl libidom öldü rip
Siz kendinize gelebildiniz mi

Benim libido bebek öncesi yüksekti, bebek sonrası sıfırlandı hiç o taraklarda bezim yok.
bedenim de kendi bedenim gibi değil, korona korkusu, hamileyken mesane baskısı, doğum sonrası merdivenli evden bebeği indirmenin zorluğu derken göbek kaldı. Göbeğim deseniz 37’ye kadar tek bir çatlak olmadı, ondan sonra fena çatladı. Velhasıl libidom öldü rip
Gelir gelir 6 aydan önce hormonlarsan ötürü libido olmuyormuş. Sonra gelir o.

Bizim bebe sürekli kucakta dolaşmak istiyor ama yüzü de önek dönük olsun istiyor. Resmen boyun ve bel fıtığı garantili ürün almış gibiyim.
Kangurulara baktım yenidoğan aparatı ile vs bi şekilde kullanılıyor ama hep yüzü taşıyana dönük şekilde. Yüzü dışa dönük ne zaman kullanılır bu alet acaba? Kullanan var mı? Bu arada sling de almıştım hamileyken, asla durmuyor. Oysa ne hayallerim vardı.

KEstiremedim dil bağını. Çok kalınmış ameliyat olucak. Nasıl olucak bilmiyorum küçücük yavrumu uyutucaklar. Çok üzüldüm bugün kan alırlarken bile bakamadım. Sanki o iğneyi kalbime batırdılar. Çok zor gerçekten Allah başka hastalık vermesin inşallah

Y
Çocuk doktoruna sordum ben kuru yerde sakladiktan sonra mamaya birşey olmaz dedi. Ben kullanıyorum yine de siz bilirsiniz. Çocuk doktorunuza sorun olmadi
Ya bence satış politikası 3 hafta dolunca atın demesi😁yani umarım öyledir😁 açtım ama kapağı kapalı dolapta kuru yerde duruyor kokusu dokusu aynı ben verdim walla bugün 30ml🙈

Al benden de o kadar hamilelikte riske atma korkusu doğum sonrası toparlanma uykusuzluk büyük çocuğun hastalıkları isteksizlik derken kanka modundayiz😅 İlk dogumdan sonra böyle olmamıştı... Reglim başladı dün bundan sonra değişir mi bu durum bilmiyorum tabi başlamadan bir hafta önce belirtileri başladı güzel yanı kalan bir göbeğim vardı o gitti iki günde 😀

KEstiremedim dil bağını. Çok kalınmış ameliyat olucak. Nasıl olucak bilmiyorum küçücük yavrumu uyutucaklar. Çok üzüldüm bugün kan alırlarken bile bakamadım. Sanki o iğneyi kalbime batırdılar. Çok zor gerçekten Allah başka hastalık vermesin inşallah
Çok üzüldüm inşallah çabucak geçer bu süreç annelik ciddi manada zor.. İnşallah en büyük sikintisi bu olur küçük yavrunun 🙏

Kızlar d vitamini damlasının kullnma süresi var mı biliyor musunuz hani kimi damla 2 hafta kullanılıp sonra atılıyor ya o tarz biseyi var mı

Kızlar dün.şoktan maltana içecek aldım sutu arttırdığını duymuştum akşamları sütüm azaliyor gunun yorgunluğu akşam çıkınca, denemek istedim ilk defa kullandım akşamları bu kadar sütüm olmazdı o kadar arttirdiki hatta gece taş gibi oldu gogsum kızım bitiremedi sağıyorum gelmiyor o kadar ağrı yaptı ki mastit olacak diye endişelendim.sutu.az olan anneler deneyebilirsiniz inşallah bebeklerinize bol sütler olsun 😊
Ne canım o ? Şoktan mı resim atabilir misin ben de alayım

Kızlar az önce bebegim kustu. Ama kahverengi bir kusmuk doktorada attim internette mide kanamasi diyor çok korkuyorum aynı durumu yaşayan varmi. Saat sabahin 6si olduğu için doktor görmedi henüz mesaji
Cok gecmis olsun...Merak ettim neden kahverengi kusmus doktorunuz ne dedi

Cok gecmis olsun...Merak ettim neden kahverengi kusmus doktorunuz ne dedi
Sağol canım. Göğüste oluşan yara kanamistir bebekte onu yutmuştur ondan kaynakli dedi ama ben kanama görmedim dedim içten kanamistir emerken yutmuştur dedi. Zaten sol göğüsüm çok ağrıyor emzirirken ağlıyorum büyük ihtimal ondan.

Kızlar ya benim bebeğim gündüzleri hiç uyumuyor. Sabah 7-9 arası uyanıyor o saatten akşam 7 ye 8 e kadar uyumuyor. Aksamda bir uyuyor uyanmak bilmiyor vücudu yorgun düşüyor sanırım. Acaba gündüzleri aç mı kalıyorda uyumuyor. Sadece anne sütü ile besleniyor bu arada sürekli de veriyorum saat fln yok bende ne zaman bebeğim isterse ozmn veriyorum. Tam kucağımda veya memede uyuyor yatağına koyduktan 5 dk sonra gözlerini açıyoe. Böyle bi durum yaşayan var mı acaba

Kızlar ya benim bebeğim gündüzleri hiç uyumuyor. Sabah 7-9 arası uyanıyor o saatten akşam 7 ye 8 e kadar uyumuyor. Aksamda bir uyuyor uyanmak bilmiyor vücudu yorgun düşüyor sanırım. Acaba gündüzleri aç mı kalıyorda uyumuyor. Sadece anne sütü ile besleniyor bu arada sürekli de veriyorum saat fln yok bende ne zaman bebeğim isterse ozmn veriyorum. Tam kucağımda veya memede uyuyor yatağına koyduktan 5 dk sonra gözlerini açıyoe. Böyle bi durum yaşayan var mı acaba
Bizde de aynı durum mevcut
Gece emzir yatır yapabiliyorum
Ama gündüz illa ayakta sallanacak, bıraktığım anda uyanıyor. Ne ev işine bakabiliyorum ne tuvalete gidebiliyorum. Sabahtan akşama kadar bakımı dışında sadece sallıyorum.

Tekrar bebek sahibi olursam kesinlikle otomatik sallanan beşik alacağım, kızıma bugün yeni bir güncelleme geldi beşiği sallagimda uyuyor bıraktığım an uyanıyor, bu saat oldu ben beşik sallıyorum, o yeterki uyusun 🤦‍♀️

Benim oğlumda aynı gündüzleri hiç uyumuyor 5 10 dk falan uyuyup uyanıyor 7 8 gibi akşam uyuyor sonra 4 kadar her saat başı emip uyuyor..gündüzleri mamada veriyorum(geceleri vermiyorum) açlıkla alakası yok uyumuyor gündüzleri..

X