Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    189
Kızlar iyi akşamlar herkese ben dün azcık ciğer yedim ama resmen hamile olduğum aklıma gelmeden yedim. Dışarıda yemek yiyorduk karışık kebap söyledim içinde çok az ciğer de var ben başladım yemeye sonra 4 5 tane küçük parça yedikten sonra dedim ben napıyorum hamileyimm
Bir şey olmaz inşallah
Bir de iki gündür ayaklarım şişmeye başladı sürekli ya oturuyorum ya ayaktayım ondan mı acaba gün içinde uzanmıyorum
Pazartesi günü kan vereceğim ve tetanoz olacağım doktor kan sonucuna göre şeker yüklemesine karar verecek gidince sağlık ocağına soracağım ayağım şişliğini

Kızlar iyi akşamlar herkese ben dün azcık ciğer yedim ama resmen hamile olduğum aklıma gelmeden yedim. Dışarıda yemek yiyorduk karışık kebap söyledim içinde çok az ciğer de var ben başladım yemeye sonra 4 5 tane küçük parça yedikten sonra dedim ben napıyorum hamileyimm
Bir şey olmaz inşallah
Bir de iki gündür ayaklarım şişmeye başladı sürekli ya oturuyorum ya ayaktayım ondan mı acaba gün içinde uzanmıyorum
Pazartesi günü kan vereceğim ve tetanoz olacağım doktor kan sonucuna göre şeker yüklemesine karar verecek gidince sağlık ocağına soracağım ayağım şişliğini
Doktorum 24. Haftaya kadar ciğer yeme demişti bence artık birazcık yenebilir😊ama korktuğum için yemiyorum ben unutup yemek umudum😂😂

Bir şey olmaz inşallah
Canım benim kansızlık sorunum var, doktorum gebeliğin başından beri ciğer ve dalak ye diyor bana, zararlı değil mi diye sorduğumda bişe olmaz sen ye dedi. Korkma bişe olmaz inşallah

Bir şey olmaz inşallah
Ben de gecen ay biraz yedim canm birsey yok suanlik yuksek derece a vitamini icerdigi için önerilmiyor

Biliyorsunuz ki 27 haftalık hamileyim görümcemin ve kaynanamın bir çaya adı altında bana gelmek istemesinden ve ben çağırmayınca bozulmayıp tekrar tekrar bi çaya gelelim demelerinden çok bunaldım. Dışarda yemek yiyelim bu hafta dedi eşim yok boşverin oğlum biz bri çaya geliriz size diyorlar görümcem başta atlıyor tabi. Çok bunaldım çaya kahveye farketmiyor eşim yardım etse de biraz anlayış ya. Belim çok ağrıyor biliyorlar buna rağmen böyleler. Balkona koltuk takımı aldık onu göremediler ona bu delirmeler. Eve yeni ne alınsa görmeye gelmek istiyorlar. Ve sürekli aradıkları için eşimi her şeyden haberleri var neden anlatıyorsun diyorum ne var ki öylesine söylüyorum diyo çok sıkıldımmm. Geçen hafta çok yakın arkadaşım geldi meyve çay kahve yaptık balkonda hava güzeldi o da story koydu. Ben de ekleyince gördüler. Dün yemek davetine görümcem evet ya bi çaya meyveye geliriz diyor hani atıfta bulunuyor o storye yoksa çay yanına meyve denmez ki kendilerini akıllı sanıyolar bir de saf kocam da gelin tabi bekleriz diyor. Arkadaşlar siz bir değilsiniz ki benim arkadaşım her şeyi yaptı ben hep oturdum yanında kendi getirdi her şeyi yani aynı değil hizmet bekleyen yok. Ya da yorulsam arkadaşıma rahatça söylerim ben kendi ailemi de çağırmıyorum aylardır Var mı sizde de böyle bir durum
Bunalmakta o kadar haklısın ki… ben kendimizi zor çeviriyorum azcık fazla yemek yapsam belim kopuyor vicdan azabı çekmeye başlıyorum , çol mu yüklendim kendime diye. sana yapılan şey saygısızlık görümcenin yaptıgı. Bol bol dinlenmen gereken zaman bu zamanlar . Eşinle güzelce konuşmanı tavsiye ederim canım , olabildiğince misafir falan gelmesin. Ben bu dönemde çok az dışarı çıkabiliyorum ona rağmen story atmadım asla çünkü arladaşlarım görecek belki buluşmak isteyen olacak falan , bayramda bile gitmedim ben aileye ziyarete düşün. O yüxden sen gayet fedakarlık yapıyosun şu an. Hiş gerek yok senin sağlığın bebeğin sağlığı önemli

Bunalmakta o kadar haklısın ki… ben kendimizi zor çeviriyorum azcık fazla yemek yapsam belim kopuyor vicdan azabı çekmeye başlıyorum , çol mu yüklendim kendime diye. sana yapılan şey saygısızlık görümcenin yaptıgı. Bol bol dinlenmen gereken zaman bu zamanlar . Eşinle güzelce konuşmanı tavsiye ederim canım , olabildiğince misafir falan gelmesin. Ben bu dönemde çok az dışarı çıkabiliyorum ona rağmen story atmadım asla çünkü arladaşlarım görecek belki buluşmak isteyen olacak falan , bayramda bile gitmedim ben aileye ziyarete düşün. O yüxden sen gayet fedakarlık yapıyosun şu an. Hiş gerek yok senin sağlığın bebeğin sağlığı önemli
Çok çok haklısın.. herkesin böyle düşünmesine çok sevindim gerçekten gelme gitme olayını sevmiyorum en azından emrivaki olanını. Çağırılmadan olması çok daha kötü belki evim temiz değil belki yatıcam ama anlayışsızlık böyle bir şey işte ne diyelim. Bugün de doktor eşimin yanında artık hep dinlen oturacağına uzan ayaktan dikilme diyince programı iptal etti 🤪💃🏻

Çok çok haklısın.. herkesin böyle düşünmesine çok sevindim gerçekten gelme gitme olayını sevmiyorum en azından emrivaki olanını. Çağırılmadan olması çok daha kötü belki evim temiz değil belki yatıcam ama anlayışsızlık böyle bir şey işte ne diyelim. Bugün de doktor eşimin yanında artık hep dinlen oturacağına uzan ayaktan dikilme diyince programı iptal etti 🤪💃🏻
Ben insandan soğudum valla akraba resmen akrep kimseyi istemiyorum hastane ziyareti falan insandan sogudum

Gelcem diyor direkt sonra da canım sordun mu ne zaman gelelim diyor hahahahah eşime olay çıkarttım bu akşam iptal en azından bugünü kurtardım hahah 😂
Ben olsam küssün uzaklaşsın diye cok acik bahaneler soylerdim ablam pek misafir istemez kiyamiyorum ona da yoruluyor vs gibi, valla bence simdi yapmazsan lohusalikta çok darlarlar

Ya 50 gramda bi sınır var 75te bi sınır var dedi. 50 olan ön test gibi dedi gerekmezse asıl 75 olan testi yapmıyorum dedi vs vs bakalım haftaiçi gidip öğrenip yazarım inşallah diyete gerek kalmaz
Aynı durumu yaşadım benim 2 kere kan alındı 50mglik şeker yüklettiler 186 çıktı dahiliyeye çıktım bana Yemene Dikkat et yürü şekeri kes dedi haftaya gel 75mglik yükleme yapalım dedi bende dikkat ettim 2 gün kafamı kaldıramadım şekerim olmuş 52 ölüyordum birdaha da yüklemeye gitmedim evde şekerimi takip ediyorum gayette iyi çıkıyor bence tekrar bir yükleme yaptırmayın neden insanların hayatlarını böyle tehlikeye atıyorlar bilmiyorum ve içimizde de bir can taşıyoruz doktorlara güvenim hiç ama hiç kalmadı ☹️

Ben insandan soğudum valla akraba resmen akrep kimseyi istemiyorum hastane ziyareti falan insandan sogudum
Herkes ayni valla bu devirde ev gelip gitmeleri kalmamis olmasi lazim cok sacma geliyor bana.Ev sahibine yukten baska birsey degil. Ben de istiyorum ki bebek gormeye bile hastanede gorup gitsinler eve dolmasin kimse zaten uykusuz telasli olcaz. Bir de arkalarindan daginiklikla ugrascaz. Ama bu pek mümkün degil illa gormeye eve gelirler

Kızlar biberon olarak philips avent alıcam orası kesin ama hangi boy ve ay olarak ne alayım asla bilemiyorum karar veremiyorum bi yardımcı olur musunuz 🥲 birisi şu ikili küçük boya 1 yaşa kadar çok yeterli oldu büyük boyu yıkamak zor olur demiş mesela. Şimdilik bi küçük 0+ alayım diyorum ben bir de büyük boyundan alayım diyorum ama onu sizce 1+ mı almalıyım yoksa 3+ mı

Eklentiler

• IMG_1494.jpeg
    IMG_1494.jpeg
    70,4 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_1495.jpeg
    IMG_1495.jpeg
    70 KB · Görüntüleme: 20
Kızlar biberon olarak philips avent alıcam orası kesin ama hangi boy ve ay olarak ne alayım asla bilemiyorum karar veremiyorum bi yardımcı olur musunuz 🥲 birisi şu ikili küçük boya 1 yaşa kadar çok yeterli oldu büyük boyu yıkamak zor olur demiş mesela. Şimdilik bi küçük 0+ alayım diyorum ben bir de büyük boyundan alayım diyorum ama onu sizce 1+ mı almalıyım yoksa 3+ mı
Onda vende kararsiz kaldim bebegin memeyi emme durumuna göre değişir aslinda

🙈erkek cocuguysa normaldir tabi 😄
Kız cocugu 🤣 şimdi erkek geliyor ama daha fenasını düşünemiyorum. Annem senin çocuğun da sana yapsın derdi küçükken. Tuttu sanırım, tüm huylarım var çocukta 😅
Bir şey olmaz inşallah
Çok severim. Önceki gebeliğimde 2 küçük parça ciğer yedim. Canım cok istemişti, kurban bayramıydı. Poposunda gri renkte doğum lekesi oldu. Büyüdükçe rengi açılıyor. İlgisi var mıdır bilmiyorum. Ama hiç başka beni olmadı şükür. Bence az yediğin için birşey olmayacak endişelenme 🍀 bu kurban bayramında yemeden nasıl duracağım ben de bilmiyorum 😅

İşte sıkıntı burada ben şeker çok tüketen biride değilim 🤦🏼‍♀️ bebeğin suyu fazla değil kilosu olması gereken kiloda hatta bunu sordum doktora şeker olsa bende çocuk şuanda da kilolu olmaz mı benim normal gidiyor dedim dediği şey kilolu olmaması için önlem alıyoruz işte şuan dedi 🤷🏻‍♀️ 27 haftalık olmuşum bu zamana kadar belli ederdi kilosu suyu bilmiyorum ne yapmak istediklerini ben doktora da güvenmiyorum artık bu gittiğim dahiliye doktorundan zaten iyi enerji de almadım benimle konuşmadı bile ben cımbızla aldım lafı ağzından az parada vermedim bide göya özel hastane 🥴
Herkese Selamlar,
Eylül annesi grubundan gelıyorum. Bebek önde kilolu ise genelde diyabet çıkıyor gibi okudum telaşlandım açıkcası.
Pazartesi detaylı ultrason var :/
Bir sorum var, açlık kan şekeri kan değerim çok normal çıktı mesela, bunun bir bağlantısı yok mu?

Herkese Selamlar,
Eylül annesi grubundan gelıyorum. Bebek önde kilolu ise genelde diyabet çıkıyor gibi okudum telaşlandım açıkcası.
Bir sorum var, açlık kan şekeri kan değerim çok normal çıktı mesela, bunun bir bağlantısı yok mu?
Şekerle ilgisi olabilir ama suyu filan fazla mı.Önde olması tek başına şekerle ilgisi var denemez.Şeker için düzenli açlık tokluk yada şeker testi ile karar veriliyor

Herkese Selamlar,
Kaç hafta önden gidiyor. Bir hafta önde olması problem değil. 2 3 hafta önde ve suyu fazla ise dikkate alınıyor. İlk gebeliğimde şeker yüklemesi yaptırmadım. Yediklerime dikkat ettim. Açlık ve tokluk kan şekerime bakıldı. Bebeğim de bir hafta öndeydi. Herşey normal gitti.

Kaç hafta önden gidiyor. Bir hafta önde olması problem değil. 2 3 hafta önde ve suyu fazla ise dikkate alınıyor. İlk gebeliğimde şeker yüklemesi yaptırmadım. Yediklerime dikkat ettim. Açlık ve tokluk kan şekerime bakıldı. Bebeğim de bir hafta öndeydi. Herşey normal gitti.
1 hafta genelde onden gıdıyor, su ile ilgili bir sorun soylenmedi

Aynı durumu yaşadım benim 2 kere kan alındı 50mglik şeker yüklettiler 186 çıktı dahiliyeye çıktım bana Yemene Dikkat et yürü şekeri kes dedi haftaya gel 75mglik yükleme yapalım dedi bende dikkat ettim 2 gün kafamı kaldıramadım şekerim olmuş 52 ölüyordum birdaha da yüklemeye gitmedim evde şekerimi takip ediyorum gayette iyi çıkıyor bence tekrar bir yükleme yaptırmayın neden insanların hayatlarını böyle tehlikeye atıyorlar bilmiyorum ve içimizde de bir can taşıyoruz doktorlara güvenim hiç ama hiç kalmadı ☹️
Anlamadığım şey zaten belirsiz bir konu. Doğru düzgün bir açıklama yok. Çocukta aşırı bir büyüme risk vs de yok görünen. Şimdi tekrar 3 saat orda o suyu içip kan vereceğim. Berbattı zatne sonradan mahvetti beni. E bi de bana gelmeden her gün bir porsiyon tatlı ye dedi sen de yememmişsin mesela anlamadım ben bu şeker işini gerçekten direkt şekeri kes dese daha iyi

X