2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Tecrübeli değilim bu konuda ama aldığım eğitimdenn dolayı bi kaç bilgim var sizinle paylaşayım. Öncelikle mümkünse ayaklı olanlarını tercih edin. Güven hissi için bu çok önemli. Siz bile ayağınız havadayken yemek yerken rahatsız olursunuz kendinizden pay biçin. Bu ayakların yere zemine değme durumu tuvalet eğitiminde klozet önü içinde aynı şekilde ıkınma ve çiş için yerden destek önemli. O yüzden klozetin önüne muhakkak tabure çaktırmak gerek
Aynı zamanda Kademesi ayarlanabilir yemek tablası büyük ve yatar pozisyonda istediğim için ben joie mimzy lx aldım. Sadece çok ağır ama tekerlekleri vat. Umarım memnun kalırım

Aynı zamanda Kademesi ayarlanabilir yemek tablası büyük ve yatar pozisyonda istediğim için ben joie mimzy lx aldım. Sadece çok ağır ama tekerlekleri vat. Umarım memnun kalırım
Çok teşekkürler bilgiler için bende bakayım bu modele ayak koyma kısmını hiç düşünmemiştim ama cidden çok mantıklı çok sağolun ☺️

Her hafta liste değişiyor süt azalmasın diye her sabah tahin/pekmez bal vs oluyor bi tatlı kaşığı. Ara öğünler var sevdiğim şeylere göre düzenliyor şekersiz hoşaf veriyor mesela süt yapsın diye bebek gazlıysa ona göre yazıyor listeyi. Genel olarak her sabah yumurta peynir yeşillik var her akşam öğününde yeşil salata var bazı günler et/balık, bazı günler sebze var. Akşamları da kiraz sapı çay çiğ badem/fındık oluyor armut ve süt veriyor genelde öğleden sonraki ara öğünde de. Ben çok dikkat edemiyorum ona rağmen 5 kilo gitti onunla. Biraz daha yolum var 🙈 sütüm azalmadı hep iyiydi sütüm devam da ediyor öyle bebeğim 4. Ayda sadece anne sütüyle 700 gr aldı doktor iyi dedi yavaşlıyormuş zaten kilo alımı mesela o ay diyet yaptım , diyetisyen de zaten ilk 3 ay bebekli annelere diyet tavsiye etmiyor süt otursun diye hem de anneler çok uykusuz kalıp programa uyamıyolar diye ama 3. Aydan sonra hafif hafif başlanabilir bence ya zaten ben çok bozduğum için azalmıyordur zaten benim 🤣
Bunlara ben de dikkat edeyim, 9kilo vermistim 4unu geri aldim😅 diyet sart😬

Çok teşekkürler bilgiler için bende bakayım bu modele ayak koyma kısmını hiç düşünmemiştim ama cidden çok mantıklı çok sağolun ☺️
Ya herkesin cocugunun mizaci farkli tabii ama bana arkadaslarim cocuklar ayak konulan yerlere basıp kalkmaya kendini atmaya calisiyo ona dikkat et oyle model alirsan o kismi sök dedi😂 baska bi arkadasim da ikea modele pilates bandi baglamis hem ayak koyabiliyor hem ayaga kalkamiyor mantikli geldi😂 bence bebek arabasindaki gibi yasayarak anlicaz 😅

anlamadım ki 40 marka içinde niye özellikle ikea dedi kontrol de bi sorayım bende şimdi merak ettim 😅
Bi bakayım doktorunuza benim doktorda yeni 4. Ay ilk defa gittik memnun kaldım aslında oyuncaklara kadar ne alacağımız söylüyor her konuda bilgi verdi vs
eskisi nasıl bakıyorsan aynen devam maşallah diyip yolluyordu her seferinde ondan değiştirdim 🤣🤣
Bizim doktoru anlatmışın aynen devam diyip yolluyor. Bebeginize bu oyuncaklardan alın ya da günlük kitap okuma zeka kartı vs vs hic bir sey anlatmıyor. Kilo boy bakiyor annr sütüne devam diyor 5 dakka sürmüyor baya da muayene ücreti alıyor biz odadan çıkmadan sirada ki hasta içeri giriyor. Doktor arayisindayim bende

Bebeklerinizin saçını kurutmak için düz havluyla müslinle kurulamak dışında neler yapıyorsunuz?kurutma makinası zarar verir mi acaba gidince doktora bi sorayım.

Bebeklerinizin saçını kurutmak için düz havluyla müslinle kurulamak dışında neler yapıyorsunuz?kurutma makinası zarar verir mi acaba gidince doktora bi sorayım.
Kurutma makinasi bence zarar verir. Bizlere bile çok zararı var ki bebeklerde daha fazladır. Bebeginiz çokmu saçlı 😇 biz keltoş olduğumuzdan çok az saçımız var oda anında kuruyor🤗

Benim kvalidem de sütün mü az bi mama mı karıştırsan… bi mama yese bide banyo yapsa uyur dedi uyumayınca o da şok oldu alakası yok onunla cidden. Belki yakın zamamda bi mucize olur gece iki kere kalkarım fln diyorum atak da bitti malum ben uykuyu çok severdim gece uykusunu çok hasretim… sağlıkları yerinde olsun cidden bu da bi süreç böyle olsun varsın 🙏🏻
Bazı doktorlar bu gibi durumlarda bebekler için iyigeceler çayı ve benzeri damla vs öneriyorlarmış, ıçerisinde papatya melisa gibi bitkiler var sanırsam. Hem sakinleştiriyor hem rahat uyutuyormuş. Annelerin kendileri de papatya cayi iciyorlar sütten bebeğede geçsin diye. Böyle birşey deneseniz yada doktorunuza sorsanız tatlım belki faydası olur. Benim oğlan bazen midesinden çok rahatsız olunca uykuya geçmede sıkıntı yaşar, azcik nane çayı içiririm o bile uykusunu etkiler uyutur

Son düzenleme:
Ben sormuştum. Çok erken, kurula ve başına bere gibi birşey giydir hem kulağında ki nemini de alır bu yeterli demişti, ben bu sekilde yıkadıktan sonra kurulayıp ince beresinden birini geçiriyorum

Ben kurutma makinesi kullanıyorum açıkçası aöa öyle kendimi kuruttuğu gibi değil tabi :) epey uzaktan ve 1-2 dk o kadar çnkü bez vs ıslak kalıyor ne yaparsam yapayım genelde de akşam banyo yaptığı için gece üşütmemesi adına saçını kurutuyorum. Dediğim gibi max 2 dk ve uzaktan:)

Ya herkesin cocugunun mizaci farkli tabii ama bana arkadaslarim cocuklar ayak konulan yerlere basıp kalkmaya kendini atmaya calisiyo ona dikkat et oyle model alirsan o kismi sök dedi😂 baska bi arkadasim da ikea modele pilates bandi baglamis hem ayak koyabiliyor hem ayaga kalkamiyor mantikli geldi😂 bence bebek arabasindaki gibi yasayarak anlicaz 😅
Emniyet kemeri var mama sandalyesinin ayağa kalkmaya çalışıyorsa büyük ihtimal takmamışlardır😬
Rica ederim ne demek😊

Kızlar ben uni baby deterjani ni kullanıyordum az kaldi bitecek yenisini alacam da baby me guzel yorumlari var leke cikariyormus yorumda kendi kiyafatime de baby me kullaniyorum diye yazan olmuş. onu da denesemmi. Uni baby ilk yikamada lekeleri cikarmiyor 2. De çıkarıyor 30 tl ye almıştım 60 tl olmuş. Leke çıkarsa yine alirimda lekede çıkarmıyor. Siz neler kullaniyorsunuz. Deterjani değişirsem alerji falan olurmu

Kızlar ben uni baby deterjani ni kullanıyordum az kaldi bitecek yenisini alacam da baby me guzel yorumlari var leke cikariyormus yorumda kendi kiyafatime de baby me kullaniyorum diye yazan olmuş. onu da denesemmi. Uni baby ilk yikamada lekeleri cikarmiyor 2. De çıkarıyor 30 tl ye almıştım 60 tl olmuş. Leke çıkarsa yine alirimda lekede çıkarmıyor. Siz neler kullaniyorsunuz. Deterjani değişirsem alerji falan olurmu
Ben siveno deterjan kullaniyorum, greenclean marka da leke cikarici aldim. Memnunum ama baby me leke cikaricili ve temiz icerikliyse onu da deneyebilirim😅 bu kullandiklarim hem temiz icerik hem de isimi goruyor cunku

Ben Hacı Şakir granül sabun kullanıyorum memnunum, ondan öncede Minoris kullanıyordum ondan daha çok memnundum fakat 2 ay sonra bıraktım gramaj az ve fiyat biraz yüksekti :)

Ben siveno deterjan kullaniyorum, greenclean marka da leke cikarici aldim. Memnunum ama baby me leke cikaricili ve temiz icerikliyse onu da deneyebilirim😅 bu kullandiklarim hem temiz icerik hem de isimi goruyor cunku
Canim içeriğine bakmadim da yorumlar da öyle yaziyor leke cikariyormus ki bizim şuan tek leke kaka ve kusmuk ek gidaya basladiktan sonra lekeler daha da çok olacak😂 kac yaşına kadar böyle bebek deterjaniyla yikamaya devam edecez alt açma bezinde ki lekeler cikmadi kendimize kullandigim deterjanla yikadim sonra da bebek deterjaniyla yikayip kullanmaya devam ettik yoksa atmak zorunda kalacaktim
Ben Hacı Şakir granül sabun kullanıyorum memnunum, ondan öncede Minoris kullanıyordum ondan daha çok memnundum fakat 2 ay sonra bıraktım gramaj az ve fiyat biraz yüksekti :)
Evet canim fiyatlar 2 katı olmuş fiyatla birlikte gramaj da artsa😂

Kizlar uyku gerilemesinin bitmesiyle uyku sorunlarimiz bitti cok sukur, daha rahat uykuya daliyor artik, saatlerimiz sasiyor bazen ama onu da hallederiz ins yavas yavas. Benim icin uyku gundemden bir kriz yasanmadigi surece kalkti😅
simdi blw arastirmalari yapiyorum, bebek liderliginde beslenme isminde bir kitap var onu aldim okuyorum size de tavsiye ederim. Neden o yontemin tercih edildigi ve artilari anlatilmis, ayrica bazi temel tarifler de var ama ben zaten tarifler icin şu meshur 3lu ek gida kitap serisini aldim😂

Uni baby den ben de memnun degilim. Bebegim hep kusuyor. Kiyafetteki o lekeler hic cikmiyor. Sari sari aynen duruyor. Bitsin ben de farkli bir markaya gecicem. Dalinin deterjani iyi diye duydum

Canim içeriğine bakmadim da yorumlar da öyle yaziyor leke cikariyormus ki bizim şuan tek leke kaka ve kusmuk ek gidaya basladiktan sonra lekeler daha da çok olacak😂 kac yaşına kadar böyle bebek deterjaniyla yikamaya devam edecez alt açma bezinde ki lekeler cikmadi kendimize kullandigim deterjanla yikadim sonra da bebek deterjaniyla yikayip kullanmaya devam ettik yoksa atmak zorunda kalacaktim

Evet canim fiyatlar 2 katı olmuş fiyatla birlikte gramaj da artsa😂
A bu arada ben yine de olur da leke cikmaz diye haci sakir kalip sabunla once bi yikiyorum sonra makineye atiyorum kakalı kiyafetleri😂 valla ben de bilmiyorum ne kadar surcek ama ek gidaya baslayinca da leke birakan pancar vs gibi gidalar verdigimde eski kiyafet giydiricem😂 zaten yikanabilir kollu önlüklerden alicam eliyle kendi yemesini tesvik etmek istiyorum. Muhtemelen heryer mahvolcak deterjan paralarinı hazirlamak lazim simdiden😂

Ek gıdadan bahsedilmişken 5. Ayda ek gıdaya başlayacak olan var mı? Biz doktor onayıyla başlayacsğız sanırım çünkü herşeyin farkında. Çok fazla istiyor ve ağlıyor

Kurutma makinasi bence zarar verir. Bizlere bile çok zararı var ki bebeklerde daha fazladır. Bebeginiz çokmu saçlı 😇 biz keltoş olduğumuzdan çok az saçımız var oda anında kuruyor🤗
Evet öyle doğdu artık uzadı, müslinle kurumuyor
leke çıkarmıyor olması kimyasal içerik az olduğu için olabilir ben de aynı markanın sıvı sabununu kullanıyorum. Bebek bir ay sonra aynı şeyi giyemediği için çok takmıyorum.
Ben sormuştum. Çok erken, kurula ve başına bere gibi birşey giydir hem kulağında ki nemini de alır bu yeterli demişti, ben bu sekilde yıkadıktan sonra kurulayıp ince beresinden birini geçiriyorum
bereyi/eldiveni doğduğu hafta bile takamadım hiç sevmedi çıkardı. Şimdi dışarı çıktıktan sonra takabiliyorum kapalı alanda asla giymez.giyse bile başı terliyor 😕
Ben kurutma makinesi kullanıyorum açıkçası aöa öyle kendimi kuruttuğu gibi değil tabi :) epey uzaktan ve 1-2 dk o kadar çnkü bez vs ıslak kalıyor ne yaparsam yapayım genelde de akşam banyo yaptığı için gece üşütmemesi adına saçını kurutuyorum. Dediğim gibi max 2 dk ve uzaktan:)
Başı ıslak kalınca hasta olacak diye çok korkuyorum, dediğiniz gibi uzaktan az tutsam zarar vermez bence ama yine de soracağım doktora.

X