2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ek gıdadan bahsedilmişken 5. Ayda ek gıdaya başlayacak olan var mı? Biz doktor onayıyla başlayacsğız sanırım çünkü herşeyin farkında. Çok fazla istiyor ve ağlıyor
Bizde de durum aynı çocuk baya yediklerimizi izliyor önce bana bi abartıyorum gibi geldi sonuçta oral dönem ve farkındalık yüksek her şeyi ağzına götürüyor yemek isteyecek değil ya dedim 🤣 ama doktor onayladı masada bir şeye yeme isteği adına uzanmak istediğini hissediyorsanız zamanı geldi demek diye. 4-6 ay arası böyle tepkiler veriyormuş bebekler
5. Ay kontrolüne mama sandalyesi alıp gelmiş ol dedi heralde başlayacağız bizde 😊
Zaten 6 değil de tam 5 buçuk başlatıyor herkes
Bide oturmadan başlanılmamalı diyende var
6 dan sonra geç olur gıdalara alışması önce başlanmalı diyende var
Ben oyüzden tamamen doktoruma bırakacağım süreci ☺️
Tek müdahalem sebze ile başlamak olur meyve ile başlayınca sebze kabul etmeme durumu oluyormuş tadından dolayı 😅

Ben kurutma makinesi kullanıyorum açıkçası aöa öyle kendimi kuruttuğu gibi değil tabi :) epey uzaktan ve 1-2 dk o kadar çnkü bez vs ıslak kalıyor ne yaparsam yapayım genelde de akşam banyo yaptığı için gece üşütmemesi adına saçını kurutuyorum. Dediğim gibi max 2 dk ve uzaktan:)
Ben baya doğduğundan beri püfür püfür kurutuyorum sadece ısı orta hani yakmayacak şekilde bide elimi koyuyorum araya direk hava vurmasın diye 🤣 zaten çok çok çabuk kuruyor
Her gün yıkıyorum e malum kış kendi kurumaya hiç bırakmadım zararı var mıdır acaba şimdi siz yazınca bende bi acaba oldum özel bi dikkatim olmadı çünkü 😅

Kızlar ben uni baby deterjani ni kullanıyordum az kaldi bitecek yenisini alacam da baby me guzel yorumlari var leke cikariyormus yorumda kendi kiyafatime de baby me kullaniyorum diye yazan olmuş. onu da denesemmi. Uni baby ilk yikamada lekeleri cikarmiyor 2. De çıkarıyor 30 tl ye almıştım 60 tl olmuş. Leke çıkarsa yine alirimda lekede çıkarmıyor. Siz neler kullaniyorsunuz. Deterjani değişirsem alerji falan olurmu
Ben Green clean kullanıyorum içeriği temiz ve çok memnunum. Tabi bizim deterjanlar kadar lekelere etkili değil leke cıkarıcısını kullanıyorum. Ama kokusu çok hafif tam bebeklere göre bence. Uni baby 1 kez denedim ama kokusu ağır ve cok temiz gelmedi bana içeriği. Bu arada fiyatları da uçmuş🙄

Kızlar bebeklere suluk hangi marka almayı düşünüyorsunuz? Ben avent alayim diyordum ama yorumları çok kötü koku ve damlatma yaptigindan bahsedilmiş.kullanıp memnun olan var mı ya da Tavsiye edebileceğiniz bir marka var mı?

Ek gıdadan bahsedilmişken 5. Ayda ek gıdaya başlayacak olan var mı? Biz doktor onayıyla başlayacsğız sanırım çünkü herşeyin farkında. Çok fazla istiyor ve ağlıyor
Iki hafta sonra başlıyoruz, listeyi hazırladım sayılır.İlk 15 gün tek öğün tadimlar sebzeyle başlıyorum, sonra bir öğün tadım bir öğün daha önce tadım yapılanlardan püre yada çorba tarzı yaparak ilerleyeceğim. Yumurtanın sarısı ve yoğurt ilk 15 gün içerisinde tadim olacak sekilde ayarladım. Doktora da danışacağım haftaya kontrolde, listeye ok derse değiştirmemi isterse tekrar ayarlayacağım.

Kızlar ben uni baby deterjani ni kullanıyordum az kaldi bitecek yenisini alacam da baby me guzel yorumlari var leke cikariyormus yorumda kendi kiyafatime de baby me kullaniyorum diye yazan olmuş. onu da denesemmi. Uni baby ilk yikamada lekeleri cikarmiyor 2. De çıkarıyor 30 tl ye almıştım 60 tl olmuş. Leke çıkarsa yine alirimda lekede çıkarmıyor. Siz neler kullaniyorsunuz. Deterjani değişirsem alerji falan olurmu
Ben duru granül kullaniyordum kaka lekesini 60 derecede çıkarıyordu. En son bulamadım dalan roxy bio clean granul sabun vardı, sabun istediğim için onu aldım durudan çok daha iyi leke çıkardığını gördüm ve 40 dereceye de atsam leke pek kalmıyor, ben beğendim alerji vs de yapmadı kokusu da var yok arasında 👍

Ya kızlar kafayı yicem😭
Bebeğim ise başladığımdan beri uyumuyor.Gunduz uykusu zaten yoktu şimdi gecede sürekli kalkıyor yatakta debeleniyor her gece nizami böyle.Eşim ve ben çalışıyoruz her gece sabah ediyoruz sinirlerimiz çok yıprandı neden böyle atak dönemi mi uyku gerilemesi mu??
Düzelmez mi yada ne zaman düzelir??Uyku eğitimi vs bunlarla ilgilenebilecek vaktim yok yıllık izne çıkınca belki ama oda zorlu bir süreç 😔Pilim bitiyor artık en son ise gitmeye yaklaşık uyaniyor yine emzirerek uyutuyorum babaanesi e bırakıyorum ondada hemen kalkiyormus bizden sonra yine.Eskiden deliksiz birkaç saat uyurdu gece emmek için uyaniir tekrar dalardi uykuyaa ahh nerde o günler🙄😭😭

Iki hafta sonra başlıyoruz, listeyi hazırladım sayılır.İlk 15 gün tek öğün tadimlar sebzeyle başlıyorum, sonra bir öğün tadım bir öğün daha önce tadım yapılanlardan püre yada çorba tarzı yaparak ilerleyeceğim. Yumurtanın sarısı ve yoğurt ilk 15 gün içerisinde tadim olacak sekilde ayarladım. Doktora da danışacağım haftaya kontrolde, listeye ok derse değiştirmemi isterse tekrar ayarlayacağım.
Merhaba bizde Ocak sonu başlayacağız listenizi bizimle de paylasabilirmisiniz😊

Bazı doktorlar bu gibi durumlarda bebekler için iyigeceler çayı ve benzeri damla vs öneriyorlarmış, ıçerisinde papatya melisa gibi bitkiler var sanırsam. Hem sakinleştiriyor hem rahat uyutuyormuş. Annelerin kendileri de papatya cayi iciyorlar sütten bebeğede geçsin diye. Böyle birşey deneseniz yada doktorunuza sorsanız tatlım belki faydası olur. Benim oğlan bazen midesinden çok rahatsız olunca uykuya geçmede sıkıntı yaşar, azcik nane çayı içiririm o bile uykusunu etkiler uyutur
Çok doğru çok iyi fikir ben içeyim o papatya çayını en azından filtreli olarak geçer çocuğa 😍eşim o tip şeylere karşı her ne kadar bitkisel de olsa en azından iki yaşına kadar bitki içerikli de olsa kullandırmaz ama ben kullanayım çok iyi fikir teşekkür ederim 🙏🏻🙈

Kızlar bebeklere suluk hangi marka almayı düşünüyorsunuz? Ben avent alayim diyordum ama yorumları çok kötü koku ve damlatma yaptigindan bahsedilmiş.kullanıp memnun olan var mı ya da Tavsiye edebileceğiniz bir marka var mı?
Bende avent de var nuk da. Arkadaşım avent damlatıyo nuk iyi dedi oğlu 1 yaşına girecek. Alıştırma bardağı di mi suluk dediğiniz. İlk başta onu kullanıyoruz ilerlerdikçe pipetli suluk kullanıcaz diye biliyorum

Bende avent de var nuk da. Arkadaşım avent damlatıyo nuk iyi dedi oğlu 1 yaşına girecek. Alıştırma bardağı di mi suluk dediğiniz. İlk başta onu kullanıyoruz ilerlerdikçe pipetli suluk kullanıcaz diye biliyorum
Alıştırma bardağı canım ucu emzik gibi olan nuk da çok iyi diyorlar ama nuk pipetli olan sanırım

Çok doğru çok iyi fikir ben içeyim o papatya çayını en azından filtreli olarak geçer çocuğa 😍eşim o tip şeylere karşı her ne kadar bitkisel de olsa en azından iki yaşına kadar bitki içerikli de olsa kullandırmaz ama ben kullanayım çok iyi fikir teşekkür ederim 🙏🏻🙈
Rica ederim tatlim, umarim faydasi olur ☺

Ya kızlar kafayı yicem😭
Bebeğim ise başladığımdan beri uyumuyor.Gunduz uykusu zaten yoktu şimdi gecede sürekli kalkıyor yatakta debeleniyor her gece nizami böyle.Eşim ve ben çalışıyoruz her gece sabah ediyoruz sinirlerimiz çok yıprandı neden böyle atak dönemi mi uyku gerilemesi mu??
Düzelmez mi yada ne zaman düzelir??Uyku eğitimi vs bunlarla ilgilenebilecek vaktim yok yıllık izne çıkınca belki ama oda zorlu bir süreç 😔Pilim bitiyor artık en son ise gitmeye yaklaşık uyaniyor yine emzirerek uyutuyorum babaanesi e bırakıyorum ondada hemen kalkiyormus bizden sonra yine.Eskiden deliksiz birkaç saat uyurdu gece emmek için uyaniir tekrar dalardi uykuyaa ahh nerde o günler🙄😭😭
Atak ve uyku gerilemesi sık uyanma yapıyor ve zamanla hafifliyor ancak gündüz uykusu yok dediniz gündüz uyumayan bebek maalesef gece de uyumuyor. Gündüz düzenli uyku almadığı için adrenalin ve kortizol fazla salgılandığından yorgunluk gece uykusunu etkiliyor hormonlardan kaynaklı sonra hiç uyumayan bir bebek çıkıyor ortaya 😕
Babannesi gündüz bir şekilde uyutmanın yolunu bulmalı hamak salıncak ayakta sallama gibi bir yöntemle de olsa öncelik bir şekilde uyku desteği sağlamak.
2 saate 1 gibi uyku aralığını kaçırmadan kimisi 1 buçuk saate kimisi 2 buçuk saat olur ama ayakta kalabilme süreleri ortalama bu şekildedir 😊
Biz pilates topu ile çözüm bulmuştuk tüm uykularını düzenledikten sonra uyku eğitimine geçtim.
Uyku eğitiminden önce saat düzeni kurmanız gerekiyor şuan uyku eğitimi alsanızda oda size ilk 1 hafta saat oturtmayı önerecek sonra kendi kendine uyuma aşaması geliyor.
İnstagram da baldan anne var postlarından düzen için yardım alabilirsiniz ☺️

Humana iyi geceler çayı var baya bebekler için 1. Haftadan itibaren kullanılır diye yazıyor üzerinde ben bebeğe hiç vermedim ama akşam son emzirmeden 1 saat önce içiyorum sütten alsın diye direk bebeğe vermeye bende cesaret edemedim 😅 üzerinde bebeğe 100 ml hazırlama talimatı var 100 de bi çok geldi gözüme şaşırmıştım. Diş döneminde belki direk verebilirim doktoruma sorup🙈
Ben süt arttırıcı özelliği için almıştım aslında süt şekeri var içinde ama yorumlar hep uyku içinmiş onu görünce akşam içmeye karar verdim bi araştırın ama genelde bebeklere veriyor herkes yorumlar hep öyleydi 😇

Humana iyi geceler çayı var baya bebekler için 1. Haftadan itibaren kullanılır diye yazıyor üzerinde ben bebeğe hiç vermedim ama akşam son emzirmeden 1 saat önce içiyorum sütten alsın diye direk bebeğe vermeye bende cesaret edemedim 😅 üzerinde bebeğe 100 ml hazırlama talimatı var 100 de bi çok geldi gözüme şaşırmıştım. Diş döneminde belki direk verebilirim doktoruma sorup🙈
Ben süt arttırıcı özelliği için almıştım aslında süt şekeri var içinde ama yorumlar hep uyku içinmiş onu görünce akşam içmeye karar verdim bi araştırın ama genelde bebeklere veriyor herkes yorumlar hep öyleydi 😇
Bebegin gece uykusuna etki ediyor mu peki? Doktorum uyku gerilemesi doneminde önerdi ama kullanmamistim ben, sizde etkili oldu mu

Ya kızlar kafayı yicem😭
Muhtemelen uyku gerilemesi. Bizim de oyle oldu atak doneminde bile gunduz uykulari duzenliydi sadece gece 2saatte bir uyanirdi. Ama gerilemede ne gece uyudu ne de gunduz delirmek uzereydim ben. Yanina yatip sevip oksayarak uyuturdum ama uyutmak icin ne yaptiysam olmuyodu en son caresizlikten carsafta sallayarak bile uyuttum. Sonra uyku egitimi arastirdim surekli uyku danismanlariyla gorusuyodum. 5.ayi doldurmasini bekleyin dediler sabredeyim dedim. O arada gerileme bitti ve eski duzene geri donduk cok sukur. Eskiden nasil uyutuyosam yine oyle uyumaya basladi. Gece uyanmalari eski duzene hala gelemedi ama sıklık azalmaya basladi cok sukur. Gerileme cok zor evet ama sabredin geciyor. Ben eski duzenimizden memnun oldugum icin uyku egitiminden bile vazgectim simdi😂 tabii baska bir kriz daha yasamazsak boyle devam😅

Bebegin gece uykusuna etki ediyor mu peki? Doktorum uyku gerilemesi doneminde önerdi ama kullanmamistim ben, sizde etkili oldu mu
Etki ediyor diye düşünüyorum ben bayadır kullanıyorum içmeyince farkı anlayabilirim ama uyku gerilemesi tam bir uyku gerilemesiydi saatte 1 uyandı içmesem yarım saatte 1 mi uyanırdı bilemem tabi 🤣
Bide bütün gece etkisini devam ettireceğini sanmıyorum ama uykuya geçişi vs kolaylaştırıyor bence çünkü benimde içince uykum geliyor baya esnetiyor vs
Kendiniz içip deneyin en kötü ihtimalle süt artırıcı özelliğinden faydalanmış olursunuz 😍

Etki ediyor diye düşünüyorum ben bayadır kullanıyorum içmeyince farkı anlayabilirim ama uyku gerilemesi tam bir uyku gerilemesiydi saatte 1 uyandı içmesem yarım saatte 1 mi uyanırdı bilemem tabi 🤣
Bide bütün gece etkisini devam ettireceğini sanmıyorum ama uykuya geçişi vs kolaylaştırıyor bence çünkü benimde içince uykum geliyor baya esnetiyor vs
Kendiniz içip deneyin en kötü ihtimalle süt artırıcı özelliğinden faydalanmış olursunuz 😍
Deneyeyim o zaman ben de. Valla o gerileme mahvetti beni de. Uykularimiz yeni yeni duzene giriyor😅 bu arada kizim cok hareketlendi resmen emeklemeye calisiyor gibi seyler yapiyor ve gece uyku oncesinde tum hareketleri tekrarlamaya calisiyor tum uykusu kaciyor😅 simdide oyle bi sikinti var. belki bu iyi geceler cayi iyi gelir, uykuya dalmasina yardimci olsa o da yeter😅

X