2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aaa nasıl bir sey o hiç denk gelmedim görsel pls😍😍😍😍
Kız nasıııı :KK70: illaki görmüşündür. bak bu baya baya giyiliyor yani öyle patikliler gibi değil.. ben 6 ay aldım, 3. ayından beri giydiriyorum.. 2 ay daha çok rahat giyer. yani 5 ay falan kullanmış oluyorum. E bebekte böyle 2 li satılıyor çok rahat ve kullanışlı, patikliler gibi değil onlar evet sıkıntı. hemen kçülüyor

Eklentiler

• a0882f8c-833c-4ff0-a325-fbf3871c7e4a.jpg
    a0882f8c-833c-4ff0-a325-fbf3871c7e4a.jpg
    35,1 KB · Görüntüleme: 64
Kız nasıııı :KK70: illaki görmüşündür. bak bu baya baya giyiliyor yani öyle patikliler gibi değil.. ben 6 ay aldım, 3. ayından beri giydiriyorum.. 2 ay daha çok rahat giyer. yani 5 ay falan kullanmış oluyorum. E bebekte böyle 2 li satılıyor çok rahat ve kullanışlı, patikliler gibi değil onlar evet sıkıntı. hemen kçülüyor
Hemen alacağım cidden hiç dikkat etmemişim🙈
Patikli sandım belki gözümle direk eledimse demek😂
zaten koştur koştur her alışverişim geçen gün hele bebişim kız ama böyle her dk Pembiş giydirmeyi sevmiyorum soft pastel renkler alacağım diye okadar dikkat etmemişim ki üzerinde ne kadar little boy, cute dude yazan varsa almış gelmişim valla giydiriyorum napim 🤣🤣🤣

Hemen alacağım cidden hiç dikkat etmemişim🙈
Patikli sandım belki gözümle direk eledimse demek😂
zaten koştur koştur her alışverişim geçen gün hele bebişim kız ama böyle her dk Pembiş giydirmeyi sevmiyorum soft pastel renkler alacağım diye okadar dikkat etmemişim ki üzerinde ne kadar little boy, cute dude yazan varsa almış gelmişim valla giydiriyorum napim 🤣🤣🤣
Al vallahi çok güzel çok kullanışlı ben yıkayıp yıkayıp giydiriyorum en beğendiğim pijamaları e bebekte 2 li satılıyor çokta uygun fiyatı 30 lira :KK70: böyle 2*3 tane aldım..
HelloBaby Basic Bebek 2li Çoraplı Pijama Pantolon bu şekilde yazarsan çıkıyor zaten. Çok memnun kalırsın

Bizimde her alışverişimiz bir kaos zaten dediğin gbi :KK70: Bende cok pembe giydirmem, sarı kahverengi turuncu bzimde çok az pembe kıyafetimiz var :KK70:

Al vallahi çok güzel çok kullanışlı ben yıkayıp yıkayıp giydiriyorum en beğendiğim pijamaları e bebekte 2 li satılıyor çokta uygun fiyatı 30 lira :KK70: böyle 2*3 tane aldım..
HelloBaby Basic Bebek 2li Çoraplı Pijama Pantolon bu şekilde yazarsan çıkıyor zaten. Çok memnun kalırsın

Bizimde her alışverişimiz bir kaos zaten dediğin gbi :KK70: Bende cok pembe giydirmem, sarı kahverengi turuncu bzimde çok az pembe kıyafetimiz var :KK70:
Hemen alıyorum canım çok sağolasın valla
Ama 6 ay mı alsam 9 mu ya
Alta 6-9 alıyorum şuan da emin olamadım 🙄

Hemen alıyorum canım çok sağolasın valla
Ama 6 ay mı alsam 9 mu ya
Alta 6-9 alıyorum şuan da emin olamadım 🙄
9 ay al canım rahat rahat giyiniyorlar
benim aldığım 6 ay idi şimdi 1 ay daha giyinir.. yenileri 9 ay aldım. önmzdki aydan itibaren 3-4 ay da 9 ay olanları giyinir rahat rahat

Kızlar bebeğiniz nasıl bir alanda oynuyor ya da oyun alanı çit vs aldınız mı bizim ev bit pazarı gibi oldu. Her yer her yerde modunda toparlayıcı çözüm bulanlar var mı aranızda😅
Odasını uyku dışında kullanmıyorum orda oynasa bu sefer ben sıkılıyorum en azından tv izliyorum böyle olunca 🙈
ama salonda da ortalıkta kaldı çocuk napsam bilemedim😅
10 kere toplasamda sonuç ektedir 🤣🤣
Seninki yine çok dağınık değil, bizde bunlara ek olarak salonda bir yatağı daha var, bir köşede anakucagi ve mama sandalyesi de ek, oyun halisi koltukta duruyor yerde alan kalmadigi için 🤦‍♀️ eşim evde olduğu için çocuğu mutfağa götürmeye gerek duymuyorum henüz, okullar açılınca mutfağa taşınırız artık, çiti de emeklemeye başlayınca düşünüyorum, valla her kapı çaldığında yüreğim hop ediyor misafir mi geldi diye, biz alıştık eşyaların arasından hoplaya zıplaya geçiyoruz ama herkes alışkın değil yani takılır düşerler mazallah. Bebekli ev normal ama böyle şeyler, daha çok küçükler gözümüzün önünde olmaları lazım.

Seninki yine çok dağınık değil, bizde bunlara ek olarak salonda bir yatağı daha var, bir köşede anakucagi ve mama sandalyesi de ek, oyun halisi koltukta duruyor yerde alan kalmadigi için 🤦‍♀️ eşim evde olduğu için çocuğu mutfağa götürmeye gerek duymuyorum henüz, okullar açılınca mutfağa taşınırız artık, çiti de emeklemeye başlayınca düşünüyorum, valla her kapı çaldığında yüreğim hop ediyor misafir mi geldi diye, biz alıştık eşyaların arasından hoplaya zıplaya geçiyoruz ama herkes alışkın değil yani takılır düşerler mazallah. Bebekli ev normal ama böyle şeyler, daha çok küçükler gözümüzün önünde olmaları lazım.
Yaa daha neler neler vardı
Otomatik salıncak park yatağı hamak vs yeterki uyusun diye He bide pilates topu 🤣🤣🤣
şükür uyku eğitiminden sonra hepsini sattım 🤣
Cidden öyle misafir gelince bari kaldırayım diyorum çocuk nerde duracak bu sefer mecbur duruyor ortada 😅

Canım Annelerim size sorum var.

2. Bebek sizce ne zaman düşünülmeli. Arayi uzatmadan yapıp kardeşiyle arkadaş gibi büyümeli mi? Bebegim 10 aylıkken kardeş düşünmeye başlasam diyelim ki 5 ay sonra Allah nasip etti hamile kaldim bebegim 15 aylik oluyor 9 ay sonra doğum yapsam bebegim 2 yaşındayken kardeşi oluyor. Sizce erken mi

Arasinda 4 yaş olmalıymış 2. Bebek olunca ilk bebekle ilgilenemezmiş anne.
Bence 2 yaş güzel, çok güzel arkadaş olurlar, arayı çok açtığın zaman diğerini okula başlaması öbürünün bebekliğine denk geliyor, okula başlayınca ilk 1-2 sene çok iyi ilgilenmek lazım çocukla ama evde bebek olunca mümkün olmuyor, bir de birisi ders çalışma çağında öbürü oyun çağında olacak, ama her türlü ilk çocuk biraz mağdur oluyor yani, yine de kardeş sonuçta onu çok sevecek, iyiki var diyecek, benim kardeşimle aramda 1,5 yaş var annem başlarda çok zorlanmış, 2-3 seneyi atlatinca artık kendi kendimize oynamaya başlamışız. Ben arayı çok açmadan çalışmalara başlamayı düşünüyorum bakalım Allah nasip ederse.

Kızlar sizin bebelerin dönüşleri nasıl bizimki kendini döndürüyor ama altta kalan kolunu kurtaramıyor :KK70:
döndüğü yerde kolu altta o şekilde kalıyor kolunu kurtaramadığı için de ağlıyor :KK70:
bende söyleniyorum ona hadi amaaaaaa kurtarablrsn kolunuuuu ooooooo çok tembelsin kızım yaa diyorum :KK43: :KK70:

Kızlar sizin bebelerin dönüşleri nasıl bizimki kendini döndürüyor ama altta kalan kolunu kurtaramıyor :KK70:
döndüğü yerde kolu altta o şekilde kalıyor kolunu kurtaramadığı için de ağlıyor :KK70:
bende söyleniyorum ona hadi amaaaaaa kurtarablrsn kolunuuuu ooooooo çok tembelsin kızım yaa diyorum :KK43: :KK70:
Başta bizimde öyleydi canım kurtarırken hep yavaşça kendi çekebileceği şekilde göstererek kurtardım bide dönerden elini bak yukarıda tut diyordum ki altta kalmasın 🤣
Zamanla ustalaştı merak etme 3-5 güne çözer sistemi 😅
bizimki geri takla atacak şuan neredeyse sağa sola dönmeyi bıraktı sağ geri sol geri atıyor kendini ama çok komik gözüküyor 😂😂😂

Başta bizimde öyleydi canım kurtarırken hep yavaşça kendi çekebileceği şekilde göstererek kurtardım bide dönerden elini bak yukarıda tut diyordum ki altta kalmasın 🤣
Zamanla ustalaştı merak etme 3-5 güne çözer sistemi 😅
bizimki geri takla atacak şuan neredeyse sağa sola dönmeyi bıraktı sağ geri sol geri atıyor kendini ama çok komik gözüküyor 😂😂😂
Ay bilemiyorum :KK70: hiç çabası yok ya :KK70:
düz yatırıyorum öyle duruyor :KK70: azcık çaba göster bişey yap yani yok :KK70: poposuna poposuna vruyorum öyle dönüyor ama eli altında kalıyor işte sonrada cıyak cıyak:KK70:

Kızlar o kadar maskeli gezmem maskeyle uyumam boşa gitti kızım da hastalandı burnu açık ama genize akıntı var ve öksürüyor doktor burnunu yıka ve bol bol emzir dedi bir saati geçti uyanığız öksürükten uyuyamadı sizde var mı bebişi hasta olup iyileşen tavsiyesi olan
Grip asisi yapmismiydiniz?ben ekimde grip asisi oldum esimle birlikte eczaneden aldik saglik ocagi yapti ikimize de ...en azindan hastalansak da agir atlatmayalim ki bebege bakabilelim diye....saglikla iyilesince bence siz de yapin hatta herkes yapsin bi gun basim agridiginda bebegime bakacak insan evladi yok😔

Kızlar tadım olarak ilk ne verdiniz bebeklerinize kabak yada havuc püresiyle başlamak istiyorum doktor bize liste vermediği için kendi kafama göre başlayacağım(herşeyi verebilirsiniz demişti yasak gıdalar hariç)
Mesela kabak püresi yaptık diyelim çay kaşigi,tatlı kaşığı şeklindemi vermeyelim ilk öyle başladığımda fazla kalanı saklayabiliyormuyuz ertesi gün yiyebilirmi birde cam saklama kablarindami saklamaliyiz?

Kızlar bebeğiniz nasıl bir alanda oynuyor ya da oyun alanı çit vs aldınız mı bizim ev bit pazarı gibi oldu. Her yer her yerde modunda toparlayıcı çözüm bulanlar var mı aranızda😅
Odasını uyku dışında kullanmıyorum orda oynasa bu sefer ben sıkılıyorum en azından tv izliyorum böyle olunca 🙈
Siz yine tv aciyorsunuz ben onu da acamiyorum yan i esimle oyle karar verdik...ee tum gun ben evde catliyorum resmen sikintidan...gelen gidenim de yok😒kitap okuyim dedim ama ne mumkun uykusuzluktan kafami veremiyorum🤣🤣ve sekil olarak benim salonum da ayni sizinki gibi darmadagin heryer heryerde🥰bugunlerimize de sukur tabiki

Kizlar tadim surecinde gunde ne kadar su vermeliyiz ya benim bebegim pek sevemedi suyu, doktoru da suyla ilgili bisey soylemeyince ben de cok ustune dusmedim. Siz ne kadar veriyorsunuz, olmasi gereken ne acaba? 2gundur de kaka yapmiyor, bugun zeytinyagi verdim biraz ins yapar kakasini😔

Siz yine tv aciyorsunuz ben onu da acamiyorum yan i esimle oyle karar verdik...ee tum gun ben evde catliyorum resmen sikintidan...gelen gidenim de yok😒kitap okuyim dedim ama ne mumkun uykusuzluktan kafami veremiyorum🤣🤣ve sekil olarak benim salonum da ayni sizinki gibi darmadagin heryer heryerde🥰bugunlerimize de sukur tabiki
Bende ilk öyle karar almıştım telefondan bir sey izlemekten kör olacaktım
Valla göremeyeceği şekilde açıyorum 🙈
Bazen dönüp bakacak pozisyon buluyor değiştiriyorum yerini😅

Kizlar tadim surecinde gunde ne kadar su vermeliyiz ya benim bebegim pek sevemedi suyu, doktoru da suyla ilgili bisey soylemeyince ben de cok ustune dusmedim. Siz ne kadar veriyorsunuz, olmasi gereken ne acaba? 2gundur de kaka yapmiyor, bugun zeytinyagi verdim biraz ins yapar kakasini😔
Bizim doktor her ek gıda sonrası teklif et dedi ama içmiyor hiç sevmedi 🤣
Anne sütü ve mama su ihtiyacını karşılıyormuş zorlamana gerek yok dedi doktor
Alışır diye hep veriyorum ama bi gün içer diye umuyorum 🤣

Ay fazlasi var eksigi yok valla bizim evin hali de ayni bu, simdi bizim kiz oyun halisinda da durmuyo ama az once mutfaga gittim geldim bi baktim ortada yok nasil korktum megerse orta sehpanin altina girmis😂😂 birde beni gorunce gulmeye basliyo sapsal😂😂 cit alsam kesin onlari da devirir bi yolunu bulur valla napacagimi sasirdim😅
Bazen ben de tv acsam mi diyorum ama ses duydugu an hemen dönüp bakiyor acamiyorum😅 ben alistim da eşim uyku saatini 4gozle bekliyor tv izlemek icin😂

Bizim doktor her ek gıda sonrası teklif et dedi ama içmiyor hiç sevmedi 🤣
Anne sütü ve mama su ihtiyacını karşılıyormuş zorlamana gerek yok dedi doktor
Alışır diye hep veriyorum ama bi gün içer diye umuyorum 🤣
Ay ben de teklif ediyorum ama icmiyor simdi de 2gundur kaka yapmiyor korktum zeytinyagi verdim yarin elma tadimi yapicaz belki o da iyi gelir kakasini yapar

X