2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sağol cevap için canım❤️ Bende sağlık ocağına uğramıştım sakindi hemşiremiz gelin yapalım bişey olmaz dedi akşam üzeri yaptırdım, çok şükür ateş olmadı biraz ağladı huysuzlandı o kadar. Banyo yaptırma dedi, uyudu da zaten. Korkma sende herkese aynı olmuyo demek ki.
Püre için blendır kullanma bence canım yutmanın gelişmesi için biraz pütürlü kalsın dedi doktor bana, alıştı yutuyo.Eğer buharda haşlayacaksan ezince kuru kalıyo , 1-2 damla zeytinyağ damlat azcıkta sütümden sıkıyodum ben🙈 yumuşak kıvamda veriyordum. Çok ufak boyutta tencere almıştım, bazen karışık sebzelerin üzerini 1 parmak geçecek kadar su ile onda haşlıyorum o suyu çekiyo, çok az sulu kalıyo o şekilde ezince daha kıvamlı oluyor, vitamini de suyunda kalıyo içinde yine.
Kıyamam annesi başlat tabi 😍 oğlumda öyleydi doktor hevesliyken bekletmeyelim başlayalım demişti, şimdi kendi kaşığını görünce gözleri fal taşı gibi açılıyo bekliyo😂1 kaşık tadımlar zaten bişey olmaz,ilk tadarken hepsini video alın çok eğlenceli halleri☺️

Aşk olsun sor tabi ki, bunun için burdayız hepimiz❤️ Ben bikaç kez Hipp almıştım ama onlarda plastik, pet şişede ne kadar sağlıklı bilemedim. Mama için zaten sürekli kaynamış, soğumuş su bulunduruyorum ondanq veriyorum. Aslında arıtıcı takılı evde onu kullanabilir miyim sorcaktım ama unuttum bende.
Canım evet iyice ezdim sever diye düşündüm baya da zeytinyağı koydum sürekli tiksindi başını çevirdi 🙈çok sevindim sorun olmamasına darısı bizim başımıza 🥳

Evet ben hayatın bebek suyundan alıyorum. Migroslarda satılıyor 6lı. Fuska da ebebek de var . Bu suların içimi daha yumuşak, benim tercih etme sebebim Sodyum değerinin düşük olmasından dolayı,böbrekleri açısından daha iyi olacağı için
Ben de sanal marketten söyleyim evet görmüştüm çok sağolun bilmiyordum sodyum olayını teşekkür ederim 💜

Kızlar bebeğimin ağzındaki sanırım pamukçuk çünkü üst dudağında ve dilinin ucunda da gördüm bugün karbonatlı kaynamış suyla silmek dışında başka bildiğiniz bir yöntem var mı? Yaşayan var mı bir de bunu ne kadar sürer acaba geçmesi?

Maşallah ne kadar çok şey tattırmışsınız, bizim daha ikinci sebze ☺️ Ne zaman başladınız siz tadımlara kaç aylıktı. Ben de ikinci sebzeden sonra araya yoğurt tadımı sıkıştırmak istiyorum. Yoğurdu da her gün mü yaptınız,yoksa kapaklı küçük cam kavanozlara yapsak her gün birini tattırsam bilemedim
5 ay 10 günlük flndı, kilo alımı az olunca, doktorda yemek yerken sizi izliyo mu, oturmaya çalısıyo mu diye sormuştu öyle yavastan başlamıştık.Yoğurt tattırın mutlaka genelde seviyorlar. Ben aslında yoğurt makinesi alayım dedim ama bi üzerine düşüp bakamadım. Her gün mü yapmak lazım illa bilmiyorum, o konuda kesin konusmayım. Ben sabah kalktığımda kahvaltı öncesi cezvede hemen 1 su bardağı kadar cam şişe sütü az kaynatıp, mayalıyorum fırına koyuyorum 4-5 saate oluyo zaten öğleden sonra yediriyorum. İlk başta sizde çay bardağına fln az az yapın deneyin günlük,zor olmuyo.

N numcop canım sence tabaktaki kıvam doğru mu yoksa daha mı seyreltmem gerek hem blw parmak koydum hem püre elini attı sonra tiksindi acaba kıvam mı yanlış dedim 🙈😅

Eklentiler

• EA9FFBCA-92AA-44D9-9F16-0005FC9565E7.jpeg
    EA9FFBCA-92AA-44D9-9F16-0005FC9565E7.jpeg
    59,9 KB · Görüntüleme: 64
Kızlar bebeğimin ağzındaki sanırım pamukçuk çünkü üst dudağında ve dilinin ucunda da gördüm bugün karbonatlı kaynamış suyla silmek dışında başka bildiğiniz bir yöntem var mı? Yaşayan var mı bir de bunu ne kadar sürer acaba geçmesi?
Yanılmıyorsam 1.ayın sonunda benim bebeğimde de çok ciddi pamukçuk vardı.Karbonatla silmeme rağmen geçmedi göğüs uçlarıma falan sıçradı.Doktor ilaç verdi o da geçirmedi.Candi pak diye bir ağız spreyi var ben onunla geçirdim.Bir daha da olmadı.Emziriyorsanız göğüslerinizi de aynı şekilde temizleyin.

Yanılmıyorsam 1.ayın sonunda benim bebeğimde de çok ciddi pamukçuk vardı.Karbonatla silmeme rağmen geçmedi göğüs uçlarıma falan sıçradı.Doktor ilaç verdi o da geçirmedi.Candi pak diye bir ağız spreyi var ben onunla geçirdim.Bir daha da olmadı.Emziriyorsanız göğüslerinizi de aynı şekilde temizleyin.
Türkiye’de olsam alırdım hemen inşallah emzirmeme mani olmaz bu durum çünkü önüne ben hastalandım sütüm azaldı şimdi ben düzeldim elhamdulillah çocuk hasta oldu bu kez de emmesi de iki gündür düzeldi derken bu çıktı başımıza her emzirme öncesi hem ağzını hem göğsümü siliyorum çabuk geçer inşallah

5 ay 10 günlük flndı, kilo alımı az olunca, doktorda yemek yerken sizi izliyo mu, oturmaya çalısıyo mu diye sormuştu öyle yavastan başlamıştık.Yoğurt tattırın mutlaka genelde seviyorlar. Ben aslında yoğurt makinesi alayım dedim ama bi üzerine düşüp bakamadım. Her gün mü yapmak lazım illa bilmiyorum, o konuda kesin konusmayım. Ben sabah kalktığımda kahvaltı öncesi cezvede hemen 1 su bardağı kadar cam şişe sütü az kaynatıp, mayalıyorum fırına koyuyorum 4-5 saate oluyo zaten öğleden sonra yediriyorum. İlk başta sizde çay bardağına fln az az yapın deneyin günlük,zor olmuyo.
Çok erken değilmiş aslında ,biz de sizden 8 gün sonra başlamışız. Hepsini 3 gün tattırmak aslında bana da çok uzun geliyo çünkü bir sürü sebze meyve var ama bakalım belki tattırdıklarımdan karıştırıp çorba falan yaparım artık tamamen ek gıdaya geçtiğimizde. Onları yerken görmek ,halleri çok sevimli ama 🥰 Bu arada cezvede kaynatıp yapmak taze çok iyi fikir🙏Ben yoğurt makinesi aldım fakat 8 saatte mayalıyor ,o yüzden makine almayarak çok bişey kaybetmemişsiniz☺️

Evet ben hayatın bebek suyundan alıyorum. Migroslarda satılıyor 6lı. Fuska da ebebek de var . Bu suların içimi daha yumuşak, benim tercih etme sebebim Sodyum değerinin düşük olmasından dolayı,böbrekleri açısından daha iyi olacağı için
Ben fuska su kullanıyorum, kaynatarak mı veriyosunuz

Canım evet iyice ezdim sever diye düşündüm baya da zeytinyağı koydum sürekli tiksindi başını çevirdi 🙈çok sevindim sorun olmamasına darısı bizim başımıza 🥳
Zeytinyağı çok gelmiş tadını acıtmış olabilir belki, ben de bir kere kolay yutsun diye fazla koymuştum tiksindi yemedi.

N numcop canım sence tabaktaki kıvam doğru mu yoksa daha mı seyreltmem gerek hem blw parmak koydum hem püre elini attı sonra tiksindi acaba kıvam mı yanlış dedim 🙈😅
Canım bende böyle yumuşak kıvamlı vermiştim, bi arkadaşta yazmış zeytinyağ çok koyma acılık verebilir ben max 1 çay kasığı kadar koymuştum. Patatesi de oğlum hiç sevmemişti , deneye deneye alışıyolar merak etme☺️ Bende bu şekilde yapmışım kıvamını,aynısı gibi seninle.

Eklentiler

• EF15AA99-DDCD-42B6-802C-53C8BF286EE8.jpeg
    EF15AA99-DDCD-42B6-802C-53C8BF286EE8.jpeg
    89 KB · Görüntüleme: 75
Canım bende böyle yumuşak kıvamlı vermiştim, bi arkadaşta yazmış zeytinyağ çok koyma acılık verebilir ben max 1 çay kasığı kadar koymuştum. Patatesi de oğlum hiç sevmemişti , deneye deneye alışıyolar merak etme☺️ Bende bu şekilde yapmışım kıvamını,aynısı gibi seninle.
Bir çay kaşığı koydum ama dolusunu koymayım o zaman 😊 bence de yadırgadığı içindir zamanla alışacak inşallah 😊🙏🏻🙏🏻🙏🏻

X