2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Araç gereç olarak;
*Kaymaz taban silikon mama tabağı-önlük- kaşık (oioi en kullanışlı geldi bana ). 2 tane de farklı kaşık aldım
*Alıştırma bardağı Avent aldım ama ben çok sevmedim. Chicco lar daha iyiydi sanki yedek başka marka da alcam.
*Uzun kollu faaliyet önlüğü, önden tüm giyilen. Eline bişey verince onlar iyi oluyo, kendi kıyafeti kirlenmiyo
*Yoğurt mayalamak için, yanıma alabileyim diye minik bikaç cam kavanoz
*Cam Rende -Minik çelik tencere -Buharda pişirme aparatı (ikea)
*Yemek termosu alcam, dısarı cıkarken yanıma yemeğini alabileyim diye, pahalı ama en mantıklısı bana Skip Hop geldi indirimine bakıyorum

Gıda da hepsini organik bi marketten aldım (vitma);
*Yulaf unu
*Tam buğday unu
*Bebek irmik
*Kara buğday
*Pirinç unu
*Baharatsız bebek tarhana
*Bebek zeytinyağı (olizze)
Aklıma gelenler bunlar🙂
Canım avent damlatıyor kesin bilgi kaç arkadaşımla da konuştum bana mı gelen öyle acaba diye hayır net damlatıyor. Nuk almışım ben bide o mükemmel çıktı tavsiye ederim fiyatı yükselmiş ama değer kapağı da var yanımıza alıp çantaya atabiliriz.

Canım avent damlatıyor kesin bilgi kaç arkadaşımla da konuştum bana mı gelen öyle acaba diye hayır net damlatıyor. Nuk almışım ben bide o mükemmel çıktı tavsiye ederim fiyatı yükselmiş ama değer kapağı da var yanımıza alıp çantaya atabiliriz.
Keşke daha önce okusaydım bunu :KK43: bende üzeri ıslak oluyo bazen kapağını sıkamadım sanırım diyorum😬Nuk un hangisi canım modelini atar mısın sana zahmet🌸

Kızlar ya birşey sorucam. Pazar günü annemler geldi bana çarşmba gecesi annemin covid testi pozitif cıktı. Bugünde bende belirtiler başladı birazdan teste gidicem sırt ağrılarım ateşim boğazlarım büyük ihtimalle bana da geçti. Aranızda covid geciren var mı bebeğime xok üzülüyorum ona bulaştırırım diye e sonuçta öpüyorum seviyorum emziriyorum ne yapmalıyım kafayı yiyecem
Canım cok geçmiş olsun biz şuanda karantinadayız oğlumun 2 gece düşmeyen yüksek ateşi vardı hafif öksürük bir de, ateş düşünce birşeyi kalmadı çok şükür, maskeyle sık sık emzirdim ben korkmayın cok güçlü onlar kolay atlatıyorlar inşallah korona değilsinizdir🙏🏻

Kızlar ya birşey sorucam. Pazar günü annemler geldi bana çarşmba gecesi annemin covid testi pozitif cıktı. Bugünde bende belirtiler başladı birazdan teste gidicem sırt ağrılarım ateşim boğazlarım büyük ihtimalle bana da geçti. Aranızda covid geciren var mı bebeğime xok üzülüyorum ona bulaştırırım diye e sonuçta öpüyorum seviyorum emziriyorum ne yapmalıyım kafayı yiyecem
Bize de pazar günü kaynanamlar geldi çat diye sağolsunlar getirmişler. Kayınpederim ilk hastalandı sonra hepimiz. Kızım 2 günde atlattı ama ilk gece ateşini çok zor düşürdüm hep 38lerdeydi hiç yalnız bırakmayın anında çıkıyor 10 dakikada bi ölçüyordum ben. Şimdi biraz huysuzluğu var bi de boğazları acıyor sanırım çok emmek istemiyor. Biz carpol verdik 6 saatte 1. Doktor öksürük olursa öksürük şurubu verin dedi bitkisel bi tane var evde gerek kalmadı kullanmaya. Çok kötü olursa getirin dedi zaten. Ben gece olunca bütün yakındaki hastaneleri aramıştım hangisinde nöbetçi çocuk doktoru var diye ne olur ne olmaz. İnşallah bulaşmaz miniğe.

G
Bize de pazar günü kaynanamlar geldi çat diye sağolsunlar getirmişler. Kayınpederim ilk hastalandı sonra hepimiz. Kızım 2 günde atlattı ama ilk gece ateşini çok zor düşürdüm hep 38lerdeydi hiç yalnız bırakmayın anında çıkıyor 10 dakikada bi ölçüyordum ben. Şimdi biraz huysuzluğu var bi de boğazları acıyor sanırım çok emmek istemiyor. Biz carpol verdik 6 saatte 1. Doktor öksürük olursa öksürük şurubu verin dedi bitkisel bi tane var evde gerek kalmadı kullanmaya. Çok kötü olursa getirin dedi zaten. Ben gece olunca bütün yakındaki hastaneleri aramıştım hangisinde nöbetçi çocuk doktoru var diye ne olur ne olmaz. İnşallah bulaşmaz miniğe.
Geçmiş olsun canım yaa bebeklere insan çok üzülüyor dimi.. pazar günü annemler bendeydi geçen hafta çarşamba günü annemin pozitif olduğunu öğrendim çarşamba gecesi de kızım ateşlendi zaten 2 gün sürdü başta diş sandık ama doktora götürdüm cok korktum doktor diş değil ya virüs ya da üşütmüştür dedi. Cok şükür iyileşti 2 gün sürdü sadece ateş. Dün gece de ben pozitif olduğumu öğrendim. Kızımla emzirmek dısında fazla temasta bulunmamaya calısıyorum maske takıyorum çift evde umarım bir daha bulaştırmam. Sen nasıl önlem almıştın maske takmış mıydın

Canım cok geçmiş olsun biz şuanda karantinadayız oğlumun 2 gece düşmeyen yüksek ateşi vardı hafif öksürük bir de, ateş düşünce birşeyi kalmadı çok şükür, maskeyle sık sık emzirdim ben korkmayın cok güçlü onlar kolay atlatıyorlar inşallah korona değilsinizdir🙏🏻
Canimm cok gecmis olsun🙏🙏😔saglikla siz de ve burdaki tum hastalanan anne ve bebisleri iyilessin insallah🙏🌸

Keşke daha önce okusaydım bunu :KK43: bende üzeri ıslak oluyo bazen kapağını sıkamadım sanırım diyorum😬Nuk un hangisi canım modelini atar mısın sana zahmet🌸
Bende de var avent ben de almış bulundum boşver tecrübe napalım diyip avutalım kendimizi 🙈nuk nature sense alıştırma bardağı görselini ekliyorum ben yeşil istemiştim satıcı mavi yollamıştı ama iade etmedim trendyoldan alırsan dikkat et farklı gönderiyor orda bi satıcı kafasına göre çok memnunum bugün dışarı çıkarken yanımıza da aldım luk luk içiyor suyu oğlum ve emzik kısmının kapağı var çantaya atıyorum ne güzel kirlenmiyor aventin kapağı bile yok 😑

Eklentiler

• 0F8E77E0-1162-4B38-A98B-CDA9FBEFDB33.png
    0F8E77E0-1162-4B38-A98B-CDA9FBEFDB33.png
    306,8 KB · Görüntüleme: 43
Kızlar ek gıda 2.günden bildiriyorum.Bu çocuk yiyemiyor 😅Ağzından çıkarıyor,öğürüyor,bağırıyor.Böyle böyle alışacak olumlu hali gönderin üzerime rica ediyorum 🤪
Hehe aynı öyle olmuştu bizde de, hatta buraya da yazmıştım. Kısa sürede iyileşme oldu bir kaç günde. Bir de ben yoğurtla başlamıştım, sonra çorbaya geçtik onu püre gibi yoğum yap dedi doktor. Yoğun şeyleri daha kolay yedi benimki.

G

Geçmiş olsun canım yaa bebeklere insan çok üzülüyor dimi.. pazar günü annemler bendeydi geçen hafta çarşamba günü annemin pozitif olduğunu öğrendim çarşamba gecesi de kızım ateşlendi zaten 2 gün sürdü başta diş sandık ama doktora götürdüm cok korktum doktor diş değil ya virüs ya da üşütmüştür dedi. Cok şükür iyileşti 2 gün sürdü sadece ateş. Dün gece de ben pozitif olduğumu öğrendim. Kızımla emzirmek dısında fazla temasta bulunmamaya calısıyorum maske takıyorum çift evde umarım bir daha bulaştırmam. Sen nasıl önlem almıştın maske takmış mıydın
Çok geçmiş olsun inşallah çabucak atlatırsınız bebişler çok güçlü içinizi ferah tutun 🙏🏻

Geçmiş olsun. Ben de yeni yıla hasta girdim. Sürekli çift maske ile emzirdim. Çok öpmek koklamak istedim ama kendimi tuttum. Ona bulaşmasından çok korktum . Allahtan eşim negatifti o uyuttu ilgilendi ilk zamanlar ama bir yerden sonra yeri geldi ben de uyuttum. İlk günler ben de çok paniktim ama sonra alışıyorsun. Geçti gitti çok şükür.

Hehe aynı öyle olmuştu bizde de, hatta buraya da yazmıştım. Kısa sürede iyileşme oldu bir kaç günde. Bir de ben yoğurtla başlamıştım, sonra çorbaya geçtik onu püre gibi yoğum yap dedi doktor. Yoğun şeyleri daha kolay yedi benimki.
3.günden sonra farklı bir şey deneyeceğim ya orada yoğurt yapacağım bakalım ona ne tepki verecek.Öyle de komik ki tipi ağzında kalmasa bile boş boş bağırıp öğürmeye devam etti 😅Dilerim kısa sürede bizde de daha insani tepkilere döner 😂🤪

Bende de var avent ben de almış bulundum boşver tecrübe napalım diyip avutalım kendimizi 🙈nuk nature sense alıştırma bardağı görselini ekliyorum ben yeşil istemiştim satıcı mavi yollamıştı ama iade etmedim trendyoldan alırsan dikkat et farklı gönderiyor orda bi satıcı kafasına göre çok memnunum bugün dışarı çıkarken yanımıza da aldım luk luk içiyor suyu oğlum ve emzik kısmının kapağı var çantaya atıyorum ne güzel kirlenmiyor aventin kapağı bile yok 😑
Hemen bakcam buna da, benimkinin kapağı var ama yinede ıslanıyo üzeri anladım,sevmedim😬 Canım araç koltuğun geldi mi ? Yüksek bi koltuk mu, bebeğin camdan dısarıyı görebileceği seviyede mi ?

merhaba sevgili anneler
öncelikle bebekleriniz hayırlı olsun :))
daha taze anne adayı olarak siz tecrübeli annelerden tavsiye almak isterim. hamilelik sürecinde nelere dikkat etmek lazım, beslenmeyi nasıl düzenlemek lazım? spor-hareket kısmında neler tavsiye edersiniz?(daha doktora gitmedim doktora da danışacağım ama tecrübeli annelerden de fikir istiyorum)

merhaba sevgili anneler
daha taze anne adayı olarak siz tecrübeli annelerden tavsiye almak isterim. hamilelik sürecinde nelere dikkat etmek lazım, beslenmeyi nasıl düzenlemek lazım? spor-hareket kısmında neler tavsiye edersiniz?(daha doktora gitmedim doktora da danışacağım ama tecrübeli annelerden de fikir istiyorum)
Hayırlı olsun, İyi ve güvenilir bir doktorlla yola çıkın sürecin tadını çıkarın çünkü her hamileliğin dinamiği farklı olabiliyor beslenme spor konusunda doktorun dediklerini dinleyin. Her trimesterin kendine has zorlukları olabiliyor ama hepsi geçiyor. Hamileliğiniz göz açıp kapayıncaya kadar bitecek, bebek doğacak, sanki günler 45 saat geçiyor gibi gelecek ama geriye dönüp bakınca meğer bir saatte bitmiş gitmiş. Her anın tadını çıkarın.

merhaba sevgili anneler
Merhaba,size de hayırlı olsun sağlıkla gelsin bebeğiniz.Ben beslenme biçimimde önemli bir değişiklik yapmadım çünkü tedaviyle hamile kaldım ve zaten diyet demeyelim de sağlıklı yaşamı hayatıma koymuştum.Ara öğünlerde bol fındık badem kuru meyveler yedim.İlk 4 ay gece prilam(mide bulantısı için hap) içmeden zaman geçiremiyordum ciddi bulantılarım oluyordu.Eti çok severim etin kokusuna tahammülüm yoktu onu balıkla tolere ettim.Bulantıdan dolayı canımın çektiği şey olmadı o sebeple de süreç böyle ilerledi ☺️79 kiloyla hamile kalınca bir de olabildiğince dikkatli oldum ve toplamda 7,5 kilo aldım.Bebek de yesin kavramı doğru değil siz güzel beslenin o sizden zaten alacağını alacak.Alacağınız kilolara takılmayın hepsi geçecek sürecin keyfine bakın 🥳🥸Her gün yürüdüm bu konuda doktorunuza danışın lütfen bana dırsat bulduğun an yürü demişti.Doğuma 1 hafta kalana kadar yürüyordum ben.Yürümenin psikolojik olarak da faydasını çok gördüm ama en önemlisi yaz doğumu olmasına rağmen ben çok çok az ödem topladım (son 3 gün ayaklarda çok az) Benim doğum şeklim sağlık problemi sebebiyle sezaryen olacağı belliydi ama doğal doğum için de yürüyüşü öneriyorlar.Sonlara doğru pilates topuyla çalışmalar vs yapabilirsiniz.
Onun dışında kendinizi rahat bırakın ☺️çok güzel bir süreç.Hemen gelsin diye acele etmeyin 😅Gelince daha da başka ama hamilelik süreci çok özel bence 🤩 Son aylarınıza doğru bize yeniden uğrarsanız bu mesajı neden sabaha karşı yazıyorun,uykusuz her gece şarkısı nasıl yazılmış,sahi uyku neydi gibi başlıklarla size dönerim 🤪

Hemen bakcam buna da, benimkinin kapağı var ama yinede ıslanıyo üzeri anladım,sevmedim😬 Canım araç koltuğun geldi mi ? Yüksek bi koltuk mu, bebeğin camdan dısarıyı görebileceği seviyede mi ?
Canım biz de onu bekliyoruz eşim soruyor en son babymallden paketiniz hazırlanıyo diye bi mail geldi sonra yok geç kargoluyorlar sanırım.. daha önce pamuk da aldım o da geç geldi. Ama bebeğin dışarıyı yüzde yüz gördüğüne emin olduğum model bu baya yüksek hatta çocuk tavana yaklaşıyo o derece

X