2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kız nasıııı :KK70: illaki görmüşündür. bak bu baya baya giyiliyor yani öyle patikliler gibi değil.. ben 6 ay aldım, 3. ayından beri giydiriyorum.. 2 ay daha çok rahat giyer. yani 5 ay falan kullanmış oluyorum. E bebekte böyle 2 li satılıyor çok rahat ve kullanışlı, patikliler gibi değil onlar evet sıkıntı. hemen kçülüyor
Bunlardan ben de aldim e bebekte cok kullanisli diye ama pijamanin bitimi corabin basladigi yer yani o dikis bebegimi cok rahatsiz etti...sıkıyordu iz kaliyordu ki 9aylik almama ragmen ben de bi daha giydirmedim😁

Kizlar sizde de ara ara kramplar oluyor mu? Boyle adet kramplari gibi?sezeryanla dog yaptim ve bu 3.seferdir regl oluyorum ama regl gunlerim disinda da 1-2dakikalik kramplarim oluyor.🙄

Kizlar sizde de ara ara kramplar oluyor mu? Boyle adet kramplari gibi?sezeryanla dog yaptim ve bu 3.seferdir regl oluyorum ama regl gunlerim disinda da 1-2dakikalik kramplarim oluyor.🙄
Canım rahim kasılmaları oluyordur ve normal sonuçta doğum yaptık rahim kendini anca anca toparlıyordur 😊
Bende de oluyor hatta adetlerim cok sancılı olmaya başladı kanamam da eskiye göre çok fazla
Doktora da gittim hiç bir sorun yok normal her şey dedi 🤗

Canım rahim kasılmaları oluyordur ve normal sonuçta doğum yaptık rahim kendini anca anca toparlıyordur 😊
Bende de oluyor hatta adetlerim cok sancılı olmaya başladı kanamam da eskiye göre çok fazla
Doktora da gittim hiç bir sorun yok normal her şey dedi 🤗
Ben de iki hafta once gittim smear felan aldirdim hatta hersey duzenli dedi...ben magnezyum destegi aliyirdum daha dogrusu doktorum ilk 3ay al demisti ben de kafama gore uzattim bebek emiyo senden magnezyumu demisti..sonra doktoruma da dedim almaya devam ediyom diye ... kizdi ...dedi kafana gore alirsan kramp da olur Allah korusun kalp krizi bile gecirirsin...ki kanda magnezyuma baktirdim gercekten tavan yapmisti🙄😁 hemen biraktim....ben de kramplarim ondan sandim hatta akintim cok vardi diye fitil de verdi ama arada kramplar olmaya devam edince normal mi bilemedim...haklisiniz tabi 5ay once dogum yaptik sonucta gayet normal ama burdan yazinca kendimin yalniz olmadigini bilmek ekstra rahatlatiyo sanirim🤤

Kızlar biz resmen ek gıdaya başladık tadımlara 3 değil 2 günlük ilerliyorum ilk gün bir tatlı kaşığı ikinci gün bir yemek kaşığı şeklinde havuca bayıldı bugün kabak başlamıştım bir çay kaşığı zor yedi aman Allahım çok kötü yaa vazgeçtim kabak tadımından siz n’aptınız kabağı verebildiniz mi?

Kızlar biz resmen ek gıdaya başladık tadımlara 3 değil 2 günlük ilerliyorum ilk gün bir tatlı kaşığı ikinci gün bir yemek kaşığı şeklinde havuca bayıldı bugün kabak başlamıştım bir çay kaşığı zor yedi aman Allahım çok kötü yaa vazgeçtim kabak tadımından siz n’aptınız kabağı verebildiniz mi?
Kabak dediginiz bal kabagi degil mi o tatlimsi normalde bebekler sever diye duymustum🤤🤔

Kizlar biz 2uykuya dustuk, yaklasik 1haftadir 2uyku seklinde rutinimiz ve cok sukur cok daha rahat uyuyor artik. Sabah 8-8bucuk gibi uyaniyor, aksam 9-9bucuk gibi uyuyor artik, eskiden uyku saati 11den once olmazdi, boyle cok rahatmis😅

Kizlar aranızda böbrek tasi düşüren var mı?
Canım ben geçen sene düşürmüştüm aslında düşüremedim amelyatla kırıldı o şekilde düştü neden sordun sende mi düşürüyorsun? Gecmiş olsun cok kötü cok ağrılı bir durum. Bende taş büyüktü idrar yolunu tıkadı idrar yolu enfeksiyonu böbrek enfeksiyonuna cevirdi filan baya sıkıntı yasadım yani

Kizlar biz 2uykuya dustuk, yaklasik 1haftadir 2uyku seklinde rutinimiz ve cok sukur cok daha rahat uyuyor artik. Sabah 8-8bucuk gibi uyaniyor, aksam 9-9bucuk gibi uyuyor artik, eskiden uyku saati 11den once olmazdi, boyle cok rahatmis😅
Biz daha düşmedik ama uzadı 2:30 2:45 olmaya başladı yakındır diye düşünüyorum 😅
Şuan nasıl uyanıklık süresi

Biz daha düşmedik ama uzadı 2:30 2:45 olmaya başladı yakındır diye düşünüyorum 😅
Şuan nasıl uyanıklık süresi
Sabah uyandiktan 2:15dk sonra 1.uykuya geciyor, 1bucuk2saat uyuyor, ondan uyanip 3saat sonra 2.uykuya geciyor. Ondan da uyanip 4saat sonra gece uykusuna yatiyor. Boyle cok daha kolay oldu ya ama o uyaniklik surelerinde ilgilenmek cok zor😅 hic is yapamaz oldum ev darmaduman😬

Kizlar biz daha ek gidaya gecmedik bebegimin kilosu ilerde diye...2-3gundur bebegim kabiz gibi kendink zorluyor ikiniyor kipkirmizi oluyor 20-30saniye kadar ..halbuki kabiz degil gunde 2-3kere kaka da yapiyo ...benzer durum yasayan var mi?yediklerimi sorguluyorum ama hep yedigim seyler🙄

Kizlar biz daha ek gidaya gecmedik bebegimin kilosu ilerde diye...2-3gundur bebegim kabiz gibi kendink zorluyor ikiniyor kipkirmizi oluyor 20-30saniye kadar ..halbuki kabiz degil gunde 2-3kere kaka da yapiyo ...benzer durum yasayan var mi?yediklerimi sorguluyorum ama hep yedigim seyler🙄
Biraz üştümüş o da gaz yapmış olabilir, kendini sıklıkta sonra gaz çıkıyorsa gaz ağrı yapıyordur.

Kızlar hoppala zipziplar da yürüteç gibi zararlı mı? Doktoruna danışan oldu mu? Benim kız sürekli ayağa kalkmak istiyor, yürüteçin zararlarını okuyunca almadım ama zararı yoksa bari hoppala alayım diyorum.

Bizde tam tersi kabağı havuç ve tatlı patatesten çok sevdi ben de şaşırdım.

X