2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Birçok uygulama gereksiz olabilir ama o iki günde bir çifte artışın beklendiği beta hcg çok önemli. Bu konuda sizin gibi düşünmüyorum ben evet kimyasal gebelik kendi kendine sonlanıyor ancak dış gebelik denen şey öyle değil tüp kaybına iç kanamaya ölüme kadar götürüyor belki çevrenizde bunu yaşayan yok bilmiyorsunuz Ama kol delik deşik de olmuyor bizzat eşim bunu takip etmeliyiz dedi eşim de doktor zararı olsaydı kan aldırmanın bana yaptırmazdı diye düşünüyorum sonuçta benden para almıyor 🤪😅😅😅 Ha baktık artış iyi kalp atışını duyana kadar ben de gitmedim hastaneye. Ben açıkçası türkiyede av olmayı tercih ederim yurtdışında kaderine terk edilmiş olmaktansa... en azından istediğim zaman gitme gitmeme lüksüm var zaten 1-1.5 ayda bir gidiyorum ben mesela bu annenin tercihi olmalı bence❤️
Ben de yurtdışında yaşıyorum ülkeden ülkeye değişiyor herşey. Ben nasipse doğuma ülkeme gelmeyi planlıyorum. Bulunduğum yerde de imkan çok ama ülkemde olmak bana güven veriyor.
Kızlar gercekden her ıkı ülkede yasamıs bırı olarak aradakı farkı bende az cok bılıyorum:) tr de paran oldumu her testı yaparlar her ımkana sahıpsın ıstedıgın özel doktora gıdersın pasa keyfın nasıl ısterse,,, devlet hastanelerınde aynı seyı yasıyamıyorlar malesef ,,, keske herkes bu ımkandan yararlanabılse,,,, ama ben almanyada rıskım olmadıgı surece evet az ultrasyona gırıyorum ama bı kanama lekelenme agrı sızı oldumu hemen bakılıyor ultrasyonla ama bır sorun yoksa ebe bakıyor 2 haftada 1... ebe her gıtıgımde ıdrar testı kan testlerı bebegın kalp atısı kılo vb seylere bakıyor.... dogum yapıcaksın trde paran oldumu yıne ıstedıgın yerde dogurursun kı bınlerce tl alıyor özel hastaneler ama almanyada her hastane bedava özel devlet dıe bısey yok hepsı özel,,, bu yuzden cok uzuluyorum gercekden trde durumu olmayanlara keske herkes aynı ımkana sahıp olsa
Ben özele gidiyorum ama devlette doğum yapan akraba ve arkadaşlarım da var ve avrupadan kötü değiller.
İlerde göğüs ucunun yara olmaması için herhangi bir krem kullanan var mı? Bu konuda bilgisi olan var mı?
Kırsal kesimde yaşıyorum. Doktorla pek iletişim kuramıyoruz malesef.
Kızımda kullanmıştım lansiloh krem. Nasipse bu sefer de kullanacağım.

Ben 60 ile hamile kaldigimi ogrenince, daha önce ki tecrubelerden dolayi bulanti vs baslamadan ne bulduysam yeyip 3 kg aldim. 11. Haftaya kadar onlari geri verdim.suan 61 civariyim.
Çok güzel aslında aşırı kilolu olmadan hantallaşmadan gebeliğin sonuna kadar gider umarım :) ben azıcık kilolu hamile kaldım 68-69 civarıydım şimdi 62-63 gidip geliyorum 70 - 75 ile kapatırız inşallah :sampiyon:

Aslinda acabilirdi Bizde israr ettik ac diye ama Ablam ugrasmak istemedi. Kaderci davrandi. Allah tarafindan oldu dedi.
Ablanız çok mukkades insanmış ❤ her işte vardır bir hayır demekten başka birşey gelmiyor, sağlıkla büyüsün keyifle büyüsün her daim mutlu olsunlar🌸🌞 Sorumluların ceza almasını isterdim ben affınıza sığınarak yazdım dava acilabilecigini, ablanız yüceliğini göstermiş 😌

Son aşamaya kadar takip yapiliyormu yapılıyor. Neden gözden kaçmış ikili tarama için söylemiyorum ben, genel söylüyorum sonucta anne babada hata yoksa bu hata dr dadir değilmi? Bakın ultrason cihazının eski olmasından kaynaklı bile bazı bulgulari farkli yorumlayabiliyorlar kaldı ki ikili üçlü test sonucunu yanlış yorumlayıp yada yanlış sonuç veren labaratuvarlarda var. Bunların sistemden ayıklanması gerek.Ayrica ikili test uclu test gereksiz vs bu söylemler cok tehlikeli, gecekonduda yaşayan hamile kadınlarda var bu testlerden başka alternatifi olmayanlar da var heryerde.
Kisinin kendi tercihi özgür iradesi, yanlış yönlendirme den korkarım vebal daha ağırdır.
Bence dojtorlar bu testlere yeterli diyorsa yeterdir...fetal dna testi icin 3000 tl cubarindan bahsediliyor acikcasi ultrason bulgusu ve ikili tarama testi duzgun ciktiysa bu kadar para verilmesi cok sacma...doktorum ikili tarama testi %90 lik dogruluk payi var dedi ve ultrason bulgularinda sikinti gorulmediyse baska testi sahsen onermem dedi....geriye%10 luk bir ihtimal kaliyor pinpirikli davranip odemek isteyen oder bjsey diyemem ama sahsen odeme durumum var sukur ama ben 3000 tl yi suan icin o teste odemek istemem hele ki hersey normalken ve doktorum onermiyorken...yani 2 li ve 3lu testleri bosuna olsa doktorlar neden yapsin? Sonuc olarak sadece alinan kana gore degil kadinin yasina,oykusune ,ultrason verilerine ve pek cok kriterlere gore baska testlere yoneltirler....

Son aşamaya kadar takip yapiliyormu yapılıyor. Neden gözden kaçmış ikili tarama için söylemiyorum ben, genel söylüyorum sonucta anne babada hata yoksa bu hata dr dadir değilmi? Bakın ultrason cihazının eski olmasından kaynaklı bile bazı bulgulari farkli yorumlayabiliyorlar kaldı ki ikili üçlü test sonucunu yanlış yorumlayıp yada yanlış sonuç veren labaratuvarlarda var. Bunların sistemden ayıklanması gerek.Ayrica ikili test uclu test gereksiz vs bu söylemler cok tehlikeli, gecekonduda yaşayan hamile kadınlarda var bu testlerden başka alternatifi olmayanlar da var heryerde.
Kisinin kendi tercihi özgür iradesi, yanlış yönlendirme den korkarım vebal daha ağırdır.
Ayni seyi tekrar etmekten hakikaten yoruldum. Ikili test ucli test dortlu test hepsi olasilik veriyor kesin sonuc degil diyorum. Bence ultrason verileri onemli ve maalesef ki ultrasonda da hicbir bulgu tespit edilemeyebiliyor. Evet herkesin kendi akli var fikri var aklini kullanir kendisi icin hangisi uygunsa onu tercih eder. Neyin vebalinden bahsediyorsunuz ayrica. Bana gore mi hareket ediyor insanlar?? Herkes okur eder kendine uygun olani dogru bulduğunu yaptirir. Ben de herkes gibi kendi dusuncemi paylastim bu tepki dolu mesaja da hicbir anlam veremedim cvp vermezseniz sevinirim cunku polemige girmeyi hic sevmem.

Merhaba kızlar uzanır sekılde hapsurunca ıcınde sankı bırsey yırtıldı okadar keskın bır agrı gırdıkı bıranda cok korktum boyle bırsey yasayanlar var mı aramızda cuma gunu randevum var geçmıyor bır turlu zaman

Ayni seyi tekrar etmekten hakikaten yoruldum. Ikili test ucli test dortlu test hepsi olasilik veriyor kesin sonuc degil diyorum. Bence ultrason verileri onemli ve maalesef ki ultrasonda da hicbir bulgu tespit edilemeyebiliyor. Evet herkesin kendi akli var fikri var aklini kullanir kendisi icin hangisi uygunsa onu tercih eder. Neyin vebalinden bahsediyorsunuz ayrica. Bana gore mi hareket ediyor insanlar?? Herkes okur eder kendine uygun olani dogru bulduğunu yaptirir. Ben de herkes gibi kendi dusuncemi paylastim bu tepki dolu mesaja da hicbir anlam veremedim cvp vermezseniz sevinirim cunku polemige girmeyi hic sevmem.
Tepki değil yazdığım şeyler, 9 yıl sağlık sektörün de calistim ayrica 1,5 yil tip eğitimi almıştım ayrica o cihazların hepsinin çalışma prensiplerine matematiksel işlemlerine kadar anlatırım size. Demek istediğim siz ikili taramaya iyi bakmayın fikrinizi belirttiniz her defasinda onemli degil sadece her firsatta sizin fikrinizi biliyoruz yaziyorsunuz amniyosentez cvs icin bile dusuk riski var diye her firsatta yazıyorsunuz. Burayı hicbir bilgisi olmayan hamile kadınlar da okuyor keskin bir yargı her zaman tehlikelidir olumsuz fikirler olumlu fikirlerden daha hızlı yayılır empoze edilir, bunu söylemeye çalışıyorum. Bu arada olasılık matematiksel işlemler benim sahsen işim ne olduğunu da emin olun çok iyi biliyorum. Defalarca yazdınız zaten olasilik veriyor diye tekrarlamaniza gerek yok zaten okuyoruz sizden bunu sürekli 👍

Bence dojtorlar bu testlere yeterli diyorsa yeterdir...fetal dna testi icin 3000 tl cubarindan bahsediliyor acikcasi ultrason bulgusu ve ikili tarama testi duzgun ciktiysa bu kadar para verilmesi cok sacma...doktorum ikili tarama testi %90 lik dogruluk payi var dedi ve ultrason bulgularinda sikinti gorulmediyse baska testi sahsen onermem dedi....geriye%10 luk bir ihtimal kaliyor pinpirikli davranip odemek isteyen oder bjsey diyemem ama sahsen odeme durumum var sukur ama ben 3000 tl yi suan icin o teste odemek istemem hele ki hersey normalken ve doktorum onermiyorken...yani 2 li ve 3lu testleri bosuna olsa doktorlar neden yapsin? Sonuc olarak sadece alinan kana gore degil kadinin yasina,oykusune ,ultrason verilerine ve pek cok kriterlere gore baska testlere yoneltirler....
Benim ilk gebeligimde olasilik cok dusuk cikmasina ragmen dr bana ne dedi biliyor musunuz? Bu teste gore riskin cok az gorunuyor evet ama ben sana bebegin saglikli dogacak diyemem dedi. Cunku olasilik 10000 kiside bir bile olsa o bir kisi sen olabilirsin dedi. Ben buradan sadece bildiklerimi aktariyorum ama nedense insanlar beni vebal almakla sucluyorlar. Genel olarak herkese yaziyorum. Bilmek iyidir bence bilin ama aklınız size neyin dogru oldugunu soyluyorsa ona gore hareket edin bana ya da bir baskasina gore degil. Buraya da artik yazip sinirlerimi bozmamaya karar verdim. Hepinize saglikli dogumlar dilerim hoscakalin🙌

Tepki değil yazdığım şeyler, 9 yıl sağlık sektörün de calistim ayrica 1,5 yil tip eğitimi almıştım ayrica o cihazların hepsinin çalışma prensiplerine matematiksel işlemlerine kadar anlatırım size. Demek istediğim siz ikili taramaya iyi bakmayın fikrinizi belirttiniz her defasinda onemli degil sadece her firsatta sizin fikrinizi biliyoruz yaziyorsunuz amniyosentez cvs icin bile dusuk riski var diye her firsatta yazıyorsunuz. Burayı hicbir bilgisi olmayan hamile kadınlar da okuyor keskin bir yargı her zaman tehlikelidir olumsuz fikirler olumlu fikirlerden daha hızlı yayılır empoze edilir, bunu söylemeye çalışıyorum. Bu arada olasılık matematiksel işlemler benim sahsen işim ne olduğunu da emin olun çok iyi biliyorum. Defalarca yazdınız zaten olasilik veriyor diye tekrarlamaniza gerek yok zaten okuyoruz sizden bunu sürekli 👍
Beni baya ilgiyle takip etmissiniz ne guzel😊 ama ben sizin tarzinizdan hic hoslanmadim cvp vermiycem bu yuzden yoksa emin olun yazacak çok seyim olur. Iyi gunler🙌

Benim ilk gebeligimde olasilik cok dusuk cikmasina ragmen dr bana ne dedi biliyor musunuz? Bu teste gore riskin cok az gorunuyor evet ama ben sana bebegin saglikli dogacak diyemem dedi. Cunku olasilik 10000 kiside bir bile olsa o bir kisi sen olabilirsin dedi. Ben buradan sadece bildiklerimi aktariyorum ama nedense insanlar beni vebal almakla sucluyorlar. Genel olarak herkese yaziyorum. Bilmek iyidir bence bilin ama aklınız size neyin dogru oldugunu soyluyorsa ona gore hareket edin bana ya da bir baskasina gore degil. Buraya da artik yazip sinirlerimi bozmamaya karar verdim. Hepinize saglikli dogumlar dilerim hoscakalin🙌
Yok ben kesinlikle bir tepki olarak yazmadim...dediginiz gibi herkes kendi fikrini beyan eder tabiki...sinirkenecek bir durum da elbette yok...yapan yapar ileri tetkik elbette...kimseye neden yapiyirsun deme luksumuz yok ki veya neden yapmiyirsun deme luksumuz de zaten yok....bu platformda herkes kendince dogrulari yazar ....isteyen alir istemeyen almaz lutfen yanlis anlamayin gebelik donemi hepimiz icin ayri stresli bir surec...mesela doktorunuz 10.000 de 1 ihtimal demis ve bu konusmasi beni de tedirgin eder tabiki ama tipta zaten beyin olumu gerceklesmis %99 donusu olmayan birine de doktorlar %1lik ihtimalden bahsederler ve o an gercekten o ihtimale bile tutunuyor insan bu da boyle bisey 10.000 de 1 demis ama o 1 lik kesim insanin canini sikmaya elbette yeter ki doktorlar genelde kesin kinusmazlar ki aksi durumda gidip hesap sorani olmasin diye

Ben de yurtdışında yaşıyorum ülkeden ülkeye değişiyor herşey. Ben nasipse doğuma ülkeme gelmeyi planlıyorum. Bulunduğum yerde de imkan çok ama ülkemde olmak bana güven veriyor.

Ben özele gidiyorum ama devlette doğum yapan akraba ve arkadaşlarım da var ve avrupadan kötü değiller.

Kızımda kullanmıştım lansiloh krem. Nasipse bu sefer de kullanacağım.
Bende gerek bu platformda gerek tanıdıklarımdan cok duydum devlet hastanesınde yapılan muameleyı özelle kesınlıkle kıyaslanamaz tabıkıde her yer için gecerli degıl ultrasyon fotosu vermeye tenezzul etmeyen doktorlar duydum cınsıyet soruldugunda bakmıyorum cınsıyete dıyen doktorlar duydum yanı babalarının hayrına yapmıyorlar bu ısı ama hersey ortada,, keske herkes aynı ımkandan faydalanabilse

Evet internette ekstra belirtiler olduğu söyleniyor ama belirti göstermeyip tek tüpünü kaybeden var benim ailemde ,dış gebelikle damar patlaması ihtimalini kıyaslayamam o tip bi bilgim yok Ama sonuçta bir ihtimal ve bu ihtimali kan vererek kaldırabiliyorum neden yaptırmayım ki? Sizin için stres unsuru olabilir sürekli takip etmek ama başka bir kadın için aksine rahatlamaya sebep olabilir Mesela ben 15. Haftaya kadar ultrasonla görmesem esas stres olurum doktora ayda 1 gidince hiç stresim olmuyor bu bana bağlı. Ben devlete hiç yük oluğumuzu düşünmüyorum dediğim gibi vergimi veriyorum maaşımın bulunduğu vergi dilimi itibariyle 10 günü devlete vergi vermek için çalışıyorum e bi zahmet tetkiklerim de yapılsın yani 😅 Devlet sadece almak için değil sosyal devlet ilkesi nedeniyle vermek için de var nitekim çok şükür bakılıyor da 🤲🏻Evet en büyük şanslarımdan biri eşimin mesleği keşke pediatrist olsaydı daha çok işe yarardı ama neyse 🤪
Bence doktor olan bir Kocanin her alanda uzmanligi olmali ☺️.
Aklima , kocasi doktor olan bir arkadasimla yaptigim konusma geldi simdi.
Ne kadar Sanslisin evde Dr var bir slklnti olsa hemencecik tani koyup yonlendirir muhabbetine basladim. Yok be dedi ne olsa ya da ne sorsam uzmanina danismak lazim deyip duruyor dedi. Aa Ben daha sansliyim o zaman benim ki muhendis olmasina ragmen cocugun atesi oldugunda paracetamol verelim diyor en azindan demistim. ☺️
Biraz once devletin yukumlulugu ile ilgili cevap vermeyi atlamisim. Cok haklisiniz vergilerimizin karsiligini gerekli sekilde ve yerlerde adil bir sekilde almaliyiz. Disardan gordugum kadariyla, orada yasamadigim Icin Tam olarak hakim degilim ama ayni sistem bir hastaliga ya da bolume gerekli destegi vermezken, Bir baska bolume extra butce ayiriyor.

Merhaba kızlar uzanır sekılde hapsurunca ıcınde sankı bırsey yırtıldı okadar keskın bır agrı gırdıkı bıranda cok korktum boyle bırsey yasayanlar var mı aramızda cuma gunu randevum var geçmıyor bır turlu zaman
Merhaba rahminiz gerilmistir belki ondan olabilir..doktorunuza ulasmaniz mumkunse bi yazin ona isterseniz iciniz rahat olsun diye

Beni baya ilgiyle takip etmissiniz ne guzel😊 ama ben sizin tarzinizdan hic hoslanmadim cvp vermiycem bu yuzden yoksa emin olun yazacak çok seyim olur. Iyi gunler
Sizi ilgiyle takip ettiğimden değilde her fırsatta buraya o meşhur fikirlerinizi buraya gelip bir umut bilgi almak isteyen annelere ısrarla ve devamlı yazıp, bu da tesadüf ne hikmetse sürekli karsima düştüğü icin olabilir mi?😉 Hoşçakalın 👋

Yok ben kesinlikle bir tepki olarak yazmadim...dediginiz gibi herkes kendi fikrini beyan eder tabiki...sinirkenecek bir durum da elbette yok...yapan yapar ileri tetkik elbette...kimseye neden yapiyirsun deme luksumuz yok ki veya neden yapmiyirsun deme luksumuz de zaten yok....bu platformda herkes kendince dogrulari yazar ....isteyen alir istemeyen almaz lutfen yanlis anlamayin gebelik donemi hepimiz icin ayri stresli bir surec...mesela doktorunuz 10.000 de 1 ihtimal demis ve bu konusmasi beni de tedirgin eder tabiki ama tipta zaten beyin olumu gerceklesmis %99 donusu olmayan birine de doktorlar %1lik ihtimalden bahsederler ve o an gercekten o ihtimale bile tutunuyor insan bu da boyle bisey 10.000 de 1 demis ama o 1 lik kesim insanin canini sikmaya elbette yeter ki doktorlar genelde kesin kinusmazlar ki aksi durumda gidip hesap sorani olmasin diye
Cok guzel yazmissiniz. Evet herkes stresli ben de durduk yere insanlari sıkıntıya sokmak istemem. Ben bir sorun varsa ultrason verileri sayesinde ztn biseyler gozlemleniyor extra ikili test kesinlik aonuc da vermezken insanlari strese sokuyor diyorum. Ztn dr ultrasonda sorun gorurse amniyosentez oneriyor onu da cok sukur herkes yaptırabiliyor. Yontemde dusuk ihtimali oldugunu da ben soylemedim ayrica. drlar soyluyor ama benim icin gerekli olsa ben her turlu testi yaptirirdim cok sukur gerekmedi. Saglikla dogsun bebeginiz inşallah hoscakalin 💜🌸

Sizi ilgiyle takip ettiğimden değilde her fırsatta buraya o meşhur fikirlerinizi buraya gelip bir umut bilgi almak isteyen annelere ısrarla ve devamlı yazıp, bu da tesadüf ne hikmetse sürekli karsima düştüğü icin olabilir mi?😉 Hoşçakalın 👋
Tarzinizi iyice belli ettiniz diyecek baska birseyim yok😊

Cok guzel yazmissiniz. Evet herkes stresli ben de durduk yere insanlari sıkıntıya sokmak istemem. Ben bir sorun varsa ultrason verileri sayesinde ztn biseyler gozlemleniyor extra ikili test kesinlik aonuc da vermezken insanlari strese sokuyor diyorum. Ztn dr ultrasonda sorun gorurse amniyosentez oneriyor onu da cok sukur herkes yaptırabiliyor. Yontemde dusuk ihtimali oldugunu da ben soylemedim ayrica. drlar soyluyor ama benim icin gerekli olsa ben her turlu testi yaptirirdim cok sukur gerekmedi. Saglikla dogsun bebeginiz inşallah hoscakalin 💜🌸
Evet sanirim ayni seyleri demisiz dolayli olarak 🤣ultrasin verileri ve 2li testi temizse ust teste gerek gormuyorum ben de....tipta risk her daim vardir tabiki...gecen sene mide sikintim icin endoskopi olacaktim bi ton evrak imzalattilar avukat oldugum icin incelemeden imzalamak istemedim icerikte verilen sadasyonda milyonda 1 de olsa uyanamama ihtimalini okudum mesela veya endoskopi esnasinda şoka girebilecegimi veya midemin delinebilecegi gibi pek cok olasilik yani saglik sektorunde calisanlar asla kendilerini atese atmazlar her daim bir acik kapi birakirlar ki hakli olarak kessin konusmamalari da lazim🤲biz evhamli insanlar da %99 ihtimali degil gider %1 lik ihtimale takariz kafayi malesef....dediginiz gbi Rabbim hepimizin bebislerini korusun saglkla kollarimiza alalim yeter🤲🤲

Peki bu down sendromu vb detaylı ultrasonda belli olmaz mı, tamamen bilmediğimden soruyorum. Bebek detaylı olarak inceleniyor ya orada, atıyorum tüm testleri pozitif güzel gelmiş olan biri olsa bile incelemede belli olmaz mı 🧐

Valla hamile kaldığımdan beri dert sahibi oldum. Gittiğim bir doktor da rahat ol sakin ol demiyor. Bir ilaç içsem risk olabilir sen bilirsin, bi test sınırda geliyor hemen acil şuraya git buraya git, bir şey sorarim emin olamam bilemem yorum yapamam ben istemem ama sen bilirsin cevapları çok yordu beni😔

o yüzden elbette önlem alalım, ama çok kafaya takmamaya calisiyorum. Sakınılan göze çöp batar misali. Doktorum bana da ikili test yaptı ve fetal dna da yaptır istersen dedi daha ikili için kan vermeden. Ben yaptırmadım, olumlu da düsünüyorum bir şey olmayacak diye. Bir sorun olursa bi yerden patlak vereceğine inanıyorum. O zaman düşünülür. Herkes sağlıkla alsin bebeğini kucağına. 🤲🏻

X