2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Anne yani beşikte yatan bebeklerin hiç büyüyememesi lazım o zaman. Zaten ilk 4 ay koydugun gibi alıyorsun bebeği. Yaygın bi uygulama yani
İyi de anne yanı yatağın içine biz girip yatmıyoruz ki yan tarafı açık olsa da aynı yatak gibi olmuyor o kendi yatağı sen kendi yatağında yatıyorsunuz. Zaten anne ile bebeğin aynı yatakta herhangi bir yükseltici olmadan yatmaya da karşı doktorlar. Örneğin daha yüksek baby nest, reflü yatağı gibi yatılması gerektiğini söylüyorlar. Zaten olmayabilir de ihtimalden bahsettim genelleme yapmadım ki. Eleştirmek için vs söylemedim daha yeni okuyorum bunları görmüşken paylaşmak istedim sadece sana neden bebeğine dolap almıyorsun demedim yani ğkğmğmğjpn iyi günler dilerim 😊

Çok teşekkür ederim. Sabahtan beri bi ağlıyorum bi diyorum hayırlısı..

Çok geçmiş olsun😔 Fetal DNA sonucu iyi geldi sanırım çok sevindim adınıza. Fetal DNA yi nerede yaptırdınız?

Çok geçmiş olsun sizlere de😔 Umarım sonuçlarınız içinizi ferahlatır. Amniyosentez konusunda tereddüte düştüm riskli diye emin olamıyorum doktor bakalım ne diyecek. Bununla ilgili herhangi bir sorun yaşamamanıza çok sevindim🤲🏻 Nasıl bir süreç anestezi yapılıyor mu ne kadar sürüyor? Bizim de değişmeyecek aldırmayı düşünmüyoruz ama bilmek de istiyoruz. Kafam karışık açıkçası
Canım bana doktor önce fetal yaptıralım zaten detaylıya da gireceksin amniyosenteze şun gerek yok demişti. Senin kaçıncı haftan ? Detaylına daha varsa içinin rahat etmesi için, senİ zorlamayacaksa fetal dna yaptır istersen tabi dr un ne diyecek bakalım. Ben Acıbadem e gidiyorum testi de orda aldılar 4000 tl ödedik. Çok şükür temiz geldi. O kadar çok sayfa, yorum okudum ki şöyle söyleyim 4 lüsü riskli çıkanların nerdeyse tamamında sonuclar temiz gelmiş. İnşallah seninde öyle gelecektir içini ferah tut canım🙏🏻

İyi de anne yanı yatağın içine biz girip yatmıyoruz ki yan tarafı açık olsa da aynı yatak gibi olmuyor o kendi yatağı sen kendi yatağında yatıyorsunuz. Zaten anne ile bebeğin aynı yatakta herhangi bir yükseltici olmadan yatmaya da karşı doktorlar. Örneğin daha yüksek baby nest, reflü yatağı gibi yatılması gerektiğini söylüyorlar. Zaten olmayabilir de ihtimalden bahsettim genelleme yapmadım ki. Eleştirmek için vs söylemedim daha yeni okuyorum bunları görmüşken paylaşmak istedim sadece sana neden bebeğine dolap almıyorsun demedim yani ğkğmğmğjpn iyi günler dilerim 😊
Bebekleri birlikte yatırmayı ben icat etmedim ben de onu demek istiyorum. Zaten aynı yatakta iki bebek yatsa da reflu yatağı olacak ikiz bebek yatakları var. Aynı yatak içinde ortaya file gerilmiş ani bebek ölümüne sebep olsa üretimi durdurulur. Koyduğun gini alıyorsun cümlesinden kastım da bebekler dönmüyor zaten anca elini ayağını oynatır.
Ikiz bebeklerin ilk 4 ay birlikte yatırılması tavsiye ediliyor ayrıca. 4.aydan sonrası sakıncalı dediğin gibi dönüp diğerinin ağzını burnunu kapatabilir en iyi ihtimalle birbirini uyandırırlar. Ben de sana iyi günler dilerim bilgilendirme için teşekkürler. Oyuncak ve battaniye koymam yatağa 😊

Çok geçmiş olsun😔 Fetal DNA sonucu iyi geldi sanırım çok sevindim adınıza. Fetal DNA yi nerede yaptırdınız?

Çok geçmiş olsun sizlere de😔 Umarım sonuçlarınız içinizi ferahlatır. Amniyosentez konusunda tereddüte düştüm riskli diye emin olamıyorum doktor bakalım ne diyecek. Bununla ilgili herhangi bir sorun yaşamamanıza çok sevindim🤲🏻 Nasıl bir süreç anestezi yapılıyor mu ne kadar sürüyor? Bizim de değişmeyecek aldırmayı düşünmüyoruz ama bilmek de istiyoruz. Kafam karışık açıkçası
Fetal dna'yı 2500-3000 aralığında yapıyorlar, benim yaptırdığım 2950ydi. Panorama testti benimkinin adı, Biruni Laboratuvarlarında yapıyorlar.
Amniyosentez de o kadar korkulacak bir şey değil diye anlatıyorlar. İçinizi ferah tutun.

Kızlar biraz farklı bir konu olacak ama hamilelikte kereviz tüketme ile ilgili bilgisi olan var mı? Nette bazı sayfalarda yararlı diyor bazı sayfalarda kesinlikle uzak durulması lazım diyor. Gerçi bundan sonra doğum yapana kadar yemem artık.

Kızlar ben detaylı ultrasondan çıktım 🙂 herşey yolunda organları iyi.bebegin suyu iyi.kan akışı normal.ve benim bacağında pıhtı vardı.onun için de doppler ultrason girdim.pihti geçmiş.kan sulandiriciyi günde 1 e düşürdüler 😀

Maşallah maşallah canım darısı bizim başımıza Allah tamamina erdirsin.

Kızlar biraz farklı bir konu olacak ama hamilelikte kereviz tüketme ile ilgili bilgisi olan var mı? Nette bazı sayfalarda yararlı diyor bazı sayfalarda kesinlikle uzak durulması lazım diyor. Gerçi bundan sonra doğum yapana kadar yemem artık.

Benim bugünki menüde portakallı kereviz vardı öğlen yedim . Ben hiç duymadım zararini normalde çok cok faydali ama araştirmalı.
Simdi baktım bebeğe zararlıymış. 😢

Benim bugünki menüde portakallı kereviz vardı öğlen yedim . Ben hiç duymadım zararini normalde çok cok faydali ama araştirmalı.
Simdi baktım bebeğe zararlıymış. 😢
Benim de dün menü öyleydi. Tabi yedikten sonra baktım yine😀 (öncesinde baksam yemezdim) çok farklı yazılar var. Neyse Rabbim korur minikleri. Bundan sonrası için dikkat ederiz artık.

Çok geçmiş olsun. Eminim çok streslisinizdir ve bence de öğrenmeniz iyi olur. Buna göre kendinizi hazırlar ve kendinizi eğitecek zamanı bulursunuz. Bebeğin ihtiyacına göre hastaneyi seçersiniz, belki müdahale gerektiren bir doğum vs olabilir doktor araştırmanızı yaparsınız. Bu durumlarda bilmek çok büyük avantaj.

Bu arada ben önceki gebeliğimde amniyosentez yaptırmıştım korkulacak bir işlem değil. Bu gebeliğimde de amniyosenteze benzeyen cvs yaptırdım kendi isteğimle. Ama girişimsel bir işlem olduğu için her zaman riski var. Yaptıracak olursanız kendi doktorunuz bu konuda uzman değilse bunu yapabilecek iyi bir perinatolog bulmanızı öneririm. Riski doktordan doktora değişen bir işlem gibi çünkü doğrudan elle uygun noktaya giriş yapılıyor büyük bir iğne ile. En uygun yeri bulmak vs önemli oluyor bu durumda.
Moralinizi yüksek tutun. İkili testinizi doğru zamanda yaptırdıysanız oradaki sonucu da değerlendirmeye alın. O daha doğru çıkıyor diyorlar 4lüye göre.

X