2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bana da bugün doktorum aksamları papatya melisa cayı içebilirsin demişti bence siz de en iyisi doktorunuza sorun ama papatya çayının rahatlatıcı etkisi olduğundan adet oldugumuz donemlerde rahim kasılmalarımızı rahatlatması için içmemiz önerilir yani adet olmayan birine papatya cayı iç adetin gelsin gibi birsey duymadım zaten daha önce
Allah alla 😄 bende internette papatya çayı içilebilir diye okumuştum o yuzden abertmadan ondan içiyordum sadece ama doktoruma soracağim böyle benimde kafam karıştı 😁

Kızlar ben joie park yatak aldım geçen indirimlerden, bunun iç yatak ölçüsü 65*95 biraz küçük geldi bana, buna göre çarşaf falan bulabiliyor muyuz internette bulamadim pek hep standart 60*120ler var, bir de yenidoğan için sanırım yorgan vs olmuyor sadece örtü mü örtüyoruz ne yapıyoruz 😅 şimdi nevresim takım almak falan gereksiz mi hangi aydan itibaren kullanılıyor ay hiçbişey bilmiyorum resmen😓 bir de iç yatak için sünger olmalı değil mi? Yine e bebekte gördüm bazı uygun fiyat yataklar ama kaliteli gelmedi. Biraz yüksek fiyata çıkıp kaliteli bi sünger iç yatak almak mantıklı mı, park yatakta ne kadar yatar ki bebiş acaba?
Oğlum 4 yaşında hala yorgan kullanmış değiliz 🤣 battaniye, müslin, uyku tulumu şeklinde kullanıyorum. Ben bebekken de battaniye örttüm üstüne ayakları örtmeyecek şekilde örtüyordum üstünü kipirdaninca yüzünü kapanmasın diye zaten çok sık uyanan bir bebekti hiç üstünü örtecek zaman bırakmıyordu 🤣
Carsaf olarak kumaş alıp kendim dikmistim ben istediğim ölçülerde.
Bebek odası alırken hediye edilmişti iç yatak onu kullanmıştım

Hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullansın inşallah 🧿🤲🏻Çarşaf da iyi olabilir o ölçülere uygun ikeada english homeda belki vardır bana da önerdikleri şey müslin örtüler var ya mesela 120x120 cm ölçüsünde onu çarşaf gibi serebilirsin dediler zaten yaz bebesi olucak bizimkiler ilk evrede , hava alan ter çeken kumaşmış onlar. Dikkat etmemiz gereken tek husus yatağın içinde katlanma yapmamasıymış yani çok gergin olacak şekilde sabitleyin diyorlar. Yastık kullanılmayacak diye biliyorum zaten baby jem in düz kafa yastığını alıcam ben yastık değil o da zaten yastıksız yorgansız battaniyesiz yatacak bi süre bebeler 😅üstüne de bi şey örtmeyin örtecek iseniz sadece müslin bez diyorlar ama burada tecrübeli annelerimiz vardır keşke söyleseler öğreniriz 😊 hangi park yatağı aldınız ben de ilk 6 aydan sonra joie ilüzyonu düşünüyorum her yere taşınabilir diye 🙂
Merhaba ben müslin uyku tulumu aldım trendyoldan çok kullanışlı olduğu söylendi size de fikir olsun 🙏

Merhaba kizlar. Herkese saglkli gebelikler dilerim. Ben 18.haftaya geldim. Rahimde kasilma sebebiyle progestan fitil olarak kullaniyrm. Yalniz plesentada vakualler varmis. Bu ne demek oluyor bileniniz varmi? Kasilma bi sorun teskil edermi. Tup bebek oldugu icin tedrgnm

Şimdi düşündüm de eğer aradığımız ölçüye uygun çarşaf bulamazsak o müslin bezlerden yatağın ölçüsüne uygun lastikli çarşaf yaptırılabilir terzide. Ben evlenirken tüm çarşaflarımı kullanışlı olsun diye lastikliye çevirttirmiştim terzide. Ayrıca üstünü örtmek yerine uyku tulumları oluyor ben onlardan edinmeyi düşünüyorum kendi adıma kundak gibi olanı da varmış hatta tam bilmiyorum ama üstüne battaniye yorgan düşünmüyorum şimdilik 😊
Mehaba teşekkür ederim öncelikle, aynen müslin bezlere lastik geçirtilip yaptırılabilir haklısın. Joie commuter change modelini aldım ben, çok büyük bişeye ihtiyaç duymadım maximum 2 yaşa gelene kadar kullanırım diyorum, sonrasında oda yapacağım takım olsun diye. Uyku tulumları ve kundaklar da cok mantıklı. Anladığım kadarıyla ben de iç yatak için biraz çarşaf, bolca müslin bez ve bebe battaniyesi ile idare edeceğim. Annemle tartışıyoruz bazen bu ne çadır gibi diyor😅 o klasik beyaz büyük beşiğini alıp içini allayalım pullayalım modunda ama gerçekte yenidoğan yatağı maksimum sadelikte olmalıymış okudukça öğreniyorum.

yalniz park yatağın içine ben iç yatak kesin alacağım, özellikle orta sertlikte sünger diyorlar omurga gelişimi için. Bazı arkadaşlar yün yorgan vs ile yatak yapmis ama bu benim kendi düşüncem tabii🥰 tek sorun kaliteli iç yataklar park yatak parasına satılıyor. 🤣

bir de anne yanı reflü yatağı alırım salonda öyle otururuz işte diye düşünüyorum bakalım🤣

İyi akşamlar hanımlar bugün saat 4 gibi kanamam oldu telaşla doktora koştuk tabi rahim ağzı açılmış su kesesi biraz dışarı sarkmış beni üniversite hastanesine yönlendirdiler yapacak pek bir şey yok dediler birazda suyum geldi tabi şimdi hastanede yatıyorum bir hafta on gün dayanabilirsek kızımla belki ufak bir ihtimal ama şansımız olur ama büyük ihtimal düşükle sonuçlanacak gibi gözüküyor dualarınızı bekliyorum

17.haftada yanılmıyorsam dendi. Geçen hafta gittim 20.haftada arka duvara doğru çıkmış sorun yok dedi. Vajinal en son 14-15.haftada bakıldı.
Maşallah inşallah olması gereken yere çıkar ve durur hayırla kolayca normal doğum yaparsın canım çok sevindim ☺️

benim en son 9. Haftada bakılmıştı doktoruma güveniyorum ama internette o kadar çok şey yazıyor ki vajinal muayene ile ilgili çok gerildim 🙄

İyi akşamlar hanımlar bugün saat 4 gibi kanamam oldu telaşla doktora koştuk tabi rahim ağzı açılmış su kesesi biraz dışarı sarkmış beni üniversite hastanesine yönlendirdiler yapacak pek bir şey yok dediler birazda suyum geldi tabi şimdi hastanede yatıyorum bir hafta on gün dayanabilirsek kızımla belki ufak bir ihtimal ama şansımız olur ama büyük ihtimal düşükle sonuçlanacak gibi gözüküyor dualarınızı bekliyorum
Allahım yardımcıniniz olsun inşallah düşük olmaz inşallah kizin seninle kalır sağa salim kucağina alirsin 🤲🤲❤️

Canım benim hayırla Rabbim evladını sana bağışlasın 😔

inşallah hayırlı haberlerini bekliyoruz 🌹

öncesinde bir şey yapmış mıydın ani hareket kendini

Cnm çok üzüldüm inş 10 gün değil sonuna kadar kızın dayanır Allahtan umut kesilmez gün doğmadan neler doğar içini ferah tut dualarımız seninle 🙏

Bir şey soracağım, benim kollarımda yara izleri var geçen yıl sınav hazırlığında stresten olmuştu izler kaldı. Buna doktor bephanthol, hametan, madacassol kremlerine e vitamini ampulü karıştırıp sürüyordum izler için. Gebelikte bunun bir zararı olur mu? Doktoruma gitmeme daha 2 hafta var sırf bunun içinde arayıp meşgul etmek istemiyorum.

Allah yardımcınız olsun inşalah dayanır bebegın🤲

Maşallah inşallah olması gereken yere çıkar ve durur hayırla kolayca normal doğum yaparsın canım çok sevindim ☺️

benim en son 9. Haftada bakılmıştı doktoruma güveniyorum ama internette o kadar çok şey yazıyor ki vajinal muayene ile ilgili çok gerildim 🙄
Benim vajinal baktığında rahim ağzına bakmıştı o yüzden rahattım. Bebek falan görmedik zaten o kadar baktı yani. Doktor da mecbur kalmasa vajinal bakmaz canım bi korkun olmasın. Haftada bir vajinal muayeneye cagirsa ben de korkarım ama bütün gebelik boyunca toplamda 2-3 kez bakacak o yüzden ben rahatım biraz da.

İyi akşamlar hanımlar bugün saat 4 gibi kanamam oldu telaşla doktora koştuk tabi rahim ağzı açılmış su kesesi biraz dışarı sarkmış beni üniversite hastanesine yönlendirdiler yapacak pek bir şey yok dediler birazda suyum geldi tabi şimdi hastanede yatıyorum bir hafta on gün dayanabilirsek kızımla belki ufak bir ihtimal ama şansımız olur ama büyük ihtimal düşükle sonuçlanacak gibi gözüküyor dualarınızı bekli
Çok geçmiş olsun.İnşallah seninle kalır bebeğin. Allah yardımcınız olsun.

Canım dualarım sen ve kızınla, çok çok üzüldüm, sana tutunmaya devam eder bebegin, güzel olacağına inan her şeyin yeter ki.. çok gecmis olsun haberlerini bekliyoruz🤲🏻

Mehaba teşekkür ederim öncelikle, aynen müslin bezlere lastik geçirtilip yaptırılabilir haklısın. Joie commuter change modelini aldım ben, çok büyük bişeye ihtiyaç duymadım maximum 2 yaşa gelene kadar kullanırım diyorum, sonrasında oda yapacağım takım olsun diye. Uyku tulumları ve kundaklar da cok mantıklı. Anladığım kadarıyla ben de iç yatak için biraz çarşaf, bolca müslin bez ve bebe battaniyesi ile idare edeceğim. Annemle tartışıyoruz bazen bu ne çadır gibi diyor😅 o klasik beyaz büyük beşiğini alıp içini allayalım pullayalım modunda ama gerçekte yenidoğan yatağı maksimum sadelikte olmalıymış okudukça öğreniyorum.

yalniz park yatağın içine ben iç yatak kesin alacağım, özellikle orta sertlikte sünger diyorlar omurga gelişimi için. Bazı arkadaşlar yün yorgan vs ile yatak yapmis ama bu benim kendi düşüncem tabii🥰 tek sorun kaliteli iç yataklar park yatak parasına satılıyor. 🤣

bir de anne yanı reflü yatağı alırım salonda öyle otururuz işte diye düşünüyorum bakalım🤣
Benim annem de hala karyola diyor hayır ya ben park yatak alıcam diyorum😂park yatak benim de görsel olarak çok hoşuma gitmemişti başta ama önemli olan işlev şimdilik. Evimiz 3+1 150 m2 ama yani nasıl bir plansa bebek odası yapamıyoruz 🥴 ben de oda takımını şimdi kuramayacağım giyinme odasına bebek koyucaz gibi olacak orda giyinme dolabım var bir şifonyer bir yatak ancak sığar inşallah 1.5 yıl sonra taşınırsak kuracağım😊❤ama hiiiç üzülmüyorum çünkü bebek bunu anlamayacak bile odasına geçip aktivite yapacağı yaşta zaten odası olacak zaten bit gibi dibimizde olacaklar 🤣
İlk evrede bence de nevresim olarak çarşaf müslin düz kafa yastığı ve bir uyku tulumu iş görür evet yatak fiyatları çok pahalıymış ve çok önemliymiş seçimi hele diyorum beşiği bi alayım sonra düşünürüm içine yatağı🥴 ben zaten şu an ilk anne yanı almayı düşünüyorum 6 ayın sonunda park yatağa geçiş yapacağım 😊

Benim annem de hala karyola diyor hayır ya ben park yatak alıcam diyorum😂park yatak benim de görsel olarak çok hoşuma gitmemişti başta ama önemli olan işlev şimdilik. Evimiz 3+1 150 m2 ama yani nasıl bir plansa bebek odası yapamıyoruz 🥴 ben de oda takımını şimdi kuramayacağım giyinme odasına bebek koyucaz gibi olacak orda giyinme dolabım var bir şifonyer bir yatak ancak sığar inşallah 1.5 yıl sonra taşınırsak kuracağım😊❤ama hiiiç üzülmüyorum çünkü bebek bunu anlamayacak bile odasına geçip aktivite yapacağı yaşta zaten odası olacak zaten bit gibi dibimizde olacaklar 🤣
İlk evrede bence de nevresim olarak çarşaf müslin düz kafa yastığı ve bir uyku tulumu iş görür evet yatak fiyatları çok pahalıymış ve çok önemliymiş seçimi hele diyorum beşiği bi alayım sonra düşünürüm içine yatağı🥴 ben zaten şu an ilk anne yanı almayı düşünüyorum 6 ayın sonunda park yatağa geçiş yapacağım 😊
Beşikte gayet mantıklı canım, benimki de giyinme odamda olacak yatağı, kendi şifonyerim vardı artık ona bırakacağım eşyalarımı boşaltıp🤣 instagram, youtube anneleri maşallah bir odalar bir düzenler, bir yerleştirmeler her şey kutulu sıralı cancanlı.. Bazen özenmiyor değilim ama sonra amaan diyorum bebek zaten nerede olduğunu bilmiyo daha o kadar harcamaya bir anda gerek yok. Hav Belki ev sahibi olsam ben de yapardim ama doğumdan 3 ay sonra yüksek ihtimal taşınacağım için olabildiğince pratik işime yarayan bana ek yük olmayacak geçici düzen kurmalıyım..

Bakalım bebekle birlikte biz de büyüyeceğiz gibi duruyor. Ben de park yatağı yanıma mı alsam doğumdan itibaren kendi odasınq mı koysam(oda cok yakın) yoksa misafir yatağına geçip eşimle yatagi mi ayirsam kararsızım ya 🤣

Beşikte gayet mantıklı canım, benimki de giyinme odamda olacak yatağı, kendi şifonyerim vardı artık ona bırakacağım eşyalarımı boşaltıp🤣 instagram, youtube anneleri maşallah bir odalar bir düzenler, bir yerleştirmeler her şey kutulu sıralı cancanlı.. Bazen özenmiyor değilim ama sonra amaan diyorum bebek zaten nerede olduğunu bilmiyo daha o kadar harcamaya bir anda gerek yok. Hav Belki ev sahibi olsam ben de yapardim ama doğumdan 3 ay sonra yüksek ihtimal taşınacağım için olabildiğince pratik işime yarayan bana ek yük olmayacak geçici düzen kurmalıyım..

Bakalım bebekle birlikte biz de büyüyeceğiz gibi duruyor. Ben de park yatağı yanıma mı alsam doğumdan itibaren kendi odasınq mı koysam(oda cok yakın) yoksa misafir yatağına geçip eşimle yatagi mi ayirsam kararsızım ya 🤣
Benim annem beni doğurduğunda arkadaşının da oğlu olmuş hemen hemen yakınmış tarihlerimiz... bir gün işte evlerine gitmişiz arkadaşının oğlunun mama sandalyesi var sanırım benim annemler de ev kredisi ödüyolar mama sandalyem yok annem çok özenmiş hatta üzülüp ağlamış. Diyorum ki şimdi ben bunu hiç hatırlamıyorum 🤣🤣yani küçükken eksiği şunu bunu dert eden kişi annedir babadır bebek hiç bilmez 😊o yüzden hiç dert etmeye gerek yok ben yatak odama o gardırobu sığdırıp ona oda da yapabilirim ama biz odada çok sıkışırız ve çocuk bizimle kalmak isterse boşa oda olacak 😅 benim eşimin de tayini zaten çıkacak 1.5 yıl sonra doğu görevi olacak o zaman yaparız diyorum 😊
Bebeği bir süre odama almayı düşünüyorum ben yatağa değil ama 🙂 siz de kendiniz için en doğru kararı verirsiniz belki eşim zaten gece nöbetlerim var zaten uykusuzum diyip kendisi odayı terk bile edebilir sabahlar olmasınnn o zaman bana 😅😅😅😅

X