2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
sadece corasprin kullanıyorsınuz yani?
32 den sonra doktor kesilmesi gerekiyor dedi mi corasprin için .
sanırım benim tüp bebek oldugu için önlem amaclı verdiler
Canım geçmiş olsun, bende hem iğne hem coraspin kullanıyorum. Doktor 32. hafta kesicez mutlaka coraspini dedi. Varisim yok ama en ufak darbede çabuk morarmalarım oluyor benimde.

Benimde aynı canim resmen yatağa hapis oldum 😦. Resmen ayağa kalkınca canım yanıyor düşecek gibi. Evde çocuk var kalkmasam olmuyor .32+0 olduk ama gel bana sor. Cuma günü 32+5 de kontrolüm var bakalım ne diyecek doktor
Ay maşallah canım 32 haftaya girmişin çok sevindim ha gayret hedef 34 🥰 bende 30+3 oldum yarın doktordayım bakalım inşallah herşey yolundadır 🙏

Kızlar günaydın gebelikte tüy dökücü krem kullanan var mı kollarıma kullanıcam acil cvp verirseniz sevinirim😇
Bacaklarıma ve kol altıma yaz kış üç senedir gilette confortglide (5bıçak kendinden sabunlu) kullanıyorum gebelik başından beri göbeğime de kullandım, son aylarda bikini bölgeme de kullandım. Herhangi bir çoğalma olmadı. Tüy dökücü ne kadar olsa kimyasal, bir kaç defa denediğimde tahriş etmişti ve yerine çok sert çıkmıştı. Naçizane size kullandığım bıçağı tavsiye edebilirim.

A Aharven , K Kuzucuk56
Kızlar neden ısrarla birbirinizi strese sokuyorsunuz. Bebişlerimiz in büyüdüğü materyal çokta önemli değil önemli olan bizim bu 9 ayın sonunda zamanında saglıkla bebişlerimizi kucagımıza almak hormonların gazabına gelmiyelim 😂 Bu topik sizlerin, bizlerin deneyimleriyle var hem belki şöyle 7,8 ay sonra ortak düşüncede buluşacaksınız o yüzden No stres, No sıkıntı, No endişe hele bebişlerimizi zamanında saglıkla kucagımıza alalım. Gerisi çokta önemli değil
Erken doğan bebişlerimiz var, erken doğma riski olanlar var hiçbirşeyi olmayıp ama ne olacagı belli olmayan Bi 2 aylık süreç var önümüzde o yüzden hiç birbirimizi kırmayalım Hepiniz iyi ki varsınız 😍🌸🌺

Kızlar günaydın gebelikte tüy dökücü krem kullanan var mı kollarıma kullanıcam acil cvp verirseniz sevinirim😇
Cnm ben normalde tüy dökücü hiç kullanmam ama geçenlerde banyoya girdiğimde bikini için tüy dökücü kullan ak istedim. Çünkü o zamana kadar hep agda kullandığım için jiketten ii olacagını düşündüm sürdüm bekle bekle zaman geçmedi en az 5 dk beklemesi gerekiyor. Bende o sabır nerdee tuttum jiletle devam yapacak hiçbişey yok agda için kuaföre gitmiyecegim. çünkü daha önce hiç gitmedim hep kendim yaptım. o yüzden jilete devam 😂

Cnm ben normalde tüy dökücü hiç kullanmam ama geçenlerde banyoya girdiğimde bikini için tüy dökücü kullan ak istedim. Çünkü o zamana kadar hep agda kullandığım için jiketten ii olacagını düşündüm sürdüm bekle bekle zaman geçmedi en az 5 dk beklemesi gerekiyor. Bende o sabır nerdee tuttum jiletle devam yapacak hiçbişey yok agda için kuaföre gitmiyecegim. çünkü daha önce hiç gitmedim hep kendim yaptım. o yüzden jilete devam 😂
Ya zaten tuy dokucu krem ve jilet ayni seyi yapiyor diye biliyorum...yani tuy dokucu dedigimiz sey de kokunden almiyor sanirim😬ama.jiletle almak zor gobusler buyudu ama tuy dokucu krem de kimyasal yani 2 sinin de eksi ve artisi var🙄🤤

Ya zaten tuy dokucu krem ve jilet ayni seyi yapiyor diye biliyorum...yani tuy dokucu dedigimiz sey de kokunden almiyor sanirim😬ama.jiletle almak zor gobusler buyudu ama tuy dokucu krem de kimyasal yani 2 sinin de eksi ve artisi var🙄🤤
Valla cnm aynanın gözünü seveyim alıyorum karşıma yavaş yavaş temizliyorum. 😂şayet tüy dökücü bekleme süresi uzun olmasaydı onu kullanırdım.

Ben de hepsinden koyucam valize. Bu arada dogilum yaklastikca insan daha da bilincleniyor. Ebe cok onemli ya hele ilk gebelikse, doktoru secebiliyoruz da ebede oyle bi şansimiz yok😕 Sezeryan icinde anestezi ekibi cok onemli. Allah im sen sonumuzu hayreyle 🙏😀
Sezaryende anastezi gerçekten önemli ilk doğumda iki anestezi doktoru olduğunu biri gelirse genel, biri gelirse epidural yapacağını söylemişti doktorum, şansıma epidural dediği denk geldi😂 bu kez doktorum anestezi ekibinin iyi olduğunu epidural olacağını söyledi
bebiş totişi, bebiş elleri, bebiş ayakları, yan yan gülümsemesi, bebiş kıyafeti, bebiş pırtı
(ortama pozitif enerji saçmaya geldim)
Bebiş kokusu❤️ Aylar oldu koku alamıyorum inşallah koku duygum geri gelir Allahım!
Ay lazımdı ortama hava değişimi iyi oldu minnoslari düşünmek 🥰

Ben kullanıyorum ama bikini bölgesinde mecburen kullanıyorum, ağda yapamıyorum göbekten dolayı, mecbura kalmadıkça bence kullanılmamalı, kimyasal sonuçta, gerçi deri tarafından emilen bir krem de değil, bilemedim.

Ay maşallah canım 32 haftaya girmişin çok sevindim ha gayret hedef 34 🥰 bende 30+3 oldum yarın doktordayım bakalım inşallah herşey yolundadır 🙏

İnsallah güzel haberlerle gelirsin canımmm. 33.haftadan gün almaya başladım ultrasona göre 32+6 . 36 haftaya bir gelebilsen diyor herkes. Ama sanki dayanamayacak gibiyim.

Son düzenleme:
Ben kullanıyorum ama bikini bölgesinde mecburen kullanıyorum, ağda yapamıyorum göbekten dolayı, mecbura kalmadıkça bence kullanılmamalı, kimyasal sonuçta, gerçi deri tarafından emilen bir krem de değil, bilemedim.

Bende 1 kez bikini bölgeme kullandim. Çünkü karnım agriyor eğilemiyorum. Diğer bölgelere bende kullanmiyorum. ne olur ne olmaz acil doğum vs için 2 kutu daha aldim.

Yok kesin sicak olur bencede hatta ekimde bile. Ben bebek acisindan tereddut ermistim acaba cok kucuk olur dayanabilir mi diye 🤷 Bir de seninle haftalarimiz ayni sezeryan olacagim diyorsun agustos 18den once olmaz mi. Benim tam 40. haftam 16 agustos 😀
Benimde normal şartlarda doğumum 17 Ağustos ama sezaryan olacagi için doktor o kadar beklemeye gerek yok ağustosun başında alırız dedi 6 su gibi yani 38-39 hafta arası🙂

Çok rahatsiz ediyosa epilatörle alın kollarınızı 🙊 cok acitir ama yapcak bisey yok krem köklere kadar iniyor deriden kana da karisabilir aman dikkat ☺ ayy valla kimisinin eşleri yapiyormus bikini bolgesi agdasını ya da jiletini ama ben yaptiramam galiba 😁 utanirim

Hmm bebek yagini dusunmemistim hiç duşta duş jeli surup yapmistim. Ne surulebilir baska acaba bikini bolgesi icin ozel jeller vardi temizlik icin onlardan almak lazim ya da.

Ayy korkuyorum da jiletten keserim biyerlerimi diye cok zor, renk degisikligi ve hatta sekil degisikligi bende de var malesef bi tombikleşti falan sanirim rahim baskisindan daha once onu hic oyle gormemistim 😂
Epileydiyle alıyordum halada onla devam ediyorum. Ayna yardımıyla hatta büyüteçli aynayla😃😃 inşallah sonuna kadar alabilirim. Çok seyrek zaten.

Epileydiyle alıyordum halada onla devam ediyorum. Ayna yardımıyla hatta büyüteçli aynayla😃😃 inşallah sonuna kadar alabilirim. Çok seyrek zaten.
Epileydi dedigin ne oluyor a101 de epi markalı bişeyler var onlardan mı ? Epilatörü kastettiysen, denedim büyük dudak kısımlarını kapıveriyor makine valla cesaret edemem ancak üst kısımları alirim epilatörle 😂

81FE2DDA-DC5F-4515-AE97-B2FC1428DFE3.jpeg
120D6C9C-C0F0-4811-AA89-C45DFF31B594.jpeg

Biz dün beşik işini hallettik teyzeleri😍 ben heyner marka aldım trendyoldan . Anne yanı olabiliyor ve asansörlü 3 kademesi var, boyası yok 100% kayın ağacı . uyku setini e bebekten aldım normalde 200 küsürmüş ama indirimdeydi 157tl ye düşmüş alacaklarınız varsa aklınızda olsun çok tatlı ve müthiş bi bebiş kokusu var☺️ Onun dışında ben park yatak da alıcam çünkü biz en az bir ay en fazla iki aya bir memleke gidip geliyoruz katlanılır olması ve kolay taşınması yolculuk için güzel.

X