2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bebekler sıcak sevmiyor 21-22 derece rahat uyuyor. Benimki o halde bile inanılmaz terliyor tek kat battaniye, pamuklu pijama, uzun kol zıbın giydiriyorum (kolları dışarda kaldığı için böyle yoksa kolsuz giydiriririm)
Evet aslinda bunu bildigim halde mahalle baskisiyla evi isittim da isittim😅 babannemiz anneannemiz ev soguk diyip duruyordu, simdi kombiyi kapattigimi soyledim yine cocuk hasta olur moduna gectiler😂😂

Bu konuda bi bilgim yok aslinda, soylediklerinizi merak ettim simdi ben de guvenli mi degil mi diye. Ama pek cok kisi bebeginin yemegini yaninda tasiyor, nasil yapiyorlar o isi bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yazarsa cok iyi olur ☺️ misafirlige gittigimizde, disari gezmeye yemege vs gittigimizde ne yapacagiz
Bebek magazalarinda hazir corbalar mamalar meyve pureleri var. Hatta atistirmaliklar bile var. Ben disari ciktigimizda yanimda onlardan bulundurmayi dusunuyorum. Ya da mama. Ek gida isini evdeyken yapmayi dusunuyorun. Cunku hazirladigimiz yemek disarda yazin isinir kisin sogur vs riskli durumlar.

Evet araştırdığım son durum tam olarak anlattığınız gibi.. Teşekkür ederim :)

Ayın 7 sinde tam 5 ayı dolduruyoruz, doktorumuz da onay verir ise kontrolden sonraki 2. hafta yani totalde 3 hafta sonra yavaş yavaş tadımlara başlamak istiyorum, nasıl bir süreç, serüven bekliyor bakalım :))
Muhtemelen başlamasa miydik diyeceğiniz, düzen oturtana kadar normalden fazla yorulacaginiz bir süreç.
Düzeni kurduktan sonrası çok eğlenceli
Her tadımda siz de heyecanlanıyorsunuz tepkisini görmek için.
Biraz zaman geçince neyi ne kadar yiyeceğini de tahmin etmeye başlıyorsunuz rahat oluyor

Bu konuda bi bilgim yok aslinda, soylediklerinizi merak ettim simdi ben de guvenli mi degil mi diye. Ama pek cok kisi bebeginin yemegini yaninda tasiyor, nasil yapiyorlar o isi bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yazarsa cok iyi olur ☺️ misafirlige gittigimizde, disari gezmeye yemege vs gittigimizde ne yapacagiz
Evet büyük sorun gerçekten, birkaç ayı atlatabilsek sonrasinda ne olsa yerler. Bebek olunca yiyecek bozulur fark etmez yer falan Allah korusun, o yüzden tedirgin oldum ben de ama belki o termoslar konserve etkisi yapıyordur açılmadığı sürece bakteri üretimiyordur, hiçbir bilgim yok, araştırmak gerekirse doktora danışmak lazım bence.

Teşekkür ederim cevap için 🥰 bizimkide 5 dk emiyor şimdi doktora ilk defa geldiğim için mamacı bi doktor mu diye düşünerek cekimser yaklastım bu gidişle ik

Öncelikle cevapladıgınız için tesekkur ederim içim rahatladı gerçekten annelik işte bir an evhamlandım Bazı doktorlar hemen mamacı oluyor oyuzden sormak istedim bizmkide 5 dk emiyor enfazla. Gece uyku öğününde bi tık daha fazla emiyor. sağıp kalanı vermeyi hiç denememiştim onu bir deniyeyim malt içeceklerle beraber 🤗.biberon önerirniz varmı daha önce hiç kullanmadm bide bunları cesıdı varmıs yavas orta akıslı filan?
Ben avent kullanıyorum ama 0 aylık olanı tek akışlı meme reddi olmasın diye büyüğüne geçmedim 2-3 delikli olana yani
Bunda 1 delik var zorla geliyor nolur nolmaz diye 🤣

Evet mama vermiyordum hatta benim kızım çok meme kabul eden bir çocuk olmadı günde 5-6 defa meme de kalıp genelde biberon aLıyordu ne yazıkki göğüslerim yara olduğu dönem sağıp biberon gibi bir hataya düşmüştüm ( hoş iyikide alışmış, 3 . ayda işe başladım yoksa daha zor olurdu ) bazen sağmak işkence gibi geliyordu mama hazırLAYAyım amaann diyordum ama kabul etmiyordu. Hala da vermiyorum. Ama mama bulunduruyorum çünkü dediğim gbi çalışıyorum süt sağıp bırakıyorum eve ama bazen gün içinde çok yediği ve sağdığım sütün kalmadığı zamanlar oluyor o durumda babaannemiz ben eve gidene kadar 1 öğün falan mama vermiş oluyor ( son 1 aylık durum bu şekilde ) 7 Ağustosta kontrolümüz var 5 ay dolacak bakalım bizde ne gibi değişimler mevcut merakla bekliyoruz :)
Bir sey soracacağım işteyken sağım yapıyor musunuz bende Ocak itibari ile başlıyorum
Makinamı yanıma alacağım ama anne sütü 3 saat oda sıcaklığımda kaldığı için buz soğutucularıyla bi çanta da muhafaza edeyim diyorum
Benim sabit ofisim yok arabamda bulundaraağım artık Avm de falanda süt sağcam gibi duruyor 🙈
Nerde olsa sağarım da muhafaza kısmından çok emin olamadım
Sabah 9 akşam 4 mesaim bu arada sağlamazsam sütüm azalır ya da dolduğu için sıkıntı yapar gibi geldi
Siz nasıl yapıyorsunuz gün içinde

Bir sey soracacağım işteyken sağım yapıyor musunuz bende Ocak itibari ile başlıyorum
Makinamı yanıma alacağım ama anne sütü 3 saat oda sıcaklığımda kaldığı için buz soğutucularıyla bi çanta da muhafaza edeyim diyorum
Benim sabit ofisim yok arabamda bulundaraağım artık Avm de falanda süt sağcam gibi duruyor 🙈
Nerde olsa sağarım da muhafaza kısmından çok emin olamadım
Sabah 9 akşam 4 mesaim bu arada sağlamazsam sütüm azalır ya da dolduğu için sıkıntı yapar gibi geldi
Siz nasıl yapıyorsunuz gün içinde
Evet işyerinde sağıyorum tabiki, işyerinde 2 defa sağıyorum akşam eve gidince ilk işim sağmak oluyor ve gece yatmadan önce yani günde 4 defa sağmış oluyorum. İşyerinde bizim buzdolabı olduğu için saklama durumu benim için zorlayıcı olmuyor. Ama bir arkadaşım buz aküsü idi sanırım onlardan aLmıştı sağıp çantada o şekilde muhafaze ediyordu eve gidene kadar o da dışarda çalıştığından dolayı.

7 saatlik bir çalışma süreniz var aslında benim sabah 8:30 akşam 6 ben sağmadığım zaman biraz sıkıntı oluyor benim için. Sağabilirseniz ne ala tabiki daha iyi our, ama sağacak durumunuzda olmaz ise sabah evden cıkmadan, işten geldikten sonra ya da çocuk uyuduktan sonra da 1 gün sonrası için rahatça öğün çıkarabileceğinizi düşünüyorum.

Kızlar bir şey soracağım ya, şimdi benim her adet döneminde sütümde azalma oluyor. Adet öncesi ve sonrası ama mesela regl iken böyle bir şey yok. Kanama varken süt epey var. ama kanama öncesi ve sonrası zoraki çıkarıyorum yani böyle onu beklerken kurdeşen dökeceğim neredeyse o kadar sıkılıyorum 1 öğün çıkaracağım diye 1 saat uğraşıyorum nerdeyse..

aynı durumu yaşayan var mı ?

Bebek magazalarinda hazir corbalar mamalar meyve pureleri var. Hatta atistirmaliklar bile var. Ben disari ciktigimizda yanimda onlardan bulundurmayi dusunuyorum. Ya da mama. Ek gida isini evdeyken yapmayi dusunuyorun. Cunku hazirladigimiz yemek disarda yazin isinir kisin sogur vs riskli durumlar.
Hazir ürünlere cok güvenemiyorum, paketli urün tüketmiyorum genelde ben. İllaki onlarda da koruyucu vardir sonucta o raf ömrünü saglamak icin bisiler katiyorlardir. Aslinda anlik durumlar icin 1 2 defa kullanilabilir ama benim sorum daha cok hergun hergun yasanacak seyler icin. Ozellikle yazin yemegini yapip disarda olacagim, yanimda tasimak istiyorum. Bu konuyu doktoruma danisacagim. ☺️
Evet büyük sorun gerçekten, birkaç ayı atlatabilsek sonrasinda ne olsa yerler. Bebek olunca yiyecek bozulur fark etmez yer falan Allah korusun, o yüzden tedirgin oldum ben de ama belki o termoslar konserve etkisi yapıyordur açılmadığı sürece bakteri üretimiyordur, hiçbir bilgim yok, araştırmak gerekirse doktora danışmak lazım bence.
Evet ilk aylarda zaten tadim onlarda evdeyiz ama ozellikle yazin baya öğün yiyor olacaklar ve o sicakta nasil tasiyacagiz yemegi bilmiyorum. Restoranlarda hep kızartma yemekleri zaten, en azindan biraz buyüyene kadar yediklerine dikkat etmek istiyorum. Dediginiz gibi doktoruma danisacagim☺️

Hazir ürünlere cok güvenemiyorum, paketli urün tüketmiyorum genelde ben. İllaki onlarda da koruyucu vardir sonucta o raf ömrünü saglamak icin bisiler katiyorlardir. Aslinda anlik durumlar icin 1 2 defa kullanilabilir ama benim sorum daha cok hergun hergun yasanacak seyler icin. Ozellikle yazin yemegini yapip disarda olacagim, yanimda tasimak istiyorum. Bu konuyu doktoruma danisacagim. ☺️

Evet ilk aylarda zaten tadim onlarda evdeyiz ama ozellikle yazin baya öğün yiyor olacaklar ve o sicakta nasil tasiyacagiz yemegi bilmiyorum. Restoranlarda hep kızartma yemekleri zaten, en azindan biraz buyüyene kadar yediklerine dikkat etmek istiyorum. Dediginiz gibi doktoruma danisacagim☺️
Anladim. Ben pek disari cikmadigim icin cok detayli bir sey dusunmedim 😊 Ama evet yazin bu gezmeler artabilir tabi

Kızlar bir şey soracağım ya, şimdi benim her adet döneminde sütümde azalma oluyor. Adet öncesi ve sonrası ama mesela regl iken böyle bir şey yok. Kanama varken süt epey var. ama kanama öncesi ve sonrası zoraki çıkarıyorum yani böyle onu beklerken kurdeşen dökeceğim neredeyse o kadar sıkılıyorum 1 öğün çıkaracağım diye 1 saat uğraşıyorum nerdeyse..

aynı durumu yaşayan var mı ?
Bende de durum aynı benim de adet öncesi ve sonrası böyle yaklaşık 10 gün hemde yarı yarıya düşüyor hatta hele bi memeden 30 a kadar düşüyor normalde de az çünkü o
Kalsiyum düşüyormuş adet döneminde ben solgar kalsiyum aldım bide çayları artıyorum incir kuru üzüm hurma fazla tüketiyorum malt içecek de aynı şekilde öyle geçiyor ama normal zamanki olmasını sağlayamadım maalesef bende
Bestlak damla kullanıyorum başlarda çok iyiydi sanki onunda etkisi azaldı gibi geldi bana bünye alıştığı için.
Geç adet olanlar daha şanslı bu konuda benim adete kadar her günüm mastit havasındaydım sürekli sağardım buzluğa atardım onları kullanıyorum zaten yetersiz geldiği noktada
Miktar artınca stok yapmaya çalışın bu günleriniz için

Ek gıdadan bahsedilmişken 5. Ayda ek gıdaya başlayacak olan var mı? Biz doktor onayıyla başlayacsğız sanırım çünkü herşeyin farkında. Çok fazla istiyor ve ağlıyor
Merhaba biz varız , alerjimiz ortaya çıktığında çocuk alerji hocasına gittik doktorumuzun yonlendirmesiyle o bize 17.haftayi doldurduğumuzda başlayabilirsiniz dedi. Yani 5.ayi bile beklemedik :) ben ilk tadimimi bugün yaptım hayirlisiyla bi sıkıntı yok gibi duruyor

Skiphop termos en ucuz 399 liraya var ama bu parayı verecek olsam stanley’in yemek termosunu alırım ömürlük olur. Onun dışında ebebek termos kullanmaya başladılar, fiyatı daha insaflı ama içeriğini bilmiyorum çelikse iyidir.

Bebegini sünnet ettiren anneler hâlâ pipi içine kaçma durumu oluyormu sizde? bizimki devam ediyor😣 cok üzülüyorum tek bizmiyiz bu durumu yaşayan

Canım
Tracy hogg bebek bakımına mucize çözümler
Kim west iyi uykular el kitabı
Hesaplar mysleepjourney ve kundakuyku
Danışmanla çalışmadım online aldım ben
PDF ve video geliyor 590 TL kundak uykunun
Ama kitaplardan hiç bir farkı yok diyebilirim
Sadece daha planlı ama ben planla tam uymadım kendi bebeğime göre yorumladım zaten okuduklarımla ☺️
İlk günler zor geçiyor ama her gün daha iyiye gidiyor sonra zevkle ilerliyorsun gelişimi gördükçe
Ben en başta uyku saati geldikçe panik atak oluyordum öyle düşün git gide ağlamalar azaldı süreler kısaldı derken bu gün sıfır ağlama 3-5 dklara düştü uyuma süresi ☺️
Ve sadece 13 gün oldu🙏
15 gün önce 40 dk da bir pilates topunda zıplıyordum bel ve sırt ağrısı uykusuzluk sürekli ağlama modundaydım. Ayakta sallansa keske diye uğraşıyordum en azından sırtımı yaslarım diye. Bebek arabası oto koltuğunda bi yerini kesmişsin gibi ağlardı asla durmazdı doktora gidene kadar emzirirdim ancak öyle
onun dışında markete bile gidemedik asla durmazdı
Şimdi uyuyor uyanıyor takılıyor cafede oturdum ilk kez hiç sesi çıkmıyor uykusu gelirse uyuyor gelmedi oyun oynuyor sanki evdeyiz gibi
meğer uyku her şeymiş ☺️
Bunları anlatıyorum beterdi çünkü durumum öyle minnoş bi çocuğum yoktu yani 😅
Merhaba canım, ne güzel uyku eğitimini tamamlamışsın maşallah 🧿 darısı başımıza inşallah. Bende bir kaç soru sormak istiyorum. Uyku eğitimi vermeden önce ön hazırlık yapmam adına bebeğin uyuduğu oda, gece lambası vs gibi şeyler lazım oluyor mu? Yani ben bebeğimle birlikte oturma odasında uyuyorum. Bebeğim park yatakta bense koltuktayım. Bir odası var ama montossori tipi yatağımız var henüz küçük olduğundan o yatakta yatamaz diye düşünüyorum. Bebek uyuduktan sonra bende oturma odasında tv açıp izliyorum sesten etkilenmiyor diye. Yani bebeğin uyuduğu oda vs önemli mi?

X