2021 Aralık Anneleri

Kizlar ben bunu daha gecen hafta sordum doktoruma. Bazen karnim bildiginiz yamuk duruyor bebek mi o hocam diye😂 hatta esim o sertligi bebisimiz diye seviyordu ama meger o bebis degilmis ogrenince cok gulduk😂😂 o sislik rahimmis, bebek pozisyon degistirdikce rahmi itliyormus. Henuz bebis disardan sevebilecegimiz buyuklukte gorunmezmis😂
Ama benimki baya kayıyor çoğu zaman solda ama sağa da geçio pıt pıt yapıo oda mı rahim ki :)

Bizim ortam da öyleydi canım dr merhaba dışında bisi bile demedi direkt işine başladı ben de baktım sorsam da fayda etmicek direkt adamin kolunun üstünden cektim videolari 😁 normalde CD veriyorlardı bu sefer vermediler
Bnm dr herşeyini gösterirken sesli bana da söylüyordu bak ağzı beyinciği gibi bana da a4 de raporda çıktısı var küçüçük 🤣

Kızlar geçenlerde birkaç bişey yazmıştım bugün farklı bir doktorda renkli ultrason çektirdik bacak boyumuz burun kemiğimiz gayet normal çıktı ilk defa renklı gördük çok güzel gözüküyorrr 🥺
Çok şükür canım benim gözün aydın inş hiçbirimiz korktuklarımızı yaşamadan sağlıkla alırız yavrularımızı kucağımıza inşallah 🙏🙏🙏🙏

Kizlar ben bunu daha gecen hafta sordum doktoruma. Bazen karnim bildiginiz yamuk duruyor bebek mi o hocam diye😂 hatta esim o sertligi bebisimiz diye seviyordu ama meger o bebis degilmis ogrenince cok gulduk😂😂 o sislik rahimmis, bebek pozisyon degistirdikce rahmi itliyormus. Henuz bebis disardan sevebilecegimiz buyuklukte gorunmezmis😂
Ama rahim gobek deligimizin altinda ne ariyor yaaaaaaa 🤣🤣

Kızlar sizin ayaklarda şişkinlik başladı mı? Akşama doğru benim ayaklar balon gibi oluyor. Çok tuzlu da yemiyorum ama şişiyor
Benim şişilyor hemde nasıl yaa sıcakdan akşama kadar çalışıyorum oturuyorum hareket yok hayatımda ama yürüyüş yapınca geçiyor hafta sonları şişlik olmuyor sürekli hareket ettiğim için

merhaba iyi akşamlar bende forumu incelerken sizi gördüm tesadüf ikimizde aralık annesiymişiz :) ben 20 yaşındayım ilk gebeliğim ikili ve üçlü taramamız sorunsuz gelmişti fakat dün 20. Haftada detaylım vardı beyinde çift taraflı en büyüğü 8mm kistler çıktı bacak boyu 1 hafta kısa çıktı böbrekte genişleme var arterlerden birinde çentiklenme (bebeği besleyen damarlardan biri biraz tıkalı) çıktı. radyolog bulgular sonucu perinatolojiye yönlendirmiş kendi doktorum bunlar elle tutulur sebep değil bana göre ama içini rahatlatmak için git dedi sizde tam olarak ne çıkmıştı ve perinatoloji ne söyledi?

M medda
Çok geçmiş olsun. benimde normal ultrason bulgularım ve ikili taramam normaldi. yaşım 34. sınırda olmasına rağmen ikilim risksizdi. perinatolog beyinde çift taraflı kistler olduğunu, kalpte parlaklık (ekojen odak diyolar), bağırsaklarda parlaklık (ekojenik barsak) gördü. böbrekler de biraz genişlemiş tam sınırda dedi. bunların her biri tek başına risk sayılmazmış yani doğuma kadar düzelen şeylermiş. ama hepsi bir araya gelince downdan şüpheleniriz dedi. şöyle anlattı; bunlardan hiçbiri yokken benim downlu bebek dünyaya getirme ihtimalim 700 de 1 miş. 2 parametre olduğunda % 20 gibi oluyor. sende 3-4 parametre olunca riskin % 40 larda dedi. ben 3 ayrı perinatologla görüştüm. hepsi aynı şeyi söyledi. 3 çift göz de yanılmış olamaz diye düşündüm. neticede amniyosentez önerdiler. kesin olarak başka türlü öğrenme şansın yok dediler. eşimle biraz düşünüp yaptırmaya karar verdik. 5 gün önce ilk sonucum çıktı. bin şükür normal geldi. şimdi kesin raporu bekliyorum. amniyosentez yaptırmaktaki amacım sonuca göre gebeliği sonlandırmak değildi. en azından doktor, hastane, sonrası için özel eğitim vb durumları hatta evde oda düzeni vs ayarlamak içindi. böyle bi duruma ne kadar hazırlayabilirse insan kendini o kadar hazır olmak içindi. pişman değilim açıkçası yaptırdığım işleme. diğer türlü kalan 4-5 ay boyunca acaba mı diyecektim. stres de bebeğe çok zarar veren bişey neticede. bunun sonucunda öyle yada böyle öğrenmiş olucam.

Çok geçmiş olsun. benimde normal ultrason bulgularım ve ikili taramam normaldi. yaşım 34. sınırda olmasına rağmen ikilim risksizdi. perinatolog beyinde çift taraflı kistler olduğunu, kalpte parlaklık (ekojen odak diyolar), bağırsaklarda parlaklık (ekojenik barsak) gördü. böbrekler de biraz genişlemiş tam sınırda dedi. bunların her biri tek başına risk sayılmazmış yani doğuma kadar düzelen şeylermiş. ama hepsi bir araya gelince downdan şüpheleniriz dedi. şöyle anlattı; bunlardan hiçbiri yokken benim downlu bebek dünyaya getirme ihtimalim 700 de 1 miş. 2 parametre olduğunda % 20 gibi oluyor. sende 3-4 parametre olunca riskin % 40 larda dedi. ben 3 ayrı perinatologla görüştüm. hepsi aynı şeyi söyledi. 3 çift göz de yanılmış olamaz diye düşündüm. neticede amniyosentez önerdiler. kesin olarak başka türlü öğrenme şansın yok dediler. eşimle biraz düşünüp yaptırmaya karar verdik. 5 gün önce ilk sonucum çıktı. bin şükür normal geldi. şimdi kesin raporu bekliyorum. amniyosentez yaptırmaktaki amacım sonuca göre gebeliği sonlandırmak değildi. en azından doktor, hastane, sonrası için özel eğitim vb durumları hatta evde oda düzeni vs ayarlamak içindi. böyle bi duruma ne kadar hazırlayabilirse insan kendini o kadar hazır olmak içindi. pişman değilim açıkçası yaptırdığım işleme. diğer türlü kalan 4-5 ay boyunca acaba mı diyecektim. stres de bebeğe çok zarar veren bişey neticede. bunun sonucunda öyle yada böyle öğrenmiş olucam.
Allah hepimizi korusun bizim ultrasonumuz güzel geldi fakat yinede perinatolog ile görüşmemiz gerektiğini söyledi doktorum yinede bu ay içinde gideceğiz inşallah gerek kalmaz ancak benden de amniyosentez isterse bende kesinlikle yaptıracağım düşüncem sizinki ile tamamen aynı o ne olursa olsun benim yavrum vazgeçmeyeceğin fakat hazırlıklı olmamız açısından buna ihtiyacımız var🙏🏻 Bizde down yok ancak başka bir kromozomsal bozukluk var mı diye gideceğiz inanıyorum ki hepimiz sağlıklı bebiler alırız kucağımıza yeter ki güzel düşünelim❤️

Bnm dr herşeyini gösterirken sesli bana da söylüyordu bak ağzı beyinciği gibi bana da a4 de raporda çıktısı var küçüçük 🤣
Bana da dosyasını verdiler fotolar ve sonuçlar şeklinde ama bana direkt anlatmadı bir şey, kendi söylüyor hemşiresi pc ye yazıyordu :)) ben yokmuşum gibi davrandı adam baya 😁

Bana da dosyasını verdiler fotolar ve sonuçlar şeklinde ama bana direkt anlatmadı bir şey, kendi söylüyor hemşiresi pc ye yazıyordu :)) ben yokmuşum gibi davrandı adam baya 😁
Ayyy yok bana bütün organları tek tek açıkladı bak ağzını açıyor dedi eli yüzünde onu söyledi hiç susmadı 🤣

X