2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
kızım 6 aylık olduktan sonra aylık iğne vurulmaya başladım. çok da memnundum sadece hamile kalmadan iğneyi bırakınca doktor kistin varmış ama sönmeye başlamış dedi aklıma acaba iğneden mi diye takıldı. ona rağmen yine iğne kullanmayı düşünüyorum. spiralle hamile kalan çok hatta bu grupta bile var şuan o yüzden güvenemiyorum hiç. hapı unuturum diğer yöntemide sevmiyoruz kala kala bir iğne kalıyor zaten.🙈
aynen spiralin kesin bi koruması yok malesef, iğne için 6 ay beklemek zorunda mıyız peki hemen 40ım çıktıktan sonra olmaz mı mesela? Ben 3 aylıkları düşünüyorum ama acaba sağlık ocağında yapılabilen bişey mi

Arkadaşlar bugün şeker yüklemesi yapıldı ve gebelik şekeri çıktı bende, diyetisyenle kontrol altına alınmazsa insülin başlanabilirmiş,biraz yüksek sanırım ,hiç beklemiyordum böyle bir sonuç ☹ korkulcak bir durum mu ,2 aya kadar tolere edilir mi,sanırım teselliye ihtiyacım var ☹

Arkadaşlar bugün şeker yüklemesi yapıldı ve gebelik şekeri çıktı bende, diyetisyenle kontrol altına alınmazsa insülin başlanabilirmiş,biraz yüksek sanırım ,hiç beklemiyordum böyle bir sonuç ☹ korkulcak bir durum mu ,2 aya kadar tolere edilir mi,sanırım teselliye ihtiyacım var ☹
hiç moralini bozma kaç kişide var bu grupta gebelik şekeri diyetisyenle kontrol altına alınır inşallah sıkma canını

aynen spiralin kesin bi koruması yok malesef, iğne için 6 ay beklemek zorunda mıyız peki hemen 40ım çıktıktan sonra olmaz mı mesela? Ben 3 aylıkları düşünüyorum ama acaba sağlık ocağında yapılabilen bişey mi
canım 3 aylık iğne vucüt dengesini bozuyor kullananlar adet görmediğini söylüyor. ben her ay sağlık ocağında vuruluyordum zaten. ilk zamanlar devlet karşıladığı için direk sağlık ocağı veriyordu ama sonradan eczaneden alıp sağlık ocağında vuruldum. ben 6 aya kadar deneme amaçlı hap kullandım emzirirken kullanabilinen mini haplardan ama sonra hep unutucam korkusundan iğneye geçtim. Daha önceden vurabiliniyormu bilmiyorum canım. Benim de en büyük korkum bebeğim küçükken hamile kalmak olduğu için en iyi yöntemleri sağlık ocağı doktorumla konuştum iğneye öyle karar verdim.🤭

Bende de var 1.5 aydır diyetteyim benim diyetle kontrol altına alınamadı 2 haftadır düşük doz insülin vuruyorum. Korkma canım hamurişi tatlıdan uzak duracaksın beyaz ekmek yemeyeceksin filan.. Diyetle birlikye yürüyüş te yaparsan belki sen kontrol altına alırsın.. Tavsiyem dahiliye Dr. Una git diyetisyten den önce...

Canım şeker testin için erken değil başka bir arkadaşımın da suyu fazlaydı biraz hamurisi ve meyve tatlıya dikkat et demiş Dr. u
Evet olabilir canım bu ara özellikle hamurişi canım çok istedi fazlaca tükettim hem de akşam saatlerinde,çok sağol az saha dikkat edeyim bari
Anladim bende devlete gidiyordum doktordan laflari cimbizla aliyorsun ağızından inş yarin özele devam edecegm
İlk defa gittim bende canım burda gitmiyorum özele.yine de görsünler aşinalık olsun ne olur ne olmaz dedim böyle oldu😊
Kızlar bugün beni sağlık ocağına çağırdılar bebeğin kalp atışlarına bakmak bi de kiloma bakmak için ama bu sağlık ocağındaki hemşire benim yüreğime indirecek bi gün kilomdan dolayı sanki bişeylerin kötü gitmesini istiyomuş gibi davranıyo. çok şükür şekerim çok normal kan değerlerim idrar tahlilim tansiyonum bebeğin kalp atışları güçlü maşallah nazar değmesin göbeğinin yüksekliği falan çok güzel diyo ama bunları söylerken öyle bi söylüyo ki "obezsin bu nasıl olabilir" ses tonuyla söylüyo. en son tartıya çıkardı beni kilomu görünce rahatlamış gibi başladı hemen bak kilona dikkat et doğum yaparken zorlanırsın bak doktorun doğurturken zorluk çeker bak acı çekersin bilmem ne ocak ayından beri 4 kilo almışım çok mu kontrol ediyorum kendimi zaten her şey yolundayken insanın moralini bozmak için yer arıyo kadın ya halbuki devletteki doktoruma sorduğumda kilonla ilgili benim için hiç bi sıkıntı yok deyip duruyo adam şikayet edicem valla en sonunda :KK11:
Gerçekten hangi kurumda çalışırsa çalışsın özel psikoloji dersi vermek lazım tüm memurlara.saçma sapan konuşmalar yapanlarla dolu heryer.kesinlikle bi yetersizliği vardır sana o konuşmayı yapan hemşirenin bahane bulmaya çalışmış.

Eşime arabanın servisi için randevu al bende gideyim doktora dedim,aramış almış pazartesiye beni aradı karantinadalarmış bir usta çalışıyormuş aldım dedi,ben de boşver o zaman gitmeyelim onda olup olmadığı ne belli hepsi karantinadaysa dedim.bakalım artık hayırlısı

Canım öncelikle geçmiş olsun. Hiç canını sıkma bu grupta dahil bir çok grupta gebelik şekeri olan çok fazla kişi var. İnşallah diyetle konturol altına alınırsa insüline gerek kalmıyor. Rabbim kolaylık versin.❤

Kızlar doğum tarihi sordum doktora uygulamada 15.06.2021 olarak gözüküyor ama sezeryan olacağım için ne zaman olur tarih seçe bilirmiyim dedim . Tabiki dedi 01.06.2021 istiyorum dedim kızkardeşim ile aynı olsun dedim çok seviyorum kız kardeşimi onun la aynı olsunlar diğe , sonra dediiki biraz erken olur. 07.06.2021 gibi olabilir dedi. Sezaryen olacak olanlar beklenen tarihten kaç gün önce alıyor. Bu arada 01.06.2021 de 38+0 oluyorum

ben bi de bişey sorucam size doğumdan sonra nasıl bi doğum kontrol yöntemi düşünüyosunuz benim en korktuğum şeylerden biri arka arkaya hamile kalmak. hap kullanamıyorum doktor tavsiye etmiyor bana karaciğerime etki ediyormuş, spiral ve iğne kalıyor geriye spirali de ben istemiyorum açıkçası, iğne yaptıran var mı içinizde daha önceden
Ben tekrar hamile kalmayı düşünmediğim için bağlattırmayı isteyeceğim. Spiral oynayabiliyor yerinden maalesef. Doğum kontrol haplarıda kullanmak istemiyorum doktora bir danışacağım zamanı gelince. İğneyi hiç duymamıştım 🤷‍♀️

Kızlar doğum tarihi sordum doktora uygulamada 15.06.2021 olarak gözüküyor ama sezeryan olacağım için ne zaman olur tarih seçe bilirmiyim dedim . Tabiki dedi 01.06.2021 istiyorum dedim kızkardeşim ile aynı olsun dedim çok seviyorum kız kardeşimi onun la aynı olsunlar diğe , sonra dediiki biraz erken olur. 07.06.2021 gibi olabilir dedi. Sezaryen olacak olanlar beklenen tarihten kaç gün önce alıyor. Bu arada 01.06.2021 de 38+0 oluyorum
Emin değilim ama 38 dolunca alıyorlar galiba. Bi 10 gün falan erken oluyor

37.0 da alan doktor da var 38.0 da alan da.38+5 ye alan da.ama iki sezaryen olmuş biri olarak biliyorum ki bir gün fazla dursa faydası çok.aksilik çıkmazsa son ana kadar bekle bence.zaten haftalık kontrol oluyor 37 ve 38 de

37.0 da alan doktor da var 38.0 da alan da.38+5 ye alan da.ama iki sezaryen olmuş biri olarak biliyorum ki bir gün fazla dursa faydası çok.aksilik çıkmazsa son ana kadar bekle bence.zaten haftalık kontrol oluyor 37 ve 38 de
Tabiki linç yemek istemem yorumumla maksatım erken doğsun değil sağlıklı nasıl olacaksa o şekilde tabiki en önemlisi o . Yani solunum sıkıntısı çekmesin bebek . Onun sağlığı daha önemli. Sağol cnm yorumun için 🥰

Bende haziran başında doğursam diyodum köye giderdim bayrama kadar siparişle gelseler keşke🤣 çok daraldım burada bir yere gidemiyoruz vakalar coştu.. havalar düzelse bari :KK37:

canım korkacak bir şey yok, çok şükür ki öğrendin. Diyetisyen kontrolünde beslenirsin zaten 2 ayımız kalmış şurada. hiç moralini bozma :)

Son adete göre 22 su ama doktor 15 Haziran'da alırız dedi. 39 da alıyorlar sanırım. Bir sorun olmadığı sürece doktor anne karnında bekletiyor. 1 gün 1 gündür canm doktorun dediği tarihi bekle bence ,🤗

Ben tekrar hamile kalmayı düşünmediğim için bağlattırmayı isteyeceğim. Spiral oynayabiliyor yerinden maalesef. Doğum kontrol haplarıda kullanmak istemiyorum doktora bir danışacağım zamanı gelince. İğneyi hiç duymamıştım 🤷‍♀️
Ssvd yerine Sezeryan olursa bende bağlatmak istiyorum ama eş imzası gerekiyomus . Eşimde imza atmicam diye inatlasiyor benimle 😂

Son adete göre 22 su ama doktor 15 Haziran'da alırız dedi. 39 da alıyorlar sanırım. Bir sorun olmadığı sürece doktor anne karnında bekletiyor. 1 gün 1 gündür canm doktorun dediği tarihi bekle bence ,🤗
Sağol canım yorumun için evet sanada 1 hafta öncesi demiş ☺️

X