2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Siz mutlaka yapın pazarlığınızı. Benim bütün arkadaş çevrem acıbadem hastenelerinde doğum yaptı. Doğum için istenilen anlaşılan fiyatın üzerine eklemeler yapmışlar bir de. Babalar da bize söylenen rakam bu değildi diye üsteleyince en baştaki rakama döndürmüşler olayı. Ben mediamarkt'ta bile arap müşterinin buzdolabı pazarlığı yaptığını ve indirim aldığını gördükten sonra istemeyerek aldığım şeylerde pazarlık yapıyorum🤣.

klasik ya, hic sasirmam tek doguma ikiz bile yazarlar :KK70:

Siz mutlaka yapın pazarlığınızı. Benim bütün arkadaş çevrem acıbadem hastenelerinde doğum yaptı. Doğum için istenilen anlaşılan fiyatın üzerine eklemeler yapmışlar bir de. Babalar da bize söylenen rakam bu değildi diye üsteleyince en baştaki rakama döndürmüşler olayı. Ben mediamarkt'ta bile arap müşterinin buzdolabı pazarlığı yaptığını ve indirim aldığını gördükten sonra istemeyerek aldığım şeylerde pazarlık yapıyorum🤣.

Ayy sok oldum suan esim benden utanmazsa ben yapicam pazarlik o hayatta yapamaz cunku 😁 meltem mobilyada bende cibinligi pazarlikla bedavaya aldim sanirim bir seyi daha bedavaya aldim tekstil de tam hatirlamiyorum, esim kizdi cikinca ama herkes yapiyor yani 😁

Kizlar ben bunlari aldim 😊 bu bebek alt acma cantasini Delirtiyor Delirtiyor da atmisti sanki oyle hatirliyorum 😁

Eklentiler

• SmartSelect_20210114-225338_Trendyol.jpg
    SmartSelect_20210114-225338_Trendyol.jpg
    59,9 KB · Görüntüleme: 57
  • SmartSelect_20210114-225359_Trendyol.jpg
    SmartSelect_20210114-225359_Trendyol.jpg
    77,8 KB · Görüntüleme: 63
  • SmartSelect_20210114-225349_Trendyol.jpg
    SmartSelect_20210114-225349_Trendyol.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 57
Günaydın kızlar sağlıcakla gelsin yavrulariniz ❤️ Haziran annesi olucam hayırlısıyla ilk gebeliğim olduğu için hiç tecrübeli değilim. Bebek hareketlerini ne zaman hissederim acaba 59 kiloyum 18+0 bugün
55 kiloyla hamile kaldım ilk gebeliğim 16. Haftada hissetmeye başlamıştım ama tam emin olamıyordum. 17. Haftada tam anlamaya başladım, şuan 20 haftalığız dışardan belli oluyor hareketleri hiç durmuyor bu kadar güçlü beklemiyordum 🤗🤗🤗

Güvenilirde,tek içtiğim ilaçlar onlar olmadığından,sanki bi hastalığım varmış hissine kapılıyorum oyüzden bırakmak istedim ama yok bidaha asla denemem.doğuma kadar devamm
Haklısın canım hamilelikte çok ilaç veriyorlar, ben Bi tek kanı kullanıyorum. O olmazsa ayakta kalamam çok etkiliyor beni, diğerlerini de kullanmıyorum. D vitamini ya da decavit i çok güçsüz hissedersem arada içiyorum çünkü beslenmeme dikkat ettiğimi düşünüyorum. Tabi tiroid falan yok kuzum olsa onu mecburuz. Senin hamileliğin sıkıntılı geçiyor inşallah, sağlıkla kavuşun kuzum🌸

Kızlar merhaba. 21 haftalık hamileyim ve çocukluğumdan beri sırtımda skolyoz var fakat ilerlemiyor. Omuriliğimde sağa doğru sapma var ve normalde de çok kulunçlarım olur ve ağrılarım olur ama hamileliğimden beri 2 küregimin altında tam o sapmanın olduğu hizada sağ ve sol taraflı ağrılarım var. Öyle ağrıları derin nefes alinca ya da yatakta dönünce ağlayasım geliyor. Doktora gitmeyi düşünüyorum ama herhangi bi röntgen vs yapamayacakları için gitmiyorum. Bu durumda olan var mı? Ne yaparak bu acıyı hafifletebilirim?

Kızlar merhaba. 21 haftalık hamileyim ve çocukluğumdan beri sırtımda skolyoz var fakat ilerlemiyor. Omuriliğimde sağa doğru sapma var ve normalde de çok kulunçlarım olur ve ağrılarım olur ama hamileliğimden beri 2 küregimin altında tam o sapmanın olduğu hizada sağ ve sol taraflı ağrılarım var. Öyle ağrıları derin nefes alinca ya da yatakta dönünce ağlayasım geliyor. Doktora gitmeyi düşünüyorum ama herhangi bi röntgen vs yapamayacakları için gitmiyorum. Bu durumda olan var mı? Ne yaparak bu acıyı hafifletebilirim?
Merhaba hafif düzeyde skolyoz bende de var göğüs bölgemde. Sokaktan geçen 10 kişiyi çevirsek mutlaka birisinde vardır aslında çoğu insan farkında bile olmuyor bunun. Ben gebelik planlamadan önce sırt kaslarımı güclendirecek egzersizler yapmıştım. Uzun süreli aletli pilates yapmıştım o çok iyi geldi sonra menisküs problemim olunca ara vermek zorunda kaldım ve yüzmeye yöneldim. Mutlaka doktorunuzla konuşun eğer uygun görürse bir programa yazılın ve destek alın bu dönem.

Merhaba hafif düzeyde skolyoz bende de var göğüs bölgemde. Sokaktan geçen 10 kişiyi çevirsek mutlaka birisinde vardır aslında çoğu insan farkında bile olmuyor bunun. Ben gebelik planlamadan önce sırt kaslarımı güclendirecek egzersizler yapmıştım. Uzun süreli aletli pilates yapmıştım o çok iyi geldi sonra menisküs problemim olunca ara vermek zorunda kaldım ve yüzmeye yöneldim. Mutlaka doktorunuzla konuşun eğer uygun görürse bir programa yazılın ve destek alın bu dönem.
Ayy çok teşekkür ederim. Şimdi videolar izledim sırt kasları için hamilelikte de uygun 1 hafta onları yapıcam eğer azalma olmazsa doktorumdan destek isteyeceğim. Hamilelikten sonea gideceğim o kadar doktor var ki. Bel fıtığı mı dersiniz aynı şekilde dizlerim namaz kılarken egilememem 🙄 allah yardımcımız olsun şifa bulalım inşallah

Ayy çok teşekkür ederim. Şimdi videolar izledim sırt kasları için hamilelikte de uygun 1 hafta onları yapıcam eğer azalma olmazsa doktorumdan destek isteyeceğim. Hamilelikten sonea gideceğim o kadar doktor var ki. Bel fıtığı mı dersiniz aynı şekilde dizlerim namaz kılarken egilememem 🙄 allah yardımcımız olsun şifa bulalım inşallah
O egzersizleri yapmadan önce mutlaka doktora danışın. Benim de son iki gündür aynada farkettim koltuk altıma gelen yerde gözle görülecek bir kitle oluşmuş hemen doktorumu aradım durumu anlattm. Beni bir meme cerrahına yönlendirdi. Randevu aldım gittim hemen; süt beziymiş. Şu an için sıkıntı yok ama doğum emzirme sonrası kontrole gel bakalım yine de dedi. Bir sorun olacağını sanmıyordum ama içim rahatladı.

Haklısın canım hamilelikte çok ilaç veriyorlar, ben Bi tek kanı kullanıyorum. O olmazsa ayakta kalamam çok etkiliyor beni, diğerlerini de kullanmıyorum. D vitamini ya da decavit i çok güçsüz hissedersem arada içiyorum çünkü beslenmeme dikkat ettiğimi düşünüyorum. Tabi tiroid falan yok kuzum olsa onu mecburuz. Senin hamileliğin sıkıntılı geçiyor inşallah, sağlıkla kavuşun kuzum🌸
Amin cnm aminn,gerçi bir tekmesi herşeyi unutturuyo ama yinede ben pek hamileliği sevenlerden değilim.inşallah sağlıkla süreci tamamlarız hepimizde 💓

O egzersizleri yapmadan önce mutlaka doktora danışın. Benim de son iki gündür aynada farkettim koltuk altıma gelen yerde gözle görülecek bir kitle oluşmuş hemen doktorumu aradım durumu anlattm. Beni bir meme cerrahına yönlendirdi. Randevu aldım gittim hemen; süt beziymiş. Şu an için sıkıntı yok ama doğum emzirme sonrası kontrole gel bakalım yine de dedi. Bir sorun olacağını sanmıyordum ama içim rahatladı.
Doktoruma bahsetmiştim o da kollarını geriye gerdiren sırt kas egzersizleri yapabilirsin demişti. Benim normalde egzersizlerim var çok rahatlatiyor ama onlar karın kaslarını da çalıştırıyor o yüzden yapma demişti. Çok sevindim süt bezi olduğuna allah kokrtuğumuza uğratmasın

Bugun icin son sorum bebek icin camasir yikama deterjani ne aldiniz 😍 gorumcem uni baby almis cok kokuyor dedi, onu sakin alma dedi. Baby s green diye bir sey kullaniyormus simdi o daha iyi dedi🤔

henuz almadim ama green clean baby alacagim :)
Ben yazana kadar Cansu almış ama yazayım yine de 😀
Green clean baby kullanıyorum, memnunum.
İlk zamanlar roxy kullanıyordum ama kızımda egzama başlayınca sıvı olduğu için green clean almaya başladım.
Kızım 20 aylık, hala çamaşırlarını ayrı sepette biriktirip ayrı atıyorum ve program bitince aynı programı bir kez de deterjansız çalıştırıyorum iyi durulansın diye.

Benim kadar uzun süre yapmasanız da en azından ilk aylar bu şekilde yıkamanızı tavsiye ederim, özellikle sabun tozu kullanan arkadaşlar.

Ah cnm sanada geçmiş olsun.
Sanırım doğuma kadar gidecek bu bulantı benimle.
Şükür ilaçla sıkıntım yok.
Ama içmezsem hayat kalitem sıfıra iniyor.
Neyseki güvenli bir ilaç.
Aman napalım sağlıklı olsunda bebişler,arada isyan etsekte tek dileğimiz sağlıkla doğmaları 🤲🤲🤲
Teşekkür ederim canım
Hepimize allah kolay getirsin sağlıkla doğsunlar kuzucuklarımız 🥰

X