2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kizlar yeni kontrolden geldim bebek ters duruyor o yuzden yarin saat 7 de hastanede olcam sezeryana alacaklar bana dua edin hem heyecan hemde korkum var
nasıl yani ters durması sorun mu ki? yani normal doğum olmaz da sezaryen için erkenden alınacak kadar büyük sorun mu? kaçıncı haftandasın benim bebek de ters duruyor da ondan sordum

Rezene cayi Rezene çayı içiyorum süt olsun diye sütümü saginca geliyor ama işte bebek cekmiyir emmiyor buda beni çok üzüyor işte

Eds yi araştırdın mı. Bir de onu deneden belki tutar öyle

nasıl yani ters durması sorun mu ki? yani normal doğum olmaz da sezaryen için erkenden alınacak kadar büyük sorun mu? kaçıncı haftandasın benim bebek de ters duruyor da ondan sordum
Bence beklenenebılir en uygun sezeryan 38. Hafta yada 39 başları sancı yoksa, ama kısının durumunada baglı, benım drun kendi bebegı 39+3 te dönmüş dogum pozisyonuna mesela

37+4 olcam yarin daha donmez bundan sonra dedi o nedenle sezeryan dedi
Sizin durumunuzu en ıyı takip eden hekim bilir ama son ana kadar dönme sansı var orda bıraz kendi kolaya kac ıs sanırım, ama suyunuz plesnta durumu vs hepsı kombine tabıkı

anladım sağlıkla kavuşursun inşallah kilosu da iyi demek ki dönmese bile kilo alsın diye bekletmeye gerek görmedi. yanlış anlama canım sakın kendi durumumla ilgili soruyorum merak ediyorum ben de 37+2yim bebişim de kilolu ters duruyor inanılmaz rahatsızım göğüs kafesim sızlıyor resmen uyku kalmadı ama doktorum alalım demedi yarın gideceğim kontrole gerçi hayırlısı inşallah hakkımızda...

Rezene cayi
Rezene çayı içiyorum süt olsun diye sütümü saginca geliyor ama işte bebek cekmiyir emmiyor buda beni çok üzüyor işte
Refleksi tetikleyecek taktikler var. Küçük bir hortum gibi bir şey var, memene bağlayıp sağdığın süte diğer ucunu koyuyorsun. Emdikçe oradan süt çekiyor, bu da refleksi tetikliyor. Ya da parmağını damağına falan koyabiliyorsun.

Ben onu yaptıramadığım için ilki sezaryrn oldu. Ama nasıl diyr soracak olsan bilmiyorum çünkü korkudan müsade edememiştim doktora
Muhtemelen benımde öyle olacak zorlanırım.benim doğum sezaryen olacak ama kasık ağrılarım arttı acılma var mı bakmam gerek dedi

Ahh canım hiç stres yapma kendine benim 2. Çocuğum hemde araları 14 ay ama resmen başka bişey yaşıyorum sütüm var çünkü ilk oğlum emmeye devam ediyor ama kızı uyandırıp emzirmek işkence resmen yarım saat uğraşıyorum uyansın diye uyanıyor tek memeyi emip bırakıyor diğerini emziremiyorum bile oğlum sarılık olmamıştı ama kızın suratı sarardı sanırım sarılık oldu. Mama da yapıyorum acaba memeden mi ememiyor diye ama mamayı da yemiyor. Yarın bizimde konttolümüz var bakalım ne dicek doktoru.

Sen enjektörle nasıl veriyorsun sütü belki onu da yanlış veriyor olabilirsin serçe parmağını bebişin damağına dayayıp o emmeye başlayınca ağzının yanından az az düzensiz yani bazen az bazen biraz çok sıkman lazım. Birde elektrikli pompayla sağıyorsan 2 saatte bir gece gündüz mutlaka sağman lazım ama 15 er dakikayı geçirme çünkü bu sefer memede tazyik oluyormuş bebek yine emmek istemeyebiliyormuş

Yani diyeceğim şu ki ister ilk olsun ister 10. Olsun her bebek farkı oluyor emmedi mi emmiyor çokta yıpratmamak lazım kendimizi

Ben de çok evhamliyimdir ama işte bende de uyursam uyanamam korkusu var bari uyanık olayım dedim bı de acaba epidural da tamam bebeğin çıkışını gördük, dikiş vs hepsi bitti diyelim odaya alındık. Bebeği ne zaman getiriyolar acaba onu hiç bilmiyorum. Neyse yaşayıp gorucez bakalım

kızlar çatı muayenesinde falan bir şey yok. korkmayın sakin. toplumumuzda böyle bazı önyargılar var. inanın 2dk süren bir şey.

Gözün aydın ve geçmiş olsun inşallah bir an once kucagina alıp yuvanıza dönersiniz hep birlikte

Kizlar yeni kontrolden geldim bebek ters duruyor o yuzden yarin saat 7 de hastanede olcam sezeryana alacaklar bana dua edin hem heyecan hemde korkum var
Dualarim seninle, ben de yarın gidiyorum

Merhaba kizlar doğum yaptım ben sezeryan ile çok farklı bı duygu imiş ama henüz oturup yuruyemedigim için tam çekemedim kokusunu içime

Tebrik ederim, gözün aydın sağlıcakla buyusun analı babalı

Son ana kadar bebiş dönebilir. Doğum masasına baş aşağı gidip doğum esnasında makat geliş olanı bile duydum ben. Ama belki başka bi durum vardır.

Benimde dualarim seninle sag saglim kavusmayi nasip etsin rabbim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…