2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Günaydın kızlar. Meme ucu yarası için arkadaşım solgarın yutulan e vitamini kapsüllerini patlatıp uçlarına sürüyormuş çok iyi gelmiş onun kanama derecesinde yara olmuştu artık. Krem falan etki etmemişti ama e vitamini hemen geçirdi dedi. Başımıza böyle şeyler gelirse denemekte fayda var.
Solgar demişken ben de Bi tavsiyede bulunayım kızlar.
En başlarda memelerde sertlik oluyor ya düğüm düğüm açılmıyor Bi türlü mastit gibi. Daha doğrusu Bi çeşit mastit. Süt de gelmiyor öyle olunca.
Bi hemsire arkadaşımız tavsiye etmişti. Solgar Lesitin. Kesinlikle harika Bi şey. Benim çok kez oldu. Ters emzirme vs her şeyi denedim açılmadı Bi türlü.lesitin içince aynı gün süt ler akmaya başladı. Bunu mutlaka not alın bir yere. Hem acıdan ağrıdan kurtuluyorsunuz hem de bebeğinizi doya doya emziriyorsunuz.

Seninle benzer yönümüz var. Benimde bebeğin kalbinde parlama var. Başka sorunlarda var 30. Haftayı atlatırsak rahatlıcam.
Hiç bişeyden haberdar değilken çok daha mutluydum 😅
Ben de sizdenim 11. haftada başlayan sıkıntıların yarattığı stres bitmiyor eminim doğunca da rahatlamıycam ben artık iyice anksiyetik oldum. Elimde bebe doktor doktor gezecekmişim gibi geliyor.

Aynen bendeki kalkan da ondandı tavsiye üzerine almıştım ama yok ben beceremedim kullanmayı. Bi de içinde süt birikiyordu yatınca falan foşşş üstüne boşalır tüm kıyafetler süt içinde. Hiç sevemedim. O teması engellemek için ben streç film kapattım işte. Bak o da çok iyi oluyor tavsiye ederim. Meme ucu içe basıldığı için hassasiyeti engelliyordu.gümüş kapakların yarayı engelleyeceğinden emin olsam alıcam gerçekten. Ama emin olamıyorum. Bebeğin memeyi doğru tutması önemli yara olmaması için. Benim oğlum hep dudak ucuyla tuttu 4-5 ay olana kadar ben düzeltiyordum dudakları.
Evet ilk zamanlar memeler hassas oluyor, bebek doğru ememiyor derken sonuç hep yara 😬 benim sütüm çok akmadığı için günde toplasan en fazla 1 tatlı kaşığı kadar filan süt birikiyordur. Onu da zaten bebek her emeceği zaman çıkarıp boşalttım onda sıkıntı olmadı. Ama bi arkadaşın 30-40 cc filan süt birikiyormuş her 2 saatte bir filan . Ben sağdığım zaman anca o kadar süt çıkıyordu 😅

Benim ilki çok keyifliydi. Çatı ağrısı çekmeme rağmen. Bilmiyorum belki 6 sene sonra gelen Bi bebek olduğu için. Hatta hamileyken bile ikinciyi hemen düşünüyordum.ne zaman ki anne oldum doğum sonrası zorluklar kolik anneye bağımlı mızmız bir bebek oluverdi ikinci için tövbe ettim 🙈 Allah olmayanlara versin hep diye dua ettim. Ama nasip işte olacağı varmış plansız şekilde ikinci oldu. Bu hamileliğimde aksine o kadar zor ki. Bulantılar ağrılar ağırlık. Tabi oğlumun olması da etkili bunda. Bu defa hamileyken tövbe ettim.
Siz çok erken vazgeçmişsiniz :))
Ama gerçekten çok zor bebek dünyaya getirip ona bakmak sorumluluğunu almak. İstemeyenleri o kadar iyi anlıyorum ki
Ne kadar benzer hikayeler. Benimde kızım 6 sene sonra doğdu acaip zorlandım ama nasılsa doğal yoldan olmuyor kafasındayken süpriz şekilde 2.de geliverdi 🤭 araları bir buçuk yaş olacak. Planlı olsa Biraz daha beklemek isterdim

Bebişimle oyun oynamaya başladık kızlar :) sırtüstü yatarken parmağımla göbüşümün farklı yerlerine pıtlı vuruşlar yapıyorum, o da içerden aynı yere karşılık veriyo tekme yumruk bişeyle.

Ayrıca benim gebelik şekerine tanı koydular artık insülin iğnem var günde bi kere 4ünite. Tokluk birinci saatim yüksek çıkıyordu, insülinden beri tam sınırın altındaki değerlerde çıkıyor. Tarçınlı süt ve meyve dışında tatlı hissiyatı veren hiçbişey yemiyorum ama kızı doğurunca fena acısını çıkarıcam inşallah canım çekiyor deli gibi :dondurma:
Tokluk 1.saat kac cikiyordu cnm

Ben de sizdenim 11. haftada başlayan sıkıntıların yarattığı stres bitmiyor eminim doğunca da rahatlamıycam ben artık iyice anksiyetik oldum. Elimde bebe doktor doktor gezecekmişim gibi geliyor.
Ben yine 21.hadtaya kadar rahattım siz daha erken stres yaşamışsınız.
Millet patır patır doğuruyor bende kolay sanıyodum. 😅

Solgar demişken ben de Bi tavsiyede bulunayım kızlar.
En başlarda memelerde sertlik oluyor ya düğüm düğüm açılmıyor Bi türlü mastit gibi. Daha doğrusu Bi çeşit mastit. Süt de gelmiyor öyle olunca.
Bi hemsire arkadaşımız tavsiye etmişti. Solgar Lesitin. Kesinlikle harika Bi şey. Benim çok kez oldu. Ters emzirme vs her şeyi denedim açılmadı Bi türlü.lesitin içince aynı gün süt ler akmaya başladı. Bunu mutlaka not alın bir yere. Hem acıdan ağrıdan kurtuluyorsunuz hem de bebeğinizi doya doya emziriyorsunuz.
Lesitin emzirirken kullaniliyor mu bilmiyordum faydali bilgi oldu tskler.icerigi nedir tam olarak.?

Bebişimle oyun oynamaya başladık kızlar :) sırtüstü yatarken parmağımla göbüşümün farklı yerlerine pıtlı vuruşlar yapıyorum, o da içerden aynı yere karşılık veriyo tekme yumruk bişeyle.

Ayrıca benim gebelik şekerine tanı koydular artık insülin iğnem var günde bi kere 4ünite. Tokluk birinci saatim yüksek çıkıyordu, insülinden beri tam sınırın altındaki değerlerde çıkıyor. Tarçınlı süt ve meyve dışında tatlı hissiyatı veren hiçbişey yemiyorum ama kızı doğurunca fena acısını çıkarıcam inşallah canım çekiyor deli gibi :dondurma:
Cnm diyete rağmen düşmedi mi??
Yani ne yiyodun ,kaç çıkıodu?
Benimde yüksek yüksek ama diyete cevap veriyor.

Hahaa sen 3ü de yaparsın o zaman.
Bende bebeği sağ salim kucağıma alayım sonra gidip hafızamı sildirmem lazım 2. yi düşünmek için 😂
Yok kuzum nasipse sağlıkla kucağıma alırsam ,Allah olmayanlara ve isteyenlere versin ,zaten kapasitem tek çocuktu ,ben zorladım kendimi.
Ayrıca tek tüpüm var ve nasipse doğumda kalan tüpüde bağlatıcam.çabuk hamile kalan biriyim ve tetikte olmak beni çok yıpratıyor.spiral doğum kontrol hapı gibi şeyleri vucudum kabul etmiyor en yüksek yan etkilerle boğuşuyorum.kısaca sağlıkla kavuşursam ,son gebeliğim..

Eki Görüntüle 2777535
Tokluk 1.saat kac cikiyordu cnm

Cnm diyete rağmen düşmedi mi??
Yani ne yiyodun ,kaç çıkıodu?
Benimde yüksek yüksek ama diyete cevap
Diyet ile iyiydi hoştu ama bazı öğünlerde uymadım, ki kendimi biliyorum hatasız diyet yapmam pek mümkün değil benim psikolojik olarak, aç kalınca çok sinirli oluyorum. Geçen hafta 2. Saat ölçümü yapıyordum tost gibi yada pilavlı vs öğünlerde yada çok porsiyonlarda 150 civarı çıkıyordu, bu hafta insülin ile birlikte 1. Saat tokluk değerlerim maksimum 150 çıktı. Tatlıyı da kestim tamamen. Ama doymadan pek bırakmıyorum hala yemeyi. Kiloma yansıması ise diyet zamanı beridir kilo almadım -1 / +1 oldum.

Yok kuzum nasipse sağlıkla kucağıma alırsam ,Allah olmayanlara ve isteyenlere versin ,zaten kapasitem tek çocuktu ,ben zorladım kendimi.
Ayrıca tek tüpüm var ve nasipse doğumda kalan tüpüde bağlatıcam.çabuk hamile kalan biriyim ve tetikte olmak beni çok yıpratıyor.spiral doğum kontrol hapı gibi şeyleri vucudum kabul etmiyor en yüksek yan etkilerle boğuşuyorum.kısaca sağlıkla kavuşursam ,son gebeliğim..
Tek tüple performansım muhteşem diyosun 😂
Bende 1,5 yılda zar zor 1 tane yapabildim. 😅

Yemek konusunda elimden geldigince dikkat ediyorum, kahvaltilar genelde omlet, haslanmis yumurta oluyor. Diger ogunler icin haftanin 3 gunu mutlaka balik yerim, yemedigim gunler sivi, surup seklinde omega 3 iciyorum. Yogurt, sebze konusunda da dengeliyim gecen haftaya kadar idare etmistim ama 27. hafta bana bir seyler oldu. Canim felaket un kurabiyesi istedi 🙈Burada yazmam ne kadar dogru bilmiyorum caniniz istemez umarim, insafsizca kendimi kaybetmiscesine yedim tek nefeste. Sayisini gramini hatirlamiyorum. Bir kutu almistim, yarim kilo vardir. Sonra ertesi gun yine. Sekerim de daha kontrol edilmemisken sonrasinda acayip sucluluk hissettim. Son zamanlarda su tuketimim de iyice artti.
Hamilelik oncesi boyle unlu, yagli, sekerli beslenen hamilelere kizardim, ben boyle beslenmem derdim, amaaa......

Yemek konusunda elimden geldigince dikkat ediyorum, kahvaltilar genelde omlet, haslanmis yumurta oluyor. Diger ogunler icin haftanin 3 gunu mutlaka balik yerim, yemedigim gunler sivi, surup seklinde omega 3 iciyorum. Yogurt, sebze konusunda da dengeliyim gecen haftaya kadar idare etmistim ama 27. hafta bana bir seyler oldu. Canim felaket un kurabiyesi istedi 🙈Burada yazmam ne kadar dogru bilmiyorum caniniz istemez umarim, insafsizca kendimi kaybetmiscesine yedim tek nefeste. Sayisini gramini hatirlamiyorum. Bir kutu almistim, yarim kilo vardir. Sonra ertesi gun yine. Sekerim de daha kontrol edilmemisken sonrasinda acayip sucluluk hissettim. Son zamanlarda su tuketimim de iyice artti.
Hamilelik oncesi boyle unlu, yagli, sekerli beslenen hamilelere kizardim, ben boyle beslenmem derdim, amaaa......
Bir de omletleri yapmadan once tavaya biraz susam atiyorum, simitle yemis gibi oluyorum pisince. Hamur, karbonhidrat, glutene yuklenmemek icin alternatif.

Evet ilk zamanlar memeler hassas oluyor, bebek doğru ememiyor derken sonuç hep yara 😬 benim sütüm çok akmadığı için günde toplasan en fazla 1 tatlı kaşığı kadar filan süt birikiyordur. Onu da zaten bebek her emeceği zaman çıkarıp boşalttım onda sıkıntı olmadı. Ama bi arkadaşın 30-40 cc filan süt birikiyormuş her 2 saatte bir filan . Ben sağdığım zaman anca o kadar süt çıkıyordu 😅
Hay maşallah onun da çok iyiymiş :)) benim de o kadar çok değildi ama o ilk günlerin süt kokusu sıcaktan dolayı ter Bi de üstüme dökülmesi az da olsa rahatsız etti. Ben göğüs pedi de kullanamadım mesela. Herked çok memnun halbuki. Ama bana göre gereksiz çok kaşındıran kokan bişey 😒 müslin mendiller koyuyordum onun yerine. Ayyy zor zamanlar her türlü. Çabucak geçsin bitsin inş

Kızlar selam tetonoz aşısını kaçıncı haftada yaptırdınızı
Bulundugum yerde saglik merkezinde 4'lu mix asi yapildi 24. haftada. Tetanoz, bogmaca, rubella ve difteri iceriyordu. Gecmis yillara ve farkli ulkelere baktigimda farkli haftalarda yapildigini fark ettim ve sordum yaptirmadan once. Asilarin donem donem guncellendigini ve gelistirildigini ona gore de uygulanacak uygun haftalarin degistigini soylediler. Bana onerilen asi 16-28 haftalar arasiydi, randevumu 24. haftada almistim.

Ne kadar benzer hikayeler. Benimde kızım 6 sene sonra doğdu acaip zorlandım ama nasılsa doğal yoldan olmuyor kafasındayken süpriz şekilde 2.de geliverdi 🤭 araları bir buçuk yaş olacak. Planlı olsa Biraz daha beklemek isterdim
Ya evet gerçekten aynı. Ben de nasılsa olmuyor diye rahattım. Hiç düşünmüyordum hiç. Hayatımla ilgili başka planlarım vardı 🙈 bizimkilerin tam 3 yaş olacak arada. Döllenme günleri bile aynı nerdeyse. Beklenen doğum tarihi de aynı 😁 napalım sağlıklı olsunlar yeter. Sizin de baya az olacak ama o da ayrı güzel zorluklar olsa da. Bi arkadaşın aynı böyle oldu. Şimdi ikinci de büyüdü valla biz daha birini yeni büyüttük

Lesitin emzirirken kullaniliyor mu bilmiyordum faydali bilgi oldu tskler.icerigi nedir tam olarak.?
Evet kullanılıyormış. Yani bizim grup arkadaşlarımızın nerdeyse tamamı kullandı bunu ilk zamanlar. İçeriğini tam bilmiyorum. Ama zararı olsa en başta o hemşire arkadaşımız kullanmaz ve önermezdi sanırım valla ona güvendik :)

Ay siz ne kadar dikkat ediyorsunuz öyle 🙈
Hiç böyle özenli Bi beslenmem olmadı.Allah ne verdiyse. 🙈

X