2021 Nisan Anneleri

Gecici bir durum canim aynen koltuk alti koku berbat ilk cocugumda 1 sene sürmüstü. Dogumdan önce yazmistim ama herkes görmemistir. Dustan sonra limon sür ise yariyo.

Deniyeyim hemen bugün karbonat fayda sağlıyor yazmışlar internette birde deotak krem. Hepsini sırayla denerim en azından geçici olmasına sevindim.

Canım acaba sağmayı bırakmayı mı denesen sağdıkça süt çoğalıyor ya bebekte yetişemiyordur hepsini içmeye belki tabi bu bi ihtimal ama olabilir
Sıcaklardan ememiyo tam kuzum ya ter içinde kaliyo agliyo sagip vermesem aç kaliyo bu seferde :KK61: dün uyumamıştı akşam uyanmamış gece bende uyanmamisim birikmiş tabi sabah 6.30da kalktık kocaman olmuşlar en son akşam 9da emzirmistim gece kalkar nasılsa diye sagmadimda basima dert oldu :KK61:

Benimkide bole 15 dakka emmezki cekim gucleri kuvvetli 15 dakka ne ceksin bu cocuk ordan🤭 aman bosverin yetiyordur aldiklari sut onlara bence ben hep doymasa aglar kafasindayim🙈
Bencede su ayda tek istegi emmek bu cocuklarin.Ufak degillerki diyeyim aglayamiyor acliktan siziyor yada sariliktan vs vs suan bezi kirliyse rahatsiz olur acsa aglar cani yanarsa vs vs . Hic denk gelmedim ben😅kim bu cocgu 15 dk 15 dk iki gogus emenler😅😅 kilosu boyu ortalama gitsinde fazlasinda gozumuz yok

Iste 9 unda 3 aylik olucak kilosu 5.800-5.900 ben ölcüyorum.
Boyu da en 62 cm idi 2 aylik kontrolde bu kontrolde gorucez bakalim
Boyu ciddrn iyi uzamis. Bence kilosuda gayet iyi.Zaten ilk sene en onemli kriter kiloymus aylik 600 e bile okeyler.Ki zmanla azalir bence bizimde bu ay o kdr almamis olabilir bende 12 13 u gibi gorucem.

Kızlar bebeklerinizin agzinda surekli salya var mi sanirsin dis cikariyor ya surekli salya valla sirilsiklam oluyor ustum.Birde elini emiyor agzininn en icine sokup kendini ogurtuyor?
Sizinkilerde boyle mi
Benimki de aynı yaa parmaklarını en dibe sokuyor kalıcaz diye öğürüyor heryer salya:/

Kızlar ilk klima vakası bizimiyiz bebeğimin burnu tıkanıyor nefes alamayınca öksürüyor çektim burnundan yeşil sümükler çıktı üşütmemi bu ne yapacağım ya çok sıcak direk klimaya maruz bırakmıyorum da nasıl oldu anlamadım 😭 ne yapacağım tavsiyesi olan ateş yok burun akıntısı var
Canım mutlaka kapı pencere açık bırak ortam hep havalanmalı klima olsa bile

Kızlar günaydın, umarım erkenden cvp verem olur, rotavirus aşısını yaptırdınız mı bi yan etkisi oldu mu ? Ve bebisimiz kaç günlükken yaptırdınız? Süt alerjisi olanlara yapılmazmis. Benim bebeğim çok gazlı suphemiz var o yüzden çok endiselendim
Biz dün yaptırdık doktor 1 gün ishal olabilir dedi ama şu ana kadar ishaldik bir durum olmadı herhangi bir yan etki görmedik

Kuzum bence bizimki şans biliyomusun :KK19: uykuyu seven bebe yapmisz :KK75:bnmkide aynı seninki gbi masallah seviyo uykuyu bak sabah 8.30da uyandı 10da uyudu 1de uyandı 2.30 3 gbi yine uyudu hala fosur fosur uyuyo :KK70:smdi 5 gbi uyanir sanırım 7_8e kadar tutarım sonra gece uykusuna yatar 1 kere uyanir emer yine uyur sonra sabaha karşı yine kalkar flan seviyo uyumayı yani hiç kafana takip üzülme kuzum onlar bizim şansımız bence masallah kuzularimiza herkesin bebisi böyle uykucu olsa keşke en az 3 bebe yapılırdı ozaman :KK53::KK70::KK76:
Ay maşallah uykusuzluktan ölen anaları kıskandırcaksınız :) şaka şaka maşallah bebelerinize biz de görsek o günleri 🙏

Arkadaşlar merhaba,
Ben diyetisyene gitmeye başladım. 1 haftadır sütümde artış farkediyordum. Diyetisyen haftada 3 gün siyez bulgurlu salata yazmıştı. Benimde aklıma o geldi. İnternetten faydalarını baktığımda direk anne sütünü arttırır yazıyor. İhtiyacı olanlara tavsiye ediyorum. Çok da faydalıymış. 🥰

Sıcaklardan ememiyo tam kuzum ya ter içinde kaliyo agliyo sagip vermesem aç kaliyo bu seferde :KK61: dün uyumamıştı akşam uyanmamış gece bende uyanmamisim birikmiş tabi sabah 6.30da kalktık kocaman olmuşlar en son akşam 9da emzirmistim gece kalkar nasılsa diye sagmadimda basima dert oldu :KK61:
Offfff çok zor ya 9 saat geçmiş tabi dolmuştur bir taraftan sana bu kadar zaman vermesi mükemmel tabi ama böyle olması da çok kötü 3 saatte bir kaldırıp emzirsen mi acaba ama öyle de bebek sürekli kalkar diyorlar nasıl olur bilemedim valla

Offfff çok zor ya 9 saat geçmiş tabi dolmuştur bir taraftan sana bu kadar zaman vermesi mükemmel tabi ama böyle olması da çok kötü 3 saatte bir kaldırıp emzirsen mi acaba ama öyle de bebek sürekli kalkar diyorlar nasıl olur bilemedim valla
Mesela benim oğlum bana hiç zaman vermez göğüsleri de hiç doldurtmaz sağar boyna :KK70:

Ben bugün artık delirmek üzereyim o kadar ağlıyor uyumuyor ki çıldırıcam bin pişman etti beni yemin ederim sen bebeksin ya günde 1 saat uyu bariiii
Dün bende öyleydim bide gecede uyumadı emiyo uyuyo yatağına koyunca uyanıyo en son artık çıldırıyodum ki eşim aldı uyuttu

Normalde kalkıyodu gece 1 kez ama gündüz doğru düzgün uyumayınca kalmayacağı tutmuş bende ona güvendim sagmadim nasılsa kalkıp emcek diye :olamaz: kaldırınca da alisiyolar cidden düzeni işime geldiğinden uyandirmiyorum ama bu sefer elimde patladı işte :KK17: uca yakın yerde altta oluşmuş bide açılmıyoda ustlerde olunca bi şekilde acabiliyodum bunu napcam bilmem

Ay maşallah uykusuzluktan ölen anaları kıskandırcaksınız :) şaka şaka maşallah bebelerinize biz de görsek o günleri 🙏
Çok saol kuzum şans işi galiba biraz bnm bebe icerdeykende gece uyurdu sabah uyanırdı doguncada aynı devam etti :KK19:Rabbım hepimizin bebeklerine tatlı tatlı uykular versin inşallah

Iste 9 unda 3 aylik olucak kilosu 5.800-5.900 ben ölcüyorum.
Boyu da en 62 cm idi 2 aylik kontrolde bu kontrolde gorucez bakalim
Tatlm kilosu maşallah gayet güzel niye üzüyorsun kendini maşallah süper sadece anne sütüyle :KK19: boya gitmeyi tercih etmiş ondan sana az almış gbi geliyodur maşallah selvi boylu :KK200:

Tatlm kilosu maşallah gayet güzel niye üzüyorsun kendini maşallah süper sadece anne sütüyle :KK19: boya gitmeyi tercih etmiş ondan sana az almış gbi geliyodur maşallah selvi boylu :KK200:
Ben hassas tartiyla tartiyorum kuzum.
Boyu iyi cok sukur.
Ama esim 1.94 ben 1.73.
Bir de bende inceyim muhtemelen o da oyle olacak.

X