2021 Nisan Anneleri

Canım benim doktor kan görsek bile diyet uygulatmam dedi yeni gelişmeler bu şekilde diyetle bebeği daha hassas hale getiriyoruz bu daha sakıncalı dedi ama Türkiye’deki doktorlar hemen diyet uygulatıyor ben de o yüzden ikilemde kaldım.gerçekten bu alerji işi beni çok yordu çoklu besin alerjisi öyle kolay bulunmuyor bulana kadar ek gıda zamanı gelir zaten
Yok yok burada da çok başlatmıyorlar, benim bebeğimin hep mukuslu, çok fazla da oluyor bazen, asla diyet yok mesela, kaç defa gösterdim doktora, stres yapma, çok normalmiş

Bende aslinda takmak istemedim annem yanimdaydi elleri üsür cok kucuk dddi oyle taktik🤭
Tirnaklarini kes yada kagit törpu al onunla törpüle bence artik eldiveni cikarmalisin ama tabiki sen bilirsin yinede
Benimde esim tak elleri soguk filan dedi o evdeyken takiyordu ben cikariyordum

Ben de hastanede bile toplasan 1 sa takmışımdır, çiziyor akşamına çizik falan kalmıyor, öyle yenilemeye müsait ki cildi, hele şu aylıkta asla takma bence nitro nitro , bana bebeğim yenidoğanken de doktor önermedi, sık sık tırnaklarını kesiyorum ama tabii, törpü ile olmuyor pek
Ay evet valla hemen iyilesiyor cizince🥰

Kızlar benimki de elini kolunu bile emiyor 😊 normal bence kendini keşfediyor .. bayramda köye gidicez beni korkutan o. Kaynanamın yanına gidicem ilk defa kalicam hemde çocukla .. umarım iyi geçer sinekler böceklerdeb nasıl koruyacağım hiç bilmiyorum
Canım bende köye gidicem 1 ay kalıcam sinekleri çok düşünüyorum ve orda fazlasıyla var sprey alsam vücuduna sıksam nasıl olur acaba daha çok mu küçük 😞😞

63 günlük aslında hiç takmak istemiyorum o rahatsız değil ama yüzünü çok çiziyor gözünün içine sokuyor gözüne zarar vercek diye korkuyorum gün içinde yanı da oynarken ellerini tutabildiğim sürece çıkarıyorum eldiveni onun dışında hep takılı
Canım bizim doktorda kesinlikle takmayın dedi gelişimini ilerletemezmiş çünkü dünyayı çevresini herşeyi eliyle ve ağzıyla tanıyorlar zaten 1 aydan sonra hiçbir doktor ve uygulama önermiyor hiç korkma annesi onlar elleriyle gözlerine zarar vermezler bizimkiler de çiziyor hep yüzünü kanatıyor ama olması gereken bu zaten hemen geçiyor 🥰🥰

Yok yok burada da çok başlatmıyorlar, benim bebeğimin hep mukuslu, çok fazla da oluyor bazen, asla diyet yok mesela, kaç defa gösterdim doktora, stres yapma, çok normalmiş
Aynen öyle söyledi bana da. Hatta bir ara süt ürünleri ve yumurtayı kesmiştim bana çok kızdı sütünün kalitesi bozuluyor dedi eğer bebek kilo alıyorsa sıkıntı yok veriyor ya da yerinde sayıyorsa o zmn bakılacak. Ben hala mesela süt tüketmiyorum yumurtayı haftada 3 kere yiyorum yoğurdu da bir defa falan.hala içim rahat değil ama doktora da güvenmek zorundayım.

Aman uyusun birak valla doktoru aradi bugun beni merak etmeyin idrar tahlilide iyi dedi ki ben dun gece bakmistim.
Ee dedim neyi var meme reddi yasiyor 2 gun sonra yine gel kilosuna bakalim dedi.
Offf suyu nasil verdin dedi kasikla dedim cok hosuna gitti dedim kaşık mama veririz olmadı 4. Ay dedi.
Suan tek beslenme sekli emmek ya da mama biberon alacak diyor baska turlu besleyemeyiz diyor.
Deli olucam valla.
Kaşıkla su iciyorsa miligram fazla diyemi kasikla beslenmez dio acaba hani yetmez belki kendi cekmedikce.Belki gecicidir geceb hafta bnm kizimda yapti birde biberonu unutmus emzik olayinida birakti birakcak asiri agladi bagirdi fln

Canım bende köye gidicem 1 ay kalıcam sinekleri çok düşünüyorum ve orda fazlasıyla var sprey alsam vücuduna sıksam nasıl olur acaba daha çok mu küçük 😞😞
Bizim hastandeki doktor yazmis gecen buzz off sprey die bisi varmis galiba sinek icin onu oneriyorum demis yenidogandan dahil diye.
Onu alip kullanabilirnsz belki.

Canım benim doktor kan görsek bile diyet uygulatmam dedi yeni gelişmeler bu şekilde diyetle bebeği daha hassas hale getiriyoruz bu daha sakıncalı dedi ama Türkiye’deki doktorlar hemen diyet uygulatıyor ben de o yüzden ikilemde kaldım.gerçekten bu alerji işi beni çok yordu çoklu besin alerjisi öyle kolay bulunmuyor bulana kadar ek gıda zamanı gelir zaten
Ben de artik cok yoruldum bu kaka isinden. Sut urunlerini kestim uzun zaman oldu bir degisiklik yok. Diyet yapmak ya da yapmamak insani vicdaniyla siniyor, cok zor.
Ingiltere'deyim ve buradaki yaklasimla Turkiye'deki birbirinden cok farkli. Gerci Turkiye'de her doktor bile birbirinden farkli yaklasabiliyor. Burada nobette hangi doktora denk gelirsek o ilgileniyor ve hangisi olursa olsun yontem, kurallar tek. Inisiyatif yok. O yuzden esnek degil. Turkiye'yi bu anlamda cok pratik buluyorum.

Cok komik bir sey fark ettim bebegimde. Yere konulan manuel olan anakucagindan kullaniyorum. Ilk zamanlar ikindiginda kakasini rahat yapsin diye ona koyuyordum, rahat yapiyordu kakasini, hafif de oturur pozisyonda gibi olunca, simdi ona kosullanmis 😁 Dursun diye oylesine koydugum zamanlarda bile gozlerini kisip ikinmaya basliyor, hic yoksa bir gaz cikartiyor.

Kaşıkla su iciyorsa miligram fazla diyemi kasikla beslenmez dio acaba hani yetmez belki kendi cekmedikce.Belki gecicidir geceb hafta bnm kizimda yapti birde biberonu unutmus emzik olayinida birakti birakcak asiri agladi bagirdi fln
Bilmiyorum ki bence icsinde nasil icerse icdin modundaydi.
Biberona alistirmadigim icin pisman oldum

Bilmiyorum ki bence icsinde nasil icerse icdin modundaydi.
Biberona alistirmadigim icin pisman oldum
Yenidogan bakima yatti ya mecbur verdik orda oyle besliolar ama cocuk sonra meme dense biberona dadaninca ben hemen kestim 15.gunu gorunce. Emzik emiosa alisir buyuk ihtimal beslenme olayina tepkili suan.

Bizim hastandeki doktor yazmis gecen buzz off sprey die bisi varmis galiba sinek icin onu oneriyorum demis yenidogandan dahil diye.
Onu alip kullanabilirnsz belki.
Baktım şimdi internetten canım nurse hayversin markasıymış hepsiburadada güzel bir indirime girmiş şimdi sipariş vereceğim teşekkür ederim ☺️

Kızlar bebekleriniz günde kaç kere kaka yapıyor. 1 hafta önceye kadar yapamıyordu 3-4 günde bir yapardı. Son bi haftadır günde 2-3 kere yapıyor çok mu acaba yada üşütüyormuyum. Vallahi yapmasa dert yapsa dert kafama takıcak bişey buluyorum ben 😂

Benimkinin beslenememekten bingildagi icine cokmus kan tahlili verdik idrar tahlili cok zor vermek surekli onunla uğraşıyorum.
490 gram almis bu ay cok az dedi
Canım bu bıngıldak içine çökmesi nasıl birşey sen mi. Fark ettin doktor mu farj etti. Benim bebisimin de bingildagi hala iceride ama normalmi bilmiyorum bir hafta oldu daha kontrolde ebe kontrol etti bişey demedi ama sen böyle yazınca aklıma takildi
Kızlar bebeğim bugün aşırı hırslı şekilde elini ağzına götürüyo bunu yaparkende çok hırslı yapıyo kızıyo ediyo niye olabilir. Normalde de götürüyodu ama bugün ilk kez böyle yapıyo
Ohooo canım o bizde bir aydır var özellikle uykusu varken çok hırslı emer bağırarak hatta iki elini aynı anda ağzına sokmaya çalışır yine bağırır öyle bağırarak uyur 😂😂

Ben de artik cok yoruldum bu kaka isinden. Sut urunlerini kestim uzun zaman oldu bir degisiklik yok. Diyet yapmak ya da yapmamak insani vicdaniyla siniyor, cok zor.
Ingiltere'deyim ve buradaki yaklasimla Turkiye'deki birbirinden cok farkli. Gerci Turkiye'de her doktor bile birbirinden farkli yaklasabiliyor. Burada nobette hangi doktora denk gelirsek o ilgileniyor ve hangisi olursa olsun yontem, kurallar tek. Inisiyatif yok. O yuzden esnek degil. Turkiye'yi bu anlamda cok pratik buluyorum.

Cok komik bir sey fark ettim bebegimde. Yere konulan manuel olan anakucagindan kullaniyorum. Ilk zamanlar ikindiginda kakasini rahat yapsin diye ona koyuyordum, rahat yapiyordu kakasini, hafif de oturur pozisyonda gibi olunca, simdi ona kosullanmis 😁 Dursun diye oylesine koydugum zamanlarda bile gozlerini kisip ikinmaya basliyor, hic yoksa bir gaz cikartiyor.
Aynı şey Almanya içinde geçerli. Çok katılar tek doğruları var. Bizim doktorlarımızın eline su dökemezler sağlık sektörümüz çok çok ilerde bence. Zaten bir ürüne alerjisi var mı yok mu bunu görmek için 1 ay geçmesi gerekirmiş her ay bir ürün denesek zaten yaşı gelir. Bir de bazı bebekler yoğurda tepki vermezken süte verirmiş. Biraz daha bekleyelim bakalım kiloda problem yoksa ben de kesmem.

Kızlar bebekleriniz günde kaç kere kaka yapıyor. 1 hafta önceye kadar yapamıyordu 3-4 günde bir yapardı. Son bi haftadır günde 2-3 kere yapıyor çok mu acaba yada üşütüyormuyum. Vallahi yapmasa dert yapsa dert kafama takıcak bişey buluyorum ben 😂
Canım 2 3 kere yapması normal. Zaten 3-5 kere yapabilir diyorlar.Kaka yapmadığında sen fitil falan veriyor muydun peki

Canım bu bıngıldak içine çökmesi nasıl birşey sen mi. Fark ettin doktor mu farj etti. Benim bebisimin de bingildagi hala iceride ama normalmi bilmiyorum bir hafta oldu daha kontrolde ebe kontrol etti bişey demedi ama sen böyle yazınca aklıma takildi

Ohooo canım o bizde bir aydır var özellikle uykusu varken çok hırslı emer bağırarak hatta iki elini aynı anda ağzına sokmaya çalışır yine bağırır öyle bağırarak uyur 😂😂
Benim bebeğiminde bıngıldağında çökme vardı doktor normal sıcaktan oluyor suyunu bol iç dedi. Yani anne susuz kalınca sütün içindeki su miktarı da azalıyormuş. Bi de kusan ya da ishal olan bebeklerde de çökme olabilirmiş

X