2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Kızlar merhana biz 17 günlük olduk. foruma hiç giremedim doğum yapanlar olmuştur herkese hayırlı olsun ❤️ Benim aşırı yoğun geçiyor günüm elime telefon alamıyorum herkes böyle mi acaba ben mi başaramıyorum yetişemiyorum gibi hissediyorum. Hep uykusuzum 2 saatlik uykular yetmiyor. Bir de göğüs yaralarım hala geçmedi ağlayarak emziriyorum. Hele bir tanesi çok kötü çatlak oldu ve denemediğim şey kalmadığı halde geçmiyor. Şuan o göğsümü sağıyorum diğerini emziriyorum. Sizce süt azalır mı ya dayanamıyorum acısına. Emzirmek fizyolojik bir olay bu kadar acı vermemeliydi :KK43:
Gümüş göğüs kapağı denedin mi? En olmazsa olmaz diyeceğim şey o. Çok nemli tutuyo ki direk sütünle nemlendiği için direk iyileştiriyor yaraları. Bebiş emerken yine acıyor ama katlanılmaz değil.

canimm ben de sezaryan aninda sıkıntı yaşadım burda paylaşmayı uygun görmüyorum etkilenen olur diye . herkesin doğum hikayesi farklıdır çok çok güzel geçen var kötü geçen de sakin endişe ile doğuma girme öyle düsünme ben de @temmuzz gibi yaşadım ama bizim ağrı eşigimizden olabilir ya da vücumuzun verdigi tepkisi farklı olabilir
Doğumdan önce hoşaf yapmıştım ben de eve gelince bol bol içtim faydası olduğunu düşünüyorum hem de lavaboya kolay çıkartıyor
Hastanede biberon ile verdik avent çok güzel ucu sonra müptelası oldu 😂 göğsümü tutmak istemedi zaten göğüs ucum yoktu şırınga öneriyorlar ama bilemiyorum benim ki emziği de ilk gün tuttu hastanede
Haklısın aslında canım ama o ilk olmasının bilinmezliği ,korku, endişe,pandemi, merak ,heyecan cidden zor ya.😱😭 Allah'ım hepimizin yardımcısı olsun🤲💐

Bende aventin biberonunu aldım, bir tanede emzik attım çantama. Hoşafımı da yapim ben o zman.teşekkür ederim💐

Hastanede mama hazırlama yedirme işleri için hemşireler yardımcı oluyor di mi ? Hem çok tecrübesizim hemde eşimle ben olacağı. babamla annem hala hastanede oldukları için yanımda olamayacaklar 😨

Aranızda 2. Ya da3. Kez normal dogum yapacak olan var mı? 2. Dogum lar daha kolay oluyor dıyolar ama ben korkuyorum ilkini pek guzel hatırlamıyorum 🤦‍♀️
3. Kez normal doğum yapacağım nasip olursa. 1.de 15 saat sanci çektim erken doğum diye suni sancıda vermediler içerde nekadar kalsa kar dedi doktor. 2 yıl sonra 2. Doğumum oldu açılma çok hızlı oldu ama hastaneye gittikten sonra nst takip yatırdılar o yatakta 2 saat sanci çekmek gerçekten kötüydü ayakta olsam belki çok daha rahat geçirecektim o 2 saati de. Busefer daha geç gideceğim nasip olursa🙏

Kızlar merhana biz 17 günlük olduk. foruma hiç giremedim doğum yapanlar olmuştur herkese hayırlı olsun ❤️ Benim aşırı yoğun geçiyor günüm elime telefon alamıyorum herkes böyle mi acaba ben mi başaramıyorum yetişemiyorum gibi hissediyorum. Hep uykusuzum 2 saatlik uykular yetmiyor. Bir de göğüs yaralarım hala geçmedi ağlayarak emziriyorum. Hele bir tanesi çok kötü çatlak oldu ve denemediğim şey kalmadığı halde geçmiyor. Şuan o göğsümü sağıyorum diğerini emziriyorum. Sizce süt azalır mı ya dayanamıyorum acısına. Emzirmek fizyolojik bir olay bu kadar acı vermemeliydi :KK43:
Karabaş otu denesene İbrahim Adnan Saraçoğlu beyin kürleri çok etkili olduğu soyluyo

Memede uyuyan bebelere öneriniz var mı kızlar 😂😂 yerine yatırıyorum zırt uyanıyo alıp emzircem 2 çekiyo sonra uyuyo ayy uyanmıyo da her yerini dürtüyorum
Önce çenesinin altı uyarilacak uyanması için, sonra sırtını hafifçe kaşıyor gibi parmaklarınla uyaracaksın daha da uyanmazsa ayaklarının alt kısmına hafifçe bastırılacak. Üzeri çok kalın olmayacak ve oda 22-24 derece olacak. Cok sıcak olursa mayışırmış, uyurmuş.

Kızlar bugun öğlen doğumum oldu sezaryen, cokk tatlı mis kokulu bi oğlum oldu. Cok ama cok baska değişik bi duyguymuş anlatamam Allahım herkese yaşatsın bu duyguyu . Dikişlerim acıyor zor yürüyorum ve tuvaletimi yapamıyorum çişim var ama saatkerce wc otryom yapamıyorum önerilerinz varsa tecrübeli annlerrr

Kızlar bugun öğlen doğumum oldu sezaryen, cokk tatlı mis kokulu bi oğlum oldu. Cok ama cok baska değişik bi duyguymuş anlatamam Allahım herkese yaşatsın bu duyguyu . Dikişlerim acıyor zor yürüyorum ve tuvaletimi yapamıyorum çişim var ama saatkerce wc otryom yapamıyorum önerilerinz varsa tecrübeli annlerrr
Gözünüz aydın canım Allah analı babalı büyütsün inşallah

Gözün aydın canım benim 🤗 doktora sorsaydin kuzum ılık hosav iyi gelir belki kıyamam 😐

Allah analı babalı büyütsün cnm hayirli olsun oğlun. Ilk gecen biraz öyle olur ağrı kesici verirler. Sonda takılmıştır sezaryenden önce. Çıkarttılar mi ki sondayı? Senin çok da su içmen lazim cnm. Hemşirelere söyledin mi neden idrarını yapamadın acaba?

Kızlar kaç gündür temizlik yapıyorum kapı pencere mutfak dolabı baya zorlandım bebeğim karnımın sağ tarafında toplanıyor sizin oluyormu bebekleriniz topluyormu kendini
Evet cnm.toplandigi oluyor. Ama dr beni uyardığı için ben dinlenmeye geçtim iş yapmıyorum. Ayakta kalmıyorum fazla. Cok da zorlama kendini, yürüyüşünü yap yine ama bu kocaman karınlarımızla iş yaparken Allah korusun bir yerimize bir şey olabilir

Evet cnm.toplandigi oluyor. Ama dr beni uyardığı için ben dinlenmeye geçtim iş yapmıyorum. Ayakta kalmıyorum fazla. Cok da zorlama kendini, yürüyüşünü yap yine ama bu kocaman karınlarımızla iş yaparken Allah korusun bir yerimize bir şey olabilir
Sağol cnm baya endişe ettik bu hafta kontrole gidicem merak ediyorum teşekkür ederim ❤️🤗

Kızlar kaç gündür temizlik yapıyorum kapı pencere mutfak dolabı baya zorlandım bebeğim karnımın sağ tarafında toplanıyor sizin oluyormu bebekleriniz topluyormu kendini
Canım benimde bugün akşamdan beri hep sağda toplanıyo bebek bugün benimde işlerim vardı herhalde kozların dediği gibi yorulduk ondan bide benim toplandıkça wc ye gidiyorum canım

X