2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Seninle aynı şeyleri yaşıyoruz. Benim de saçım çok dökülmüştü ilk cocugumda. Demir takviyesi ve vitamin takviyesi şart. Hormonlardan dolayı dökülüyor. Bence doktoruna danışıp multivitsmin kullan. Ibstagramda bazı şampuanları övüyorlar ama bunun şampuan ile ilgisi yok. Içten olan bir şey.
Ben pregnom kullaniyorum hamileligimden beri

Benim oğlanın saçı da ön taraf döküldü. Yerine yeni saçlar çıkıyor. Kabak kafam benim...:)
Benimkinin saçları bir görseniz elektrik çarpmış sanki dim dikler😂😂 ama dökülme yok henüz ama alttan yeni saçlar çıkmaya başlamış bakalım onlar nasıl çıkıcak dikmi yine😀😀

Teşekkür ederim cvbın için💐 Ya benm ki 5. dk dan uyuyor 😔 taciz ede ede orasını burasını elleyerek 10 dk ya tamamlıyorum. O yüzden 2. Göğüse geçemiyorum ve yine o yüzden doyöadı mı acaba diyorım. Göğüsten alıp yatağa koydum mu uyanıyor annda zaten bugünlerde gündüz uyumak bilmiyor nedense🤔🤷🏻‍♀️
Hiç sağım yapıp baktın mı?

Şifa olsun kuzucuğa. Nasıl var mı huzursuzluğu? Rota aşısı da yaptracak mısın?

Peki emzirmeeiğiniz 1-2 saatte sertleşme dışında göğüslerinizde sızı/ağrı veya süt gelmesi oluyor mu kızlar?
Hiç sagnadim valla memeyi veriyorum ağzına gitsin 😁
Maşallah kilosu da iyi yavrumun stres yapmıyorum hep sütüm var diyip inanip emziriyorum ♥️

Kızlar selamlar. Kırmızı mercimek çorbası içtiniz mi hiç çok gaz yapiyor mu. Cok severim ama korkumdan içemiyorum
Mercimek çorbası nohut kuru fasulye hep yedim ilk kızımda hiç yememistim bunda az az başladım yedim hafif bir gaz yaptı ama çıkartıyor gazını o yüzden fazla sıkıntı yaşamadım
Onu yeme bunu yeme ne yiyip süt olacak kış günü 😇

Kızlar selamlar. Kırmızı mercimek çorbası içtiniz mi hiç çok gaz yapiyor mu. Cok severim ama korkumdan içemiyorum
Ben geçen gün kimyon döküp iki kase içtim resmen özlemişim 🤦🏼‍♀️
Mercimek çorbası nohut kuru fasulye hep yedim ilk kızımda hiç yememistim bunda az az başladım yedim hafif bir gaz yaptı ama çıkartıyor gazını o yüzden fazla sıkıntı yaşamadım
Sorma yaa. Kış sebzeleri de hep gaz yapanlar. İçim dışım ıspanak ve kereviz oldu 😌

diyetisyen Gözde kocaman
Bu hafta bende basladim gercekten hem cok doyurucu hem hafifletici bir listesi var.grupla diyet cok daha zevkli..iyiki tavsiye etmissiniz.cook tesekkurler..daha oncede iki diyetisyenle diyet yapmistim ama tek olunca motive olamamistim onca para cöpe gitmisti..dogum kilolarimi verecegime inancim cok cok artti ve simdiden hafiflemis hissediyorum.grupla diyet gercekten iyi bur diyetistenle mukemmelmis.58 e inene kadar diyetisyenimle devam edecegim

Biz dün çok zor bir gece geçirdik gazdan dolayı. Yavrum uyudu uyandı ağladı resmen. Ben de zaten gaz yapan sebzeleri, bakliyatı falan pek yemiyordum, bugünden itibaren süt ürünleriyle tahini de bir süre kesmeye karar verdim. Belki alerjisi yoktur; ama gaz azalması gereken yerde arttı şu son birkaç günde. Kusma falan da sanki daha çok. Bakıcam bir hafta- on gün kadar, eğer düzelme olursa belki diyet yaparak devam ederim. Olmazsa da normal seyri bu diyip devam ederim yemeye. Yarın başka bir nedenden doktora da götüreceğim ona da sorarım.

Bu hafta bende basladim gercekten hem cok doyurucu hem hafifletici bir listesi var.grupla diyet cok daha zevkli..iyiki tavsiye etmissiniz.cook tesekkurler..daha oncede iki diyetisyenle diyet yapmistim ama tek olunca motive olamamistim onca para cöpe gitmisti..dogum kilolarimi verecegime inancim cok cok artti ve simdiden hafiflemis hissediyorum.grupla diyet gercekten iyi bur diyetistenle mukemmelmis.58 e inene kadar diyetisyenimle devam edecegim
ayyy cok sevindim memnun olmaniza😍 bol sütler bol eksiler o zaman size

Bende takip etmeye başladım uygulamaya geçeceğim inşallah

3 ayı bi tamamlayalım ben de yavaştan başlıcam yemeye. Patatesli yemek türevleri yemekten bi hal oldum her şey gaz yapıyo yaaa. Artık eskisi kadar gaz sorunu da olmuyo kıvranmıyo en azından. Gaz damlasına devam ediyorum ama. Onu ne zaman kesicez ki doktoruna sormam lazım

Biz dün çok zor bir gece geçirdik gazdan dolayı. Yavrum uyudu uyandı ağladı resmen. Ben de zaten gaz yapan sebzeleri, bakliyatı falan pek yemiyordum, bugünden itibaren süt ürünleriyle tahini de bir süre kesmeye karar verdim. Belki alerjisi yoktur; ama gaz azalması gereken yerde arttı şu son birkaç günde. Kusma falan da sanki daha çok. Bakıcam bir hafta- on gün kadar, eğer düzelme olursa belki diyet yaparak devam ederim. Olmazsa da normal seyri bu diyip devam ederim yemeye. Yarın başka bir nedenden doktora da götüreceğim ona da sorarım.
Canım anne ayaklarını ve göğüs kısmını üşütürse de bebek de çok gaz olurmuş onlara da dikkat et olur mu. İnşallah başka olumsuz bir şey yoktur.
Kizlar 2.ay aşisini yaptirdiktan kaç saat sonra ateş falan olabilir?
Bizim sabah yapıldı aşı. Akşam üstü ateşi yükselmeye başladı. Gece saat 22.00 yr kadar falan yaptı ateş sonra düştü. Herhangi bir ilaç vermedim. Sadece soydum yükselince. Orada da hatta üşüttük galiba biraz 🙈🙈

Bu arada çok yediğim için bi süredir kilom sabitti. Hatta kilo aynı olmasına rağmen görüntüm kilo almış gibiydi. Bikaç gündür abur cuburu azalttım sadece. 1 kilo gitmiş bile. Şaşırdım. Demekki sağlıklı beslensem tamamen manken gibin olacağım 😂😂

3 ayı bi tamamlayalım ben de yavaştan başlıcam yemeye. Patatesli yemek türevleri yemekten bi hal oldum her şey gaz yapıyo yaaa. Artık eskisi kadar gaz sorunu da olmuyo kıvranmıyo en azından. Gaz damlasına devam ediyorum ama. Onu ne zaman kesicez ki doktoruna sormam lazım
ben butun yemeklerden sonra yogurdun icine bolca kimyon karistirip yiyorum . ise yariyor bence. biogaia da kullaniyoruz hala. zamanla farkedersin gazi kalmaz o zaman birakirsin damlayi. damla en fazla 6 ay kullaniliyor diye biliyorum

ben butun yemeklerden sonra yogurdun icine bolca kimyon karistirip yiyorum . ise yariyor bence. biogaia da kullaniyoruz hala. zamanla farkedersin gazi kalmaz o zaman birakirsin damlayi. damla en fazla 6 ay kullaniliyor diye biliyorum
Güzel fikirmiş ben de deniyeyim yoğurt kimyon işini 🤗

X