2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
3 ay 9 günlük. Lokal anastezi olur dedi cocuk cerrahimız, yaptik hayirlısıyla. Cok agladı ama..
Geçmiş olsun hayırlı olsun 😊 bizde iki hafta oluyo yaptıralı. İlk gün bizimkide çok ağlamıştı 😢 ama ikinci üçüncü gün sadece krem sürerken sızlandı biraz sonrada geçti acısı. Şimdi de baya iyileşti gibi.

Geçmiş olsun hayırlı olsun 😊 bizde iki hafta oluyo yaptıralı. İlk gün bizimkide çok ağlamıştı 😢 ama ikinci üçüncü gün sadece krem sürerken sızlandı biraz sonrada geçti acısı. Şimdi de baya iyileşti gibi.
Tesekkür ederimm 🙏
Size de geçmiş olsun, hayırlı olsun.. Inşallah gececek bizim de. Cocuk da cok etkilendi, ben de

Son düzenleme:
Kızlar bu saç dökülmesine bir çözüm bulan var mı?
Evin her yeri daç,wlim atıyorum 3-5yel geliyor. 😨
Çözüm yok malesef canm dökülme normal. Ben ilk kizimda doktora gittim hersey norml çıkmıştı. 1 seneye kadar dokulmeyi normal karsiliyoz demişti. Hatta tahlil falan da yapmayacakti ben artk yapın diyince yapti.
Maralini bozma canm gidenler yerine yeniler cikiyo

Teşekkür ederim canım anlayışın için . Gerçekten zor ve yıpratıcı bir süreç . Bir de benim evde 23 aylik bir bebegim daha var bu süreçte onunla com ilgilenemiyorum buda beni çok uzuyor . Seneye inşallah bu süreçleri unutur onlara bakarak iyiki yapmışım sizi derim :)))

Benim ilk kizim da öyleydi 7vay sürdü inşallah bunda daha kısa sürer. Valla her pozisyonu deniyorum kısa kısa emiyor. Binay kilo da az almış 500 gr doktor da biraz az diyor her bebek memeyi sevm3z istersen mama ver dedi :KK43: ama mama işine girersem daha çok beni bırakır diye korkuyorum o yüzden diğer ay kontrolü bekleyeceğim bakalim ne kadar alacak

Sizin ki kaç aylık ti erken mi başladı. Allah yardımcımız olsun valla

Gecmis olsun Rabbim en kısa sürede şifa versin inşallah. Ben bu damak genişleme olayını pek anlamıyorum. Ama elini yutacak nerdeyse öyle yiyor tok olsada. Benim bebis de senin ki gibi 1 haftadır kendini geri atıyor sızlaniyor emerken bile sanki kötü bir şey içiyormuş gibi inleyip ağlıyor. Çok zor bi durum . Anne memesine düşkün severek emen bir bebegim olsun isterdim :) ama 2 çocuğum da da olmadi malesef. Benim kiler sondandan seviyor 7. Aydan sonra buda böyle olacak sanirim
Bebeğin hayırlı olsun :) 💕

Kızlar gece emzirmeleri reglinin gecikmesine sebep oluyormuş. Instagramda bir doktordan öğrendim şimdi
Doğru valla biz 3.ayımıza gireceğiz 2defa lekelenme yaşadım sadece. Gece emmeleri de eskisine nazaran arttı 😃 ben de büyüdükçe gece emmesi azalacak sanıyordum neden böyle oldu anlamıyorum .eskiden bir defa uyandığını bilirim şimdi 3 defa uyanıyor baya da emiyor maşallah 🥰

Bugün alerji testi olduk biz de, kuzucuğumun bir sürü şeye alerjisi çıktı maalesef:KK43: bayağı kapsamlı bir diyet yapmam gerekiyor, süt ürünleri, dana eti, yumurta, kuruyemişler, domates, kakao, hatta muz bile yasak. Paketli gıdalara elini bile sürme dedi doktorum. Paketli gıda hadi neyse de yediğim şeylerin yüzde 90ı gitmiş gibi hissediyorum. Tek olumlu yanı süt diyetini 10 gün sonra açmaya başlayacağız dedi doktor, eğer sıkıntı olmazsa belki yavaş yavaş gider.

Bugün alerji testi olduk biz de, kuzucuğumun bir sürü şeye alerjisi çıktı maalesef:KK43: bayağı kapsamlı bir diyet yapmam gerekiyor, süt ürünleri, dana eti, yumurta, kuruyemişler, domates, kakao, hatta muz bile yasak. Paketli gıdalara elini bile sürme dedi doktorum. Paketli gıda hadi neyse de yediğim şeylerin yüzde 90ı gitmiş gibi hissediyorum. Tek olumlu yanı süt diyetini 10 gün sonra açmaya başlayacağız dedi doktor, eğer sıkıntı olmazsa belki yavaş yavaş gider.
Nasıl yapılıyor alerji testi

Kızlar benim memelerde küçük kitleler var elime geliyor yeni çıktı
çocuk doktoruna gittiğimde önemli bir şey olabilir genel cerrahi ye git dedi ama vakit olmadığı için şu an gidemiyorum sizce önemli bir şey midir başına gelen var mı böyle bir durum
Canim bende oldu cok buyuktu sol gogsumde kitle tikanmisti'da eczaci tanidik bol emzirsin o gogsu sagsin dedi bol o gogsu verdim gecti bende cok korkmustum uc güne iyi oldu kise sebeb olur bol emzirsin demisti bir gogsu tam bosalt sonra digerini emzir

X