2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Randevun ne zmn?

Bende öğrenmedim daha 😁 son sanırım üç kişi kaldi
16 Mart randevum hapisane hayatı gibi gün sayıyorum.Senin ne zaman?
Canim benim de 10 a 6 ama normal dedi doktorum
Bana düşük dedi yani normalde pek bi enerji doluyum ama şimdi uykum geliyor,sürekli esniyorum,gözlerimin içi yanıyor ve bazen baş ağrım 2,3 gün sürüyor.Sebebi tansiyon düşüklüğüymüş.Umarım düzelir havuç suyu iyi geliyormuş ama havuç hamilelikte önerilmiyor içerisinde fazla A vitamini olduğu için 🙁tuzu arttırmak istemiyorum önerisi olan var mı?

Günaydiiiinnn kızlar

16 Mart randevum hapisane hayatı gibi gün sayıyorum.Senin ne zaman?

Bana düşük dedi yani normalde pek bi enerji doluyum ama şimdi uykum geliyor,sürekli esniyorum,gözlerimin içi yanıyor ve bazen baş ağrım 2,3 gün sürüyor.Sebebi tansiyon düşüklüğüymüş.Umarım düzelir havuç suyu iyi geliyormuş ama havuç hamilelikte önerilmiyor içerisinde fazla A vitamini olduğu için 🙁tuzu arttırmak istemiyorum önerisi olan var mı?
Benimde perşembe inşallah. Bebisimi 4 haftayi geçti görmeyeöi

Kızlar ben yine yırttım aşıdan geçen ay progestan vermişti doktorum bitti ama devam etmedim muayeneyede gidemedim deyince korktu hemşire haftalardır aşıya gidip vurulmadan dönüyom bi doktorla görüş vurulma derse yazılı kapıdı getirirsin bize dedi aşı kasulma yapabiliyormuş benim zaten kasılma şikayetimden progestan vermişlerdi şimdi yine yazdılar devam edicem randevuya kadar. Bu aşıdan iyice soğudum ben madem bukadar riskli bukadar çekiniyorlar yan etkileri var neden vuruluyozki ☹️ kalp atışını dinledi bebişimin kalbi güzel dedi ama bebiş aşağıda dedi nedemek istedi anlamadım şimdi eve gelince korktum bi aşada derken kötü bişeymi diye kafada bisürü sorular bana yine takacak malzemeler çıktı yani tahlil sonuçlarındanda hiçbişey anlamadım protein düşük biraz dedi burda diper düşük ve yüksek değerlere bakma vücut bebeği enfeksiyon olarak düşünüp değerleri böyle gösteriyo gebelikte normal dedi 😊 bence aşı vurulmayan annişler doktor randevusunu bekleyin direk önce doktora sorun sağlama alın ben bi huylandım bu durumdan çünküm hoş bizim sağlık ocağı felaket tellalı onuda velirteyimde aşı vurulanlar panik olmasın 😊

Günaydın canlar dün ayrıntılı ultrasona gittik maşallah herşey yolunda dr tek tek anlattı heryerine baktık ellerimiz hep yüzümüzdeydi yada parmak ağızda 24 santim 368 gram olmusuz
normalde 4 gün geriden geliyordu dr transfer tarihimi söyledim cunkun 26 eylül sat 22 ekim transfer ozaman bebek normal dedi geriden geliyor diye takmayın gelişimi normalse herşey yolundadır

Bende var canım her gün tuvalete çıkamıyorum ve her gün karnım şiş kahvaltıyı etmemle birlikte akşam yatana kadar çok fena oluyor karnım
Dün öğlen bile brokoli yedim sade yine faydası olmadı . Aç karnına 3.4 bardak suyla 3 tane kuru kayısı yedim onun biraz faydası oldu

Kızlar ben yine yırttım aşıdan geçen ay progestan vermişti doktorum bitti ama devam etmedim muayeneyede gidemedim deyince korktu hemşire haftalardır aşıya gidip vurulmadan dönüyom bi doktorla görüş vurulma derse yazılı kapıdı getirirsin bize dedi aşı kasulma yapabiliyormuş benim zaten kasılma şikayetimden progestan vermişlerdi şimdi yine yazdılar devam edicem randevuya kadar. Bu aşıdan iyice soğudum ben madem bukadar riskli bukadar çekiniyorlar yan etkileri var neden vuruluyozki ☹️ kalp atışını dinledi bebişimin kalbi güzel dedi ama bebiş aşağıda dedi nedemek istedi anlamadım şimdi eve gelince korktum bi aşada derken kötü bişeymi diye kafada bisürü sorular bana yine takacak malzemeler çıktı yani tahlil sonuçlarındanda hiçbişey anlamadım protein düşük biraz dedi burda diper düşük ve yüksek değerlere bakma vücut bebeği enfeksiyon olarak düşünüp değerleri böyle gösteriyo gebelikte normal dedi 😊 bence aşı vurulmayan annişler doktor randevusunu bekleyin direk önce doktora sorun sağlama alın ben bi huylandım bu durumdan çünküm hoş bizim sağlık ocağı felaket tellalı onuda velirteyimde aşı vurulanlar panik olmasın 😊
Bunlarda aşı vurulmadan önce benden istedikleri tahliller önce tahlil sonuca göre aşı vuruyoruz demişlerdi
IMG_20210223_100053.jpg
IMG_20210223_100037.jpg
IMG_20210223_100013.jpg

Canım bazı doktorlar aşı olunmasını istemiyor ben aynı anda iki doktora gidiyorum biri olma biri ol diyor napacağımı şaşırdım ben de
Asi Olmayinca da riske atmis olmaz miyiz kendimizi ve bebegi😔

Günaydın canlar dün ayrıntılı ultrasona gittik maşallah herşey yolunda dr tek tek anlattı heryerine baktık ellerimiz hep yüzümüzdeydi yada parmak ağızda 24 santim 368 gram olmusuz
normalde 4 gün geriden geliyordu dr transfer tarihimi söyledim cunkun 26 eylül sat 22 ekim transfer ozaman bebek normal dedi geriden geliyor diye takmayın gelişimi normalse herşey yolundadır
Gözün aydın canım masallah sübhanallah bebisine 🧿😍 doktorlara güveniyoruz napalim benim yavrum da aşılamayla ama erken oluştu yumurtalarim o yüzden bir ileri iki geri yaptı durdu çok normal diyor benim doktorumda. Sağlıkla kucağımiza almayi da nasip etsin Allah 🤲🌸
Dün öğlen bile brokoli yedim sade yine faydası olmadı . Aç karnına 3.4 bardak suyla 3 tane kuru kayısı yedim onun biraz faydası oldu
Biraz sıcağa yakın limonlu su da ise yarıyor aç karna anında çalıştırıyor bağırsakları canım. Biraz karbonhidratı azaltabilirsin bol lifli ye bakalım bir kaç gün. İnşallah düzelirsin ben de çok çektim ilk zamanlar
Bunlarda aşı vurulmadan önce benden istedikleri tahliller önce tahlil sonuca göre aşı vuruyoruz demişlerdi Eki Görüntüle 2788616 Eki Görüntüle 2788617 Eki Görüntüle 2788618
Bana da doktorrum bir doz yeter dedi ama bir doz korumaz diyorlar iyice kafam karıştı. Tahlillerin güzel çıkmış canım maşallah 🧿🙏

Hanimlar benim doktorum bu kremi yazdi bana catlaklar için sizinkide yazdi mi birsey bu saatten sonra catlak baslayabilir dedi ben kendim lierac kullaniyorum zaten

Eklentiler

• 20210223_103730.jpg
    20210223_103730.jpg
    72,7 KB · Görüntüleme: 59
Ben de az önce doktordan geldim kizlar 🥰 oglum olacakmis baya meydandaydi pipisi 🤭 hic beklemiyordum sasirdim biraz benim içime hep kiz doguyordu. Esim de ilk kez benimle birlikte girebildi iceri daha önce almiyorlardi, beraber ögrendik cinsiyeti ve ilk kez kalp atisini duyduk. Cook güzeldi hersey yolunda dedi doktor 😊
Bugün biraz kabizlik sorunu yasadim onu sordum ikinma problem olur mu diye hayir dedi ve onun icin magnezyum kullan dedi. Ultrasonda baktiginda da kafasi en asagidaydi normal mi dedim evet cok normal dedi son zamanlarda iyi degil sadece dedi. Bilginiz olsun diye yazayim dedim 🌸
canım hayırlısı olsunn sende erkek annesi kervanına katıldın demek :) normal bende senin gibi hep kız hissettim eşim ilk hamile olduğumu ögrendğimizde erkek olucak demişti. ben doktora kesin mi deyince pipisini gördüm demiştir :KK70: bende o şoku yaşadım ama 1-2 haftada geçiyor . allah sağlıklı olmasını nasip etsin

Hanimlar benim doktorum bu kremi yazdi bana catlaklar için sizinkide yazdi mi birsey bu saatten sonra catlak baslayabilir dedi ben kendim lierac kullaniyorum zaten
Fito kremi bana cildiye doktoru yazmıştı. Ellerimde ki çatlaklar icin. Yada kesik filan olduğunda hemen bi sürüşte kapaniyo ama gebelikte hiç duymadım çatlak önleyici olduğunu.

Kizlaaaaarrr sonuç negatif 🤲 Allah hepinizden razı olsun 🤲 Dualarınıza benide kattiniz 🙏çok şükür temiz geldi
Yazdınız mı diye bakayım dedim sonucunuzu gördüm.Kendiminki kadar rahatladım,mutlu oldum.Bebeği çok üzdünüz annesi artık kahkahalar atın ki sevinsin o da🥰

X