2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Zorlanırsın canım. Yapabilirim diyorsan bilmiyorum tabi😊 Bende sevmiyorum atlet şeklinde olanlardan aldım bu sefer daha rahat geldi. Trendyolda hem uygun hem çok kaliteli geldi bana ebebekte de incelemiştim onunkinden daha güzel 1 tane al sende dene istersen tanesi 34tl civarı.
Maddiyat hic sorun degil tecrubesizim o yuzden soruyorum nasil zorlanirim yani anlmdm

Kizlar emzirme sutyeni yerine normal sütyen kullansak olmaz mi bn sevemedim bi turlu emzirme sutyenini
Canım ilk zaman sadece emzirme atleti kullanıyorsun zaten. Ayrıca emzirme sütyeni ile emzirme atletini aynı anda da kullanamıyorusn. Normal sütyeni ilj zaman kullanman çok zor diyebilirim çünkğ onlar sıkı oluyor memede de hem şişlik hem hassasiyet olduğu için çok ağrıyor ve emziremıyorsun onunla. Ama ben oğlum 1 yaşına gelınce dönmüştüm normal sütyenlere. Ben hm den aldım penye emzirme sütyeni şimdi bile bazen takıyorum valla çok rahat.

Canım ilk zaman sadece emzirme atleti kullanıyorsun zaten. Ayrıca emzirme sütyeni ile emzirme atletini aynı anda da kullanamıyorusn. Normal sütyeni ilj zaman kullanman çok zor diyebilirim çünkğ onlar sıkı oluyor memede de hem şişlik hem hassasiyet olduğu için çok ağrıyor ve emziremıyorsun onunla. Ama ben oğlum 1 yaşına gelınce dönmüştüm normal sütyenlere. Ben hm den aldım penye emzirme sütyeni şimdi bile bazen takıyorum valla çok rahat.
Tsk ederm cahilligime verin

Yani yukleme yaptirmadiysaniz bence yaptirmalisiniz. Doktor bu olcumu neden istemisti kib!??
Gebelik şekeri var mı yok mu yükleme yapmadan önce ipucu verebiliyormuş canım o yüzden
Maddiyat hic sorun degil tecrubesizim o yuzden soruyorum nasil zorlanirim yani anlmdm
Maddiyat için demedim canım hem hesaplı hem kaliteliydi o yüzden dedim bir kaç tane bulundurmak gerekiyor malum çünkü. Beden değiştikçede alınması lazım.
İlk zamanlar çok emmek isteyecek canım gögüslerin fazlasıyla süt dolu olacak. Süt kanallarının rahat etmesi için sıkmaması demirinin olmaması gerekiyo şuan bile emzirme sütyeni takıyorum ben normal sütyenlerim çok acıtıyor ve rahatsız ediyor kalınlığı. Yazın sıcakta birde kötü olursun bence. Atlet felanda giyiyorsan üzerine atleti yukarı çek, sütyeni aşağı. cekemezsin de çocuk var yukarı ceksen bunalırsın.. gögüs ucu yaranda olursa nefes alması şart, gögüsün temas etmesin istiyorsun bir süre.. açık bıraksan ayrı rahatsız eder.. kapsız olanlar var emzirme atletlerinde içine sütün aktığı için pedini koyarsın veya kalkan taksan çok rahatsız etmez hava alır..
sen bilirsin yine de😊

Gebelik şekeri var mı yok mu yükleme yapmadan önce ipucu verebiliyormuş canım o yüzden

Maddiyat için demedim canım hem hesaplı hem kaliteliydi o yüzden dedim bir kaç tane bulundurmak gerekiyor malum çünkü. Beden değiştikçede alınması lazım.
İlk zamanlar çok emmek isteyecek canım gögüslerin fazlasıyla süt dolu olacak. Süt kanallarının rahat etmesi için sıkmaması demirinin olmaması gerekiyo şuan bile emzirme sütyeni takıyorum ben normal sütyenlerim çok acıtıyor ve rahatsız ediyor kalınlığı. Yazın sıcakta birde kötü olursun bence. Atlet felanda giyiyorsan üzerine atleti yukarı çek, sütyeni aşağı. cekemezsin de çocuk var yukarı ceksen bunalırsın.. gögüs ucu yaranda olursa nefes alması şart, gögüsün temas etmesin istiyorsun bir süre.. açık bıraksan ayrı rahatsız eder.. kapsız olanlar var emzirme atletlerinde içine sütün aktığı için pedini koyarsın veya kalkan taksan çok rahatsız etmez hava alır..
sen bilirsin yine de😊
Tecrübe konuşmuş 👏👏👏👏

Tabi canim ☺benimki rahtasiz olmasa yardimi dokunurdu da neyse 😄
Vala en güzeli toparladın mı yanlız kalmak o birsey dicek o birsey 😂 yengem dogumunda ikisindede ben vardım vala kafası rahattı bebegin altınıda açtım yatırdım giydirdim bi yıkamada annemi cagırırdık o kadar geri hep yengemle ben ilgilendik 😊 ilki normaldi ikinci suyu az oldugu icin sezeryana alındı ikincide sadece bebegi emzirirdi dikişten altına bakıp üstünü giydiremedi ben giydirip altını acardım uyuturdum 1 ay ben baktım ikisine 😊

Bişey soracam canım ben de penye emzirme sütyeni aldım ama iki göğsümü bir araya topladı hiç takmamış gibi de sarktı ve ben iki göğsüm birbirine değdiğinde ve alta değdiğinde fenalık geçiriyorum hele ki İzmir sıcağında bana çok zor olacak emzirme atletinde sarkma birleştirme oluyor mu

Bendede oluyor canım o gerçi benim kız hep sağ tarafta ama yattığım zaman dediğin gibi döndüğüm tarafa gelip altta kıpırdanıyo yatamıyorum bende 😊

Kızlar ne yana dönüp yatsam bebek sanki o tarafa geliyor . Ben de eziyormusum gibi bi his oluyo uyuyamiyorum dönüp duruyorum .sizde de oluyo mu nasıl uyuyosunuz
Ayy hiç sorma canım ya bende aynı durumdan muzdaribim 🥴 sağa yatsam oradan itekliyo sola yatsam oradan nasıl yatacağımı bilemedim.hayır anlamadığım bebek karnımda yan mı duruyo niye öyle yani.sırt üstü rahat oluyorum ama ozmnda kan akışı sıkıntılı oluyormuş hem benim için hem bebek için ne yapacağımı bilemedim 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Meyve onerilmiyor mi . Şeker yüksek çıkarsa mi yoksa genel olarak bu aylarda mi
Bana gecen ay doktorum suyun fazla sekerin cikabilir yediklerine dikkat et dedi ve ben hic tatli yemiyodum ama gunde 3 4 meyve yiyodum😅 onu gunde 1kiviye hatta bazen 2gunde 1kiviye dusurdum. Gecen hafta detaylida perinatolog suyun normal dedi, meyvenin miktari ve seker orani etkiliyormus demekki☺️ haftaya da seker yuklemem var bakalim onda ne cikicak

X