2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar ne yana dönüp yatsam bebek sanki o tarafa geliyor . Ben de eziyormusum gibi bi his oluyo uyuyamiyorum dönüp duruyorum .sizde de oluyo mu nasıl uyuyosunuz
Bendede oluyır cnm ve ilk gebeliğim diye bişey olacak ezecem diye korkuyordum 🙈
Doktor normal olduğunu sorun teşkil etmediğini söyledi yan yanttığım sürece

Bişey soracam canım ben de penye emzirme sütyeni aldım ama iki göğsümü bir araya topladı hiç takmamış gibi de sarktı ve ben iki göğsüm birbirine değdiğinde ve alta değdiğinde fenalık geçiriyorum hele ki İzmir sıcağında bana çok zor olacak emzirme atletinde sarkma birleştirme oluyor mu
Canım benim göğüslerim küçük ve birbirinden ayrık. Destekli sütyenler ancak bir araya toplatıp çatal oluşturabiliyor 🙈 onun için bende olmadı öyle birşey.

Bana gecen ay doktorum suyun fazla sekerin cikabilir yediklerine dikkat et dedi ve ben hic tatli yemiyodum ama gunde 3 4 meyve yiyodum😅 onu gunde 1kiviye hatta bazen 2gunde 1kiviye dusurdum. Gecen hafta detaylida perinatolog suyun normal dedi, meyvenin miktari ve seker orani etkiliyormus demekki☺️ haftaya da seker yuklemem var bakalim onda ne cikicak
Meyveyi mi kessem acaba . Ama şeker çıkmadı ki bende yükleme yapıldı

Bana da şeker yüklemesi yapmadı doktorum ama bu kendi isteğiydi. Bebeğin gelişiminde, kilosunda ve senin kilonda bir sıkıntı yok ilki de normal çıktığı için buna yapmayacağım dedi.

Canım benim göğüslerim küçük ve birbirinden ayrık. Destekli sütyenler ancak bir araya toplatıp çatal oluşturabiliyor 🙈 onun için bende olmadı öyle birşey.
Ben normalde 85 B kullanıyordum destekli boş kap şimdi 85 C ye geçtim emzirme sütyeni aldım yanlardan öne toplayıp birleştirdi ve alttan sarktı çok rahatsız etti kullanamadım yaz sıcağında nasıl yapacam bilmiyorum

Kızlar ne yana dönüp yatsam bebek sanki o tarafa geliyor . Ben de eziyormusum gibi bi his oluyo uyuyamiyorum dönüp duruyorum .sizde de oluyo mu nasıl uyuyosunuz

Bendede oluyor canım o gerçi benim kız hep sağ tarafta ama yattığım zaman dediğin gibi döndüğüm tarafa gelip altta kıpırdanıyo yatamıyorum bende 😊

Ayy hiç sorma canım ya bende aynı durumdan muzdaribim 🥴 sağa yatsam oradan itekliyo sola yatsam oradan nasıl yatacağımı bilemedim.hayır anlamadığım bebek karnımda yan mı duruyo niye öyle yani.sırt üstü rahat oluyorum ama ozmnda kan akışı sıkıntılı oluyormuş hem benim için hem bebek için ne yapacağımı bilemedim 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Bendede oluyır cnm ve ilk gebeliğim diye bişey olacak ezecem diye korkuyordum 🙈
Doktor normal olduğunu sorun teşkil etmediğini söyledi yan yanttığım sürece

Ayh teşekkürler icim rahatladı ama işte yattığım tarafa tolanınca öyle evham yapiyorum
Kızlar hepinizi alıntılayabildim inşallah normalde de bu yatış pozisyonu konusunda videolar izlemiştim ama şansıma dün denk geldi tekrar izledim Dr.Banu Çiftçi'nin bir videosunu :) 28.haftaya kadar istediğiniz pozisyonda yatabilirsiniz diyor rahatsız olmuyorsanız yüz üstü bile yatabilirsiniz dedi hatta :) Ama o haftadan sonra sırt üstü yatmamamız gerekiyormuş ya sağa ya sola yatın diyor sırt üstü yatarsak kan akışı azalıyormuş ve tansiyon problemi oluşuyormuş. Dünkü videoda da sola veya sağa yattığınızda bebeğiniz pozisyondan dolayı çok mutlu oluyor yeri genişliyor o yüzden sürekli hareket etmeye başlayabilir merak etmeyin demişti tam sizin sorularınıza yanıt olmuş :)

Son düzenleme:
Suyunuz ve sekeriniz normalse kesmeyin bence, dedigim gibi benim sınırlamamin nedeni suyumun fazlaligiydi. Gunde 1 2meyve icin normal diyor zaten doktorlar da☺️
Şekerim iyi ama suyum fazla . Ama şekere bağlı şu değilse dediğin gibi ise yaramaz zaten . Hayırlısı . Rabbim şifa versin hepimize

Kızlar hepinizi alıntılayabildim inşallah normalde de bu yatış pozisyonu konusunda videolar izlemiştim ama şansıma dün denk geldi tekrar izledim Dr.Banu Çiftçi'nin bir videosunu :) 28.haftaya kadar istediğiniz pozisyonda yatabilirsiniz diyor rahatsız olmuyorsanız yüz üstü bile yatabilirsiniz dedi hatta :) Ama o haftadan sonra sırt üstü yatmamamız gerekiyormuş ya sağa ya sola yatın diyor sırt üstü yatarsak kan akışı azalıyormuş ve tansiyon problemi oluşuyormuş. Dünkü videoda da sola veya sağa yattığınızda bebeğiniz pozisyondan dolayı çok mutlu oluyor yeri genişliyor o yüzden sürekli hareket etmeye başlayabilir merak etmeyin demişti tam sizin sorularınıza yanıt olmuş :)

Teşekkürler canim😍

Suyunuz ve sekeriniz normalse kesmeyin bence, dedigim gibi benim sınırlamamin nedeni suyumun fazlaligiydi. Gunde 1 2meyve icin normal diyor zaten doktorlar da☺️
Ben suyum hep iyiydi ama meyve sekeri tetikliyor diye kesildi gerci benimicin cok fark etmiyordu benim meyve ile aram oyle cok yok yok

Ben normalde 85 B kullanıyordum destekli boş kap şimdi 85 C ye geçtim emzirme sütyeni aldım yanlardan öne toplayıp birleştirdi ve alttan sarktı çok rahatsız etti kullanamadım yaz sıcağında nasıl yapacam bilmiyorum
Aldığın modelde mi sıkıntı var acaba ben hm den aldım çok da güzel beğendim yani

Screenshot_20210412-100633_Chrome.jpg

Ben bundan aldım. İçeeisinde bikinelerde mayolarda olduğu gibi ince ped var öyle olunca göğüz ucunu da belli etmıyor penye kalitesi de çok güzel bakalım yazın rahatça kullanırım inş

X