2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Nstye girdim bu sancılar biraz çok değil mi🤔

Eklentiler

• D5B56659-DE30-4B8D-A3FC-BB6A16442124.jpeg
    D5B56659-DE30-4B8D-A3FC-BB6A16442124.jpeg
    180 KB · Görüntüleme: 55
Canim sancilar seni cok mu rahatsiz ettigi icin yoksa bu sekilde olmasi bebise zararli miymis o yuzden mi doguma alacak doktor? İnsallah her sey cok guzel ilerler
Ağırlaştım baya sancılar yüzünden ama dayanilmayacak sancılar değil. Sancılar bebeğe de zararlı değil de sancı oldukça açılmam oluyor yani dogumum başlıyor o yüzden öyle dedi doktorum. Yani doktor doğuma almıyor bebişim kendiliğinden geliyor sağolsun😄 Ama şu an 35+1 olduğum için bu haftada normal doğum risk olabiliyor bir iki gün içinde doğumun başlarsa acil sezeryana alabiliriz gidişata göre dedi. Biraz daha bekler de öyle doğum başlarsa kendiliginden doğacak zaten.
canım ciğer gelistirici fln yaptilar mı? buradaki diğer arkadaşlardan biliyorum erken doğum riskinde direk iğne fln yapıyorlardı
Cumartesiden beri hastanede yatıyorum zaten canım dün çıktım her şeyi yaptılar. Ama sancılarım artarak devam ediyor yavaş yavaş geliyor bakalim

Benimki bundan daha düşük olduğu halde anestezi uzmaniyla görüştürup testlerini istedi doktorum canım şimdi geldim daha eve. Seninkiler de baya çok hissediyo musun? Ben 70den yukarıdakileri hissediyorum sadece.

Bu kadar sancı açılma da yapmış olabilir bakıldı mi ona canım? Benim başlamış açılmam.

Daha kotulesirsem sancılarım artarsa yine yatıracak zaten durduramazsa da doğuma alacak direk
Anladım canım banada öyle dediler zaten düzenli gelirde durduramazsak alırız diye.hakkımızda hayırlısı artık.en azından kritik dönemleri atlattık.küvöze girseler bile çok uzun süre kalmazlar diye düşünüyorum 🤲🏻

Bebislerin keyfine kaldık artık canım 🤷🏻‍♀️
Aynen öyle canım zaten çok yükselmedikçe sancımı hissetmiyorum dün 70 80 olan sancılarım vardı onları hissetmedim 100e gelenler vardı onları hissettim ama aşırı değildi.zaten ben sancıyı hissedemedikçe evde normal bile doğuracak olurumda haberim olmaz 🤭😄

Kızlar ben dün gece hastaneye geldim sancılarım gittikçe artmıştı. Nst girdim hastaneye gidicem diye mi neydi ise sebep azaldı sancım 40 civarı cıktı hep ama evde eminim bi 80 civarında yaşamışımdır çünkü sancı gelince kitleniyordum acıdan. Alttan muayene edildim açılma yoktu çok şükür.
Bugün doktor beni görmek istedi şimdi çıktım doğum kanal uzunluğum kısalmış şu 1 hafta iş yapma dedi. Bebeğim 3 hafta önden gidiyor iri olduğu için sancılarım başlamış. Doğum zamanını beklemez dedi temmuzun 2-3-4 o tarihlerde sezeryan olacağımı söyledi. Şu 1 haftayı yatarak geçir 36 doldur sonrası önemli değil dedi. Bugün 35+0
Bu arada aşıyı sordum. Biontechi önermedi canlı aşı olduğu için, sinovac olsaydı onu ol derdim dedi. Doğumdan sonra aşı olmamı önerdi. Benimde sancılarım var riske atmak istemiyorum 2 hafta kaldı şurada zaten
Geçmiş olsun canım çok dikkat et tuvalet dışında hiç kalma az kalmış zaten inşallah vaktinde sağlıcakla gelsin kuzucuk

Kızlar hastaneden çıktım şimdi haberler iyi değil 😒 Sancılarım 50 nin altına düşmedi hiç. Hep 60-70-80 arası çıktı bı ara 90a dayandı. Doktor da muayene etti 1 cm açıklığım var. Anestezi testlerini yaptirmami istedi doktorum her ihtimale karşı acil sezeryan olmam gerekirse diye onları verdim. Bu haftada dogarsa normal doğum riskini göze alamıyoruz sezeryan yapıyoruz dedi. Ben de sezeryani hiç istemiyorum ama önemli olan bebeğimin sağlığı tabi ki. Normal doğum olamaz mı dedim yani kendiliginden gelirse olabilir ama bilemiyorum dedi. Sancılarım artarsa yine gidicem hemen yoksa Perşembe gidicem tekrar Nst için. 2650 gram olmuş oğlum.
Geçmiş olsun canım normal sezaryen hangisi hayırlı ise i olsun inşallah kilosu gayet güzel haftan da iyi doğsa bile küvöze girmeden çıkarsınız inşallah sağlıcakla gelsin kuzucuk

Kızlar hastaneden çıktım şimdi haberler iyi değil 😒 Sancılarım 50 nin altına düşmedi hiç. Hep 60-70-80 arası çıktı bı ara 90a dayandı. Doktor da muayene etti 1 cm açıklığım var. Anestezi testlerini yaptirmami istedi doktorum her ihtimale karşı acil sezeryan olmam gerekirse diye onları verdim. Bu haftada dogarsa normal doğum riskini göze alamıyoruz sezeryan yapıyoruz dedi. Ben de sezeryani hiç istemiyorum ama önemli olan bebeğimin sağlığı tabi ki. Normal doğum olamaz mı dedim yani kendiliginden gelirse olabilir ama bilemiyorum dedi. Sancılarım artarsa yine gidicem hemen yoksa Perşembe gidicem tekrar Nst için. 2650 gram olmuş oğlum.
Anlamadim yaa, çok ilerleyince sezeryana yonlendiriyorlar zaten anneyi, bebek kakasını yapar suyun azalir vs vs anneyi korkutuyorlar. 😐 Ama senin doğum haftan iyi değil mi neden şimdiden böyle konusuyorlarki? Açılma olmazsa diye mi?

Selam kizlar 33+2 deyim su an. Ksrnimin derisi agriyor resmen dizdede öylemi. Bu seferki biraz fazla sanki. Bide karnimin sag yukarisi agriyor valla hep. Cok fegil dayanilmiycak gibi degilde. Ama yaniyor sanki.. bu arada @masalkzz sen dogum yaptibmi masaallaghh. Nasil gectii insaallah hersey yolundadir su an
Ya benim de karnimin derisi ağrıyor arada Doktora tarif edicem bugün. Elimle bastırınca aciyan bi nokta var. Bi de bastirmama gerek kalmadan aciyan biyer var. Anlamadim. Tahriş olmuş gibi bi acı
Dün doğum yaptım canım 🤲 biraz zorlu geçti önceki doğumda üniversite hastanesi nde yapmıştım dokularimi çok zedelemisler. Ama hamdolsun iyiyiz taburcu olduk eve doğru gidiyoruz
Canimm. Allah analı babalı büyütsün 🥰 ne güzel sen de kavuştun bebisine ☺️ dokuyu zedelediklerini nasıl anlıyoruz. Daha değişik bi agri mi oluyor

1 1992Sevda canım çok üzüldüm. Başınız sağolsun 😔 Allah sabırlar versin 🤲

Kızlar ben dün gece hastaneye geldim sancılarım gittikçe artmıştı. Nst girdim hastaneye gidicem diye mi neydi ise sebep azaldı sancım 40 civarı cıktı hep ama evde eminim bi 80 civarında yaşamışımdır çünkü sancı gelince kitleniyordum acıdan. Alttan muayene edildim açılma yoktu çok şükür.
Bugün doktor beni görmek istedi şimdi çıktım doğum kanal uzunluğum kısalmış şu 1 hafta iş yapma dedi. Bebeğim 3 hafta önden gidiyor iri olduğu için sancılarım başlamış. Doğum zamanını beklemez dedi temmuzun 2-3-4 o tarihlerde sezeryan olacağımı söyledi. Şu 1 haftayı yatarak geçir 36 doldur sonrası önemli değil dedi. Bugün 35+0
Bu arada aşıyı sordum. Biontechi önermedi canlı aşı olduğu için, sinovac olsaydı onu ol derdim dedi. Doğumdan sonra aşı olmamı önerdi. Benimde sancılarım var riske atmak istemiyorum 2 hafta kaldı şurada zaten
Canim dün yazacaktim sana firsat olmadi. Sancin sürekli mi oluyordu? Hiç ara vermeden adet sancısı gibi miydi? Benm de geçenlerde öyle olmuştu. Dakikada bir falan veya 10 dk da bir olmadığı için gitmemiştim. Sürekli ağrıyordu çünkü.
Bence de çok iş yapma, yatmaya çalış arada yürüyüş falan. Bence bırak 36. Haftayi, 2-3 hafta daha idare edebilirsin hep yatarsan. Geçmiş olsun 🌺

Çok gibi canım sen hissettinmi baya.benimde dün 70 80 e gelen sancım vardı ama onları hissetmedim 100e geleni hissetmiştim bi tek 🙄
Benimki bundan daha düşük olduğu halde anestezi uzmaniyla görüştürup testlerini istedi doktorum canım şimdi geldim daha eve. Seninkiler de baya çok hissediyo musun? Ben 70den yukarıdakileri hissediyorum sadece.

Bu kadar sancı açılma da yapmış olabilir bakıldı mi ona canım? Benim başlamış açılmam.
Doktora nst ile girdim şimdi çıktım. Rahim ağzı kısalmış 2,2 olmuş açılmam yokmuş. Akşam tekrar nstye gel dedi. Ben sürekli belimde benzer sancılar hissediyorum ama bu kadar şiddetli olduğunu bilmiyordum ben de şaşırdım 🤷‍♀️ Akşam yemekten sonra tekrar gideceğim bir hafta daha dursun 38 bitsin istiyorum ama hayırlısı olsun hakkımızda

Onca serumu yedin acaba sana birde aşağı yumuşatma ilacidami verdiler diye bir anda düşünmedim değil.
Kilosu gayet iyi oğlunun maşallah. Bence yat dinlen. Ayaklarını uzat. İnşallah biraz daha durur karnında annesi.

100 den fazla sancım var... Banada çok geldi. Açılman var mı ya?
Geçmiş olsun

Bu gidişle temmuzda kimse dogurmicak. Ne acele ediyorlar bu bebisler anlamadim

Anlamadim yaa, çok ilerleyince sezeryana yonlendiriyorlar zaten anneyi, bebek kakasını yapar suyun azalir vs vs anneyi korkutuyorlar. 😐 Ama senin doğum haftan iyi değil mi neden şimdiden böyle konusuyorlarki? Açılma olmazsa diye mi?
Yok canım öyle değil. Açılmaya alakası yok yani zaten başlamış açılmam. Şu an 35+1 olduğum için bı kaç gün içinde doğumun kendiliğinden başlarsa eğer bebek küçük normal doğum da uzun sürüyor bebek için risk olma ihtimali varmış o durumda acil sezeryana alıyoruz dedi. Ama biraz daha beklerse o zaman kendi sancimla kendiliginden doğacak zaten . Bebegin haftası su an küçük olduğu için doğumun hemen başlarsa sezeryanla alırız hemen riske girmeyiz demek istedi yani.

Doktora nst ile girdim şimdi çıktım. Rahim ağzı kısalmış 2,2 olmuş açılmam yokmuş. Akşam tekrar nstye gel dedi. Ben sürekli belimde benzer sancılar hissediyorum ama bu kadar şiddetli olduğunu bilmiyordum ben de şaşırdım 🤷‍♀️ Akşam yemekten sonra tekrar gideceğim bir hafta daha dursun 38 bitsin istiyorum ama hayırlısı olsun hakkımızda
Ah canım benzer şeyler yaşıyoruz senin haftan biraz daha ileri en azından. Bakalım ne zamana kadar bekletebilicez bebekleri.
Onca serumu yedin acaba sana birde aşağı yumuşatma ilacidami verdiler diye bir anda düşünmedim değil.
Kilosu gayet iyi oğlunun maşallah. Bence yat dinlen. Ayaklarını uzat. İnşallah biraz daha durur karnında annesi.

100 den fazla sancım var... Banada çok geldi. Açılman var mı ya?
Geçmiş olsun

Bu gidişle temmuzda kimse dogurmicak. Ne acele ediyorlar bu bebisler anlamadim
Yok canım doktorum durdurmaya çalışıyor doğumu ona güveniyorum baya uğraşıyor. Zaten annem geldi memleketten dün hastaneden çıktığımdan beri sürekli oturuyorum ya da yatıyorum her şeyi o yapiyo. Bu haftayı bitirsem o bile yetecek artik

Ah canım benzer şeyler yaşıyoruz senin haftan biraz daha ileri en azından. Bakalım ne zamana kadar bekletebilicez bebekleri.

Yok canım doktorum durdurmaya çalışıyor doğumu ona güveniyorum baya uğraşıyor. Zaten annem geldi memleketten dün hastaneden çıktığımdan beri sürekli oturuyorum ya da yatıyorum her şeyi o yapiyo. Bu haftayı bitirsem o bile yetecek artik
İnsallah durur cnm. Normal dogum olması mümkün mü... Yani açılma da varsa bence gayet uygun (başi girdigse kanala)

Cnm kalkmamaya çalış hep uzan
Bence uzanarak 1 haftayı atlatırsın ♥️

Hakkınızda hayırlısı neyse o olsun canım ama sancın çok gibi.şimdi nasıl hissediyorsun varmı hala sancın?doktorun ne söyledi başka?

Kızlar merhaba, bugün kontrolum güzel geçti 2.450 olmuş oğluş, suyu yerinde kilosu yerinde dedi. Şuan 35 haftalık tam. 3 gün gibi önde gidiyo. Ayın 26 sında nts ye başlicaz artık bakalım neler olacak. Aşıyı sordum ol dedi bana. Koronada iyidir bence olman dedi. Bebeğe bir etkisi yok dedi. Biraz geç olki ikincisi emzirmene denk gelsin dedi. Eşim olsun sonra ben olcam inşallah. Şuan sistem kilit alamıyoruz randevu.

X