2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Günaydın hanımlar mutlu hafta sonlarıı♥️ Civcivlerle🧿
Bayadır yoktum yoğun hafta geçirdim 😄
Aranızda oruçlu olan var mı acaba?
Üç ayların başlangıcı ♥️
Ben tuttum bakalım dayanabilirsem 3 günü tutucam ardından da 7 gün borcum kalmıştı onuda bitiricem malum ramazan ayında 7 aylık olucam bebek yemekten besleneceği için tutmayı düşünmüyorum en azından borcumun üstüne borç gelmesin dedim 😃☺️
Canım ben de 3 ay sonunda plasenta oluşuyor ve bebek kordondan beslenmeye başlıyor diye biliyorum. Yani biz ne yiyorsak o da ondan besleniyor. Uzun süreli aç kalmak riskli olabilir doktorunla mutlaka görüş. Bak yine de araştırdım 13.haftada tat tomurcukları oluşuyor diyor bak oku istersen yani bizim yediğimiz şeyler ona ulaşıyor.

Eklentiler

• mmm.png
    mmm.png
    85,6 KB · Görüntüleme: 14
Bende 2 tane yiyorum ama eskiden de yerdim karatay beslenme yapiyordum. Bilmiyorum ki neden benim doktorum risk gormedi ama hamileyken mi yukseliyor acaba
Aynen canım ben de diyette yumurtayla zayıfladım 12 kilo verdiğim süreçte çok işime yaradı. Ama doktoruma daha göstermedim 24unde kontrolüm
Acaba ceviz suyu hamilelikte de kullanilablr mi? Kolestrolu dusurdugu soylenir. Aslnda ceviz ve su..ikisi de tam bize gore ama :)
Bu kadar olur :) Geceden koydum sabah içtim. Birsey olmaz heralde ya böyle düşüren çok kişi duydum🙏

Limonlu su napiyormus cnm bndede var ksn pihtilasmasi
Canım limonlu su,maydonoz vs kan sulandirici etkisi olduğu için ve benimde kan pihtilasmam olduğu için içiyorum.Doktoruma da sormustum bir sorun olurmu diye oda amacimiz zaten kanı sulandırmak dedi icebilirsin dedi hatta soda içine sıkıpta içiyorum bazen.Ekstradan coraspirin ve kan sulandirici iğne kullanıyorum 4000 lik.

Maşallah ne güzel gidiyorsun inşallah sağlıkla böyle ilerlesin🧿Ben de 19. Haftadayim ilk iki buçuk ay düşük tehlikesinden hiç hareket etmedim günlük ev işimi yapmadım sofradan yedim kalktım yattım hep bu şekilde geçti. Onun dışında bulantım çok olduğu için hep kuru tuzlu şeyler çekti. Makarna pilav bunlari yiyebildim sadece. Ben de dikkat etmedim aslında ama şu son bir aydır yürüyüş yapıyorum. Limonlu su bol bol içiyorum her gün en az bir limon sıkarım suyuma az az katarim çok limon tüketiyorum salatalarda falan ekşi eksi maden suyuna döküp içiyorum. Biraz tansiyon yüksekliği yaşadım o yüzden içiyorum bol bol. Ama gel gelelim masadan tıka basa kalkıyorum. Çok çok sık sık yemiş oluyorum. Gözüm doymuyor iştahım açıldı mide bulantısı hapı kullandığımdan bu yana. 7.aydan sonra daha çok aciliyormus iştah ben o zaman haftada iki kilo alırım heralde 🙈
Canım bakma benimde sürekli midem kaziniyor.Hiç mide bulantısı yaşamadım ben sadece bir dönem tiksinme oldu.Ve canım hep zeytin ekmek çekiyordu gece yarısı kalkıp zeytin ekmek yiyordum.Ayriyetten hep ekşili,limonlu şeyler.
Tatlıdan uzaklaştim diyemi çok kilo almadım bilmiyorum.Ama 7aydan sonra dahada iştah açılıyorsa yandık 😳😧

Canım bakma benimde sürekli midem kaziniyor.Hiç mide bulantısı yaşamadım ben sadece bir dönem tiksinme oldu.Ve canım hep zeytin ekmek çekiyordu gece yarısı kalkıp zeytin ekmek yiyordum.Ayriyetten hep ekşili,limonlu şeyler.
Tatlıdan uzaklaştim diyemi çok kilo almadım bilmiyorum.Ama 7aydan sonra dahada iştah açılıyorsa yandık 😳😧
Sağlık açısından düşünüyorum bebek iyi olsun da tip önemli değil ne yapalım 🙈

Canım limonlu su,maydonoz vs kan sulandirici etkisi olduğu için ve benimde kan pihtilasmam olduğu için içiyorum.Doktoruma da sormustum bir sorun olurmu diye oda amacimiz zaten kanı sulandırmak dedi icebilirsin dedi hatta soda içine sıkıpta içiyorum bazen.Ekstradan coraspirin ve kan sulandirici iğne kullanıyorum 4000 lik.
Maydanoz sana yasak demedilermi canım salatada abartmadan az biseye izin veriliyor suyu kesinlikle yasak hatta bunu tüp bebek merkezinde demişlerdi ilk bana sonra iki dr daha dedi bitki çayları ve maydanozun fazlası yasak

Tsk ederm bilmiyordum bndr iceyim

Günaydın hanımlar mutlu hafta sonlarıı♥️ Civcivlerle🧿
Bayadır yoktum yoğun hafta geçirdim 😄
Aranızda oruçlu olan var mı acaba?
Üç ayların başlangıcı ♥️
Ben tuttum bakalım dayanabilirsem 3 günü tutucam ardından da 7 gün borcum kalmıştı onuda bitiricem malum ramazan ayında 7 aylık olucam bebek yemekten besleneceği için tutmayı düşünmüyorum en azından borcumun üstüne borç gelmesin dedim 😃☺️
Bende orucum dün ayrıntılı ultrason doktara hiç neredeyse kilo almadım bir sıkıntı olur mu dedim bebeğim 300 gram dedi 19+5
Sonuçta Afrika yaşamıyoruz bir sıkıntı olmaz dedi için rahat etti bende Allah nasip ederse tutucam aynı 6 gün borcum var

Aynen canım ben de diyette yumurtayla zayıfladım 12 kilo verdiğim süreçte çok işime yaradı. Ama doktoruma daha göstermedim 24unde kontrolüm

Bu kadar olur :) Geceden koydum sabah içtim. Birsey olmaz heralde ya böyle düşüren çok kişi duydum🙏
Yaa :) ise yarar insallah..bn de deneyen herkesten olumlu yorumlar duydum :)

Vallahi ben bekliyorum herkesin cocugu dogdudugunda altinini da bileziginide bez elbise herseyle gittim kardesime de gorumcemede hatta gorumcem sut sagmasina kadar hediye istedi 😅bende istiyecegim misal. Doğru insan kendi de yapınca karşıdan görmeyince bi kötü oluyor en iyisi kendimizde yapmamak😂😂😂

Valla yapmak zorundalar benden kurtulamazlar sonra 😅 k.annecigime dedim torun dedin durdun bir bilezik tak 50 gr dedim guldi altinda iyi pahalilandi ama😅

Bende orucum dün ayrıntılı ultrason doktara hiç neredeyse kilo almadım bir sıkıntı olur mu dedim bebeğim 300 gram dedi 19+5
Sonuçta Afrika yaşamıyoruz bir sıkıntı olmaz dedi için rahat etti bende Allah nasip ederse tutucam aynı 6 gün borcum var
Ayrıntılı nasıl geçti canım? Kaç dk sürdü karından bakıldı değil mi

Canım limonlu su,maydonoz vs kan sulandirici etkisi olduğu için ve benimde kan pihtilasmam olduğu için içiyorum.Doktoruma da sormustum bir sorun olurmu diye oda amacimiz zaten kanı sulandırmak dedi icebilirsin dedi hatta soda içine sıkıpta içiyorum bazen.Ekstradan coraspirin ve kan sulandirici iğne kullanıyorum 4000

İlaç şeklinde almak istemedim canım..
Ne folik asit ne de demir.Dokrorum yazdı ama kullanmadım.
İlaç kullanmaya karşıyım biraz.Dışardan takviye almaya çalıştım ama hata mı yaptım bilemiyorum.Normalde de kansızlık vardı biraz, gebelikten dolayı artmış demekki😔😔
Kansizlik cok önemli canim benim görümcem de önemsemeyip almamisti haplarini. Dogumda cok kanamasi oldu malesef. Ve ayaga kalkamadi dogumdan sonra kansizliktan. Üc gün kan verildi koskocaman torbalarla. Bence baslamalisin canim. Insallah düzelir en kisa zamanda 🌸

Canım ben de 3 ay sonunda plasenta oluşuyor ve bebek kordondan beslenmeye başlıyor diye biliyorum. Yani biz ne yiyorsak o da ondan besleniyor. Uzun süreli aç kalmak riskli olabilir doktorunla mutlaka görüş. Bak yine de araştırdım 13.haftada tat tomurcukları oluşuyor diyor bak oku istersen yani bizim yediğimiz şeyler ona ulaşıyor.
Aynen canım ya araştırdım tutmasam daha iyi 🥰 zaten günahı yok bu günü tutucam saat 2 bozmak istemiyorum saat 6 da yedim acıkmadım ondan galiba 😅

X